Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

Franki69

No jasně, ty latexový čtyřnohý příšerky byly trapný a k smíchu už při premiéře v roce 1984. Ale to je snad jediný kaz na jinak krystalicky vymazlené duchařské komedií s excelentními Danem Aykroydem, Billem Murrayem, Rickem Moranisem a úchvatnou Sigourney Weaverovou. Ostatní triky se dají v klidu přežít, včetně střelby z „nelicencovaných jaderných urychlovačů“ nebo duchů, postupně zabydlujících New York. Příchod Gozera Ničitele je prostě nutné zastavit. Já si ten film pokaždý užiju a je jeden z mála, které jsem neviděl (a nechci vidět) v původním znění, stejně jako třeba Vinnetoua. Už to není kinotrhák, spíš film pro deštivé nedělní odpoledne… Ale je pořád neskutečně dobrej, bez hluchých míst a s patřičným happy endem. Hodnotím na 90%, a nemůže za to jenom nostalgie. Ivo Reitman natočil ještě pokračování. Dá se, ale taková pecka jako jednička to už nebyla. Za vidění přesto stojí, už jen proto, že prostě chcete vidět víc. Dvojka je pro mne na 70%. ()

BrusVejn

Priemerná komédia, ktorá nie je moc vtipná a záver je obyčajné infantilné béčko ako remeň. Páčila sa mi na tom aspoň ta atmosféra New Yorku 80. rokov. ()

Syndrom

Sympatickej mišmaš atraktivní hlavně trikama a SNL uvolněnou lidskou atmosférou. Podprahově to přesně opanuje americký fetiše nerdovský vědy, zábavnýho úspěšnýho podnikání, hororu se sexuálním podtextem a newyorský filmový přitažlivosti. ()

Novko

Pohodová komedie, které to bohužel trošku ničí pomalejší fázování. Všechno to, ale zachraňujou výborné postavy v čele Billa Murrayho a dosti kvalitní scénář a hudba. 7,5/10. ()

panki9922

Je zaujímavé, že drtivá väčšina komentárov tu hovorí o nostalgii a spomienkach spojených s týmto filmom. Ja nie som výnimkou. Teraz, si Ghostbusters sám od seba určite nepustím preto, že by som na tom filme ocenil triky, herecké výkony, kameru či scenár. Avšak výsledný dojem z filmu práve spolu so spomienkami aké naň mám, sú prosto nezabudnuteľné a to si zaslúži uznanie. ()

clint123

Klasika klasík, skvelí herci,. atmosféra, vynikajúci song s chytlavou melódiou,....narozdiel.od remaku z roku 2016 ktorý je úplný otras....je tento film, skvelý. ()

Skylwalker42

Pohodová komeie, která stojí na herecké poloze Billa Murraye. Ten tomu dává svůj důvtip a šmrnc. Triky časem jaksi již zestárly. Avšak stále pobaví. ()

F2003F

Dobre obsadený zábavne vynikajúci film, no ako kult to na mňa vôbec nepôsobí. Možno aj kvôli tomu, že som to nemal šancu zhliadnuť v tej dobe. Bez váhania hocikedy radšej uprednostním nadčasové, elegantnejšie a nestarnúce Back to the Future. ()

Hicks

Tahle duchařská taškařice mě nikdy moc nebrala. Nejlepší z celého filmu je titulní píseň Ghostbusters a Bill Murray taky nemá chybu. Ale jinak průměr. ()

Standey

Opravdu zábavná duchařská komedie. Na tohle byla osmdesátá léta bezkonkurenční. Kvalitní obsazení, skvělá Reitmanova režie a hlavně na tehdejší dobu velmi věrohodné efekty. Na tuhle komedii se pokáždé rád znovu podívám. ()

Vital

Ve své době populární komedie s hezkými efekty,i když pro nás už téměř zaniklé,ale příběh a vtip zůstává dále stejný,tak musim dát 4* ()

Horácius

Pro mě naprostý kult který ani po letech mnoho neztrácí. Je to film vtipný, milý a na svoji dobu také výborně udělaný. Hudba perfektní, herci také. Dnešní generace však možná již film zcela neocení. ()

Elissabet

Tenhle neskutečně vtipný film jsem viděla už docela dávno. Je to opravdu úžasná podívaná, a to hlavně protože se smějete a smějete a smějete...až do konce titulků. Myslím si, že nic takového už nikdy nikdo nenatočí. ()

zawa

Miluju tenhle film a to tak, že se na něj podívám klidně i 2x za sebou. Murray je prostě bombastický, v tomhle filmu obvzlášť. ()

Moraldo

Poprvé jsem to viděl jako malej kluk, ale pokaždé, když si to nyní pustím, mám zase pohled toho malého kluka. Tenhle film byla láska mého dětství. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)