Láske na veku, ani mieste nezáleží. Nikdy nevieme, kedy a kde nás stretne. Môžeme sa zamilovať v škôlke, na dôchodku, na ulici, v parku. Kedykoľvek a kdekoľvek. Josef (Boleslav Polívka) sa teší, že si po odchode do penzie konečne splní svoj dávny sen a stane sa pouličným klaunom. Svojím šarmom očarí aj ráznu Marušku (Eliška Balzerová), majiteľku pojazdnej kaviarne. Akoby sa tí dvaja hľadali celý život. Ale nie je na osudovú lásku predsa len trochu neskoro? Navyše sa k Jozefovi do vily práve sťahuje jeho dcéra Anička (Jana Pidrmanová) aj s päťročným Honzíkom. Domnieva sa, že s chlapmi definitívne skončila, ale stretnutie s dávnou láskou Pavlom (Matouš Ruml), ju zasiahne priamo do srdca. K Honzíkovi do škôlky nastupuje nové dievčatko Alenka. Honzík prvýkrát zažíva pocity spojené s láskou, úplne sa v nich neorientuje a tak zbiera rady od mamičky, dedka Jozefa alebo sympatického strýka Karla (Vladimír Polívka). Aj toho stretne v škôlke láska, keď sa zamiluje do Honzíkovej pani učiteľky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho zbližovania nebolo málo, Karlov basset Valček si veľmi rozumie s Eliškinou bassetkou Šalinou. Láska prináša do životov našich hrdinov nádej a krásu, ale aj komplikácie a prekážky, ktoré budú musieť s úsmevom a dobrou vôľou prekonať. (CinemArt SK)

Tosim

ČLOVĚK BY NEMĚL VSTUPOVAT DO CIZÍCH ROZHOVORŮ NAHEJ. Martin Horský už má za ta léta za sebou sympatické, průměrné i strašné věci, ohledně tohohle filmu jsem nejvíc zvědav, jak si bude komerčně stát v době covidu. Srdce na dlani je totiž dostatečně roztomilé i vtipné, zároveň však sterilní a nevýrazné, ze všeho nejvíc mu ovšem ubližuje, že je tak trapně předvídatelné. 50%. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA ║ Tržby Celosvetovo $1,354,014▐  Martin Horský má dobrý potenciál pre tvorbu romantických komédii. Vie vybrať dobré obsadenie, ktoré dokáže dobre fungovať pre dej a dokáže si získať vaše sympatie. Problém je že občas dejovo pôsobí moc schématicky, moc sa opakuje, potom to zbytočne klesá na úrovni, ktorú si predtým dosť poctivo buduje a hlavne na tých dosť dobre vyšperkovaných a súcitných scénach. /65%/ ()

Rimsy

Produkčně zvládnutá, příběhově bezpečná a v detailech neurážející. Po Ženách v běhu jdou Horský s Hoffmanem diváctvu opět naproti a výsledek tomu odpovídá. Neproblematická a důstojná romantika sází na subtilní humor a příjemné postavy. Vždyť taky proč ne? Více zde. ()

Arx

Příjemné ale zároveň velmi naivní. Nechci tady spoilerovat ale občas mi přišlo, že se postavy chovají opravdu prazvláštně a jde tu pouze o to aby to bylo celé sluníčkové, odpočinkové a bezmozkové. Navíc z vybraných lokací, jsem měl pocit, že celé to je natočené tak max na čtyřech různých. Většina z nich v Praze na Letné, což je ale pro mě jako jejího obyvatele malé bezvýznamné plus. Na film si zajděte ale nic moc oduševnělého s přesahem nečekejte. 70% ()

Djoker

Když ten paralelní svět fungoval u Žen v běhu, tak se Horský ani nepokoušel vymýšlet nic nového a nadělil ho do kin znovu. Škoda, že tentokrát už skoro nikdo nepřišel. Zase tam všichni hledají lásku a zase ji všichni rychle najdou. Překážky jsou pouze na oko, aby se film natáhl alespoň na hodinu a půl, ale celý je tak pitomě naivní, že ho ani není možné moc kritizovat. ()

Eliott

Stále si nedokáži vysvětlit jak může většina novodobých českých komedií začínat tak nadějně a stejně to pak končí jako nevýrazný brak. Zprvu to sice vypadá na velmi zajímavou komedii, kouzlo se však velmi rychle vytrácí. Největším úskalím jsou zřejmě seriózní témata, kterými se film začne zabývat v pozdější části příběhu. Záhy se tak dílo mění na vcelku předvídatelné drama s jehož příběhovým vyvrcholením jsem nebyl vůbec spokojen. Navíc, co se té komedie týče, tak drtivou většinu zábavných pasáží má na kontě malý klouček, přičemž jeho část příběhu bych jako jedinou hodnotil lépe. Zbytek žádná sláva........ 50% ()

Spiker01

Oproti Ženám v běhu další film Martina Horského nemá takovou šanci (ambici dle mého ano) stát se takovým velehitem a univerzálně pobavit všechny diváky. Je citelně vážnější, ačkoliv samozřejmě humorem se nešetří, profesionálně natočený (jen hlasitost mluveného slova mi přišla někdy až příliš nahlas, asi kvůli starší generaci) a nasnímaný a šablonovitě propsaný do třech dějových linek (2x Polívka!), které pochopitelně dobře skončí. Jen ten Vetchý tentokrát chyběl. Na Netflixu ale jistě brzy předem určený hit. ()

NinadeL

Sterilní nesmyslná česká romantická komedie, která existuje jenom proto, že tvůrcům bylo líto smrti Polívky v úvodu v Ženách v běhu. A tak mu dopřály jeho vlastní film, ale zapomněli, že by mu do něj taky měli něco napsat. A jeho kolegům samozřejmě taky. ()

ClintEastwood

Dneska jsem si oholila nohy... Docela příjemná, nenáročná podívaná, při které jsem si po téměř třiceti letech zase užil návštěvu letního kina. Od začátku víte, kdo s kým se dá dohromady a jak skončí všechny zápletky, ale sympatické herecké obsazení vás udrží ve střehu. Bolek Polívka je čím starší, tím lepší, z jeho postavy doslova vyzařuje pozitivní energie, dočkáte se i psí lásky a několika vynikajících (ale opravdu) HLÁŠEK, které zde pravidelně pronáší nejmladší člen hereckého uskupení. No a happyend. Na český film posledních let, určitě nadprůměr. ()

troufalka

Nemám ráda příliš šťastné konce, protože nejsou reálné. Současná česká komedie upadá. Točí se naklonované sterilní kousky, které se podobají jako vejce vejci. Tenhle mezigenerační spektákl byl na hranici únosnosti. Všechno zalité sluncem, krásně předvídatelné, ničím nepřekvapivé. Chybí kousek invence, moment překvapení, třešnička na konec. ()

Xmilden

Takový ten milý český film, na který bych řekl že jsme přeborníci. Žádná velká dramata se nekonají. Každého něco trápí, aby pak ve finále byli všichni šťastní. Tentokrát to u mě prošlo bez problému. I člověk jako já občas potřebuje vidět něco krátkého, přitom svižného a občas úsměvného. Nejvíce mě vyděsila scéna při které se Bohuš nemůže dozvonit na Elišku. To jsem měl opravdu snad jedinkrát strach, aby snad někoho nenapadlo rvát do tohoto filmu nějaké úmrtí. 60% ()

Hunt

70%, je to takove dívčí podívání, ale proč by ne. Výrazně kvalitnější než Ženy v běhu /plakát velmi podobný/ ()

filmfanouch

´´ Komedie pro všechny, kteří věří na lásku ´´. I takto tvůrci filmu Srdce na dlani označují svůj film. Megahit Ženy v běhu, které sloužili jako režijní debut scenáristy Martina Horského v českých kinech vidělo film celkem 1 543 842 diváků a dohromady v kinech vydělal téměř 211 925 133 korun. Natočit nejvýdělečnější český film všech dob je velká věc a přináší pochopitelně velká očekávání i od dalšího scenáristického a režijního filmu Martina Horského. A i od Srdce na dlani se dá nejspíš očekávat masivní divácká návštěvnost. ´´ Věřím, že naše nová komedie udělá divákům v kinech radost a potěší je stejně jako Ženy v běhu´´, prohlásil Martin Horský. A nejspíš skutečně potěší milovníky Žen v běhu podobně. Odečtěte totiž běhání a dvojici basetů a dostanete vlastně úplně stejný feel-good atmosférický film, který své cílovce žen okolo středního věku určitě udělá radost. A vyloženě přitom nejspíš neurazí ani pánský doprovod. Srdce na dlani je další sázkou na jistotu. Celá zápletka se obejde bez zásadnějších konfliktů, láska je všude kolem, má to roztomilé psy, roztomilé děti prožívající první lásku a známé tváře jako Bolek Polívka, Eliška Balzerová či Vladimír Polívka. Jde o odpočinkový film, kde jde na první pohled snadno vypnout mozek a opravdu využívat ho mohou pouze lidé, kteří se pokusí film nějak zevrubně analyzovat. K zjišťování toho za čím stojí úspěšné filmy producenta Tomáše Hoffmana (mimo Žen v běhu a Srdce na dlani také Ženy v pokušení, Muži v naději či Bezva ženská na krku) ovšem není žádná zásadní analýza dvakrát důležitá. Ústřední zápletka sleduje tři propojené romantické zápletky (+ vzájemné očichávání psů a platonické láska ve školce), které se ve finále skutečně odehrají bez nějakých zásadnějších konfliktů. Vše jde vlastně poměrně lehce a hladce, chemie pracuje a ve finále se ukáže, že i třeba takový vozíčkář si může najít svou sexy učitelku. Pochopitelně pokud je zhruba tak přitažlivý jako Vladimír Polívka. Horský přitom naštěstí zná míru. U českých komedií to většinou svadí k tomu, aby si výsledné produkty snadno dělali srandu z invalidů či homosexuálů. V rámci Srdce na dlani je ovšem vše zvládnuto relativně decentně. Humor většinou sází na dvojsmysly,  dětskou neznalost a jen ve výjimečných případech na vyloženou infantilnost. Po vzoru Žen v běhu se zde vlastně dokáže předat jakási pozitivní atmosféra, kdy pochopitelně divák musí po konci opět spadnout nohama na zem a přiznat si, že vše v Srdci na dlani je spíše vyloženě pohádkové. Na druhou stranu ovšem potěší, že tentokrát jde o mužských postavách říct i něco víc než, že jde o sexistické, nevěrné či neschopné postavy. Tedy alespoň o těch stěžejních. Ženské postavy na druhou stranu nadále nejsou vyobrazené vyloženě urážlivě a nadále se ukazuje, že Horský ví, jak na to. Dvakrát tudíž nesejde na tom, že ten film očividně nemá dvakrát velké ambice a řemeslná stránka je jen velmi slušná. Svůj účel totižsplní a mužský doprovod nejspíš při návštěvě kina nebude pomýšlet na seppuku. O tom, zda jde skutečně o komedii pro všechny, kteří věří na lásku se dá určitě polemizovat. Feel-good atmosférou a víceméně decentním humorem ovšem rozhodně neurazí. Srdce na dlani neurazí, dá se očekávat, že opět naplní kina a Horský ve spolupráci s Hoffmanem do tří let zase vyrukuje s nějakou tou sázkou na jistotu. Což na jednu stranu možná zamrzí. Na druhou stranu současné české komedie pravidelně ukazují, že to jde mnohem, mnohem, mnohem hůř. A Srdce na dlani je v porovnání s nimi svatý grál.... () (menej) (viac)

Big Bear

K soudobým českým komediím a o to více romantickým, přistupuji podobně jako pyrotechnik k aktivnímu výbušnému systému. Nikdy nevíte co vás čeká a i když nějakou tu znalost máte např. díky účasti známých herců, nikde není napsáno, že sledováním pomyslně nepřestřihnete blbý drát a zabijete v lepším případě hoďku a půl času, v horším dnes už nemalé peníze za lístky do kina. Nicméně buď jsem měl v poslední době kliku, nebo se to s českou komedií začíná zvedat, zkrátka zatím se nevyhýbám novým kouskům. Tohle byla výbušnina o níž jsem zhola nic nevěděl, jen že tam hraje pes a že je to rodinná romantická komedie. I navrhl jsem rodince společně strávený čas a nikdo nebyl proti. V rohu obrazovky svítící dvanáctka v kroužku mne pak ujistila, že by to mělo být i pro menší aniž by se člověk musel nervovat zda tam nebudou nějaké scény co droboť rozhodí. Horský tentokráte věděl dobře pro koho co točí (ne že by to jindy nevěděl), ale tady na vás hned dýchne naprostý letní poklid a pozitivní nálada. Je to jako když si utahaní vlezete do příjemné teplé vany s voňavou pěnou a cítíte tu všeobjímající pohodu. Ze začátku jsem se lehce bál aby to nebylo až moc infantilní, ale obavy byly zbytečné. Vše bylo rozumně vyváženo jak dialogy nejmenších herců, tak ty těch starších. A řeknu vám už dlouho jsem se u našeho filmu  tak spokojeně neusmíval. Třeba ty rozhovory Bolka a Elišky Balcerové o duši byl prostě boží! A v podobném duchu se to nese dál. Tihle dva tu měli opravdu nádherné role a krásně se jich zhostili. Mladý Vladimír Polívka hraje také fajn no a o dámském obsazení se rozepíšu podrobněji. :-) Nevím jestli má pan Horský stejný vkus, ale obsadil skutečný výkvět našich soudobých hereckých krásek. A shodou okolností je mám rád i já, takže jsem si spokojeností jen vrněl... Pidrmanici by jste jen těžko hádali těch skoro čtyřicet, Svarinská je stále nádherná ta snad nestárne a na závěr se tam mihne Khek Kubařice... Za mně prostě naprostá spokojenost. Matouš Ruml je sympaťák a taky mu tu role skvěle sedla. Láska kvete v každém věku, to se nám film snaží říci a řekl to příjemným milým způsobem. Skutečně je to film pro celou rodinu, kde si své najdou malí i rodiče. Proty menší je tam párek božích baseťáků a starší si užijí to jiskření a leckdy dvojsmyslné narážky hlavních hvězd. Vše je ale decentní, vyvážené, neexplicitní, nefekální, neprvoplánovité, protě tak jak to mám rád. A proto dávám za 4 padesátikačky do sklenice od okurek. * * * * ()

Vančura

Je to zvláštní, ale ačkoli je to dějově dokonale předvídatelné a rovněž dost odtržené od reality, přesto mi to kupodivu dost sedlo. Snad je to tím sympatickým obsazením a pohodovou letní bezstarostností, kterou je to celé prostoupeno, a možná za to mohl i ten malý kluk, jehož repliky u mě permanentně vyvolávaly úsměv na tváři. Uvítal jsem též, že je to jen minimálně prolezlé product placementem, a celkově mě to bavilo výrazně víc, než Ženy v běhu, ačkoli ty zde mají o něco lepší hodnocení (70 % Ženy v běhu vs. 66 % Srdce na dlani). Každopádně v té bídě současné české produkce mi toto přijde jako slušný nadprůměr, který mě nijak neuráží a nenáročně celkem pobaví. ()

kingik

Otec a syn, Boleslav Polívka a Vladimír Polívka, se sešli v jednom filmu. Vlastně v jedné rozlehlé vile s bazénem, kde je dost místa i pro matky bez nabíječů a jejich děti. Mladší z herecké dvojice je invalida na invalidním vozíku a ten starší se nikdy nevzdal svého snu stát se pouličním klaunem. Oba jsou strašně milí a lidští. Milá je i pouliční prodavačka kávy (Eliška Balzerová), milá je mladá učitelka z mateřské školy (Kristína Svarinská) a koneckonců i soused (Matouš Ruml), který opětovně usiluje o srdce své dávné lásky ze sousedství, je dobrota sama, jen mu jeho milý a starostlivý profil kazí noční dámské návštěvy, které praktikuje ve svém domě (proč tak činí, když má evidentně spadeno na Janu Pidrmanovou coby dávnou lásku, není nikterak objasněno). Všichni jsou k sobě laskaví a jejich dobrotu a lidskost jim kazí jen zlý a sobecký majitel (Marek Taclík) zatoulaného baseta. A náš invalida za týraného psa neváhá vysázet svoje celoživotní úspory v padesátikorunových mincích. Takže film opravdu svým trefným názvem neklamal. A co teď s tím. Scenáristické postupy a vývoj děje filmu by neodhadl jen mimořádně naivní divák. Je naprosto zřejmé, jakým směrem se film bude ubírat, a každý vyčleněný mini příběh té jednotlivé postavy má zřetelně odhadnutelný půdorys. Herečtí představitelé jsou ve svých rolích velmi spolehliví, nějaký výrazně rušivý element se nekoná. Martin Horský dost spoléhá na svoji pověst režiséra, co umí natočit pohodový film. Tentokráte ale bylo té naivity opravdu přespříliš. A nedostavil se žádný excelentní moment překvapení. Vše přesně romanticky a úsměvně nalajnované. Divácké generace to mají hezky naservírované - pro tu starší perlí tandem Polívka - Balzerová a hláška o dámských oholených nohou, když nadejde čas koitu. A ti mladší si smlsnou na dobráckém mladém Polívkovi, který má na invalidním vozíku větší šanci balit pohledné ženy než jedinci chodící vzpřímeně. Přejme tedy české romantické komedii, aby napříště více sázela na realitu a podstatně ubrala na přebujelé naivitě a nepravděpodobných dějových tazích. 6/10 ()

Filmmaniak

Nic proti záměru zrecyklovat osvědčenou šablonu ve snaze vytvořit po Ženách v běhu další komerční trhák, pokud je výsledkem kvalitní a zábavný produkt (což není tento případ). Nicméně i tentokrát se jistě najdou diváci, kteří budou nadmíru spokojeni a nebude jim vadit, že film působí jako scenáristicky líný pokus o ránu na jistotu, jehož dialogy přetékají naivitou, povedený humor se v něm objevuje jen sporadicky a jeho mimořádně předvídatelné, fádně banální a emocionálně neduživé multigenerační romantické příběhové linie jsou oholené až na dřeň. Pochvalu si za sympatické výkony zaslouží snaživí herci i zvířecí protagonisté a za veskrze solidní lze označit i většinu řemeslných aspektů filmu (až na dokolečka se opakující návodnou hudbu), jinak ale Srdce na dlani pouze ubíjí svou dějovou jednoduchostí (až primitivností) a neobsahuje nic, co by dokázalo jakkoli výrazněji zaujmout. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!