Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

giaruj

Hej, nebolo to zlé... Hoci som len o rok starší ako tento film, ošiaľ ma obišiel... Aj som zvažoval nad slabším hodnotením, no to dobehne ten film samé, keď odrastie silná fanúšikovská základňa... ()

HanSolo

Ve své době neuvěřitelná, dnes už trochu okoukaná, ale přesto mnohými zbožňovaná scifi komedie. Mě to nikdy nebavilo tak moc jako ostatní, ale díky výkonům skvělých komiků (B. Murray, D. Aykroyd, R. Moranis) jsem se chvílemi docela dost slušně bavil. ()

pepino

Legendární film o trojici statečných kteří se jako jediní postaví zlu které zužuje NY city. Na konkrétnější hodnocení je potřeba to vidět protože je to přece jenom hodně let dozadu co jsem to naposled viděl takže až uvidím přidám i hvězdičky.. ()

Havala

Dříve dobrá zábava ale dnes už trošku vyšumělý humor. Nutno uznat že na t olidi docela letěli a o to jde především, filmy se nedělají pro kvalitu ale pro prachy. 63% ()

Cortesz

Legendární záležitost a nemá cenu zde diskutovat, zda zde zafungovala nostalgie nebo ne, protože tento snimek funguje i dnes!!! Naprosto geniální spojení komedie, hororu, sci-fi, které nemá konkurenci, s nejlepšími komiky, kteří v té době byli k mání, Bill Murray je bezkonkurenční, Dan Aykord dělá ty své oblyčeje, které prostě fungují, ikdyž dnes už tolik ne, Sigourney Weaver je příjemné jí vidět jinde než ve Vetřelcích, k tomu jí to zde nesmírně slučí a předvádí zde skvělej výkon, což je ovšem nejvtipnějším elementem tohoto snímku je Rick Moranis, kterej je k smíchu i tehdy kdy nemá. K tomu skvělá práce ze strany hudby a triky na dobu vzniku také celkem nadčasové. Skvělá zábava mého dětství, u které se dokáži bavit i dnes a neomrzí. ()

Stejšn

Za vypíchnutí tu krom hlavních hrdinů stojí zvláště dvě vedlejší postavy: Danin soused (Rick Moranis) a pak ten prudil ze životního prostředí (William Atherton), ten je nádherně hnusný. ()

pekas

Trochu nám to za těch 25! let zestárlo. V době uvedení absolutní bomba. Dnes velká vzpomínka, ale tempo je přece jen trochu jiné, než dnes. Nevýhodou je, že film znám zpaměti, ale na čtyři to má i dnes. ()

vitac.

Další z těch filmů, co jsme s bráchou sjížděli doma na VHS velmi, velmi často. Jestli se nemýlím, TV Nova jej dávala první večer svého ostrého vysílání. I s odstupem času jsou Krotitelé duchů zábavní, ačkoliv teď už by mi k životu bohatě stačilo vidět je jednou za pět až deset let:) Slabší čtyři. ()

KillHurt

Nejlepší sci-fi komedie, kterou znám. Ujížděl jsem na ní celé dětství a ani teď mě to nepřešlo. Bill Murray předvádí své nejlepší herecké výkony a k tomu mu skvěle sekunduje Sigurney Weaver, Dan Ankroyd a Rick Moranis, který si za roli otravného souseda zaslouží vychválit do výšin. ()

kubas369

Je pravdou, že jsem tenhle filmek poprvé viděl celý až teď ve svých 23 letech takže k němu nemám nějaký přetrvávající vztah z dětství a je to na mém pocitu z filmu docela znát. Pro mě je to jen další neškodná blbost amerického střihu, která ve své podstatě není vůbec špatná a místama docela i vtipná ale nic světoborného se neděje. Chápu, že pro někoho tohle může být kultovní záležitost ale pro mě rozhodně ne. Nejvíc mě na tomhle filmu štve, že se celý točí hlavně kolem Billa a zbytek týmu je poněkud přehlížen což těžce rozdýchávám protože jsem měl vždycky radši Dana. ()

vaclaw

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií, i když jsem jí viděl aspoň stokrát, pokaždé se na ní rád podívám znovu. Výtečný výběr herců, zvlášť pak Murray a Aykroyd jsou geniální, výborný scénář plný humoru a triky, které sice zub času nahlodal, ale i tak je potřeba smeknout před tím, co se dřív dokázalo bez technických vymožeností, které jsou k dispozici nyní. ()

Dinsberg

Viděl jsem to kdysi dávno, to mi mohlo být tak 10. A už tehdy se mi to nelíbilo. Takže pojem nostalgie mě v tomto případě nechává chladným. Objektivně můžu říct, že dělat si legraci z posmrtného života je stejné jako dělat si legraci ze smrti samotné. Jde o součást života, tak je potřeba i ji brát z humorem, ale rozhodně bych ji nebagatelizoval stupidní fraškou jako je tahle. I když se snažím povznést nad samotný námět, který jako kdyby vypadl ze show Kids Inc., příšerně to celé sráží herecké projevy i unylá režie. Nic v tomhle filmu nedává smysl a nejspíš ani nemělo dávat. Když v Co je malý, to je hezký Rick Moranis táhl celý film, tady je celý stahuje dolů. Jeho herecký výkon i postava samotná jsou otravné v momentě kdy vstoupí do záběru. Na komedii je to moc vážné a na drama moc směšné (a bohužel ne tak, jak autoři chtěli). ()

meemini

Jízda se nekonala. To ani náhodou. Klasika to jistě je, ale mě za srdce nechytla. Chápu i to, proč je film tak zajímavý a co ve své době znamenal. Každopádně hodnotím to, co vidím teď (píše se rok 2012). Celou dobu jsem se divil, co je na tomhle filmu tak extra a když přišel závěr oněměl jsem. Hrůzou z viděného. Takže tě pic pipko. Myslím Sigourney Weaver. Jo a Bille, nebylo to špatný! Za tebe si to vyžere dvě hvězdy. ()

J*A*M*B*O

Pre mňa boli krotitelia duchov niekedy kulton, ale teraz to už je len taký pohodový filmík. Niečo ako strašidelná rozprávka na pobavenie a pritom na vystrašenie. Jednoduchý dej, na soju dobu dobré efekty. Ale to je asi všetko zakže dávam 8/10 bodov. ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)