Americký kňaz žije v Mexiku a je privolaný k žene posadnutej démonom. Napriek tomu, že s exorcismom nemá mnoho skúseností, podarí sa mu démona vyhnať a stane sa miestnym hrdinom. Po osemnástich rokoch je opäť privolaný k posadnutej žene v miestnom väzení. Zisťuje, že démon nikdy neodišiel a bude sa mu musieť opäť postaviť tvárou v tvár. (Marceloo)

fantassia

Jeden záběr tam byl docela pěkný, takže úplně marný to nebylo, ovšem nemění to nic na tom, že se na horory nemám dívat, no. Jako pohádku to brát nemůžu, jen s velkou nadsázkou a vážně už vůbec ne. Vymítání Boha je už samo o sobě velmi zvláštní nápad, jak můžete vymítat někoho, koho už jste dávno opustili a status zloducha tkví právě v tom, že je bezbožný a jen pouhá Přítomnost by ho donutila vyklidit pole, nikoliv vymítat Boha.  Ostatně i v přírodě vládne vždycky alfa. Téma obětování se za druhé lidi to z přirozenosti a přítomnosti pudu sebezáchovy je zcela nereálné bez zvláštní zcela mimořádné posily, která nepramení z pudu ani ze zvířete ani z padlého anděla, takže zdroj je jistý. Žádná velká hitparáda to nebyla, ale někdo se minimálně zamýšlel a to se cení ()

verbal

Ve světle odporně nesluníčkářského výroku fuj fuj zkurveného ruského dezoláta Josifa Brodskeho, že “opravdový život není bojem dobra se zlem, nýbrž zla s něčím ještě daleko horším“, se takové vymítání boha jeví jako veskrze kulantní nápad! Vždyť se de fuckto jedná o druhou půlku prdele téže bipolární poruchy, jen ty kudlanky, posedlé demagogickým Fousatým strejcem, agresivním oturbanovaným Vyplachovačem či jinou pohádkovou postavou, u toho tolik nevrčí, nechraptí, neblijou, nemluví sprostě a lascivně se neukájejí krucifixy nebo půlměsícem. Čili taková účinná racionální Antináboženská církev vymítačů bludů by čtyřem miliardám rozličných pomatenců dozajista psychicky pomohla mentálně se vymanit ze středověku, odbourala jim vymatlaně pokrytecké regresní mechanismy a psychické berličky a umožnila jim stát se moderními lidmi. Akorát by pár pasáků blahoslaveného stádečka přišlo o vezdejší a koryta, a to si oni satanžel jen tak nenechají líbit. A pak by se mohla rovnou vrhnout na neomarxisty. To je totiž némlich stejně vypláchlá, zmanipulovaná a bezargumentační pakáž s obvyklým mesiášským posláním točit světem a dicktovat pravidla jediné pravé patomorálky. Takže ať už jste posedlí kterýmkoliv bohem, princem Bajajou, sluníčkem nebo Kájou Marxem, tento po dlouhé době bezbolestně a bez dekubitů sledovatelný el horor, který překvapivě vymačkal z dávno suchého hadru exorcistického subžánru solidní půllitr originality, vám možná ukáže, že je vám stále pomoci. Inventivní nápad je tu navíc nonšalantně podtržen krásně špinavou až zatuchlou exekucí, rozkokošnými démonickými držkami a poměrně svižným dějem na téma „vymeť, koho můžeš, ať už o to stojí, nebo ne“. ()

ricci.s

Áno, ten názov trochu spoileruje, ale nápad pokladám za perfektný. Prečo by sme mali neustále vyháňať démonov? Stačí raz a navždy vyhnať Boha a bude pokoj. Svet by bol rozhodne lepším miestom bez všetkých tých sračiek. Takže režiséra chápem a plne sa s ním stotožňujem. Myslím, že ortodoxní katolíci a náboženskí fanatici budú tento hororík "milovať". Scény s posadnutým Ježišom boli jedným slovom bohovské, a možno sa raz zapíšu do histórie. V rámci hororov o exorcizme, ktoré obvykle nepatria medzi moje najobľúbenejšie, je to možno jeden z najlepších v posledných rokoch. Desivé to síce nie je ani omylom, ale snahu tu vidno neskutočnú - množstvo akcie a naháňačiek, kvantum sympatických démonikov, solídne masky, originálna pointa. Už len poriadne gore mi chýbalo do piatej hviezdy. Ináč som si to užil a teším sa na prípadné pokračovanie. ()

EvilPhoEniX

Překvapení a pocta Exorcistovi z Mexika ? Exorcismus je téma vyčpělé, pořádná žánrovka nevznikla řadu let a člověk by si myslel, že nic nového zde vymyslet už nejde a éjhle tohle rozhodně za pozornost stojí. Exorcismus naruby zde totiž ještě nebyl. Film se tváří béčkově, ale zároveň má své technické kvality. Dějově to není úplně hloupé, hlavní hrdina je kněz, který po úvodním exorcismu ďábla vyžene do jiného hostitele- sebe a po 18 letech najde čas na jeho vykoupení, avšak musí se přiznat k jednomu z největších hříchů. Film má skvělé tempo, je zde hromada démonů, lekaček, akce, atmosférických scén a dojde i na trochu Gore, takže rozhodně vítané ve všech směrech. Úvodní Exorcismus má skvělé triky i nepříjemnou atmosféru a dost možná patří k tomu nejlepšímu, co se zde urodilo za posledních 10 let, ale zaujme i prostředí Mexické věznice, kde se straší po zbytek stopáže. Démonický ježíš je vyloženě TOP, ale i zbytek démonů působí dostatečně creepy ( masky opravdu povedené), celé to vrcholí ucházejícím masakrem ve věznici a vymítačkou, která potěší svým hravým twistem. Za mne vydařená práce. Je to zábavné, poutavé, lekavé a pro fanoušky vymítaček si myslím víc než solidní věc. Zbytek bude ohrnovat nos. Příběh 3/5, Akce 4/5, Humor 2/5, Násilí 3/5, Zábavnost 4/5 Hudba 4/5, Vizuál 3/5, Atmosféra 4/5, Napětí 3/5, Emoce 3/5, Herci 3/5. 7/10. ()

Marceloo

Americký kňaz žije v Mexiku a je privolaný k žene posadnutej démonom. Napriek tomu, že s exorcismom nemá mnoho skúseností, podarí sa mu démona vyhnať a stane sa miestnym hrdinom. Po osemnástich rokoch je opäť privolaný k posadnutej žene v miestnom väzení. Zisťuje, že démon nikdy neodišiel a bude sa mu musieť opäť postaviť tvárou v tvár. - Keby názov neprezrádzal to najlepšie z celého filmu, dal by som určite päť hviezd za originalitu, pretože reverse exorcism som veru ešte nevidel. Bavilo ma to viac ako všetky Conjuringy a ich spin-offy, prequely, sequely a neviem čo ďalšie, v ktorých sa človek pozerá dokola na to isté každý rok. V tom špinavom mexickom väzení to má nepríjemnú atmosféru, masky sú hodně na úrovni a scenár prináša neustále nové prekvapenia. Ak sú hororové klišé podané takouto formou, nemám s tým problém, takže by režisér so svojím ďalším kúskom mohol prísť skôr než o osem rokov, ako tomu bolo teraz. ()

*CARNIFEX*

Po dlhej dobe vydarená “vymietačka” so všetkým čo k tomu patrí, a teda aj s absurdnými pasážami, ktoré skôr vyčaria úsmev než vystrašia na smrť. Veľmi spokojný. ()

darkrobyk

-Bože, vymítám tě z těla tohoto kněze!- A proč ne? Obrácené vymítání je rozhodně zajímavý nápad a nevzpomínám si, že bych na něj už ve filmu někdy narazil. Kněz Peter nemá dostatečné zkušenosti, přesto se rozhodne vymítat démona z těla posedlé řádové sestry Magali. Přirozeně že rituál nedopadne, jak by měl. O osmnáct let později, kdy Peter je velmi úspěšným knězem, co pomáhá lidem, kteří v něm spatřují světce, se ohlásí démon znovu. Střetnutí je tentokrát mnohem brutálnější a zdá se, že démona nelze porazit. Peter dostane od svého staršího kolegy, jehož k rituálu povolá, zásadní radu - nikdy s démonem neuzavírej dohodu. Samotný konec je asi úplně nejlepší. Možný spoiler - připomene svým vyzněním závěr filmu The Omen. Je zde několik odkazů na původního Vymítače ďábla, které beru spíše jako poctu kultovnímu snímku - kněz stojící ve světle lucerny před domem, vznášející se postel, zelené zvratky, podobná maska posedlé. Ale jak už bylo naznačeno, film jde zcela jinou cestou, což kvituji. Na můj vkus až přehršel lekaček, z nichž se dala většina odhadnout, ale budiž. Výborná kamera, atmosférická hudba, úvod jak z gotického hororu, masakr ve vězení. O démonu jménem Balban jsem do této doby neslyšel. Ale je fakt, že démonů jsou stovky...Po dlouhé době výborný zářez v rámci žánru. p.s. možná malinká podobnost by byla se snímkem Den Páně (2020) ()

pornogrind

Filmy na téma exorcismu mám celkem rád. Ikdyž vím, že Vymítač ďábla z roku 1973 zůstane nepřekonán, celkem jsem se na tenhle kousek těšil, protože zdejší hodnocení hororových fandů napovídalo, že by mohlo jít o slušnou podívanou. Navíc v poslední době najít obstojnej film o exorcismu se rovná takřka zázraku. Tentokrát ale opět se zdejšími odborníky přes horory nemůžu souhlasit. Tohle nebylo nic pro mě. Film jsem prostě nedokázal brát vážně a místy na mě film působil nechtěně vtipně. Sice jsem to dokoukal ale ve finále mi bylo úplně fu(c)k jak to dopadne. Za mě jednoznačně zklamání. Za sebe radši doporučím neprávem opomíjený film The Old Ways z roku 2020. ()

Joker Punx

Vymítání Boha - Exorcismus Boží - Jak chcete, to je jasný - Takový mix Vymítače ďábla a Evil Dead. Je tam vidět velká inspirace Vymítače ďábla a to hned na začátku filmu. Na dnešní dobu slušnej kousek - Vizuálně moc pěkný a triky ve filmu taky v pohodě. Místama je to dost někdy fakt humorný :D U filmu jsem se fakt skvěle bavil. Will Beinbrink jako kněz Peter Williams mi někdy dost přípomínal herce Benedicta Cumberbatche - Fakt že jo :D Kněží Doctor Strange :D Atmosféra ve filmu dost nápínavá a furt se tam něco děje, žádná zbytečná nuda. Dobře byl udělanej ďábelský Ježíš Kristus :D Námět na film nebyl vůbec špatnej. Konec mě překvapil. Další dobrej horor o exorcismu :) Režisér Alejandro Hidalgo je skvělej tvůrce. ()

Arsenal83

Začiatok dosť dobrý, potom už to nemalo čím prekvapiť, vezie sa na už videnom obsahu, snáď tvorcovia prekvapili len zatiahnutím nábožensky nekorektného obsahu, ktorý nemusí byť každému po chuti. Som zvedavý, či sa nájde raz odvaha aj posadnutého Mohameda. Aj islam totiž praktikuje vymetanie. Ale na to budú už filmári príliš zbabelí. ()

SeBig odpad!

Jít blejt je málo, ztoho by jeden i sral. Celej film nějaký hovna a na konci pizda leží na zemi a mluví z ní démon. Nuda. ()

TheEvilTwin

Béčková vymítačka z Venezuely/Mexika, od které by člověk moc neočekával. O to víc překvapila po úvodních minutách, kdy jsem zjistil, že zdaleka nepůsobí až tak béčkově, jak jsem původně myslel. Naopak vizuálně jde o celkem kvalitní záležitost, dočkáme se obstojných lekaček, vizuálu démonů, jump scarů i netradičního prvku vyítán boha z ďábla v tradičním vymítacím příběhu. Nadšení ale po půlhodině pominulo, protože mě příběh tak nějak ztratil, až mi časem bylo jedno, co se na plátně děje. Chtělo by to trochu více tvůrčí zručnosti a schopnosti udržet si pozornost a výsledek by byl hned jiný, každopádně někomu film asi sedne, někomu naopak zase ne. ()

Necrotongue

Jak už to tak se současnými horory často mám, ani tentokrát jsem ve filmu horor nenašel. Nenašel jsem ale ani jakoukoliv kvalitní atmosféru nebo napětí, z čehož ale neviním tvůrce snímku, protože si za to můžu sám. Pokud bych se vzdal svého ateismu a začal věřit ve všemocnou bytost, která před pěti tisíci lety vymyslela vesmír pro vlastní pobavení, určitě bych si během sledování okousal nehty až po lokty. Takto mi veškerá ta snaha přišla jaksi divná a místy dokonce legrační. No, a to by se mi asi u hororu stávat nemělo. Předpokládám, že mi měla tato záležitost předat jakési poselství, ale mám obavy, že jsem ho nedokázal rozklíčovat. Pokud jsem se měl dozvědět, že církev slouží za úkryt nejednomu šmejdovi, pak s tím tvůrci přišli hodně pozdě, protože se v průběhu dějin tu a tam ukázaly nějaké ty náznaky a ani dnes není o natržené ministrantské konečníky nouze. Horor se pro mě tedy nekonal, poslání přišlo s křížkem po funuse, film za mnoho nestál, ale jako záplata na deštivé dopoledne se hodil. / Poučení: Nevím, jak s démonem, ale s knězem bych o samotě určitě zůstat nechtěl. ()

JASON_X

Netušil jsem, že do tradičně katolického Mexika musí jezdit američtí katoličtí kněží na misijní výpomoc, stejně jako třeba ti polští k nám. No a tenhle roztomilý film vypráví o tom, co všechno se může stát, když pak takový kněz není úplnou náhodou pedofilní homosexuál (jak je u katolických kněží zcela obvyklé), ale starý dobrý potlačený heterák. Jako komedie (ať chtěná či nechtěná) je to vynikající kousek a já se u ní několikrát málem udusil večeří. Ale dlouho mi trvalo, než jsem si to jako komedii začal užívat, konkrétně až někdy od scény s posedlou tlustou jeptiškou a nástupem na scénu starého černého exorcisty (jenž mi mch. neodbytně připomínal nebožtíka Menšíka). A vymítání Boha z kněze démonem jsem viděl asi poprvé v životě, neskutečná hlína. S trochu šikovnějším scénáristou by se z tohohle exorcistického bizáru mohla v mých očích stát podobně kultovní záležitost, jako třeba geniální rodriguezovka From Dusk Till Dawn. Zaokrouhluju nahoru za závěrečné potvrzení faktu, který tuším již dávno - ve Vatikánu vládne Ďábel! ()

Morholt

Poctivé vymítání, ve kterém si to kněz rozdá s démonem, který kdysi dávno obtěžoval samotného Krista. Film si jede podle osvědčených žánrových postupů, takže vedle klasického zvracení a démonských ksichtíků je tu i duchovní, který má škraloup z minulosti a tudíž je pro pekelníka zranitelný. Ale to vůbec nevadí, protože to celé šlape, démon vůbec nešetří různými šprťouchlaty a dojde i na nějakou tu krev a uhryzlé části těla. Ani ty masky nebyly vůbec špatné a Ježíš mě hodně bavil.  Závěrečný střet, odehrávající se v opuštěné věznici, zaujme především atmosférou, ale dal se přeci jen zvládnout trošku lépe. Občas jsem měl pocit, že pokud by zpoza rohu vykoukl Ash s motorovkou, nebylo by se čemu divit a to mi do celkového konceptu moc nezapadalo. Ale byly to jen momenty. Navíc to vyrovnává zajímavý obrat samotného exorcismu. Úplný konec byl OK. Pohodová záležitost, která dokazuje, že vymítací žánr ještě není třeba pohřbívat. 75% ()

oLí

Hmm, slušný... Říkal jsem si s nástupem závěrečných titulků. Pro mě hodně překvapivě, protože exorcistické filmy nejsou úplně můj hororový šálek - většinou jde především o exhibice masek, nechuťáren a posedlá postava je zahrávána na jedno brdo. To vše je i zde - takže fanoušci "vymítačů" si přijdou na své, ale tvůrci do žánru přidali něco podstatného navíc a právě to celý tento snímek v mých očích táhne v hodnocení směrem vzhůru. Po většinu stopáže je to dramaticky vážné a funguje to, atmosférou hororové to je rozhodně taky, má to myšlenku a skvělýho Padre alá sušenej Apollo Creed. Alejandro Hidalgo po La Casa del fin de los tiempos potvrzuje, že není žádnej tuctovej béčkař a rozhodně budu vyhlížet i jeho třetí snímek. 7.5/10 ()

Astaroth12

No ja som z tohto filmu mierne povedané v r.t.. Lebo niekedy menej je viac a tu toho bolo neúrekom. Preto je dosť chaotický, ale zas sa tu stále niečo deje a ten démonický Kristus je ukážkový. Už som niečo veľmi podobné videl a tento film sa s tým popasoval o niečo lepšie. A ten koniec to vážne vytiahol na 4*, čo som vobec nepredpokladal, keď film po skoro celú dobu bol u mna len priemerný. Masky vynikajúce, dej svižný a herci obstali. Celkom som myslel, že tento film bude len tuctovou kopírkou podobne ladených filmov, ale on dokázal opak, načo som patrične hrdí, silne 4*. ()