Šťastně až do smrti

• Dánsko Kærlighed for voksne (viac)
všetky plagáty

Tenká hranice mezi láskou a nenávistí se prolomí, když žena odhalí manželovu nevěru. Oba pak podniknou extrémní kroky, aby získali, co chtějí. (Netflix)

BOURQUE

Vedenie filmu na slušnej úrovni, ale chýba posledný šokujúci a nečakaný moment, ktorý príbeh posunie ďalej. Mnoho častí príbehu pôsobia realisticky, ale niektoré scény je potrebné brať nadhľadom. Po dlhom čase jeden pomerne kompaktný a dobre natočený film v produkcii Netflixu. Osobné hodnotenie: 80% (***) ()

Rockerman

Hodně vykonstruované, červená knihovna naroubovaná na krimi příběh. Zpracování bez většího vzruchu či napětí. Mdlé. Na Dány slabé. P.S. Škoda Xenie. ()

Ivo

Typicky hustá a stylová skandinávská idylka o tom, jak podnikatelovy post-zkvašené hormony časem tradičně inklinují k nové, zdánlivě pohlednější (a samozřejmě zcela nezištné) čerstvé figurantce v rámci oněch krátkých společných tělesných rytmických cvičení, která ale stejně nakonec žádné finální uspokojení nikomu nepřinesou (ať chceme nebo ne), jen brzy spíš další snůšku nových problémů, které za těch pár nedávných vzdychavých a vyčerpávajících škubání většinou asi nestojí? :) (něco jiného ale bohužel stojí - a v tom je právě ten (ryze chemický) problém :-)). Zároveň je to i typická etuda o tom, že "vztah" ve skutečnosti většinou znamená jen to, že někdo jiný se pro někoho stává časově omezeným poskytovatelem konkrétních služeb a uspokojovatelem potřeb (tomu se pak většinou říká "láska") a když už služby nejsou poskytovány nebo už je zájem o jiné zboží a eshop, pak nastává opačný stav, na který je i každá reklamace krátká. A tak nějak stále dokola v rámci (neúspěšných) pokusů o útěk od sebe sama. V našem dánském království to ale (sou)druzi a (sou)družky začali řešit hodně drsně (místy až dost hnusně) a nemyslím si tedy že by byli na závěr pohádky nějak šťastní až do smrti ... (což, když tak na ně koukám, nemusí trvat ani moc dlouho :) Též i proto, že panu šéfovi s.r.o. (a všem jeho podobně postiženým kamarádům) nějak úplně nedochází že i ta děvčina mladá (a chvilku ještě barbínovsky kyprá) bude za chvíli taky jen zvadlá vrásčitá důchodkyně (stejně jako současná milá ježibaba) ... a on též ... takže tak nějak ve výsledku marná "honba" ve všech směrech? Ale film hustý a hodně dobře udělaný, to jo ... Jen ten inspektor Columbsen se nějak moc nepředvedl - asi mu chyběl správný baloňák? ()

Kingjiri

Co se ze začátku tváří spíš jako vztahový drámo o nevěře, se postupem času změní v sympatickej krimi thriller s prvakama černý komedie, kde nic neni tak, jak na první pohled vypadá. Různejma twistama pak navíc příběh s blížícim se finále sympaticky graduje. Chtělo by se říct, že neni pořádně komu fandit, nicméně postupem času asi každej vezme toho záletníka na milost a občas ho možná bude někomu i líto. Potěší i závěr, kde je pěkně vypointovaná pozice vypravěče (komu a proč příběh vypráví). Solidní dramaturgii navíc ještě doplňujou fajn herecký výkony, depresivnější atmosféra severskejch bijáků nebo kvalitní filmařina. Očekával jsem spíš lepší průměr, ale nakonec jsem dostal žánrovej nadprůměr, takže ve výsledku milý překvapení za čtyři jistý hvězdy. ()

DAPDO

Měl jsem tenhle film stažený už delší dobu a oddaloval jsem ho, jak mohl. To téma nevěry a zbavení se partnera, toho se točí strašně moc, akorát stokrát jinak. Hodnocení tady mě nakonec přemluvilo pustit si to. Žádný překvapení se nekonalo, dostal jsem přesně to, co jsem čekal. Ve filmu je strašně málo scén, který by se něčím vymykaly od jinejch snímků na podobný téma. Na jedno podívání - 50%. ()

FeriusParfax

Spoiler. "Šťastně" až do smrti se nejdřív jevilo jako rodinné drama. Počátečních 20 minut mi nebylo vůbec po chuti a vážně jsem uvažovala o vypnutí. Naštěstí se ale film překlopil do příjemného a temného krimi. Manželka s psychopatickou jiskrou v oku se hezky vybarvila. Stejně tak její podpantoflácký a hloupý muž. Pro mě osobně skončil film dost depresivně. Nejen svatbou, která je dle mého něco naprosto zbytečného, ale i pokračováním ve společném životě dvou hlavních postav. Film mi hodně připomínal klasické španělské krimi, kde nic není tak, jak se zdá. Atmosféra fajn, herecké výkony fajn, zápletka fajn. Nijak zvlášť mě to ani neuchvátilo. Možná by se na konci hodil nějaký super plot twist. ()

bearmeedek

Do půlky je to skoro běžné televizní drama o manželské nevěře. Pak přijde kritický omyl a další vývoj děje je naopak podáván přehnaně a rádoby thrillerově. Což nic nemění na výsledku, že - není to rozhodně pecka, ale vidět se film dá. 70%. ()

ER

Kdyby si tvůrci nevypomáhali různými berličkami jako přejetí jiné ženy a raději dvakrát, protože zrovna v ten den se manželka rozhodla trasu změnit a na stejné trase se objeví její "dvojnice", podivný přesun manželky z hotelu až do domu své rivalky a další, tak by mohlo jít o větší kvalitu. Finále bylo až stupidní, z policistů opět udělali jelita (jen si zkuste uvědomit, jaký smrad by se šířil). Za podívání to stojí, hlavně herec, hrající manžela, je dost dobrý, ale na film si už za pár měsíců nevzpomenu. ()

John80

Thriller Dánskej produkcie, kde manželka zistí,že ju podvádza manžel s mladšou kolegyňou, manželka trvá na svojom a manžel nech prijať jej podmienky, nechýba samozrejme tragická udalosť , či spoločne ukuty plán na manželovu milenku 3* ()

Franc1s

Tak z tohodle se vyklubala zajímavá jednohubka... Začne to takovou "normální" nevěrou a pak už to šlo ráz na ráz, až mi toho týpka bylo smutno...  Konec už za mě trošku přepálený, i tak po celou dobu filmu super atmosféra (y) 7,5/10 ()

rublik05

Šťastně až do smrti působí zpočátku tak nějak obyčejně, jako klasické manželské drama, postupně se ale rozjede v zajímavý thriller s krimi prvky, který má hned několik zajímavých zvratů a situací. Atmosféra je místy velice povedená, dalo by se říct, že napínavá až mrazivá. Herci, byť pro mě zcela neznámí, jsou vcelku fajn, pozitivně lze ohodnotit také technickou stránku filmu. Příběh je poutavý, občas jsem však měl problém s realističností určitých momentů, tempo je v určitých chvílích dost vlasžné, nepotěšil mě ani slabší závěr. Rozhodně se ale jedná o to lepší, co Netflix v loňském roce vyprodukoval. 7/10. ()

Stillborn83

Vynikajúci snímok s parádnou atmosférou, ktorú vedia navodiť len Severania. Málo predvídateľný sled udalostí pri milostnom trojuholníku, kde sa každý, aby dosiahol svoje, zájde až za hranice „normálneho“. Herca Dara Salima môžem, nesklamal ma opäť, Sonja Richter mi až tak nesedela, najmä vo vypätých situáciách. Je to film dvoch polovíc, kde najmä v druhej naberú veci rýchlejší spád a dosť nereálne zvraty, treba to brať s nadhľadom. Je to ako z rýchlika a mierne nedotiahnuté, vytráca sa aj atmosféra, no stále je to nadpriemer. Mňa to bavilo, pokojne by som si to pozrel znovu. ()

papadoce

Teda, Dáni to zase raz dokázali. Výborne natočený thriller s uveriteľnými hereckými výkonmi a zaujímavým poňatím zápletky s neverou. Dar Salim hraje absolútne podarenú rolu. Na jednej strane, je to neverník a vrah a divák by ho mal v zásade odsudzovať, ale fakt je ten, že na krku má také metresi, že jednému je ho skoro ľúto. Reálne sa mu pre jednu štrbinu totálne zrúti dobre rozbehnutý život. To Sonja Richter ide úplné bomby. Takto zahratú rolu podvádzanej starej rakety, to sa každý deň nevidí. Byť jej partner v skutočnom živote, tak po tomto filme emigrujem do Mexika. Zaujímavým prvkom je spôsob akým je príbeh rozprávaný. Vlastne sa iba policajt a jeho dcéra rozprávajú o tom čo bolo v jednom nevyriešenom prípade. Preskoky medzi rozprávaním a súčasnosťou ale vôbec nerušia, tie strihy sú zapracované bezchybne. Niekoľkokrát film vyvolával vyslovene nepríjemný až mrazivý pocit, čo spôsobila jednak hudba alebo zvuk v danom momente, situácia samotná, ale hlavne práve vo svojej roli dokonalá Sonja Richter. Toto napätie filmu svedčí, aj keď za mňa bolo niekde na hrane hororu, ale ja som poseroutka takže na ostatných divákov to tak pôsobiť nemusí. Pravdou je, že po hodine filmu som bol naozaj v očakávaniach ako toto celé tvorcovia zakončia. Koniec bol podľa mňa hlavne originálny. Nevravím, že nemohol byť ešte o stupeň lepší, ale rozhodne bol originálny. Originalita vo všeobecnosti je niečo, čo dnes scenáristom chýba a tak keď vidíte svieži vietor, tak odpustíte aj drobné chybičky. Inak, trochu mi to pripadalo ako európska Vojna Roseovcov, ale napínavejšie a zábavnejšie (nie v zmysle vtipnejšieho, humor tu absentuje úplne). Som veľmi spokojný. 80%. ()

celticek

Tohle se hodně povedlo. Výborné obsazení a námět. Konečně něco, co má hlavu a patu. Skvěle jsem se pobavil, to jsem vážně nečekal. Doporučuji! ()