Predátor: Korisť

Rok 1719. Komančovia lovia, aby prežili. Či už ide o muža alebo ženu, všetci sú dôležitými členmi komunity lovcov. Takou je aj Naru (Amber Midthunderová), mladá bojovníčka, ktorá sa učila od najlepších lovcov svojho kmeňa. Keď sa však z ničoho nič objaví zdanlivo neviditeľná entita, ktorá chce loviť jej ľud, musí sa povzniesť nad seba samú, aby ho ochránila. Jej protivník je vyspelý dravec z vesmíru a loví pre samotnú radosť zo svojej podstaty. Vďaka v tej dobe nepredstaviteľne vyspelej technológii má nad Indiánmi vždy rozhodujúcu prevahu. Je to Predátor! (TV JOJ)

Black.Adder odpad!

Dost velká nuda, ty digitální potvory včetně predátora, se mnou moc nehnuly. A dnešní woke trend, kdy bílí muži jsou zlí a ultra zlí, mě taky nasral. ()

Mutti

Šel jsem do toho s tím, že PREY to je moc dobrý. No, neupřu snímku snahu vzít to za jiný konec. Ve finále jsem se fakt těšil, že místo Arnieho nakope dvoumetrovýmu dredaři prdel domorodá americká  slečna. A je z toho ve finále vcelku solidní film. Mínus nálepka Predátor. Celý film je tak nějak zmatený. Predátor a jeho výbava je opravdu chaotická (kde je kurwa ten ramenní kanón, proč plýtvá bombu na pár jelit a ne jako "poslední variantu",..). A ani nemluvím o tom, jakým groteskním způsobem v závěru filmu skoná.  Co se týče hlavní hrdinky, ta mi vůbec nepřirostla k srdci. Paradoxně, její bojové scény byly daleko slabší, než když se zbytek Komančů postupně měnil v Predátorův PREYt. Holt, ta emancipace proběhla takovým klišé stylem, že z toho ve finále máme několikrát předtím již natočenou, hezky vypadající, ale šíleně se táhnoucí stopáž, která vám po svém skončení bude připomínat, jak superiorní byly první dva Predátoří filmy, ještě s Kevinem Chodbařem. Inu, film jako takový ok. Vizuál hezký, až jsem si myslel, že koukám na Revenant s jiným ročním obdobím. Hudba připomínající Posledního Mohykána rovněž neurazí a bojové scény s kýmkoliv, kromě protagonistky, byly příjemné na pohled. Ale i přes to všechno, není to pro mě Predátoří snímek. Škoda. ()

maxrebo

Na základě ohlasů a recenzí jsem čekal větší bombu. Co se mi líbilo byla stopáž a doba, do který je to zasazený. Co mě ale fakt štvalo, byla overpowered hrdinka, která jako ostatně všechny dnešní Disneyho hrdinky ke všemu přišla jak slepý k houslím a nemusela pro to nic udělat. Jelena neulovila, pak při lovu pumy spadla ze stromu a hle, najednou se vydá na cestu za humny, kde narazí na mimozemského lovce, který mezitím sesekal, co mohl, takže se autoři snaží nám ukázat, že i s jinou vizáží je to stále ten lovec těch nejsilnějších, jako je třeba chřestýš lovící myšku. Stejně jako Rey " Skywalkerová" z nové trilogie je z hrdinky najednou absolutní badass lovec a její fištrón v odhalování predátorovy strategie a hejblátek je taky jinde. Zatímco ona je čím dál tím silnejší, tak predátor je čím dál tím slabší a blbější. Jediná hezká scéna, která mi predátora připomínala, byla řežba v to spaleným lese, ale to je asi tak všechno, od té chvíle to šlo jen a jen z kopce. Hlavní hrdinka celý film jen divně civí na všechny a všechno  a ukazuje nám jak je nad věcí. V duchu emancipačních filmů a seriálů dnešní doby jsou hlavním padouchem tohoto filmu muži a hlavní hrdinka nám ukazuje, jak jsou ženy lepší než muži v podstatě ve všem. Bílí lovci jsou samozřejmě vyobrazeni jako špinaví a hloupí v kontrastu s chytrými a krásnými indiány, kteří hovoří jak dnešní člověk. Nakonec hrdinka vytvoří past jako Kevin McClister ze sám doma akorát oblečený jako Steven Segal a bojující jako John Wick s tomahawkem na provázku s akrobacií hodnou Matrixu. Napětí jsem ve filmu hledal těžko, o hlavní hrdinku jsem se nebál, když jediná její zranění  v průběhu filmu byla naražená kostrč a natržený ret. Všichni ostatní na tom byli o trochu hůř. Jsou mrtví. Ve filmu se také zabily snad všechny dostupné druhy zvířat. Jedinou motivací hlavní hrdinky bylo se předvést a dokázat ne sobě, ale ostatním (mužům), že na to má, a že zabije cokoliv a kdekoliv. Rozhodně nemám chuť to vidět na rozdíl od prvních dvou predátorských filmů znovu. Je to asi v zásadě lepší než poslední dva filmy, ale to je leccos. Ale věřím, že mladší publikum či ti, kteří nejsou tak spjatí s klasickým predátorem, si film užijí více než já. ()

BigJohn02

Po dlouhé době opravdu výborný film z predátorské série. Tentokrát si mimozemský zbabělec, schovávající se za neviditelnost, vybral k lovu velké pláně v 18. století. Krásná scenerie, obrázky ze života komančské vesnice a sympatická Indiánka, která navzdory svému pohlaví touží být lovcem a ke své lovecké maturitě si vybere zrovna takové hovado, jako je predátor, který před jejíma očima umlátí grizzlyho. Dialogy v řeči Komančů dodávají na autenticitě. ()

Lopitrs

Nejdřív budu kritický!! Padesátikilová namyšlená indiánka sejme Predátora....hahahaha, další díl, ve kterém z toho emzáckého borce dělají pitomce, kterého přepere a přechytračí malá holka!! Taková blbost!! Ok, Yautja tady ještě nemá úplně Hi tech výbavu, pouze chladné zbraně, ale vážně nemůže dostat důstojného soupeře á la Arnold a Denny? Fakt to nikdo z těch filmařů nepochopí? Nemohl radši bojovat proti lovci, který je zocelený nějakou tou válkou a indiáni se k tomu připlést? Ach jo, taková promarněná příležitost. Scéna, kde predátor porcuje frantíky je nejlepší. V takovém duchu bych si to představoval a ne indiánku s bylinou, která ji udělá neviditelnou, rovnou s ním mohl bojovat Asterix s kouzelným nápojem!! A teď pozitivně. Film je dobrý, pro ne skalní fanoušky Predátora bude víc než dobrý, to bez debat. A ano určitě lepší než předchozí všechny lejna, které dělají původním dvěma úžasným dílům ostudu. Atmoška dobrá, doba, do které je příběh zasazen je příjemná změna. Hercům se nedá nic vytknout. Scény pěkné, super, fakt!!! Skvělý nápad, že Predátor zde nemá ještě Hitech helmu a všechny hračky a teprve projde evolucí..... Nemůžu dát tři hvězdy, i když jsem čekal jiný nářez, to si film nezaslouží, ale pět ani náhodou, tudíž hezké 4* ()

cluTch

Predátor je moje velká TOPka a pokračování s indiáni mě moc nadchlo. Speciální edice s komančským dabingem dodá úplně jinou šťávu. Až na to že z Predátora udělali před malou holkou trochu tupce tomu nemám co vytknout. Akční scény perfektní a koneckonců i příběh, fajn, že bylo ukázáno i něco málo z předchozích dílů. ()

JenTR

Indiani se tu chovaji jako pubertaci ze stredni a stejne tak i mluvi. Proste vidite, ze to jsou namalovani herci. Celkove to neni takova pecka, predator (i kdyz se film jmenuje jen "Korist") tam porad nekde natvrdle stoji a necha se mlatit. Zatimco v puvodnim filmu se maskoval a bojoval z dalky (strilel), tady se pere jako v hospode a je dost pomaly. Proc to tak je, nevim. Lidi jsou ale jeste dementnejsi a pomalejsi, takze to ma presto jednoduche. Nekolikrat krvaci a je zranen, ale musite ho probodnout asi stokrat, aby konecne umrel. Konec je slaby a nevyrazny. Ostatni indiani se vubec neptaji co to ulovila, kde jsou jejich (mrtvi) synove, co se vubec stalo, ani nemohli o nicem vedet. Kamera je ale celkem dobra, pekna priroda a dobre efekty. Jen treba nevime co presne bylo predatorovo poslani. Najit nejsilnejsi zvire? A co pak s nim dal? ()

GabrielG

Najlepší predátor. Dokonca ho dám pred prvý diel s Arnoldom ktorý je tiež skvelý ale nebyť nejakého kultového statusu určite by bol nižšie. Tento film je ale naozaj skvelý. Prvú pól až trištvrte hodinu spoznávame postavy, vidíme množstvo expozície či už úžasnej prírody tak aj kmene a ich spôsoby lovu. Korisť dosť vystihuje celý film. Lov je veľmi dôležitou súčasťou filmu či už z pohľadu Predátora tak aj hlavnej hrdinky. Akčné scény sú sprevádzané silnými scénami s hutnou atmosférou. Krv a násilie nechýba. Celkovo si myslím že tu akcia funguje o dosť lepšie ako v prvej časti s Arnoldom. A to s jedného prostého dôvodu. Obidve postavy sú lovci avšak obidvaja používajú iné taktiky a zbrane. Je zaujímavé sledovať ich stret a vyústenie kde by hrdinka nemala šancu vyhrať keby nepoužije rozum a taktiku predátora. Ale tak samozrejme že to má svoje muchy a problémy. Zlé CGI zvieratá, trochu zvláštny koniec ktorý je trochu unáhlený. Ale v rámci toho čo to malo a čo to mohlo byť veľmi spokojný. ()

vimluk_CZ

Všechno v tomhle filmu na mě působilo tak, jak mělo a v rámci svého žánru se řadí k těm nejpovedenějším kouskům, co jsem zatím viděl. Propojení typické indiánské hudby, predátořích zvuků a vcelku málo konverzací byl skvělý nápad a přidává to tak na atmosféře. Díkybohu si i film nechává čas na představení úhlavních hrdinů a proto vám na nich i vcelku záleží (hlavně na pejskovi!) a vztahy mezi indiány jsou jasně dané. Celé se to krásně drží při zemi a tak mě nic nerozptylovalo svou, pro tenhle žánr typickou, bombastickou a neuvěřitelnou akcí. Jasně, ne všechna CGI zvířátka vypadají ve filmu topově, ale rozhodně mě to vůbec nevyrušovalo z děje. Skvělá a zábavná jízda! ()

Negrus

Je to Predátor, takže by to bez debat mělo být aspoň za tři hvězdny, že jo.. Jenže není.. U tohoto filmu jsem z úcty k tématu nepřeskakoval nudné pasáže, což běžně dělávám, ale většinu filmu jsem si říkal: " Aha, tak je to tady, dámy a pánové, přivítejte prvního opravdu nezáživného Predátora v historii..". Dnes, 5 dní po shlédnutí, si z celého filmu pamatuju jen: a) dobré 3 vteřiny ve scéně se samoutahovací sítí b) toho medvěda jsem už někde viděl :) c) hrozně, ale fakt hrozně se mi nelíbila hlavní hrdinka. Ty vyvalené černé oči mne budou děsit ve snech ještě dlouho.. A vůbec nevypadala jak Indiánka - to už byl hezčí ten její brácha :-D Takže pro mne film těžce pod očekáváními a tudíž za dva kousky.. ()

Marcimor

Původního Predátora těžko něco překoná. Tu dusivou atmosféru, strach z neznámého a stříkající testosteron. Pokusů bylo dost a nestály za moc... I tady pochopitelně víme od začátku, proti čemu holka stojí. Ale vůbec to nevadí. Až na finální, trochu zmatený boj a nereálné použití masky je to super film, který pěkně utíká a nenudí. K tomu krásná příroda a perfektní závěrečné titulky, vtipně otevírající možnost pokračování. Pobavil mě i pokus dodat Predátorovi "lidský" rozměr - bezbranná oběť v železech není protivník a nezabíjí se (to ale "chlapec" netušil, že byla jeho osudová chyba...). ()

teekanee

Film, který neurazí, ale ani nenadchne. Nejsem žádnej fanda původního Predyho, takže tu nehodlám film hejtovat, kvůli tomu, že to není originál, ale i tak mám velmi smíšené pocity. Opravdu nejsem nadšenej z produkční hodnoty tohodle filmu. CGI vypadá někdy až hrozně a dost věcí skoro až televizně. Kamera vůbec nedokázala zachytit krásu americký přírody. Akce byla ok, ale logika postav někdy haprovala. Film mi přišel taky trochu nasáklej moderní ideologií. 69% ()

davidb

Plusy:  +design Predátora +choreografia súbojov + žiaden zbytočný fanservice Mínusy: - CGI zvieratá - absencia humoru Top scéna: Fight v belošskom tábore ()

floppy4

Celkom pekne natočené, ale od začiatku dobre tušíme ako to skončí a to naivné feministicko-progresívne spracovanie to nijak nezlepšuje. Pozerať sa na to dá a hodinka a pol celkom svižne zbehne, takže produkcia si môže odfajknúť splnené kvóty na leto 2022 a založiť tento priemerný sci-fi akčný thriller do kartotéky a viac ho nevyberať. ()

Tom10000

Pozoruhodný snímek o mimozemské stvůře, která přiletěla na zem v první polovině osmnáctého století, a mladé indiánské dívce Narru, jež je odhodlaná ji porazit a ukázat tak svým spolukmenovcům, že je schopnější, než si myslí. Dnes je v módě dávat do kinematografie jako hlavního hrdinu ženu, ale to přejděme. Nebudu zde vyprávět příběh tohoto snímku, spíše pocity z něj: Jak už to u Predátora bývá, dialogy byly velmi krátké a většina, drtivá většina akce, sestávala z ticha. Naštěstí ne úplného, ale protkaného dramatickou hudbou. Historický efekt zde rovněž silně zapůsobil, mohli jsme zde spatřit tradice kmene Komančů, sílu náčelníka a lovců a i jakousi diskriminaci žen, jako je Narra. Ta měla léčit, a ne lovit. Dokázala se však velmi dobře prosadit a už se připojila k ostatním. Spíše než nějaké efekty (mimo predátora) tady působil dojem skutečný pohyb, používání klasických ručně vyrobených zbraní. A pak tu potěšili i Španělé, kteří si v tehdejší době nárokovali blízká území a svojí přítomností dali na konci filmu jasně vědět, že se jejich kolonie rozšiřuje o dříve výhradně indiánské území. Hrozba tedy nepocházela jen od Predátora, ale i od obyčejné reality. A to se mi líbilo. Mimo jiné také typická bělošská zbraň, pistole (jinak řečeno také banditka). Predátor se mi líbil, měl výdrž, a také se rychle učil. Ale dobro vždy musí zvítězit nad zlem, a i zde se ukázala silnější právě Narru. Celkově: Hudba dobrá, efekty též, nebylo jich ani moc, ani málo (a to jsem zastánce těch starších), hlavní hrdinka odvážná, herečka pěkná, predátor hrozivý, indiánská doba působivá. Tedy 85 procent. Film doporučuji! ()

ArchAngel_

Hodně zajímavé zpracování, rozhodně originální v upadající sérii, i když mě se dost líbil The Predator z roku 2018 a uvítal bych jeho přímé pokračování. Tohle je ale také hodně hodně dobré, dokonce s autentickou indiánkou, která umí hrát ... nicméně ten Predator byl tady rozhodně hodně slabý asi nějaký bažant :) Ale sedí tam. Takže celkově hodně cool na HULU film. 85% ()

Nový Predátor našel staronového režiséra

Nový Predátor našel staronového režiséra

10.02.2024

Když v létě roku 2022 dorazilo na streamovací služby Hulu a Disney+ akční sci-fi Predátor: Kořist v režii Dana Trachtenberga (Ulice Cloverfield 10), zaznamenal tento nejnovější příspěvek do… (viac)

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023