Infinity Pool

• Kanada Débordement (viac)

James (Alexander Skarsgård) a Em (Cleopatra Coleman) Fosterovi si užívají all-inclusive dovolenou na pláži na fiktivním ostrově La Tolqa, když smrtelná nehoda odhalí perverzní subkulturu hédonistického turismu, bezohledného násilí a surrealistických hrůz v letovisku. (JasonCZ)

Miseet

Tady mi asi unikla pointa filmu. Zajímalo by mě jak Saša vysvětloval na letišti kufr plný uren. Mia Goth mi začíná lézt krkem... hezká není, hlas má příšerný a hraje v každém braku. ()

ilemas odpad!

Nejhorší , nejdebilnější, nejdementnější , nejnudnější, nejtrapnější film , který jsem v životě viděl.  Měl jsem to vypnout hned po úvodních titulcích , když byla tma a vyjkládali si v posteli, pak dementně otáčející se kamera a já debil koukal až do konce co j eto za ptákovinu a co se z toho vyklube. NIC! Jen naprostá ztráta času a nervy, na jakou ptákovinu se to dívám místo nějakého dobrého filmu. ()

M.i.k.e

zhruba do třetiny je Infinity Pool až překvapivě normálním filmem. Jenže to by nebyl Cronenberg aby se celá ta dovolenková idylka pomalu nezvrhla v něco z čeho občas sice bolí oči, ale jinak je docela zábava tu kombinaci barev, sexu a násilí sledovat. Osobně nejsem úplně fanda ani jednoho z Cronenbergů, nicméně nejnovější juniorův kousek mě fakt bavil a je tak pro mě jeho nejlepším kouskem. Mia Goth se pomalu ale jistě stává ikonou podobně laděných úchyláren...70% ()

William_

2/10. Naprostá patlanına a ztráta času. Jestli má horor X podobné hodnocení jako tohle, tak už fakt nevím. Jediné co je na filmu obstojné a není hodné kritice je herecké duo Mia God pardon Mia Goth a Saša Skarsgård. Hraje si to na něco, co to není a pokus o ten "weird horror movie" teda hrubě nevyšel. Obrovské zklamání a při sledování mi bylo chvílemi až trapně, při pomyšlení kam jsme se to v kinematografii dostali, že se najdou lidi, kterým se to ještě líbí a adorují naprosto netalentované režiséry. ()

dubinak

Já a cronenbergoviny, ať už z dílny senior nebo junior, máme docela komplikovaný vztah. Infinity Pool vypadal oproti zklamání z Possessora nadějněji a vlastně mě určitě i víc bavil a zaujal, jenomže ve finále to ve mně zas tak dlouho nerezonovalo a nějak mě trochu minula pointa. Imponuje to ale hereckými výkony (samozřejmě Mia opět v bezkonkurenčně bizarní roli, která jí sedla) a docela prapodivnou těžkou atmosférou. Veškeré ty psychedelické cronenbergovské výjevy (a klidně už bych tento název tohoto stylu scén oficiálně zařadila do filmového slovníku) ve mně ale nevyvolaly nic hlubšího. V podstatě mě ten film zaujal asi jen tím originálním twistem zhruba v polovině filmu a Miou Goth. Navíc jsem tu viděla poměrně dost otisků z jiných filmů, jak tu i pár lidí přirovnávalo.  Asi se mi vztah s tímto potatěným tvůrcem bude zlepšovat dost těžko. Nejspíš je to ale ve mně. ()

Sludger

Film je divoká jazda, ktorá funguje na čudných pravidlách, ktoré sa vymykajú zdravému rozumu. Dej pôsobí šialene, núti vás rozmýšľať nad jednotlivými udalosťami, pôsobí ako keby vám chcel vymyť mozog a urobiť zo života postáv zvrátenú grotesku. Zaradenie filmu do žánru bude náročné. Psychedelický scifi horor? Najbližšie mal k filmu MANDY, ktorý sa spojil s Cronenbrgovou zvrátenosťou a okorenil to bodyhororovými a sexuálnymi scénami. Veľkým plusom je, že som sa celý čas cítil nepríjemne, dokonca až zmätene ako keby ma niekto zahnal do temného kúta. Odporný pocit. A to lepší zážitok! INFINITY POOL je film, ktorý ti predstaví svet, ktorý funguje na zvrátených pravidlách so silným dôrazom na psychedelickú atmosféru a nepríjemný pocit zo sledovania diela. Pôsobí ako audiovizuálny brainwashing. Ku tomu poňal problematiku „klonovania“ originálnym spôsobom a doslova ju rozmlel na malé kúsky. Pokiaľ máš odvahu, poď do toho! ()

PavelVanekArt

Nebylo to vyloženě zlý, svoje momenty a nepříjemnou atmosferu to mělo, jen jsem nebyl v rozpoložení na takovou psychotropní jízdu. A Mia Goth mě sere, všude, což je asi dobře, protože správně hraje to, co hrát má. Byla tu ale fajn kamera. 2* a.k.a 35% ()

Deyw

Tezka vec, ale libilo se mi, nejdrive zacatek fakt navnadi na totalni a top zapletku a postavy, pak to zacne docela divocit a ztracel jsem se, ale pak jsem se zase chytil a cekal na zaver, kterej me celkem neuspokojil, ale pochopil jsem..hodne hravej a chytrej film, zatim opatrne 3/5 ps: uslintanej,ospalej, uslintanej alexandr byl skvelej a dabelska mia byla demonicka... asi to budu mit rad 🥹🫵 ()

UhLee

(4/10). Moje druhá zkušenost s mistrem hnusu Cronenbergem, tentokrát s jeho klonem, tedy synem. Tento film mě utvrdil v tom, že bych měl na tuto úchylnou rodinu definitivně zanevřít. Jejich osobitý rukopis je na jednu stranu působivý a na první pohled rozpoznatelný, ovšem mě osobně jejich styl naprosto minul. Minulý rok jsem měl premiéru s touto zvrácenou rodinkou díky filmu Crimes of the Future a když se na to tak zpětně koukám, tak tam vidím ty stejné chyby. Na první pohled se jedná o mysteriózní zápletku, která v sobě skrývá obrovský potenciál. Pocit znepokojení z příchodu něčeho nebezpečného se nese po celou dobu první poloviny filmu, kdy je divák ve velkém očekávání. Ovšem po velice strohém a až bizarně jednoduchém odhalení se vytrácí veškeré kouzlo. Koncept to má originální, ale forma kterou je to prezentováno je naprosto odlišná, než bych očekával. Zvrhlo se to v opulentní orgie, kterým vévodí šílená Mia Goth. Holčina má praxi již z jejích přechozího projektu Pearl, takže role pokřivené nymfomanky jí sedla dokonale. Její výkon hravě strčil Alexandera Skarsgårda, kterému tyto dramatické role docela jdou, ale jeho štěněčí kukuč tomu moc nenahrává. Jedno herecké obsazení však musím vypíchnout. Thomas Kretschmann zde hraje doktora v jedné takové pikantní laboratoři. Pokud chtěl režisér navodit jeho německým původe pocit, že se jedná tak trochu o nacistickou laboratoř, tak je to dle mého názoru geniální tah. Nacisté se totiž zabývali okultismem a všelijakými jinými prasárnami. Mělo to obrovský potenciál, ale z mého pohledu se film začal v druhé půlce totálně bortit. Nehledě na to, že všichni slibovali nechutnou podívanou, kvůli které mnozí museli odejít i z kina. Ovšem podle mě si divák Infinity Pool odnese maximálně tak epileptický záchvat z těch šílených halucinogenních scén. ()

BROKEN_

Film natočil Brandon Cronenberg, který je synem slavného Davida Cronenberga (Moucha, Dějiny násilí, Východní přísliby). Brandon pokračuje ve šlépějích svého otce a servíruje nám zde zajímavý body-horor. Je to divný horor ve správném slova smyslu a divák, pokud se tomuto stylu filmu přizpůsobí, dostane snímek od kterého nebude chtít odtrhnout oči. Roli Jamese zde bravurně ztvárnil Alexander Skarsgård. Celý film si, ale ukradla pro sebe úžasná Mia Goth (Gabi), která po filmech X a Pearl dokazuje, že tuhle herečku je radost sledovat. Vizuálně a zvukově hrozně vtahující snímek, který je sice více psychedelický thriller než ten horor, ale svojí znepokojivostí a tísnivou atmosférou a zvráceností je snadné film plně pokládat za horor. 6/10 ()

Sfinkter

Sláva bohu, že i letošní rok nabízí perfektní filmy. Tady se mladý Cronenberg nepotatil a rovnou do diváků střílí mixem svého otce, Lynche a Kubricka. Výborné obsazení a znovu Mia Goth, která po Pearl válcuje vše před sebou a strká svým projevem do kapsy všechny herečky své generace. ()

Johnny.ARN

Dobré psycho, teda takto, dobrý námet prezentovaný v nasilu psycho forme. Toto by som si vedel predstaviť ako real horor/thriller, pri ktorom by boli zimomriavky. Takto je to len minutážovo prestrelené a pokiaľ úplne nezachytíte, o čo komu ide, nebude Vás to baviť. Ale ten námet je skvelý. 3 z 5 ()

hanagi

Tak tohle mělo tak pohoršit festivalové publikum? To snad ne? Vizuálně provokativní, ale i tak trochu opatrnické. Takže žádný šok se nekoná. Největší problém mám ovšem s ideou příběhu. Pokud jde totiž o kritiku zpovykané vyšší třídy, která si jen našla nový způsob jak si může beztrestně užít perverzí okořeněnou exotickou dovolenou, tak to mi připadá málo. Mia Goth ovšem bezchybná. ()

Skeksis

To bola zase riadna absurdná blbosť.  Namiesto cecku Mie Goth mal režisér radšej poriadne vycucať ockov cecok alebo niečo iné, keď točil Príliš dokonalú podobu. Ten mal aspoň hlavu a pätu. Na druhej strane bol lepší, ako tá blbosť, čo natočil jeho otec minulý rok. Dobre spracované, až na tie trápne orgie, dobre zahraté, ale dlhé a miestami nudné a otravné ako predvolebné obdobie. A tiež silne mi pripomínal dánsky Speak No Evil. ()

vyfuk

[KVIFF 2023] Atmosféra - zajímavá. Počáteční styl dobrý. Pak už se to rozjede hodně tvrdě. Ze sekce bizárů jsem spíš pro něco ve stylu právě Karaoke Blues. Zde jsem se stejně jako bavil, tak byl i znechucen. Zvláštní kombinace. Hlavní outcome je zajímavost, že Skarsgård se hlasem i mimikou strašně podobá fotrovi. Zajímavá reklama na Hrvatsko. ()

stitch7

/// Podobně jako většina komentujících jsem byl víc spokojený s první polovinou. Po zbytečně dlouhých halucinacích se film trošku unaví, ke konci se ale naštěstí zmátoří. A minimálně mně ještě trochu připomene Funny Games! Chválím velmi originální námět a fakt hnusný masky. Myslím si ale, že hlavní postavu mohli v závěru potrápit ještě víc, a stačila by k tomu pouhá věta. Na druhou stranu tápat v nevědomosti jako James je taky zajímavé. 57th Kviff ()

MichelSmith

Podivnosť ilustrovaná tradične hororovým prvkom s frekventovaným sexuálnym nástrojom vyvolávajúca pocit že má skutočný prilahlý dej a osvetlitelnosť,čo v divákovy podotkne pocit,že vážne má meritum substačnej kvintesencie a fundamentuje bázu reálnosti uchopitetelného pochopenia,čím šokuje z predstavitelnosti!Ja som sa bavil.Ako píše Bluntman je to o detailoch v istej sekunde bolo v zrkadle vidieť špinavá do hov... morfovaná záchodová doska čo odzrkadluje zlé trávenie a hladomor v číne,deklarujúci orientálnú kultúru a poptávku po gay anime porne prenesený do filmu sexualitou a klonovanosťou v budúcnosti radnou pre homosexualitu spôsobenú morfujúcou vagínou do penisu!Dalšia spojitost Jackie Chan možno tento film videl, hral v karate kid a kitt je známe auto zo serialu kde hral aj D.Hasellhof často u nás karikarutovaný ako Hajzelhof,čo pozor ale aj odkazuje Chanovu automobilku v Le mans kde jazdí aj náš Miro Konôpka,ktorý je takisto  vporadí v samom hajzli,ale pozor konope a mariuhana príkladná Cronenbergovi pri natáčaní! A klinec s Hasellhofom hrala P.Anderson partnerka T.Lee menovec B.Lee vzor Chana  bubeník motley crue a kto tam je gitarista ano Mick Mars čiže cigarety a čo robila Anderson Hasellhofovi a T.Lee ,presne!A kde? ()

zsn

Delikátní! Film roku! Líbí se mi, že Skarsgårdi jsou pro každou srandu a zvrácenost! Výživně utahané, odpočinkové a sexy! Hlavně Mia je tak ošklivá, až je neskutečně hot, podobně jako Anya Taylor-Joy, se kterou se Alex prznil v Seveřanovi. Obě mají neskutečné fluidum. A celý klan Skarsgårdů se už ze světové síně slávy neodpáře. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD