V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Prochy38

Za mě pecka neskutečná. Efekty krásné, atmosféra výborná a vše zabaleno do nádherné norské krajiny. Možná ten scénář mohl být méně pohádkový, ale aspoň je kam koukat dál. Víc takových filmů. ()

Jayem

Prvá polhodina je vlastne celá vykradnutá z Emmerichovej Godzilly, len lacnejšia verzia a zvyšok za moc už nestojí. Videl som to bohužiaľ s anglickým dabingom a ten je ešte horší ako efekty. ()

b.dragonfly

Jejda. Film absolutně postrádal aspoň trošku svojí originality, tedy samozřejmě až na to, že ústřední postava byl Troll. Jinak je to vlastně stokrát viděný Kong na dovolené v Norsku. 2/5 ()

mosnak

Na rozdíl od Lovce Trollů, působí tento snímek strašně směšně. Možná, ale opravdu možná kdyby se to natocilo před 25 lety, tak bych docela koukal. Ale teď? Nejhorší je, jak se to snaží brát tvůrci vážně. 23% ()

Milky.

Nechápu ten hate v hodnocení. Troll byl náhodou dost dobrá zábava. Pokud je tady nějaký fanoušek Emmerichovy Godzilly, tohle je perfektní volba. On je to co se týče stylu, scénáře, jednotlivých scén (průzkum stop, nahánění taxíku/žlutého trucku, scéna s umírajícím okem) a celkového vyznění vlastně takový norský remake Godzilly. Jsou tam sice občas různá vojenská klišé, pár nelogičností, ale obecně je to fakt dobře zvládnutý a zábavný film. A možná se budu opakovat, ale tahle loňská NORSKÁ jednohubka má lepší triky než třeba většina Marvelovek a DC filmů za posledních 5 let. Asi by bylo dobré se tady trochu zamyslet, páni z Marvelu a DC. Za mě naprosto perfektní zábava ve stylu o dekádu zpátky. Good old times. ()

bozka10

Uthaug si skopíroval Konga, Godzillu a spravil si vlastnú Nórsku verziu s Trolom.Remeselne fajn, atmosféra fajn,ale sto krát ožvatlný príbeh.Vo finále to však vyznieva celkom obstojne. ()

M.E.K.Y

Průser to není, ale zklamání určitě. Od režiséra katastrofické Vlna (2015) jsem čekal nářez s puncem severské mytologie a ono tomu tak skutečně je, ale maximálně do první půle, kdy se daří budovat atmosféru a jakmile se trol vynoří ze skal, má tu gule. Nejlepší scéna. Pak se to ale překlopí do laciné survivor naháněčky, kterou jsme už viděli v Kongovi, Godzille a jiných hollywoodských mainstreamech. Herci ok, neproflaklé ksichty, trol vypadá dobře, ale děj ničím nepřekvapí, jede se podle zaběhnuté šablony a to je málo. Zakončení neuspokojivé. ()

Flopik

Keby sme sa vrátili v čase o 10-12 rokov, tak by som povedal, že som sa skvelo bavil. Tento film totiž nie je zlý, len prišiel v dobe kedy už neponúkol absolútne nič nové, a to čo predviedol je už dnes málo. Vizuálne to je krásne, takisto kamera a cgi nemá chybu, toho ničenia je však málo. Dej to nemá šancu utiahnuť, nakoľko je úplne jednoduchý a keď nemáme ani tú akciu tak to proste fungovať nebude. Troll ide z bodu A do B, raz troška povybuchujú vojaci a na konci naháňačka na aute a toť vše. Pochválil som, kritizoval som a aj keď ma to mrzí viac ako 3* nemôžem dať. No aby som nezabudol soundtrack fantastický. ()

majec4

Film som si pustal s mensou skepsou, lebo najskor som si overil hodnotenie na csfd. Chapem, preco to niekto potopil, to hranie sa na hollywood bolo miestami fakt usmevne. Troll bol spraveny super, k tomu uchvatna norska priroda s norskym jazykom z toho robi nieco nestandartne. Inak je to ale sablonovita zalezitost, ktoru ma vsak bavilo sledovat. Kompletne suhlasim s komentarom uzivatela POMO, jedna skupina ho chce rozbombardovat, druha netusi co s nim, no maju k nemu nejaky vztah, lebo poznaju pribeh. Akoby to boli jediny ludia na planete ktori ten pribeh poznaju. Na konci asi treba uznat ze tie cisla by mozno o par percent mohli byt lepsie, v ramci Netflix tvorby poslednych mesiacov je toto Ackova zalezitost, ale ani aktualny percentualny stav mi netrha srdce. ()

bratr.Milan

Zvláštní film. Na jednu stranu jsem oceňoval nápad, hlubší myšlenky, hravost, a na norský film, skvělé počítačové efekty, ale na tu druhou.... Při sledování jsem se cítil jako na houpačce. Chvíli jsem byl nadšený, jak je to dobře rozehrané, a v zápětí tam skočilo šílené kýčovité klišé, hned zase nějaká úžasná scéna, a po ní okamžitě do očí bijící nelogičnost, následně dobře zpracované hlubší poselství, vzápětí scéna jako kopie ze špatného amerického blockbusteru, atd... Když jsem po zhlédnutí nad tím chvíli přemýšlel, připadá mi, že jsem se díval na dva slepené filmy, jeden za silné 4* a druhý za slabé 2*. Rád bych viděl tu skvělou polovinu jako samostatný projekt. A kdybych měl dost času, vystřihal bych si ty scény, které byly atmosférické, s hlubším přesahem, krásnou přírodou, hravostí a fantazií, s dobrými efekty trolla, a zahodil ty, které se špatně snažily napodobovat americké blockbastery. ()

Eterninox

Takový Michael Bay nebo Roland Emmerich v norském podání - jen místo amerických velkoměst norská krajina, a místo robotů nebo Godzilly kamenný trol. Jinak je to ale skoro jak přes kopírák - expozici vám odříkávají uniformovaní hlavouni s lejstry, zápletka je plná těžko uvěřitelných konspirací, o emoce se snaží heroicky-rodinný pathos, a o odlehčení zas nekompetentní a nuceně vtipné postavy. Určitým způsobem je to osvěžující, ale zároveň s podobným rozpočtem šlo udělat něco mnohem svébytnějšího a méně dementního. 45% ()

Israha

Poctivý norský kaiju film, který zvládá vyvažovat seriózní pochmurnou atmosféru s nadsázkou, má slušný spád a dobře dávkuje akční scény tak, aby nezačal nudit a zároveň netrpěla úroveň CGI jeho nadužíváním vzhledem k rozpočtu. Faktem je však to, že krom zasazení do norské přírody a použití ryze norského mytologického monstra nepřináší stereotypní režie Roara Uthauga nic svébytného a film se potom jeví jako sice celkem vkusný, ale zároveň dost okatý slepenec Godzilly '98, Godzilly '14, Kong: Skull Island a Trollhuntera (okatý natolik, že některé scény jsou doslovně okopírovány, včetně kamerových úhlů). Zábava ano, žánrový příspevek z evropských luhů a hájů hodně cením, ale ve výsledku není Troll nic víc, než poctivá rutina. ()

warrenur

Sklamalo ma to prvoplanove popieranie ocividneho, ktore sa neustale v kuse opakovalo. Taktiez tie stereotypy iritovali az nudili. Jedine pozitivum vidim v samotnej CGI troll-a a peknej prirode.  Za najvacsiu chybu pokladam, ze Nori to natocili akoby nemali vlastnu kinematografiu, ale americku. Strasne. Slabulinke dvojhviezdie. 30% Pozrite si radsej Trolljegeren, tam aspon atmosfera a mysticno funguje. ()

Mackoun

Objevím severskou novinku, těším se. Vidím trailer, těším se o něco méně. Vidím severskou novinku, děsím se tváří v tvář nejhorším obavám. Přirovnání ke Godzille či King Kongovi uráží Godzillu i King Konga… troll samotný a bláznivý svérázný taťulda jsou snad to jediné, co se dá přijmout bez větších stížností a jako by se ve filmu octli stejnou nešťastnou náhodou oba dva a snaží se z něj utéct zpět do normálu. Jedno trapné klišé střídá druhé, člověku je chvíli trapně, chvíli se zoufale směje, ačkoliv by se smát zrovna neměl… nebýt dvou zmíněných postav a severské krajiny, tak nevydržím ani čtvrthodinu. Po dlouhé době jsem se nechal zlákat na tupou a lacinou frašku a duševní následky si ještě nějakou dobu ponesu… ()

Gastovski

Norské kulisy a trolí mytologie jsou jediné plusy této hyper klišoidní kaše.  Na zámaznutí večera to účel splní, ale jinak je  Troll definicí tvůrčí lenosti. ()

Kopi1

O žádný zázrak se nejedná, ale kouká se na to poměrně příjemně. Škoda, že tam tvůrci dali klasická a trapná klišé (intro, táta, blbec ve vedení). Atmosféra a vizuál velmi dobrý, příběh nic moc. ()