Láske na veku, ani mieste nezáleží. Nikdy nevieme, kedy a kde nás stretne. Môžeme sa zamilovať v škôlke, na dôchodku, na ulici, v parku. Kedykoľvek a kdekoľvek. Josef (Boleslav Polívka) sa teší, že si po odchode do penzie konečne splní svoj dávny sen a stane sa pouličným klaunom. Svojím šarmom očarí aj ráznu Marušku (Eliška Balzerová), majiteľku pojazdnej kaviarne. Akoby sa tí dvaja hľadali celý život. Ale nie je na osudovú lásku predsa len trochu neskoro? Navyše sa k Jozefovi do vily práve sťahuje jeho dcéra Anička (Jana Pidrmanová) aj s päťročným Honzíkom. Domnieva sa, že s chlapmi definitívne skončila, ale stretnutie s dávnou láskou Pavlom (Matouš Ruml), ju zasiahne priamo do srdca. K Honzíkovi do škôlky nastupuje nové dievčatko Alenka. Honzík prvýkrát zažíva pocity spojené s láskou, úplne sa v nich neorientuje a tak zbiera rady od mamičky, dedka Jozefa alebo sympatického strýka Karla (Vladimír Polívka). Aj toho stretne v škôlke láska, keď sa zamiluje do Honzíkovej pani učiteľky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho zbližovania nebolo málo, Karlov basset Valček si veľmi rozumie s Eliškinou bassetkou Šalinou. Láska prináša do životov našich hrdinov nádej a krásu, ale aj komplikácie a prekážky, ktoré budú musieť s úsmevom a dobrou vôľou prekonať. (CinemArt SK)

Filmmaniak

Nic proti záměru zrecyklovat osvědčenou šablonu ve snaze vytvořit po Ženách v běhu další komerční trhák, pokud je výsledkem kvalitní a zábavný produkt (což není tento případ). Nicméně i tentokrát se jistě najdou diváci, kteří budou nadmíru spokojeni a nebude jim vadit, že film působí jako scenáristicky líný pokus o ránu na jistotu, jehož dialogy přetékají naivitou, povedený humor se v něm objevuje jen sporadicky a jeho mimořádně předvídatelné, fádně banální a emocionálně neduživé multigenerační romantické příběhové linie jsou oholené až na dřeň. Pochvalu si za sympatické výkony zaslouží snaživí herci i zvířecí protagonisté a za veskrze solidní lze označit i většinu řemeslných aspektů filmu (až na dokolečka se opakující návodnou hudbu), jinak ale Srdce na dlani pouze ubíjí svou dějovou jednoduchostí (až primitivností) a neobsahuje nic, co by dokázalo jakkoli výrazněji zaujmout. ()

Djoker

Když ten paralelní svět fungoval u Žen v běhu, tak se Horský ani nepokoušel vymýšlet nic nového a nadělil ho do kin znovu. Škoda, že tentokrát už skoro nikdo nepřišel. Zase tam všichni hledají lásku a zase ji všichni rychle najdou. Překážky jsou pouze na oko, aby se film natáhl alespoň na hodinu a půl, ale celý je tak pitomě naivní, že ho ani není možné moc kritizovat. ()

Xmilden

Takový ten milý český film, na který bych řekl že jsme přeborníci. Žádná velká dramata se nekonají. Každého něco trápí, aby pak ve finále byli všichni šťastní. Tentokrát to u mě prošlo bez problému. I člověk jako já občas potřebuje vidět něco krátkého, přitom svižného a občas úsměvného. Nejvíce mě vyděsila scéna při které se Bohuš nemůže dozvonit na Elišku. To jsem měl opravdu snad jedinkrát strach, aby snad někoho nenapadlo rvát do tohoto filmu nějaké úmrtí. 60% ()

Vančura

Je to zvláštní, ale ačkoli je to dějově dokonale předvídatelné a rovněž dost odtržené od reality, přesto mi to kupodivu dost sedlo. Snad je to tím sympatickým obsazením a pohodovou letní bezstarostností, kterou je to celé prostoupeno, a možná za to mohl i ten malý kluk, jehož repliky u mě permanentně vyvolávaly úsměv na tváři. Uvítal jsem též, že je to jen minimálně prolezlé product placementem, a celkově mě to bavilo výrazně víc, než Ženy v běhu, ačkoli ty zde mají o něco lepší hodnocení (70 % Ženy v běhu vs. 66 % Srdce na dlani). Každopádně v té bídě současné české produkce mi toto přijde jako slušný nadprůměr, který mě nijak neuráží a nenáročně celkem pobaví. ()

ClintEastwood

Dneska jsem si oholila nohy... Docela příjemná, nenáročná podívaná, při které jsem si po téměř třiceti letech zase užil návštěvu letního kina. Od začátku víte, kdo s kým se dá dohromady a jak skončí všechny zápletky, ale sympatické herecké obsazení vás udrží ve střehu. Bolek Polívka je čím starší, tím lepší, z jeho postavy doslova vyzařuje pozitivní energie, dočkáte se i psí lásky a několika vynikajících (ale opravdu) HLÁŠEK, které zde pravidelně pronáší nejmladší člen hereckého uskupení. No a happyend. Na český film posledních let, určitě nadprůměr. ()

• „Srdce na dlani je příjemný a chytrý film s humorem. V životě mnohých je radosti málo a tato komedie pěstuje úsměv a inteligentní legraci,“ řekl o filmu Bolek Polívka. (SONY_)
  • Tvůrci film označují jako komedii „pro všechny, kteří věří na lásku“. (SONY_)
  • Když Pavel (Matouš Ruml) zachraňuje Honzíka (Jenda Čadil) z bazénu a následně z něj vyleze, má vlasy od vody „učesané“ směrem dolů, v dalším záběru je má učesané na stranu a pak zase od dolů. (griph)

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!