Parapsychológovia Peter Venkman (Bill Murray), Ray Stantz (Dan Aykroyd) a Egon Spengler (Harold Ramis) sa po prvý raz vo svojich životoch ocitli tvárou v tvár duchovi - a nepodarí sa im ho chytiť. Keďže vďaka tomuto neúspechu prídu o svoje miesta (vyučovali na katedre parapsychológie miestnej univerzity), rozhodnú sa skúsiť šťastie ako „krotitelia duchov na voľnej nohe"! Netrvá dlho a zavalia ich prvé nástojčivé žiadosti o pomoc: V chladničke hudobníčky Dany Barrettovej (Sigourney Weaver) sa dejú čudesné veci, z jedného z najluxusnejších hotelov mesta vyháňa hostí nenažrané slizké zelené monštrum... Paranormálne javy neustále pribúdajú! Zakrátko vedci zistia, že mocnejúca nadprirodzená energia sa zhromažďuje nad vežiakom, v ktorom býva krásna Dana - práve odtiaľ sa totiž krutý sumerský démon Zuul chystá prevziať moc nad naším svetom! (TV Dajto)

filmmovier

Já to ještě sakra nehodnotil? To musím napravit! Krotitelé duchů jsou vyjímečnou komedií, která patří k tomu nejlepšímu co v Americe v osmdesátých letech vzniklo. Skvělá zápletka, spoustu bezvadnch hlášek, vtipu, akce a skvělé herecké obsazení. Vážně to stojí za to. 85%. ()

chelseaman22

Tohle a kultovní počin? Mně to spíše přijde jako infantilní pohádka pro těžko určitelnou sortu publika. Z filmu je patrné, že BILL MURRAY zraje jako víno, jeho "mladistvé" počiny je velice těžké brát v potaz. Bez BERNŠTAJNA by snímek byl těžko stravitelný. 40% ()

David.Darco

Lepšie neskoro ako vôbec. Tak som si s prichádzajúcou halloweenskou náladou (ktorú u mňa rokmi vybudovali najmä horrory) pozrel jednu z najznámejších duchárských záležitostí. Tento komediálny koncept mi neskutočne sadol a pomerne dobre som sa bavil aj napriek už zastaralým efektom. Asi by som si prial vidieť ho v dobe, kedy vychádzal, alebo aspoň o pár rokov skôr. Aj tak však milujem New York 80tych rokov a milujem 80te (najmä v USA) ako také. Murray bol spoločne s titulnou piesňou klenotom zážitku! ()

ing.Frosty

Budu v těžké menšině, ale absolutně nechápu tak kultovní status tohoto filmu. Vizuál bezpochyby na dobu revoluční, ale to je tak všechno. Povedené vtípky spočítám na jedné ruce. Všechny postavy, a obzvlášť Bill Murray, byly neskutečně otravné, nesympatické a na facku. Zbytek už byla jen nuda. ()

Honzíno

Kultovní film, základ. Ten, kdo chce sci-fi komedie znáti, nechť nejdříve na Krotitele jde se dívati. Bill Murray by si někdy zasloužil tu sošku už, sakrapes. Ghostbusters!! TOP 20 ()

karlik4801

Jde hlavně o mé vzpomínky, jako malý jsem Krotitelé duchů žral. Taková hezky provedená komedie o přízracích, duších a podobně. I po dnešním shlédnutí to beru jako kvalitu. Celý snímek je řádně propracovaný jak se patří, kamera, střih nebo efekty. A nezapomenutelná píseň. ()

Mrkvič

Po třiceti letech je to pořád super film. Sice letité efekty divákovo oko moc nešetří, ale ruční animace a "živé" figurky mají pořád své kouzlo. Zápletka je fajn a vtip nemá chybu, takže svou podstatou má film co říct i mladšímu divákovi. Až do kiin vtrhnou tlusté upištěné ženské lovící duchy, rád se vrátím k tomuhle kousku s nezapomenutelným Billem Murrayem, Danem Aykroydem a Rickem Moranisem!!! ()

Helmutek

Silný 3*. Dobrej nápad, skvělej Bill Murray a Rick Moranis - a kupodivu opravdu hezká Sigurney. Místama to sice bylo lehce přehnaný, ale popcornovej film na páteční večer (v nejlepšim slova smyslu) to je bez diskuse. ()

Ryuuhei

Takže tohle měla být ta „legenda“? Pardon, ale nebylo to ani vtipné, ani zábavné. Viděl jsem to kdysi jako malý, ale tehdy jsem o filmech nepřemýšlel tak, jak dnes a stejně jsem si z toho nepamatoval nic. A nedivím se. Postavy s opravdu plytkými charaktery, podivný děj a jeho průběh pracující s efektem náhlosti a nevysvětlenosti. Klidně teď fanoušky naštvu tím, že nová adaptace udělala správně vše, co je zde mdlé a nedotažené. Jediné, co zde oceňuji, je kvalita efektů. Na rok '84 opravdu úctyhodná práce. Jinak? Spíše ztráta času. 25% ()

Dado

Reitmanova najslávnejšia hollywoodska stopa je dokonalým príkladom toho, že niektoré filmy k dosiahnutiu postavenia legendy nemusia za každú cenu vynikať kvalitami a nadčasovosťou, pokiaľ sa vezú na poriadne veľkej vlne nostalgie, ktorá stihla nekompromisne spláchnuť celú generáciu. Keďže mňa však predstihla o jednu dekádu a samotný film sa vyhýbal mojej pozornosti dlhých 35 rokov, sklamanie bolo zrejme najpravdepodobnejším vyvrcholením. Uznávam, že obsiahlejšia kritika ohromne zastaralých vizuálnych efektov by dnes už nebola voči filmu a jeho tvorcom úplne fér. Omnoho pozitívnejšiu stopu však vo mne nezanechala ani zápletka, ktorá ma už samotným námetom minula o kilometre, a čo je ešte horšie, ani napätie, jeden zo základných stavebných kameňov kvalitného dobrodružného filmu, sa nedokázalo v uspokojivej miere dostaviť ani v tých najvyhrotenejších chvíľach. Celé dianie tak na svojich pleciach horko-ťažko nesie predovšetkým neustále cynický Bill Murray a chémia, ktorá vládne medzi ním a jeho kolegami. (55%) ()

LUKICKK

Kdykoliv jsou někde zmíněni duchové nebo tak, vzpomenu si na legendární soundtrack tohoto filmu. Tenhle film se mi nostalgicky zapsal do hlavy jak svou zábavností, tak akcí a jistým tajemnem a v určitých momentech i reálně děsivými částmi, které především vznikly tím, že jsem se poprvé koukal jako dítě, avšak i s odstupem času, tím jak je to starší film a ty efekty se dělaly a braly trošku jinak, tak mám pořád mírně strach u některých částí, a to jsem tento film viděl již několikrát. Skvěle napsané postavy jsou samozřejmost, kterou je potřeba zmínit, jelikož každá postava má něco svého a každou postavu si jistým způsobem oblíbíte a vytvoříte si k ní určitý vztah. Za mě 10/10 film, který by měli rodiče přiřadit do listu filmů. který musí pustit svým dětem. ()

lennyd

Peter Venkman (Bill Murray), Raymond Stantz (Dan Aykord) a Egon Spengler (Harold Ramis), tři více-méně nezaměstnaní psychologové přemýšlejí, kde by mohli přijít k nějaké té koruně (dolaru). Jedno řešení by zde ale bylo honba za duchy, strašidly či jinými slizkými potvorami. To co nejdříve vypadá jen jako marketingový tah se brzy stává skutečností, když se New York octne pod nájezdem duchů - a jediní naši Krotitelé jsou natolik vybavení, že můžou tento nájezd odvrátit ... Ivan Reitman vždycky uměl vyčíhnout to pravé téma v ten pravý čas - stejně tak Krotitelé duchů přišli na scénu, když tato tématika letěla. Vzpomínám si, jak přes to, že jde spíš o komedii, jsem tenkrát zaraženě seděl a hryzal si nehty strachy. Dneska už na mně film tak moc nepůsobí (přeci jen je mi o pár let víc), navíc filmové triky už jsou taktéž mimo mísu. I herecké obsazení mi dnes nepřijde až tak okouzlující - Bill Murray je zde extrémně nesympatický, Dana Aykroyda jsem nikdy moc nemusel a Sigourny Weaverovou mám až příliš spjatou s Vetřelci. Tak alespoň chvílím film za to, že dal světu úžasný disco hit (nebo to byla až dvojka?).. ()

Endyis

Nejlepší duchařská komedie všech dob!! Prostě kultovka se skvělou partou herců, originálním scénářem a skvělou písničkou. Některé scény působily i docela strašidelně.... ()

xerno

Ghost Busters, velice dobrá písnička. Ghost Busters, velice dobrý film. Ghost Busters, velmi dobrá hláška ve filmu... Co dodat ? je to taková spíš pohádka, ale za to velice dobrá, a to i s doktorem (š)Pekem... ()

Tomasso001

Když sem film viděl poprvé v čechách v kině, bál sem se a nechápal jsem jak to někdo může brát jako komedii. Stačilo pár let a smál sem se taky. Úžasný vývoj vnímání filmů:-) Originální hlášky"Soukromý sektor není jako státní, tam od nás budou požadovat i nějaké výsledky" Skvělý, originální nápad, výborní herci, bláznivý Rick Moranis a v pozadí impozantní hudba ()

Zemřel režisér Ivan Reitman

Zemřel režisér Ivan Reitman

14.02.2022

Nálož filmových novinek a trailerů ze Super Bowlu narušila v noci z neděle na pondělí smutná zpráva. Zemřel totiž legendární režisér Ivan Reitman. Autorovi filmů jako Krotitelé duchů, Policajt ze… (viac)

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

Třetí Krotitelé duchů nabírají obsazení

03.03.2019

Pokud jste to prošvihli, Jason Reitman (Juno, Lítám v tom), syn Ivana Reitmana, režiséra původních Krotitelů duchů, chystá pokračování, které bude filmově navazovat na druhý díl a v podstatě tak… (viac)

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)