V nitru norské hory procitl prastarý troll a nesourodá parta hrdinů musí spojit síly a zastavit ho dřív, než stačí zpustošit všechno kolem. (Netflix)

PauloZ

Pro mĕ solidní překvápko. Celé to vypadá parádnĕ, hollywoodská produlce jak sviňa a i když to vykrádá Emerichovu Godzillu, take je to prostĕ dobré. Bavilo mĕ to! ()

maddy

The Troll Hunter meets Godzilla. Oceňujem, že sa nórsky režisér Roar Uthaug snaží aj v európskych končinách točiť filmy hollywoodskeho strihu, ale bohužiaľ ich točí aj so všetkými tými najotravnejšími klišé vykradnutými z ďalšej desiatky hollywoodskych filmov. Troll má síce o niečo originálnejší námet s predmetným trollom, ale inak je to len ďalší prírastok do žánru monster thrillerov, kde je vlastne jedno, či tu behá Godzilla, King Kong alebo Troll. Spracovanie je v každom ohľade absolútne stereotypné, akurát je zasadené do o niečo pútavejšieho škandinávskeho prostredia plného lesov a hôr, ktoré však zväčša ostane trestuhodne nevyužité a odohráva sa v ňom iba ďalší hlupý príbeh s nevýraznými postavami, trápnym humorom, priemernými efektami a vo výsledku aj s málom akcie, takže tých sto minút je zase raz klasicky netflixovsky prehnaných a film by išiel pokojne skrátiť o 15-20 minút, aby si držal aké také tempo. Vo výsledku tak sklamanie a Roar Uthaug ukazuje, že je iba obyčajný rutinnér, ktorý nevie dať filmu akýkoľvek vlastný ksicht alebo nápad a len trestuhodne a dosť nešikovne kopíruje snáď každý jeden motív, scénu, dialóg z hollywodskej produkcie, čo v európskych kulisách pôsobí o to viac otravne. CELKOVO: 4/10 ()

Praxis

Nic, co bychom už tisíckrát neviděli. Taková variace na počínaje Emmerichovou Godzillou a konče někde u Reevesova Cloverfieldu akorát v norském balení. To obsahuje tajuplnou severskou mytologii, velmi, ale opravdu velmi sympatické hlavní postavy, obstojné a zcela na hollywoodské úrovni CGI efekty, povinné zlé záporáky a celé je to v děsně cool kabátku, který působí jako jedna velká reklama na norskou přírodu a.. taky norskou armádu. Troll působí velmi impozantně, vymodelován je na nejvyšší úrovni. Nečekejte nějaké převratné dílo, ale na příjemný večer s pivkem v ruce je tenhle Uthaugův film jako stvořený. 78% ()

Falconica

Nikdy bych netipla, že Skandinávie vyplodí vážně špatnej monster-katastrofickej film:-D Nevim, asi jsem čekala něco podstatně žánrově jinde:-D ()

Trevor

Že sa z Netflixu stáva kopírka úspešných projektov je čoraz viac jasné (Wednesday vykradla hneď 4 úspešné filmy/filmové ságy), ale predsa len svojou kvalitou štúdio Soul Asylum - Runaway Train predčia. Že Trol neznáša kresťanskú krv, že sa násilná  kristianizácia nórska spomenie počas priebehu filmu iba 2.459 krát sme si od liberálnych trotlov z Netflixu tiež viac menej zvykli (na najbližšom derby zápase nezničím domáci štadión a fanklub skandovaním My sme tu doma ale po vzore FCST1923 si zaspievam upravený song "Rozkopal som ateistu, hneď mi je lepši, po hlave som mu poskákal, viem že je teplý"... :-D :-D :-D ). Že svoje sily spoja 3 sebavedomé klitorisáčky aby nielen všetkym mužom ukázali aký sú drbnutý a nakoniec zdolali nielen silného mužského sebavedomého trotla, ale aj aby boli najlepšie hackerky (škoda že nie sú ženy tak silné hackerky aj naozaj a nevyradili bojové stroje aj Rusom aby nezdechlo 100.000 U krajincov a aj U krajincom aby nezdechlo 80k Russkej hrozby a aby bol Mir a potraviny bez 25% inflácie). Keď však okuliarnik indický (aspoň na škole to bolo medzi deťmi kedysi obľúbené pomenovanie) pravým veľkým pyskom zajebe bombu na ksicht bojovo naladeného chlapa tak sa Netflix zmenil už na Comedy Central. Také rúcanie predsudkov a na trávniku aj tak sebavedomá žena pri úteku pre trotlom zakopne...A komparz? Keď Nora dostane vyhadzov z krízového štábu Spojených štátov Nórskych prejde okolo nej 4x ten istý mohutný muž s 3 hviezdičkami na pleci. 4x behom hádam minúty a pol. Ta co, chýbajú kopejky z Russkej hrozby predplatiteľov a šetríme kde sa dá??? :-D. Na druhej strane je to vcelku svižný príbeh, nie je to disaster movie ako z produkcie spomínaného Asylum, s dobrými zábermi najmä keď Troll len tak tak nezašliapne niektorého z hrdinov (teda hlavne hrdiniek, až jeden muž je dobrý, aj to podržtaška pani premiérovej) a tak túto xyz-tú kópiu king konga na Skull Islande môýme vyGodzillovať ako priemerný film, milú jednohubku na ktorú si ja osobne o 3 dni už asi ani nespomeniem. ()

IceQueen

Nóri si povedali... kjære venner, vytiahnime Trolla z našej (severskej) mytológie a urobme si americký film. Takže miesto obrieho primáta im po Osle behá a srdcervúco narieka obrovské šutrovité stvorenie. Na jednej strane ho máte chuť objať, ale na druhej po vás hádže tanky. Celú hviezdu dávam za helikoptéry s obrovskými zvonmi, to som sa zase nasmiala. ()

M.i.k.e

Norská variace na Godzillu opřená o tamní pohádky a mytologii se sice celou dobu pohybuje na hraně béčka, ale je natolik zábavná, že to ničemu nevadí. Stejně jako nevadí průhledný děj, u kterého je od začátku jasné kam bude směřovat. Na evropskou produkci je Troll navíc velmi slušně udělaný a na zasněžený páteční večer to byla ideální volba...70% ()

kaposlav

Je to druhý nórsky film o trolloch, ktorý som videl. Celkom ma táto téma zaujala. Dúfam, že do budúcna spravia Nóri ešte nejaký dobrý film o trolloch. Fantasy moc nemusím, ale toto je podľa môjho gusta. ()

Vyhy

Pokud přijmete ideu, že po norských horách běhá trol, tak film dokážete asi akceptovat. Jinak budete kroutit hlavou. Norové si chtěli udělat svůj akčňák, ale godzila už je zabraná, tak si vymysleli trola. A povedlo se jim to. Fajn jednohubka. ()

Nach

Strašná slabota. Doufal jsem, že dostanu druhého Lovce trolů a místo toho jsem dostal nevýrazný, k uzoufání předvídatelný a hloupý příběh s postavami tak otravnými, že jsem celému Norsku přál dopad meteoritu, aby tu de....tu vyhladil. Jednu hvězdu dávám za snahu nemít zlého trola a druhou za počítačové efekty. Vy se tomu prosím vyhněte obloukem. 50% ()

bourec

Sice Roar je zkušenej rejža, ale ten film se mu celkově rozsypal s tim trolem na konci. Bez emocí, bez většího napětí. Oslo naprosto prázdný, kde byli nějaký lidi. Ale abych se přiznal, tohle jsem čekal. Slabší kousek.40%. ()

moviefreak

Vizuálne nádherné, krajina Nórska úchvatná, viac ako fajn CGI triky, ale stále sa jedná o komorný blockbuster, takže sa muselo šetriť kde sa len dalo (dokopy armáda 10 vojakov atď). A tu prichádza ako v každom monster (kaiju) filme výplň a tou sú vždy ľudia. A pokiaľ neumierajú po tuctoch, tak zbytočne veľa kecajú, mudrujú, a splašene pobehujú. Áno príbeh ľudia vždy ťahajú smerom na dol v hodnotení. ALE!!! Dvojku by som si pozrel, len poprosím monštrum proti monštru a ľudia len ako odkopávací doplnok :D ()

C0r0ner

Kdyby mi bylo dvanáct, byl bych nadšený. V patnácti už tolik ne. Takto tedy k cílovce. Pro dospělého člověka je tam spousta nelogičností, divného jednání postav, ale zase také málo nudy a perfektní trol. Lovec trolů (2010) je ale někde úplně jinde, tohle je čistý průměr. 55% ()

Lenka.Vilka

Rozkoukáno 3x, protože mě ten začátek nebavil. Což je docela paradox, protože druhá polovina a především konec je doják jako prase. Ale byla to hra bez vítěze, v které je cítit ta pachuť. A evidentně bude dvojka. Tak snad v ní budou věci dotažený. Protože kdybych tohle viděla v kině, asi dám hvězdy jenom dvě. Za tu zbytečnou cestu do něj jednu dolů. Škoda. Na tohle jsem se fakt těšila  :( ()

Juto

Režisér Roar Uthaug sa nebál ukázať svoje postavy ako serióznych ľudí so skutočnými emóciami a sentimentom. Čo oceňujem je, že nezľahčoval film hlúpymi vtipmi, čo v dnešnej dobe vidíme vo filmoch od Marvelu. ,,Troll" sa tiež nespolieha na toxickú vojenskú prevahu ako zbraň na zničenie monštra, ale spolieha sa na fantastické nápady, ktoré sú pre film tohto žánru zriedkavé. A áno, niektoré scény boli hlúpe a obsahujú veľa klišé, ale nebolo to tak rušivé. Je to príjemná zábavná jednohubka. 6,5/10 ()