Reklama

Reklama

Srdce na dlani

  • Česko Srdce na dlani
Trailer

Obsahy(1)

Láske na veku, ani mieste nezáleží. Nikdy nevieme, kedy a kde nás stretne. Môžeme sa zamilovať v škôlke, na dôchodku, na ulici, v parku. Kedykoľvek a kdekoľvek. Josef (Boleslav Polívka) sa teší, že si po odchode do penzie konečne splní svoj dávny sen a stane sa pouličným klaunom. Svojím šarmom očarí aj ráznu Marušku (Eliška Balzerová), majiteľku pojazdnej kaviarne. Akoby sa tí dvaja hľadali celý život. Ale nie je na osudovú lásku predsa len trochu neskoro? Navyše sa k Jozefovi do vily práve sťahuje jeho dcéra Anička (Jana Pidrmanová) aj s päťročným Honzíkom. Domnieva sa, že s chlapmi definitívne skončila, ale stretnutie s dávnou láskou Pavlom (Matouš Ruml), ju zasiahne priamo do srdca. K Honzíkovi do škôlky nastupuje nové dievčatko Alenka. Honzík prvýkrát zažíva pocity spojené s láskou, úplne sa v nich neorientuje a tak zbiera rady od mamičky, dedka Jozefa alebo sympatického strýka Karla (Vladimír Polívka). Aj toho stretne v škôlke láska, keď sa zamiluje do Honzíkovej pani učiteľky Elišky (Kristína Svarinská). A aby toho zbližovania nebolo málo, Karlov basset Valček si veľmi rozumie s Eliškinou bassetkou Šalinou. Láska prináša do životov našich hrdinov nádej a krásu, ale aj komplikácie a prekážky, ktoré budú musieť s úsmevom a dobrou vôľou prekonať. (CinemArt SK)

(viac)

Videá (2)

Trailer

Recenzie (46)

Spiker01 

všetky recenzie užívateľa

Oproti Ženám v běhu další film Martina Horského nemá takovou šanci (ambici dle mého ano) stát se takovým velehitem a univerzálně pobavit všechny diváky. Je citelně vážnější, ačkoliv samozřejmě humorem se nešetří, profesionálně natočený (jen hlasitost mluveného slova mi přišla někdy až příliš nahlas, asi kvůli starší generaci) a nasnímaný a šablonovitě propsaný do třech dějových linek (2x Polívka!), které pochopitelně dobře skončí. Jen ten Vetchý tentokrát chyběl. Na Netflixu ale jistě brzy předem určený hit. ()

silentname 

všetky recenzie užívateľa

Až na pár detailov skutočne veľmi dobre spracovaný film, ktorý by som asi nevedel nazvať inak než "srdečný". Neviem ako inak to vyjadriť. "Srdce Na Dlani" je v mojich očiach najlepším filmom od Martina Horského, s ktorým zatiaľ prišiel. Dobré postavy, fungujúce romance a okrem toho obohatené skutočne dobrým humorom. Veľa fórov v tomto filme funguje. Sú síce trošku klasické, ale zase vzhľadom na to, do akej situácie sa vložia, a ktoré postavy ich povedia, tak vďaka tomu to skutočne funguje. Myslím si, že Polívka s Balzerovou fungujú ako dvojka dobre, Vladimír Polívka s Kristínou Svarinskou sú tiež skvelí a celkom aj žeriem malému chalanovi, že je zamilovaný do malej Evičky. Jej herecký výkon síce nefunguje, ale zase je to malé dievčatko. Nechcem od nej skvelé herecké výkony. No ten chalan podáva hlášky tak suverénne, až som mal pocit, že tomu skutočne uveril. Film je skvelý aj v tom, že situácie neskĺznu automaticky do klišé. Miesto toho postupne niekam smerujú a my si môžeme myslieť, že dospeje to niekam, no nakoniec sa stane niečo celkom iné. A to musím veľmi vyzdvihnúť. Lebo ma tým film vedel celkom slušne miestami prekvapiť. Súčasne by som ale dodal, že tempo filmu nie je najlepšie. Počas prvej hodiny som sa nenudil, no potom som si začal hovoriť, že už by sme sa asi mali dostať pomaly k finišu a film pokračuje a pokračuje. A nemôžem povedať, že by to bolo zlé, ale akosi som už čakal na to rozuzlenie a vyvrcholenie. A druhý menší problém mám s romancou medzi Janou Pidrmanovou a Matoušom Rumlom. Akosi mi spolu úplne neladili a ich scénky ma asi najmenej bavili. Ale vo výsledku ide o skutočne príjemný oddychový film, ktorý môžem odporúčať. Myslím, že sa na tom zabaví úplne každý. Hodnotenie: A ()

Reklama

Tosim 

všetky recenzie užívateľa

ČLOVĚK BY NEMĚL VSTUPOVAT DO CIZÍCH ROZHOVORŮ NAHEJ. Martin Horský už má za ta léta za sebou sympatické, průměrné i strašné věci, ohledně tohohle filmu jsem nejvíc zvědav, jak si bude komerčně stát v době covidu. Srdce na dlani je totiž dostatečně roztomilé i vtipné, zároveň však sterilní a nevýrazné, ze všeho nejvíc mu ovšem ubližuje, že je tak trapně předvídatelné. 50%. ()

Rimsy 

všetky recenzie užívateľa

Produkčně zvládnutá, příběhově bezpečná a v detailech neurážející. Po Ženách v běhu jdou Horský s Hoffmanem diváctvu opět naproti a výsledek tomu odpovídá. Neproblematická a důstojná romantika sází na subtilní humor a příjemné postavy. Vždyť taky proč ne? Více zde. ()

Arx 

všetky recenzie užívateľa

Příjemné ale zároveň velmi naivní. Nechci tady spoilerovat ale občas mi přišlo, že se postavy chovají opravdu prazvláštně a jde tu pouze o to aby to bylo celé sluníčkové, odpočinkové a bezmozkové. Navíc z vybraných lokací, jsem měl pocit, že celé to je natočené tak max na čtyřech různých. Většina z nich v Praze na Letné, což je ale pro mě jako jejího obyvatele malé bezvýznamné plus. Na film si zajděte ale nic moc oduševnělého s přesahem nečekejte. 70% ()

Galéria (24)

Zaujímavosti (4)

  • „Srdce na dlani je příjemný a chytrý film s humorem. V životě mnohých je radosti málo a tato komedie pěstuje úsměv a inteligentní legraci,“ řekl o filmu Bolek Polívka. (SONY_)
  • Tvůrci film označují jako komedii „pro všechny, kteří věří na lásku“. (SONY_)

Reklama

Reklama