Štvorica podnikavých „Krotiteľov" - Dr. Peter Venkman (Bill Murray), Dr. Raymond Stantz (Dan Aykroyd), Dr. Egon Spengler (Harold Ramis) a Winston Zeddemore (Ernie Hudson) - je s odstupom času užitočná azda už len pre deti predškolského veku, ktorým rozprávajú strašidelné historky o chytaní duchov a spievajú im svoje pesničky. Pred totálnym bankrotom môže priateľov zachrániť iba nová zákazka. Lenže nikto ich už nepotrebuje a nikto ich neberie vážne. To všetko však iba do chvíle, kým sa v meste opäť objaví čudesný sliz, živiaci sa zlou náladou! Majú zlikvidovať jednu z najnebezpečnejších nadprirodzených bytostí - karpatského ducha - a zároveň zbaviť mesto odporného ružového slizu, šíriaceho sa kanalizáciou, a ohrozujúceho newyorské domácnosti. Len oni, ako naslovovzatí odborníci na dolapenie duchov a vecí nadprirodzených, sa mu totiž dokážu postaviť... (TV Dajto)

nash.

Přes řadu dobrých vtípků ztratilo pokračování slavné komedie šmrnc i kouzlo jedničky. Příběh tolik netáhne, Vigo je jen druhořadý protivník a ani mezi postavami už to zdaleka tak nejiskří. ()

Bachy

O dost slabší než díl první, ale stále to má neuvěřitelně silnej námět s Murrayem u kormidla a poměrně nápaditým scénářem. Tudíž jo. Chci toho víc, jelikož tahle parta utáhne v klidu i další díly. Trojky bych se nebál a klidně bych za kameru postavil mladšího Reitmana. ()

SeBig

Humorem slabší než prvni dil, a to už u jedničky jsem měl problem se vůbec něčemu pořádně zasmát..horší průměr. ()

heyda

Pořád skvělá zábava s ještě zákeřnějšími duchy a všudypřítomný humor Billa Murrayho dělá z tohoto dílka nadprůměrný počin. 7/10 ()

Stanislaus

I když zde hodnocení kleslo oproti jedničce o více jak 10%, tak pro mě je dvojka ve všech směrech na stejné úrovni jako jednička. Opět film nabitý akcí a humorem. Bill Murray a Rick Moranis opět potěšili, stejně jako "roztomilé" vizuální efekty. K tomu ještě přibyl Peter MacNicol. Znělka je stále pro mě neoposlouchaná a chodící Socha Svobody a Titanic tomu přidaly další šťávu. Pro mě opět skvělý film a opět za 4*. ()

Nancy

Prostě skvělé pokračování, vynikající jedničky. Včetně celého známého duchařského týmu a nových roztomilých duchů. ()

anais

Skvělý film, prakticky tak dobrý jako jednička, jen to finále je zpackané až běda. Socha svobody, patos zpívajících newyorčanů, Viggo, který vypadý na obraze naprosto hrozivě, ale když z něj vyleze, je to taková divně se šklebící hrouda...Mám ten film pořád hodně rád, ale dokonalé to bohužel není. ()

SOLOM.

Solidní pokračování, ale už v té době to byl jen průměrný film. Pořád zde lze však slyšet skvělé hlášky stejně tak jako v jedičce. Jen mi přišlo, že narozdíl od prvního dílu je zde mnohem víc nudných pasáží. ()

eraserhead666

Nejvíc mi na tom vadí to, jak hrozně jde na tom vidět ta snaha o pokračování na ne zcela solidních základech. Celé je to takové kostrbaté, epizodicky dobré, ale komplexně ne zcela funkční. A ta zápletka je dost přitažená za ektoplazmu. ()

ARI50

Vidím v tom ve směs to stejné nedostal jsem víc ani min a hlavní je že se mi to líbilo protože na danou dobu je to bomba. ()

luka4615

Scénu s pochodující Sochou Svobody mám dodnes s velkou dávkou nostalgie vypálenou na své sítnici a svém fanouškovském srdci. „Kitten, I think what I'm saying, is that sometimes, shit happens, someone has to deal with it, and who ya gonna call?“ ()

Kimon

Málo kdy se stává, že pokračování úspěšné komedie se vyrovná první části. Tady to podle mě platí v plné míře. ()

Sawy

Sice se vytratila originalita jedničky,ale jinak vše při starém.Pořád skvělí herci,pořád skvělé hlášky a pořád Krotitelé duchů,tzn. prvotřídní hollywoodská zábava! 80 % ()

Lucasion

"Kitten, I think what I'm saying, is that sometimes, shit happens, someone has to deal with it, and who ya gonna call?" Jsme nejlepší, jsme skvělý. Jsme jediný Krotitelé duchů! Jsme tu zas! Sic je dvojka přesně taková jako prohlásil Bill Murray. "Bylo tam hodně slizu, ale málo nás." Tak přesto dokáže bavit jako skvělé pokračování téhle nesmrtelné klasiky z roku 1984. Úvodní trio se vrací, aby ještě jednou postavilo duchy do latě, a ukázalo jim, že mají spíše odpočívat v pokoji. Příběh začíná a Krotitelé jsou poměrně vyhořelý a nikdo už si nevzpomíná, že před pěti lety zachránili město New York před Gozerem. Od ztřeštěných dětských oslav se přesouvají pomalu ke kopání díry uprostřed Manhattanu. "Mysleli jsme si, že tam je tolik děr, že si jedný navíc nikdo nevšimne." Následuje soud a návrat Krotitelů na scénu. Máme staronové autíčko a finále se Sochou svobody nemá chybu. I dvojka se může pyšnit skvělými hláškami, které nestárnou. Hudba, který je stále ikonická a herci, kteří si užívají svoje životní role. Škoda, že nikdy nevznikla slibovaná trojka. Pro mě, ale navždy bude tohle jednička a sequel, který udělaly díru do světa. [Viděno v 4K] (95 %) ()

Lacike

Dvojku som vzdy mal radsej ako jednotku. Jednak kvôli pribehu, ktory sa mi paci viac a z casti mozno aj preto, ze som ju videl ako prvu. Dodnes si pamätam, ze z niektorych scen som bol v kine ako maly posraty od strachu. Scena vo vani a hlavne demonicky Vigo mi nahanali hrôzu. Ale aj co sa tyka humoru, tak je to o triedu zabavnejsie. Ustredna trojka exceluje a dokonca aj Ernie Hudson uz tu nepôsobi ako piate koleso a ma par zabavnych scen. Skvele sa vydarilo aj sparovanie Ricka Moranisa a Annie Potts. No a nakoniec spomeniem este roztomileho MacNicola. Mne humor v tomto diely rozhodne nepripada nejak extra detinsky. Aj po rokoch som sa dobre pobavil. Triky su o nieco lepsie ako v jednotke, ale bohuzial aj na nich sa uz prilis podpisal zub casu a trochu mi vadili. To je asi jedina vytka. Takze po rokoch mi to pripada uz o trochu slabsie ako dakedy, ale to len vdaka tomu, ze to uz vo mne nevyvolava hrôzu. Ale ako komedia to funguje stale perfektne. 9/10. P.S.1: Na jednej strane som vdacny Murrayovi za to, ze tu odviedol fantasticky vykon, ale na druhej strane mu nikdy neodpustim, ze kvôli nemu nikdy nevznikol treti diel. P.S.2: Koniec sveta na Valentina tohto roku nakoniec nenastal. Takze dalsie nevyplnene filmove proroctvo. A ja som to tej blaznivej zenskej v relacii u Murraya tak veril :) ()