V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

Dakken

Pekná atmosféra, fajn postavy, pár vydarených vtipov a nádherná Nórska príroda. Páčilo sa mi to tajomno, mytológia a aj samotný Troll bol parádny. Opozeraný, ukradnutý námet? Určite, no vôbec mi to nevadilo a páčilo sa mi to oveľa viac ako Godzilla. Tu sa držali viac pri zemi, ak sa to tak dá nazvať a vo výsledku to je fajn dobrodružná jazda s uceleným koncom. ()

POMO

Norský fantasy biják pro osmileté kluky. Více vojáků, tanků a helikoptér než trola. V hollywoodském šabloně se všemi typickými klišé. Až je ta předvídatelnost a snaha o cool momenty trapná. Trol ale vypadá fajně a norská příroda je krásná a atmosférická. V ní to ještě i baví. Do kytek to jde až v druhé polovině, kdy jedni ho chtějí rozbombardovat a druzí vlastně ani neví co chtějí, ale mají k němu jakože blíž. Bezhodnotný derivát King Kongova námětu. ()

verbal

Když se Godzila převleče za kámen, aby potrolila pár Norů, začnou se tito okamžitě chovat, jako by pocházeli z o(O)sla. Výsledkem je takový přitrouble šablonovitý plagiátek kajdžu produkcí Spojených sráčů, a to včetně veskrze uvědomělé, hodné a chytré paleontovložky, připravené se mazlíčkovat, i veskrze prohnilého, zlotřilého a hloupého vládního úředníka, připraveného jaderně bombardovat. Ovšem plagiátek krásně natočený, odporně nedivezitní, nechutně rasistický, prudce homofobní a krutý k labilním, zamindrákovaným feministkám. Ani jeden Olaf tam během celé hrací doby nepřeblaf žádného ztepilého fesháka, žádná Nora nerejdila v noře, nikdo nikoho traumaticky mentálně neznásilnil a počet Afronorů na čtvereční celuloid se neustále limitně blížil k nule! A takovou příjemnou změnu je třeba docenit, ač Norové umějí i líp! ()

Enšpígl

Teda to bylo velký hovado, ale na druhou stranu....co nám vlastně Norští filmaři dali krom chodícího digitálního kamení s očima.  No finále hovno. Jako parkát se vystřelilo, demolice domu té jsme pro jistotu byli ušetřeni uplně o demolici města nemůže být řeč, nervák to taky zrovna nebyl, i když tady uznávám, že člověk má nervy v hajzlu s Fialy a jeho bandičky, takže na kameňáka už toho moc nezbylo. Doják ani náhodou. Dialogy a chování postav to prostě bylo tak studený, že to všechno tak nějak sice v soundech hezky zaduní i kafe udělá v šálku kruhy z otřesů, to jsem se kouknul hned na poličku  jestli je blu ray Jurskýho parku na svým místě, ale byla to bída teda, to amíci se alespoň umí mazlit s efekty a patosem, tady to trošku bylo "tak rychle ať to máme už za sebou a proplací se nám fakturky" . Úplně to nesudnám, ale king kong by se na tohle dodíval tak do půlky a pak se šel radši vyvenčit na vzduch. ()

Malarkey

Norové tu plní kvocient průměrného evropského blockbusteru. Jako základ pracují s norskou mytologií, což je hrozně fajn, ale pak používají standardní filmové fráze, kterými se snaží zalíbit všem. Když bych nevěděl, že to pod palcem mají Norové, tak bych skoro řekl, že to natočil Roland Emmerich, což je vlastně pochvala, i když ve výsledku dávám dvě hvězdy. ()

LIVINGDEAD

Bylo nebylo. Za devatero horami a devatero řekami… Byl jednou jeden OBR….Zazvonil zvonec a pohádky byl konec … A žili šťastně, měli spoustu dětí a pokud neumřeli, tak žijí dodnes…” ()

EvilPhoEniX

Roár Uthaug je šikovný rutinnér, který točí zábavné filmy a akci má v paži a potvrzuje to i zde. Troll je sympatická epická podívaná, která je podána seriozněji než třeba Americká Godzilla, ale zároveň jde dle osvědčené šablony typické pro Monster katastrofické filmy a já si moc ani nedokážu představit, jak by to šlo udělat jinak a lépe. V horách se probudí pradávný Troll a zpočátku tomu nikdo nechce věřit, dokud Troll na kameře není, tak tu skvěle funguje atmosféra a strach z neznáma ( kamerové záběry, chaos a panika utíkajících lidí, zatímco na ně padají balvany vypadá realisticky a nepříjemně zároveň) až bych si dokázal představit celou látku v hororovém hávu. Do vládní porady je tedy povolána expertka přes fosilie, aby pomohla problém vyřešit. Líbilo se mi, jak to všichni vnímají jako mezinárodní problém, který je potřeba akutně řešit a netřeba to brát na lehkou váhu, tohle ve filmech zkrátka miluji byť nikdo se zatím nepřiblížil poradě z Černobylu. Je tu hezky vidět obliba Norů k přírodě, přírodním katastrofám i skandinávské mytologie a toho zde dostanem opravdu ve slušné míře. Líbilo se mi, že hledali Trollovy slabiny skrz pohádky a legendy. Troll má perfektní CGI, tady si nikdo na CGI bordel stěžovat nemůže, vypadá to realisticky a velmi přijatelně. Akce je velkolepá, postavy jsou sympatické, atmosféra solidní a zafungovaly i emoce, takže já se opravdu velmi dobře bavil. Uthaug did the job again. Smutné, že někdo naivně čekal zas a opět další intoušské drama a ambiciózní útok na oscary, but Not this time bi*ches. 75% ()

tron

Ono to nebolo zlé, hoc najviac mi to pripomenulo Emmerichovu Godzillu, čo teda fakt nie je žiadna pocta, ale na svete sú aj horšie filmy. Problém som mal s tým, že to na mňa pôsobilo hrozne smutne. Pripadalo mi to ako keby nejaký národ vzal svoju národnú legendu, nasypal do nej (na svoje pomery) obrovskú čiastku a mal ambiciózne plány natočiť o nej ultimátny film, z ktorého zvyšok sveta padne na kolená. No ale vzhľadom na to, že to skutočne pripomína Emmerichovu Godzillu, nič také/z toho sa „prekvapivo“ nestalo a výsledkom je bohapustý priemer s tak odhadnuteľným scenárom, až mi to bolo nepríjemné a bolelo ma to. Rovnako tak reakcie niektorých postáv typu „čo ste sa zbláznili, trollovia predsa neexistujú“, pričom všade okolo sú desiatky hmatateľných dôkazov o ich existencii. Vtedy som fakt nechápal, o čo režisérovi môjho obľúbeného snežného slasheru Ľadová smrť ide resp. prečo sa do toho nechal namočiť (Ok, chápem, Tomb Raider mu nevyšiel, tak sa pokorne vrátil domov a bol rád, že je rád). ()

Lateef

Sympatická jednohubka s norskou legendou s vizáží Petra Monster Knížete... Přímočaré ve všech směrech, místy hloupé ve všech směrech, ale fajn vizuál, uteklo to a vcelku mě to bavilo... Já rád legendy, mýty a pohádky... zvlášť když je v nich kus pravdy :) ()

Gilmour93

Kamenný Hynek Čermák, jehož pedikúra by zabrala minimálně 14 kalendářních dní, táhne na Oslo. Tohle by se v zemi vycházejícího slunce nestalo.. Roar Emmerichsen se sice opřel o celkem povedené triky a respekt k tématice i žánru, ale ve snaze vyrovnat se svému slavnějšímu německému kolegovi se sklony k americkému patriotismu často sklouzával do infantility, klišé a laciného opisování. F-35 nebrat, paní Černochová! Vždyť je za pár minut hackne důstojnice Spocková ze svého laptopu.. ()

somnar

Nevím, jaký byl záměr, ale proč vyrábět neanglicky mluvený lokální obsah navázaný na nějakou regionální mytologii, když je v tom snad každý motiv, dialog i záběr naprosto vykotlaně genericky nadnárodní a okopírovaný z hollywoodské kuchařky? Netflix zase trollí. ()

Eliott

Asi už mne zkrátka tyhle Godzily nudí, a to, ať už jsou odkudkoli. Za určitých okolností bych asi i dal tři hvězdy neboť kamera jakožto i celý vizuál byl ohromný, ale dílo postrádá osobité kouzlo, příběh je slabý, nepříliš zajímavý a na hereckém obsazení jsou paradoxně nejcharismatičtější vedlejší postavy. No zkrátka nic nového a nuda. 45% ()

3DD!3

Nora z Norska se snaží zastavit trola, kterého železničáři probudili při hloubení nového tunelu. Variace na americké katastrofické řachanice ve stylu Godzilly od Emmericha si ze sebe sice umí udělat legraci, ale jde na to občas i trochu vážněji. Což vytváří divný rozpor, který někteří diváci asi nezkousnou. Uthaug je šikovný režisér, ne úplně výrazný, ale řemeslo umí. Triky jsou slušné a akce přehledná, na nory až nečekaně. Hlášky jsou často smrtící. Že za to můžou klimatické změny? Zavoláme Grétu. ()

Spiker01

Obyčejná variace ne Godzillu a jiné předobrazy z devadesátek, kudos však za to, že něco takového vzniklo v Norsku, leč za globální pomoci Netflixu, kdy film uvidí tak tisícinásobek lidí. Těch klišé už na mě bylo moc, ale vlastně se na film dobře koukalo, má to střídmou stopáž a jako taková pohodová sedmička na zimní večer ideální. ()

Davies182

Tohle měl bejt komorní horor, odehrávající se výhradně v norské divočině, a ne akční megalomanská slátanina po vzoru Godzilly anebo Transformers. Ty dětinský fóry tomu pak taky rozhodně nepřidávaj. [Netflix] ()

Xmilden

Norská Godzilla mohla a měla dopadnout určitě mnohem lépe. Trola si užijeme prakticky až na konci hodně mu ubližuje fakt, že proti sobě vlastně nemá žádného měřitelného protivníka. Navíc film hodně zvláštně nakládá se spravedlností. Královská rodina zlikvidovala téměř všechny Troly, ten poslední se jim jde pomstít, lidé vyhrají a dostaví se happyend. Zvláštní. 50% ()

-bad-mad-wolf-

Triky super. Téma OK, severský folklór je atraktivní a nevytěžený. Do toho občas fajn vtípek (karta). No. Bohužel to dopadlo zhruba stejně, jako když z kostiček postavíte epický hrad, načež přiběhne tříleté dítě, skočí do něj šipku, kostičky vám s rozjíveným chechotem nahází do ksichtu a na závěr se pochčije. Trol je totiž tak enormně stupidní přepíračka klišé a debilních dialogů všeho druhu, až si přejete, aby ten chodící kamenolom přeci jen rozšlapal Oslo na hadry. Nejvíc komickým trapasem je fakt, že ve filmu, kde z hory vyleze padesátimetrový kamenný obr s plnovousem, mají všechny postavy největší problémy s tím, že by ho snad měl někdo nazývat trolem. HA! To jsou mi móresy... Nechybí samozřejmě patetický proslov k vojákům, směšné vojenské manévry, striktně logické jednání vlády (obří monstrum kráčí k zalidněnému zábavnímu parku, ale my jim to neřekneme, LOL), dojemné umíráníčko nejbližších a velkolepé odhalování tajemství, které nedává žádný smysl. Pokud je vám pět let, přičtěte si dvě hvězdičky. ()