Infinity Pool

• Kanada Débordement (viac)

James (Alexander Skarsgård) a Em (Cleopatra Coleman) Fosterovi si užívají all-inclusive dovolenou na pláži na fiktivním ostrově La Tolqa, když smrtelná nehoda odhalí perverzní subkulturu hédonistického turismu, bezohledného násilí a surrealistických hrůz v letovisku. (JasonCZ)

POMO

"I went for a colonoscopy last month, and it was like looking at a painting by Jackson Polyp." Tak boží rozjezd… a natolik fádní výsledek. Plíživé vtažení ústřední dvojice do pekla skrze zlověstnou symboliku, dráždivou sexualitu a tragickou nehodu. Lynchovsky snové, cronenbergovsky fyzické, kubrickovsky punkové. Právě záblesky Mechanického pomeranče jsou ale tím posledním, s čím se zde v druhé polovině zajímavě pracuje. Obrovský potenciál prvotních motivů zůstane nerozvinutý: šlo skvěle pracovat s psychologií vztahu ústřední dvojky (ona neví co se změnilo a s hrůzou na to postupně přichází), u toho rozkrývat bizarní svět ostrova s jeho děsivými pravidly a celé to metaforicky proplétat motivem hledání inspirace vyhořelého spisovatele. Místo toho mladý Cronenberg s jeho protagonistou uvízli v neopodstatněně znepřátelené marnivosti bandy odpojenců od empatie a vlastní identity. ()

verbal

Davčův přestřik, kterého dozajista má s nějakou androgynní perverzačkou s amputovanýma nohama a kolostomickým pytlíkem, zjevně nepadl daleko od úchylného stromu. Akorát fetuje trochu víc než papá, a tak tato v první půli nadějně mrazivá sondáž na téma „Vyprcali byste svého vlastního klona?“ satanžel vykultivovala do pičoidně deviantní artistické smaženice z lysohlávek, nad níž Bludmanovi zduřelo ego a řádně vyhonil, načež chytil sebestředný slovní průjem plný existenciálních cizích termitů, jež by měl, marxistický homorozumbradáč jeden, dozajista problém zpětně interfelovat. A je to trochu škoda. Ne Bludmanovy masturbace samozřejmě, nýbrž filmu, protože než začali rozdávat na place piko, jednalo se exekučně zdařilou a solidně budovanou syrovou divnoostrovní taškařici, ve které poprvé ve své kariéře překvapivě jakž takž překonal obličejovou obrnu jindy prkenný manekýn Saša Souostroví. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $5,078,400║ Tržby Celosvetovo $5,183,424▐   Svet sa zbláznil, to už nikto nenatočí nič normálne. Perverzia, úchyláci a bizár, kde sa len pozrieš. No gratulujem Brandon Cronenberg sa teda potatil aj nadmieru. /20%/ ()

Bluntman

CRIMES OF THE FUTURE jsou jeden z nejlepších filmů minulého roku - a INFINITY POOL je jedním z nejlepších letošních. Dohromady by tvořily ideální double-feature v městském grindehouse, případně na festivalu v nějakém arthouseu. V prvním snímku je znovu promýšlen koncept smrti (David Cronenberg), v druhém je smrt věcí inspirace pro vyhořelé autory (Brandon Cronenberg) - a obě díla, přestože pracují s prvky body horroru, jsou žánrově velmi obtížně zařaditelná, např. Brandonovo začne jako drama o krizi manželství/mírná satira zbohatlictví, aby se snímek přehoupl do sci-fi, následně reverzního home invasion a ke konci survivalu. Pokud bych měl nějak škatulkovat, ale hlavní je neurčitost, proměnlivost, nestálost.__________ Srovnání obou Cronenbergů se vyloženě nabízí, protože INFINITY POOL využívá schéma zasvěcování jedince do společenství s vlastními pravidly ala VIDEODROME, CRASH, EXISTENZ či MAPY KE HVĚZDÁM. A jako v jiných narativech, v jejichž centru je umělec, se stírá hranice, až jsou některé věci dost dobře nerozlišitelné, jako je tomu ve VIDEODROME, NAHÉM OBĚDĚ či EXISTENZ (Baudrillardova simulakra na pokec?). Brandon, přestože jsou jeho filmy stejně jako otcovy těžce existencialistické, ovšem nachází vlastní identitu.__________ Vím, poněkud paradoxní tvrzení v souvislosti s filmem, který pojednává o ztrátě/nerozpoznání autentické identity a jasného určení v pozdně moderní, kulturně promíšené společnosti.  Dílo je ale stylisticky zcela suverénní (pouze svou parametričností evokuje např. COSMOPOLIS): převážně absence ustavujících záběrů, které jsou nahrazeny detaily, protože nám stejně jako turistickým cizincům větší celek uniká; bližší rámování a inscenování každé dialogové scény jinak, protože prostředí je navzdory rozlehlosti stísňující a vztahy mezi postavami se proměňují; hrátky se subjektivizací včetně klamavých hlediskových záběrů (komu náleží?) a avantgardních montáží; předkamerový prostor, který je postavený na okázalých kontrastech (luxusní resort, ovšem obehnaný plotem, pláž, na kterou zamíří v drahém autě, jenže poblíž stojí autovrak, či neurčitost národní identity vzhledem k japonské restauraci, bollywoodskému tanečnímu vystoupení, latinskoamerickým tradicím aj. vlivům)...__________ Z dosavadních celovečerních filmů Brandona Cronenberga je INFINITY POOL jeho nejlepší: navzdory nápomocným přirovnáním k stěžejním dílům Davida Cronenberga je tohle svébytný film-bestie. Rozdíl mezi Davidem a Brandonem, dvěma v mnohém docela staromódním existencialistům, je asi jako mezi Camusem a Sartrem (Brandon se sklony k posílení absurdity tíhne víc k prvnímu zmíněnému, byť to tentokrát zakončuje víc na toho druhého uvedeného). P. S. Pokud jsem viděl vystříhanou verzi (R), tak se MPAA stala hodně benevolentní, když pustí detailní záběr ejakulace, rozmlácení obličeje na... a scénu orgií, v níž se vagína morfuje do penisu/z vagíny vychází penis (nikoliv tradičním způsobem). ()

Fr

„BOJÍŠ SE, ŽE JSI BYL MOŽNÁ SVĚDKEM SVÝ SMRTI?…“  Perverznost v ději i v myšlenkách. Prostě Cronenberg. Občas je to pomalý, občas ne úplně zajímavý, ale téměř jako vždycky, jde o výjimečnou podívanou, kterou umí servírovat tahle „zvrácená“ režisérská rodina. P.S: Když už chcete vidět jejich filmy, tak určitě nemáte důvod se vyhejbat „R“kový verzi!     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Přemejšlím, jak přilákat turisty. 2.) Koukat na svoji smrt mě nikdy neomrzí.  ///  Thx za titule „seamus1“.                 PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  ne  NAPĚTÍ  * ()

EvilPhoEniX

Co se stane v La Tolqa zůstane v La Tolqa. Zatím nejlepší Brandon Cronenberg, který až nyní plně režijně dozrál a jde v taťkových šlépějích. Cronenbergův rukopis tu jde zkrátka velmi cítit a komu jeho filmy nevoní, tak ani teď se to nejspíš nezmění. Infinity Pool je však spíš Psychedélickým Thrillerem než Hororem, který sází na znepokojivost a nekomfortnost. Zvrácené spíše námětem a myšlenkou než explicitním násilím- toho je tu na můj vkus méně než jsem dle zámořských ohlasů čekal, ale zas to vybalancují jiné prvky. Ústřední pár si užívá all-inclusive ve fiktivním resortu, ale idylickou dovolenou změní náhlá fatální nehoda, která změní život všech zúčastněných navždy. Zaujmou drsná místní pravidla s pervérzní místní subkulturou, psychologickým hédonismem a originálně pojatým klónováním. Režijně a technicky nadstandardní, herecky působivé. Alexander Skarsgard hraje skvěle a Mia Goth předvádí další afektovaný a šílený výkon- Pearl 2 Evolved. ( Ta holka mě fakt baví a rajcuje zároveň) a potěší jedna psychotropní a halucinogenní sexuální Orgy scéna, která je fakt v TOPU a už rozumím zvolenému ratingu NC-17, byť spíše kvůli nahotě než násilí. Gore tu imho prakticky není vůbec ( krom jedné hezky rozmlácené hlavy tu není takřka nic), ale znepokojivá atmosféra, kde něco nepříjemného visí ve vzduchu tu funguje výborně a scénaristicky je to docela nepředvídatelné a poměrně správně divoké. Rozhodně jsem se bavil více, než jsem doufal. Film díky svému kontrovérznímu pojetí a absenci výraznějších hororových scén nepotěší úplně všechny, ale to je pro Cronenberga typické. Má to hloubku, skvělé herce, působivé nápady, suverénní režii i pervérzní nahotu + ty masky byly dokonale creepy, škoda že je nevyužili ještě lépe a častěji.. Chybělo fakt už jen pořádný Gore k naprosté spokojenosti. 8/10. ()

Slasher

Přivábily mě pohoršený reakce z festivalů nad nechutností (...) a byť v počátku to vypadá na celkem slibný cvičení se znepokojivostí, po chvíli přijde divný dystopický element "zdvojení", laciný psycho efekty a slipknotí masky, (nijak nepomáhá po celý film vyplašený / poslintaný Skarsgård, ani otravná a šeredná Mia Goth), meh... Stupidní pozérský čajík, slátanina. ()

Marceloo

Myslím, že keby si režisér odpustil tie fantazmagorické výlevy a cucanie ceckov, išlo by o divácky velmi pozitívne prijatý film, pretože dusná atmosféra tu je po celý čas. Keďže sa ale chcel zavďačiť trochu inej cielovej skupine, než sú hororoví diváci, dopadlo to ako film, ktorý si udrží pozornosť a dokáže vyvolať nepríjemné pocity, ale celkové vyznenie mi prišlo nevýrazné a u druhej polovice po scéne s maskovaným prepadnutím vykradnutej z AHS Cult som mal pocit, že sa to stále viac rozpadá. Niekto sa v tom ale možno nájde a osobne sa teším na komentáre mojich oblúbencov silentname a dubinak, ktorí sa k takýmto veciam vedia vyjadriť lepšie než obyčajný sedlák z dediny ako ja. ()

Gilmour93

Spisovatel s tvůrčím blokem zablokován v urnovém ráji. Sci-fi námět se nám tu jen lehce sklouzne po morálních a etických otázkách, protože Surreal Cronenberg Jr., spirit magického realismu a inhalace bludného kořene, po které má dublérka minimálně o dvě čísla větší prsa než Mia Goth. Apropo, s jejím obočím to bylo s jako atmosférou, kterou u podobných filmů preferuji před obsahem. Jen náznaky.. Skarsgård nám začíná v některých rysech pullmanovatět, ale to neznamená, že tady vjel na Lost Highway.. ()

JitkaCardova

Ano, je to v podstatě Bílý Lotus trochu zvrhlejší verze, ale ne o moc. Plus ten geniálně zapracovaný prvek scifi z toho dělá naprosto nejpovednější epizodu Black Mirror! Oh, wait! *** A ne, není to horor, ani body horor, je to chytře promyšlená a uvnitř bezpečných hranic dobře natočená reflexe, není se čeho bát. *~ ()

Davies182

"Divný horor" jak má být, aneb takhle nějak si představuju strašidelný clusterfuck, od kterého hrůzou a znechucením nemohu odtrhnout zrak. [SkyShowtime] ()

darkrobyk

Čekal jsem krapet více, ale jinak mě film nezklamal stejně, jako režisérovy předchozí počiny. Příběh Jamese, který musí nahlédnout na dno své duše, aby shodil masku, kterou si tak rád nasazuje, je samozřejmě bizarní, protože jinak by to snad ani Cronenberg nenatočil. Brandon Cronenberg. Nejkontroverznější jsou samozřejmě halucinogenní orgie, kdy člověk vidí i to, co tam asi nejspíše není... tak nějak jsem si vzpomněl na Society (1989). Mia Goth je čubka, co manipuluje se všemi včetně diváka. Nejlepší je, jak se nakonec promění zpět v nenápadnou turistku. Jistě, leckomu nestačí podříznuté hrdlo či rozmašírovaná hlava, jenže Cronenberg nemá potřebu používat šokující gore k tomu, aby natočil mrazivý příběh. To obnažování Jamese je totiž děsivé i bez toho...stejně jako hra společenstva hostů, která jako by neměla hranice. Šibenik v Chorvatsku je vskutku krásný, a tak byl dobrou volbou. Kamera má smysl pro detail i tiché scenérie - lehce se vlnící a třpytící moře, architektura či mlha povalující se u země. Film, co bych velmi rád býval viděl v kině, páč kamera s hudbou jsou vskutku úžasné. ()

DJ_bart

Hodně proměnlivý, tělesný, fyzický, žánrově i motivicky nesourodý, formálně i stylisticky tísnivý [viz. absence celků a silný akcent na polo-detaily a detaily], vizuálně i zvukově imerzivní, a v neposlední řadě extrémně divný film, který připomíná jednu velkou noční můru, a který víc než důstojně pokračuje v tradici Cronenbergovského body-horroru. Inu, jablko nepadlo daleko od stromu.... slovy klasika: "That feels weird, but I'll alow it." .... PS: Mia Goth ftw! ()

Cappuccino

Cronenberg si pri rozprávaní príbehu zvolil cestu spoznávania tamojšej partie, v podstate kultu turistov, ktorý zdieľa jedno veľké tajomstvo. Najviac z členov vyčnieva hororová kráľovná Mia Goth. Koncept s klonovaním nie je v sci-fi žiadnou novinkou. Režisérovi sa ho však, našťastie, podarilo spracovať dostatočne originálnym spôsobom na to, aby na ňom mohol postaviť celý film a úspešne sa vyhnúť väčšine klišé. Zvládol to aj vďaka skutočnosti, že pomerne svižne skáče od jedného žánru k druhému. 8/10 -> viac v recenzii. ()

pornogrind

Společně s filmem Scream 6 byl Infinity Pool pro mě jedním z nejočekávanějších filmů začátku tohoto roku. Předchozí Cronenbergův film Possessor(2020) mi nesedl. A zpočátku jsem byl skeptickej i co se týče tohoto snímku. Po zkouknutí traileru(což dělám jen zřídka kdy) moje nadšení začalo rapidně stoupat. Konečně nastal ten čas a mě se Infinity Pool dostal do "rukou" a tak jsem se do něho s velkou chutí pustil. V porovnání s předchozím Possessor je to jako nebe a dudy. Výhodou filmu je, že disponuje silnými kartami, kterými jsou výborní herci. Alexander Skarsgård a po Pearl(2022) o5 famózní Mia Goth. Tahle holčina mě poslední dobou začíná hodně bavit. Přál bych ji zářnou budoucnost. Dalším esem v rukávu je jeden(dle mého) z nejlepších kameramanů současnosti Karim Hussain(právem mu u mě patří místo v TOP 10 kameramanů). Jeho kameramanský umění posouvá film na vyšší level. Ostatně Karim Hussain byl jedním z hlavních faktorů proč jsem předchozímu Cronenbergovu filmu neudělil odpad. U Possessoru jsem(ve zkratce) napsal: Za mě je to na oko možná líbivej ale obsahově totálně prázdnej shit. Infinity Pool je na oko taktéž líbivej a navíc přidává poutavej obsah. Myšlenka filmu je hodně zajímavá. V podstatě jsem se bavil od první až do poslední minuty. Závěrem dodám jen dvě věci. Tatík Cronenberg na svýho synáčka díky tomuto filmu může být patřičně hrdej. A ještě poslední věc. Ikdyž to, že tenhle film nesedne každýmu snad ani psát nemusím. Za mě pěkný 4 hvězdy. ()

Goldbeater

Viděna tvrdá NC-17 verze. Infinity Pool je zatím nejlepší cronenbergovinou (míněno od C. juniora) - tentokrát méně depresivní, zato více zábavnou a morbidně humornou. Nenechte si pokud možno vyzradit nic moc o ději, ačkoliv trailer už se o hodně z toho postaral. V překvapení je kouzlo. Alexander Skarsgård si to mnohonásobně dává, Mia Goth je opět úplný živel a některé audiovizuální výjevy v tomto snímku se člověku pěkně zaříznou do paměti (nevím, jak moc okleštěná je eRková verze). Fanouškům sci-fi hororu plně doporučuji. Máme sice zatím jen leden, ale už teď to u mě je jedním z top žánrových filmů roku. [Sundance Film Festival 2023] ()

Omnibus

"Dovolená za trest, zaplníme arest!" (Ne)vydařená dovolená, s kanadsko-maďarskou (už ta kombinace je vražedná) cestovní kanceláří Klon & Klon. Potvrdit může moje žena, dále James, nordický sympaťák s ksichtem Dolpha Lundgrena po neúspěšné plastické operaci a Em, kočka všech koček s fakt smyslnými rty, přesněji řečeno koňskými pysky o velikosti rozloženého gauče. V luxusním letovisku Žiletkový drát jsme se všichni hned sčuchli a vyrazili vstříc dobrodružstvím. Opékali jsme párečky, honili klobásu, pletli si domorodce s kuželem v autoškole a hráli "Máš babu!" s místní policií "Popravit a zkásnout!", která nás imrvére popravovala, čímž nás dost otravovala. Vyvrcholením dovolené byly drogové halušky a Em, která mě opíchala. Vysoce umělecky, tj. za použití mlhy, stroboskopických efektů, barevných filtrů a s náruživostí vesničanky Pearl vrážející vidle do husy. Bohužel, suvenýr z dovolené nemám, neb Brandonovu ani Bludmanovu proktologickou hloubku myšlenek jsem nepobral. Jen dva ručníky s logem hotelu jsem šlohl. ()

kingik

Alexander Skarsgård se ocitne v prapodivném turistickém resortu, situovaném do prapodivné zemičky, kde vaše jakékoliv porušení zákona za vás může odpykat váš dvojník, kterého narychlo vyrobí. Když se k tomu přidají halucinogenní a surrealistické výjevy a situace s dvojníkem se následně vymkne kontrole, je zaděláno na netradiční film. Jablko nepadlo daleko od zvrhlého stromu. Brandon Cronenberg se výrazně potatil a dělá svému slavnému otci Davidovi Cronenbergovi čest. Ten už je celkem stár, takže jeho poslední film Zločiny budoucnosti byl úplně bez tvůrčí energie a nestál vůbec za nic. Syn Brandon je taky magor, ovšem z jeho počinu sálá větší touha provokovat až šokovat. Jeho mnohdy psychedelické manévry mají zručné režijní uchopení. A práce s herci mu rozhodně není lhostejná. Když to má být perverzní a netradiční podívaná, tak se musí bezpodmínečně povolat Mia Goth. A ona nám holka dokonce zkrásněla! Pochlubí se odhalenou prsní výbavou a nejmenší problém jí nečiní ani kojení (dospělého muže). Jak by si mnozí přáli, aby ve filmu měli stoprocentní přehled. Režisér jim to prostě nedopřeje. Libuje si v chaotickém přeskakování v ději. Mnohdy není tak úplně zcela jasné, zda se jedná o surrealistický výjev, nebo má divák před sebou reálnou situaci. Jednoznačně to není film pro každého. Jeho specifikace z něj činí dílo, co se ocitá na žánrovém rozhraní.  Co mě překvapilo, byla poměrně nízká míra zvrhlostí a násilností. Šel jsem do filmu s tím, že to bude hodně prošpikované perverzitami všeho druhu, o přehršel se v žádném případě nejedná. Potěšila nepředvídatelnost. Natočeno je to na kvalitní technické úrovni, i když někoho může odrazovat koprodukce s Chorvatskem a Maďarskem, kde se film z větší části natáčel. Celkově se jedná o nejlepší počin z dílny perverzáka mladšího. Mia Goth je mnohem větší tahoun než Alexander Skarsgård. A chcete-li něco netradičního, tak tohle splňuje kritéria abnormálně prapodivného filmu. 7/10 ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD