Kapitán futuristickej vesmírnej lode, ktorého hrá charizmatický Adam Driver, stroskotá na neznámej planéte a s ním aj malé dievča (Ariana Greenblatt). Keď však začnú pozorne skúmať okolitý terén čaká ich prekvapenie. Miesto stroskotania nie je žiadna vzdialená cudzia planéta, ale Zem... pred  65 miliónmi rokov. Je to vražedné miesto a navyše sa na ňu rúti obrovský asteroid. Musia za každú cenu uniknúť katastrofe, ktorá sa neustále a  diabolsky rýchlo približuje. (Itafilm)

Lavinia

Technicky slušně zpracované, logicky absolutně mimo mozek (snad leda dinosauří potenciál). Bylo by pěkné, kdyby se tvůrci rozhodli pro jednu linii a té se drželi, nesmíchali dohromady akční katastrofický boj o přežití s uslzeným rodinným dramatem o zesnulé dcerce a obětavém tatíkovi a nekořenili záchranou pitomé holčiny s lekcemi výuky cizího jazyka. Nedoporučuji. ()

faraoon odpad!

Meteoricky zářící příklad zrůdnosti a degradace filmové sci-fi. Nejhorší hollywoodský herec současnosti v hlavní roli - to nemůže dopadnout dobře. Už to mě mělo odradit. Navíc ve vražedné kombinaci s dementním, zcela prázdným scénářem slaboduchými dialogy, srandovními triky a především doslova překypujícími nelogičnostmi. (....Takto opravdu jurská fauna a flora nevypadala......)A je s ostudou zaděláno na jeden z nejzanesenějších odpadů loňského roku s vůní zlaté maliny. A to já tak rád sci-fi a pravěk. Brrrrrr. ()

Ex_Machina

Putovanie odniekiaľ niekam v krajine plnej prehistorických monštier, z ktorých 2/3 nie sú žiadni domáci mazlíčkovia nie je až také sexi ako sa zdá. Príroda je strašnejšia ako na horných Kysuciach a zvieratká asi 100 x drsnejšie ako levy v Serengeti. O ich láskyplnej vizáži ani nehovorím. Jediné šťastie, že hrdina má pulzný samopal, lebo bez neho by bol bezbranný ako nahá panna v 30 tom dni v obrom akváriu plnom hladných piraní. Podarí sa drsnému astronautovi s malým dievčatkom zachrániť sa pred nástrahami tejto raw prírody kým dopadne asteroid, ktorý ukončí svet dinosaurov? ()

Hyperbolic

Film asi úplně nevěděl, čím vlastně chce být. Rodinnou zábavou? Tak proč ty jumpscary (tolik jumpscarů jsem fakt nečekal) a nechutnosti? Hororem? Tak proč rodinné putování a vtipy pro děti? Šel jsem se podívat hlavně na dinosaury, těch bylo méně než jsem čekal, nebýt závěrečné fight scény s obry a docela solidní apokalypsy dal bych o hvězdičku méně. Nevím jestli museli tvůrci tolik stříhat, nebo byly ty skoky v čase schválně, ale docela to rušilo, půl hodina navíc putování v džungli a dino-chase scén by tomu prospěla. Musím však pochválit dinosaury, hodně realističtí na úrovni Jurských světů (hah, vím, že nejsou realističtí, ale vzhledem k zakořeněnému pohledu). ()

Dejvecd

Umenie. Je umenie natočiť film s tak skvelým hercom v hlavnej roli, ktorý je ešte k tomu o dinosauroch, a posrať to na tak veľkej škále. Avšak myslím si, že nikto nič od tohto zabudnuteľného sci-fi ani neočakával, teda okrem toho, že to v kinách vyznie naprázdno a po mesiaci to skončí dakde zabudnuté na streame v kategórií "anticipated movies", pretože presne tam končia filmy, ktoré nikto nepozerá. Stále žasnem nad tým, ako film, ktorý pôsobí umelo, narýchlo a zbrklo, dokáže zároveň pôsobiť nudne a zdĺhavo, kedy ani tí dinosaury nepôsobia zaujímavo. 2/10 ()

Mamlas odpad!

Zkraje to vypadalo na nějakou sci-fi variaci na Adama a Evu. Ale té Evě bylo tak kolem 12 let, tak z toho nic nebylo. Film jako takový nestojí za nic. Nějaký neznámý a nezajímavý chlap a nějaká neznámá a nezajímavá holka havarují na jakési planetě, asi Zemi, a tam se nahání s animovanýma ještěrkama. Je to plané nic o ničem, dívat se na to normálmí rychlostí nedá ani náhodou. Já se doklikal na konec asi za 15 minut. No hrozná volovina. (7%) ()

Solverino

Tak to opravdu ne! Gumový příšerky na špagátkách a pan "Řidič" to je fakt slabota veliká! Bože můj, kdo dal na takovou kokotinu peníze?! ()

Recenzon

Špatný film to není ale že bych to vychválil do nebes to teda ne jako. Film je natočený pěkně a má nádherné prostředí. Nejvíce mi ale vadilo, že scény jsou jako na houpačce. Prvně klidný moment a potom intenzivní moment pohodová scéna a najednou bum dinosaurus za mnou bojim moc a takhle to pokračuje vlastně celý film. Od filmu jsem nic nečekal, takže nebylo co zkazit. ()

dragonian odpad!

cisty odpad..isiel som na to v ocakvani..ale typek. kt.nemam rad - herec - no ok..ale pilot aby nevedel pouzivat sextant? potom na to pride v polke filmu, ze je aj daco take, a ti dinosaury? vraj cudzia planeta, tak preco ti sauropody su z nasej zeme? chcel som dat dve hviezdy..ale davam ze je to navod, ako spackat vyborny motiv..snad will smith bude na tom lepsie ()

johnsnow

Dinosaurov milujem , ale toto sa silno nepodarilo. často po sebe scény nedávajú zmysel, niektoré veci sa stanú a potom zmiznú zo scény (otrávený pazúr), Driver a slečna to tam ťahajú a asi 3 jumpscare mi privodili infarktový stav, ale inak nič moc. ()

hrumsrt

Nápad zasadit příběh na Zemi do doby, kdy tady běhali dinosauři je super a svým způsobem jde o splnění nějakého diváckého snu, který toužím ve filmu vidět.. Navíc pod projektem je podepsané duo stojící za fantastickým kouskem, nejlepším hororem posledních let - Tichým místem. A nakonec v hlavní roli Adam Driver, jenž po čem sáhne (a není to od Netflixu) je přinejmenším zajímavý snímek, ale spíš jde o filmovou událost, která se mi pokaždé trefí do vkusu, ať už zrovna zachraňuje rodinný podnik, anebo přímo manželský svazek.. Ovšem tentokrát Adam sáhl vedle a i když jeho skoro one-man show je pořád minimálně snesitelná, tak tohle se uhrát nedá. Příběh lákající na dinosauří dobrodružství ve stylu modernizace Cesty do pravěku, který ale na každém kroku dohání smutně rozvržený rozpočet a docela šmejdské bulíkování diváka.. Nakonec bych i něco zkousl a projektu ledaco odpustil, ale když on toho nabízí pramálo. Takže i na skromné stopáži jsem po půlhodině utíkal myšlenkami jinam.. Nevypadá to vůbec špatně a tvůrci se rozhodli všechny peníze vrazit do těch pár tolik chtěných scén, ale když já bych radši ocenil lacinější béčko než tenhle kalkul.. Nezáživný kousek, o který by nikdo normálně ani nezavadil. 35% ()

Tominni

Film, kde se opravdu moc nemluví a navíc hlavní hrdinka umí jen nějaké nářečí, možná i škoda, ale i tak cesta Adama Drivera a přeživší Ariany Greenblattové po planetě Zemi 65 mil př.n.l. - plné dinosauřích nebezpečí celkem fajn a já jsem si ji nakonec užil. ()

OJan

Adama Drivera jsem viděl pouze ve filmu Paterson, a tak bylo vcelku zajímavé vidět jej v další, zcela odlišné roli. 65 je komorním snímkem, který v některých ohledech může připomínat Jurský park nebo chcete-li Jurský svět. Zcela neurazí, avšak nepřináší nic originálního, snad kromě elementu s asteroidem. Je to dílo plné klišé a náhod, až to vyzní jako snadno zapomenutelná, plochá jednohubka s dobrými triky. Ano, pár světlých, napínavých či prostě jen zábavných momentů se v tom nevýrazném ději najde, ale záhy to zcela vynuluje některý z otravných klišé zvratů. Co se ale filmu daří, je alespoň občas diváka vylekat. Nicméně ani to nepovznese počin do výšin kvalitní kinematografie. Zkrátka se leknete, ale tím to končí. Žádné navazující napětí se nekoná. Občas jsou k vidění nějaké smutné scény, jenže ty ve mně nezanechaly žádnou emoci, protože jsem se nedokázal vžít do postav. Tohle je problémem celého filmu. Ač jsem se totiž snažil jakkoliv, tak jsem jim mnohé z jejich jednání nevěřil. A to, že tvůrci dali přednost vymyšleným dinosaurům místo těch, co opravdu po naší planetě někdy kráčeli, dílu také moc nepřidává. |40%| ()

DJ Kritik

Takpovediac zbytočný film. Pre mňa osobne to nemá nič spoločne ani so sci-fi ani s akčným filmom, ale len slabučké hopsanie po obrazovke. ()

PlysovyMacko

Astronaut a dievčatko sa ocitnú na Zemi v čase kedy ju má zasiahnuť asteroid a vyhubiť dinosaurov. Film stavia na dobrom nápade, ale výsledok skôr pripomína iné sci fi Po zániku Zeme.  Efekty aj bitky s dinosaurami sú ok, ale chýba viac vzrušenia a napätia. A z dopadu asteroidu som čakala viac. Vďaka kratučkej stopáži sa dá film v pohode prežiť. ()

Hugh Grant a horor od studia A24?

Hugh Grant a horor od studia A24?

11.06.2023

Scenáristům Scottu Beckovi a Bryanu Woodsovi se v roce 2018 podařilo výrazně prorazit díky úspěšnému a chválenému Tichému místu a letos poslali do kin nejen svůj společný režijní počin pod názvem 65,… (viac)