Přichází ze vzdáleného světa, aby lovil lidi pro zábavu. Neviditelný a ozbrojený smrtícími zbraněmi nemilosrdně stopuje svou lidskou kořist a zanechává za sebou zmrzačené mrtvoly. Nyní si vybral městskou džungli. Los Angeles, kde právě zuří válka drogových gangů, je perfektní půdou pro Predátorovy smrtící hrátky. Tvrdohlavý policista Mike Harrigan (Danny Glover) se však odmítá vzdát bez boje. (Magic Box)

F.man

Aura uber-jedničky na mě nikdy nefungovala a u dvojky se toho pro mě moc nezměnilo. Přesto jsem se ani tady nenudil a v některých momenty si to naopak užíval. Každopádně ten devadesátkový nádech Los Angelského akčňáku je příjemný. Průměrné tři. Want some candy? ()

ConanVJ

Tak toto je dnes již klasika s legendárním lovcem a výborným Gloverem, který nahradil Arnieho v prostření městské džungle. Akce je zde pěkně natočená a je jí dost. Krom toho je film pěkně obsazený a hlavně nahláškovaný. Hudba také nemá chybu. Triky jsou i po letech pěkné. Za mě 100% :) ()

Andersis

Hezky. Místo tísnivé džungle tu máme depresivní prostředí zvané město. Sem tam se najde i humor na rozdíl od jedničky je tu víc akce. Predátor byl lepší a měl lepší zbraně. Ale, kámen úrazu je scénář, který je od jedničky někdy i dost předvídatelný. ()

schizmo

Proč se filmy s takovou atmosférou netočí i dnes? I přes veškeré slabosti jako je všudypřítomný americký heroismus, typické rádoby silácké hlášky a místy k popukání neschopné herecké výkony - i navzdory tomu všemu vám vyleze snímek, který z filmové mapy jen tak nevymažete ani nenahradíte. Pro predátora mám slabost, což ostatně dokazuje i sbírka figurek. Zkrátka to žeru. ()

Adman

Velice úspěšné pokračování ještě úspěšnějšího předchůdce, který se v podstatě od Predátora liší jen tím, že si predátor své oběti nevybírá v džungli odříznuté od světa, ale přímo v Los Angels, jinak se jedná téměř o totéž. Akorát jsou více v záběrech ti lidé pověšení za nohy od stropu a jsou jak se ve filmu říká: větší jatka. Jinak napětí a hustá atmosféra je povedená stejně jako v předchozím filmu. Jak je již bohužel takovým nepsaným pravidlem, a málokdy se to pravidlo někomu podaří překonat je, že „dvojka“ bývá horší než „jednička“. Bohužel je to i tento příklad. ()

Korbitch

Místo pekelné džungle je tu žhavé Los Angeles. Místo Arnieho je tu Danny, jemuž snad byla role psána na tělo. Kdyby v tom hrál někdo jiný, byl by predator 2 spíše tv záležitostí. Glover tomu dal vyšší rozměr. Pohoda. ()

frashmaker

Slabší než jednička. Ať už efektama, tak dějem, tak tím, že Danny Glover je pro mě pořád spíše komik, než herec do "vážného" filmu. Některé scény však stály za to a skvělých hlášek spousta. Tak propastný rozdíl mezi dvojkou a jedničkou bych nečekal. ()

Riddick77

Slabší hlavní hrdina než v prvním díle (taky Arnie tam je Bůh), ale zase se mi dost líbí zasazení do civilizace a do velkoměsta. Takže malinko slabší než předchůdce, ale i tak pořádná zábava. Taky vždycky fandíte i Predátorovi? :-) ()

MikO_NR_1909

Porovnávať to s jednotkou je absolútne zcestné. Nedokázalo to pokračovať v tých šľapajách už len kvôli menej atraktívnym súbojom vo veľkomeste, akým LA rozhodne je. Prvá polhodinka dokonca patrí k totálnym suterénom nefilmárskych, strielačkových, potupných stupidít. Danny Glover len zťažka držal latku. ()

Vyrida

Pokračování, které mě už jako malého kluka příliš nezaujalo a ani teď v dospělosti to není o moc lepší. Kdyby hlavní padouch nebyl Predátor, ale nějaká jiná vesmírná obluda, tak mé hodnocení bude i nižší. Los Angeles jakožto prostředí lovu mě nebaví. K vedlejším postavám si ani nestihnete najít sympatie, tak jako v prvním díle, protože stejně do pár minut skončí stáhli z kůže na opasku Predátora a Danny Glover mi prostě Arnieho nenahradí. Akce střídá akci, ale napětí nulové. Slabší průměr. ()

Vojcl

Nechápu proč tenhle film ve své době propadl... Pro mě velice slušné akční béčko se spoustou nápaditých bojových scén, u kterého jsem se skvěle bavil.. Přesun děje z pralese do města byl podle mne výborný nápad, protože oba díly se tak aspoň od sebe dobře odlišují, na rozdíl od Vetřelce, u nějž jsem přes jeho nesporné kvality měl někdy pocit, že všechny díly trochu splívají a někdy jsem měl problém si vzpomenout jestli tahle scéna byla ve trojce nebo ve čtyřce... Danny Glover sice není Arnold, ale zvládl svoji úlohu obstojně... ()

zipper111

Ne tak dobrý jako první díl, už trochu vaří z vody, ale všechno to zachraňuje Danny Glover a jeho ultimátní dělo (nevim co to je za zabraň, ale je to...síla) Sice tu trochu z predátora dělaj blbýho saďoura a ne "mírumilovnýho" marťana, co si šel o víkendu zalovit lidi, s panákem jménem Gerald...ale to se dá ještě zkousnout.Je to tak spíš 3 a 2/3* ()

erased

Druhý predátor má vše, ale zároveň mu ve všech ohledech kousek k dokonalosti pořád chybí. Hlavní změna, nahrazení zelené džungle rozpálenými ulicemi LA, je sice geniální tah, na druhou stranu by se z něj dalo vyždímat mnohem víc. Přesto z něj jdou šílená vedra přímo cítit a atmosféra, i když o něco slabší než v jedničce, stále funguje výborně. Výměna Arnieho za Dannyho Glovera je jednoznačné plus a přestože chvílemi vypadá skoro komicky, stal se pro mě jeho Mike Harrigan nezapomenutelnou postavou. Začátek i závěr pak na sto honů překonávají první díl. Přes to všechno je ale nakonec důvod proč jsem si dvojku oblíbil o tolik víc úplně jinde. Zatímco první díl představil nového padoucha jen v roli anonymního neviditelného lovce, teprve zde dostává prostor jako archetyp predátorského charakteru. Právě proto se stal predátor mou srdeční záležitostí a i přes výkyvy ve kvalitě filmových zpracování na něj nedám dopustit. ()

Bat55

Nezaslúžených podpriemerných 64%. Veď Predátor 2 je parádny film. OK, na jednotku nemá, nesahá jej ani po členky, ale čo?Človek sa jednoducho pobaví a fanda Predátora musí kričať od radosti. Ja osobne milujem charakter Predátora .A čo všetci chytráci trepete, že Glover je zlý. Ale bežte sa vycpať. Glover je práve naopak, až veľmi dobrý. Sympaťák so zbraňou v ruke, hláška z jeho ústa taktiež nechýba. Jasné, Arnie je Arnie ale Glover sa mi v určitých aspektoch páčil viac. Arnie bol drsňák, borec, človek, legendárna postava, ktorá sa postavila Predošovi .Ale Glover bol zasa hláškovitý a dosť mi aj do príbehu sedel. No čo, černý ksicht vs Predátor, to neznie zle. Aj oceňujem vylepšenie Predátora, hlavne zbroj. Nové disky, kopia, sieť veľmi potešia. Hopkins zvláda réžiu suprovo. Jednotkia bola postavená na hustej atmoške (hlavne ten prales, brrrrr, ešte teraz ma mrazí v chrbte:D) a hlavne na to, že Predátor je v plnej kráse, ako niečo nové, nevídané, nebezpečné, ukazaný až v samotnom závere. Dvojka je postavená potom už len na akcii a efektoch. Aj tak, za daných podmienok (iný režisér, herci, len Peter Hall čoby Predoš,, is back") rozhodne veľmi slušne natočené. Idem o hviezdičku dole, ale aj tak ma to úplne dostalo. Jednotka je proste absolútny vrchol žánru, na ktorý snáď sahajú už len prvé dva diely Votrelca. /85%/ ()

kaylin

Takové hezké retro, které jsem si docela rád připomněl. Tenhle díl mě kdysi hodně bavil hlavně díky Dannym Gloverovi, kterého má od té doby hodně rád. Bohužel taky už od té doby v mnoha pořádných filmech nehrál. Naštěstí se výjimky najdou a počítají se i na prstech dvou rukou. Tohle je pořád pecka a já jí mám i po letech rád. ()

topi

Predátora 2 jsem viděl kdysi snad jen dvakrát a po dlouhé době až ted´ , ve výborné HD kvalitě. Zvuk, obraz nemá chybu, příběh taky není špatnej, ale chybí mě tady jakési to filmařské koření, není to prostě ono, něco tomu schází, i ta hudba Alana Silvestriho nemá takovou sílu a gradaci. Rozhodně v pohodě podívaná, která se ovšem jedničce nemůže rovnat. Ale od toho bych se klidně odprostil, dvojka se odehrává jinde, džungli vyměnilo horké město plné pouličních gangů, které se mezi sebou pěkně mažou, no a do toho Predátor loví a sbírá další lebeční trofeje. Jo, je to v pohodě, někdy se zase podívám znovu. ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Začalo to Predátorem a Predátorem II, pokračovalo crossovery Vetřelec vs. Predátor a Vetřelci vs. Predátor 2 a nakonec přišli Predátoři. Jakýs takýs sequel jedničky, kterým chtěli Robert Rodriguez … (viac)

Klepy, plky a floskule

Klepy, plky a floskule

02.10.2006

Asi takhle by se dala ve zkratce charakterizovat situace okolo údajné přípravy dalšího projektu o populárním vesmírném lovci lebek. Predátor z roku 1987 se pod taktovkou Johna McTiernana (a maskou… (viac)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (viac)