Láske na veku, ani mieste nezáleží. Nikdy nevieme, kedy a kde nás stretne. Môžeme sa zamilovať v škôlke, na dôchodku, na ulici, v parku. Kedykoľvek a kdekoľvek. Josef (Boleslav Polívka) sa teší, že si po odchode do penzie konečne splní svoj dávny sen a stane sa pouličným klaunom. Svojím šarmom očarí aj ráznu Marušku (Eliška Balzerová), majiteľku pojazdnej kaviarne. Akoby sa tí dvaja hľadali celý život. Ale nie je na osudovú lásku predsa len trochu neskoro? Navyše sa k Jozefovi do vily práve sťahuje jeho dcéra Anička (Jana Pidrmanová) aj s päťročným Honzíkom. Domnieva sa, že s chlapmi definitívne skončila, ale stretnutie s dávnou láskou Pavlom (Matouš Ruml), ju zasiahne priamo do srdca. K Honzíkovi do škôlky nastupuje nové dievčatko Alenka. Honzík prvýkrát zažíva pocity spojené s láskou, úplne sa v nich neorientuje a tak zbiera rady od mamičky, dedka Jozefa alebo sympatického strýka Karla (Vladimír Polívka). Aj toho stretne v škôlke láska, keď sa zamiluje do Honzíkovej pani učiteľky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho zbližovania nebolo málo, Karlov basset Valček si veľmi rozumie s Eliškinou bassetkou Šalinou. Láska prináša do životov našich hrdinov nádej a krásu, ale aj komplikácie a prekážky, ktoré budú musieť s úsmevom a dobrou vôľou prekonať. (CinemArt SK)

silentname

Až na pár detailov skutočne veľmi dobre spracovaný film, ktorý by som asi nevedel nazvať inak než "srdečný". Neviem ako inak to vyjadriť. "Srdce Na Dlani" je v mojich očiach najlepším filmom od Martina Horského, s ktorým zatiaľ prišiel. Dobré postavy, fungujúce romance a okrem toho obohatené skutočne dobrým humorom. Veľa fórov v tomto filme funguje. Sú síce trošku klasické, ale zase vzhľadom na to, do akej situácie sa vložia, a ktoré postavy ich povedia, tak vďaka tomu to skutočne funguje. Myslím si, že Polívka s Balzerovou fungujú ako dvojka dobre, Vladimír Polívka s Kristínou Svarinskou sú tiež skvelí a celkom aj žeriem malému chalanovi, že je zamilovaný do malej Evičky. Jej herecký výkon síce nefunguje, ale zase je to malé dievčatko. Nechcem od nej skvelé herecké výkony. No ten chalan podáva hlášky tak suverénne, až som mal pocit, že tomu skutočne uveril. Film je skvelý aj v tom, že situácie neskĺznu automaticky do klišé. Miesto toho postupne niekam smerujú a my si môžeme myslieť, že dospeje to niekam, no nakoniec sa stane niečo celkom iné. A to musím veľmi vyzdvihnúť. Lebo ma tým film vedel celkom slušne miestami prekvapiť. Súčasne by som ale dodal, že tempo filmu nie je najlepšie. Počas prvej hodiny som sa nenudil, no potom som si začal hovoriť, že už by sme sa asi mali dostať pomaly k finišu a film pokračuje a pokračuje. A nemôžem povedať, že by to bolo zlé, ale akosi som už čakal na to rozuzlenie a vyvrcholenie. A druhý menší problém mám s romancou medzi Janou Pidrmanovou a Matoušom Rumlom. Akosi mi spolu úplne neladili a ich scénky ma asi najmenej bavili. Ale vo výsledku ide o skutočne príjemný oddychový film, ktorý môžem odporúčať. Myslím, že sa na tom zabaví úplne každý. Hodnotenie: A ()

dopitak

Když si po deseti minutách filmu řeknete, že tu zase bude Bolek umírat, je něco špatně. České komedie totiž zoufale postrádají dobrý nápad, a když už nějaký přijde (jako že utopenci, Váleček, vozejček ani nevěrný přítel jimi nejsou), tak zase přebývá nelogika. Tady jsme si ji vychutnali v okamžiku, kdy si Taclík bere peníze. Vladimír Polívka je sympaťák, o tom žádná, Pidrmanová  jedna z tří nejsexy CZ hereček, ale celé to prostě bylo takové ucukrkandlované až běda. Vždy funguje Balzerová, o tom žádná. Pobavil Čermák. Neseděl Ruml, ani nevím proč, normálně ho mám rád. Kretschmerová vypadá pořád stejně :-) 3 a půl* ()

Chrustyn

Nenáročná, předvídatelná, ale zároveň příjemná rodinná podívaná, kde nechybí láska jakéhokoliv věku, psi a dokonce ani Vánoce. ()

Arsenal83

Nebyť malého chlapca, ktorému tá rola nenormálne sadla, tak nie je v tomto filme čoho chytiť. Je to prázdne a orientované tak, že divák presne vie, ako to celé skončí, kto s kým šťastne dopadne. A ešte sa od diváka čaká, že bude za to šťastný, že mu netreba nič viac. A to, že muž opustí ženu a dieťa kvôli inému chlapovi, to tam bolo len pre to, aby to tam bolo. Povinná vložka niečoho, čo sa vraj deje normálne a prirodzene. ()

Marze

Tento televizni kyc si prijemne vlidne plyne aniz by se neco stalo. Zanrove je povinne leto a muzete se dojimat roztomilymi psy a detmi. ()

marhoul

Romantické filmy Martina Horského mám ráda, tento mi sice nesedl, jako Ženy v Běhu nebo Bezva ženská na krku, chyběla mi ve filmu energie, ale oceňuji kultivovanost a laskavou úroveň, která dobře padne i divákům dřívějšího data narození. Ideální odpočinkový snímek, který, bohužel, rychle zmizí z paměti. Cením si, že se nepřibližuje přiblbému, primitivnímu trapáctví ve stylu Kolečka nebo Ferencové, nevyčítám předvídatelnost, k obsazení taky nemám žádné výhrady, jen tomu chyběla jiskřička. Šmrnc. Až moc uhlazené, ideálně plynoucí, ale nevadí. Lepší tři hvězdičky. ()

Stanislaus

Byl jsem vážně zvědavý na nejnovější film z dílny tvůrce Žen v běhu, jelikož i Srdce na dlani nabízí sympatické herecké obsazení a lákavý, byť nijak originální námět. Nicméně i přes očividnou dějovou šablonovitost je Horského film neuvěřitelně pohodovým a optimisticky laděným kouskem, který mi vykouzlil upřímný úsměv na tváři. Oceňuji humorně napsaný scénář, který zbytečně netlačí na pilu, a rovněž musím pochválit civilní a uvěřitelné herecké výkony - hlavně v případě představitele Honzíka, jehož hlášky mě fakt bavily. Ale i ostatní herci a herečky si mě získali (a bylo fajn vidět po letech "Krečmerku" ve filmu). Těžký pohodář Váleček (aka Páreček) mi naopak připomněl jednoho milého baseta z dětství. Slabší čtyři hvězdičky! ()

BMW12

Duo Martin Horský a Tomáš Hoffman vytvořili už třetí dobrou komedii za sebou. Tento žánr jim jde a i Srdce na dlani je milý, romantický film, u kterého si odpočinete, užíváte si lásku s hlavními hrdiny a je vám dobře na duši. Zde se opět povedlo herecké obsazení, kde vynikají hlavně kluci Polívkovi a Eliška Balzerová. ()

ARI50

Dobře trochu pěkného na to filmu je, ale nic extra co by mě uchvátilo nebo dostalo do kolen. Češi a jejich tvorba. Nejlepší zimni gumy a 50 tacu, jinak nic. ()

GeusX

Příjemná romantická komedie, kde vše v poklidném a dějově příliš nekomplikovaném ději *** pozor spojler *** (ne)překvapivě všechno dopadne, přesně tak, jak si od začátku myslíte. Sympatičtí herečtí představitelé, že se to musí líbit.  70% (viděl jsem: 1x) ()

Dale

Je to len ľahko nadpriemerný film, ale keď ho porovnám s ostatnou českou tvorbou poslednej doby, tak je to minimálne o triedu lepšie, preto idem s hodnotením trochu vyššie. Príjemne sa to pozeralo, žiadny trápny humor, fajn film. A ako čerešnička moja obľúbená Kristínka. :) 70% ()

Padme_Anakin

Úsměvná záležitost s příjemným hereckým ansámblem, tuhle sestavu mám ráda - oba Polívkové jsou sympaťáci, Eliška Balzerová výborná, ostatně jako vždy, Matouš Ruml nezklame a líbil se mi i ten malý kluk, byl zábavný a milý.. Příběh je prostý, předvídatelný, nicméně v rámci žánru oddechovka hodnotím kladně, pohádkový konec se svatbou mi potvrdil, že jsem odkoukala roztomilotinu, u mě dobrý.. ()

blackrain

Příjemné a velmi naivní, ale proč ne. V dnešní pošahané době je tohle přesně pohádka pro dospělé, která je i hezky obsazená. Klidná romantika hodící se na poklidný nedělní večer, kdy člověk nemusí absolutně nic řešit. Tenhle film ani neukazuje, že by chtěl být něčím víc. Nejsem vůbec proti. ()

slunicko2

Červená knihovna sui generis. 1)  44letý scenárista a režisér Martin Horský se rozhodl, že bude pohoda padni komu padni. Nasadil žlutý filtr, usmívající se šťastné lidi, nádherné děti jako z módních žurnálů a začal vyprávět životní dramata zářivě mile, jakoby si je postavy vykládaly někde u krbu u sklenice whisky a funících letargických bassetů._____ 2)  73leté Elišce Balzerové tokající babička moc nesedne. Polívkovi (73 letý Boleslav i 33letý Vladimír) byli milí._____  3)  Ke konci film dost zpomalil._____ 4) Třem hvězdičkám trochu pomohl ironický happyend a těsné džíny 37letého Matouše Rumla (bývalá Aniččina láska Pavel), v nichž vypadal fakt sexy. ()

TominoLa

Režisér Martin Horský a producent Tomáš Hoffman moc dobře vědí co chtějí vidět v kinech čeští diváci a jdou na jistotu. Děti vystřídalo jedno dítě, které bavilo kino. Místo běhání se tu proplétá několik příběhů o lásce, která zasáhnou do života starších, mladších i nejmladších hrdinů a zamilují se nám dokonce i baseti Váleček a Šalina. Možná za to větší hodnocení může, že se k nám do kina vrátil smích. Je to jednoduchý, pozitivní příběh a to teď většina diváků potřebuje. Vypnout a bavit se. 7/10 ()

kajas

Když si potřebujete odpočinout a vyčistit hlavu, tak stačí zajít do kina na film, kde hrají hezcí lidé a hezká hudba, kde mají místo psi a jemný nevulgární humor a kde od začátku víte, jak to celé dopadne. Pokud se vám líbily Ženy v běhu a vyloženě vám nevadí žádný z herců vyobrazených na plakátu, jste jasná cílovka. Já jsem byla moc spokojená. ()

hygienik

Ak som o Betlehemskom svetle napísal, že obsahuje artový humor, tak Srdce na dlani je naopak plné masového, ale nie vulgárneho humoru. Film ocenia dôchodcovia, ženy, chlapi, psíčkari, vozíčkari - skrátka každý. Vtipy idú husto za sebou a medzi postavami to iskrí. Nemýľte sa, záchvaty smiechu vás nečakajú, ale zato sa budete často usmievať. Scenár funguje, horšie je to s hereckým obsadením. Polívka je už tradične trochu mdlý a trochu otravný. Jana Pidrmanová naopak nepresvedčivá. Celkom dobre sa role zhostila Balzerová a Svarinská bola najlepšia zo všetkých. Akurát hovorila s výrazným slovenským prízvukom, čo mi vadilo. Viac miesta pre Kubařovú to chcelo! A skúsiť iné herecké dvojice, ale inak fajn. Podľa mňa, je to na české pomery posledných 2-3 rokov nadpriemerný kúsok, na ktorý sa oplatí ísť do kina. ()

Brennos

Ta druhá * za reklamu na Vocílku. Teď vážně, je to jako když máte chuť na sladké a dostanete krabičku kostkového cukru... technicky dostanete to, co chcete, ale je to bez chuti, bez emocí, instantní, přímočaré a vlastně až na pár hlášek a dětskou naivitu, prázdné. ()

M.i.k.e

taková ta milá (možná až moc) česká komedie, která je trochu romantická, trochu vtipná, má poměrně příjemné postavy a obsazení a nikdy se v ní nic nepokazí natolik aby to nešlo vyřešit hned v následující scéně. Horský šel na jistotu a ta jistota nemá čím urazit, nicméně ani nadchnout...60% ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!