Armáda zlodejov

• Česko Zmetci (viac)

Ringo, Violet, Wick a Princ jsou novodobí Robinové Hoodové přezdívaní The Misfits, kteří vykrádají bankovní schránky boháčů a zlodějů, aby pomohli lidem, kteří to potřebují. Tentokrát ale mají zálusk na hromadu zlata určeného k podpoře terorismu, které má ukryto milionář Schultz v jedné ze svých věznic v Jezeristánu na středním východě. Jediný, kdo takovou krádež dokáže zvládnout, je mezinárodní zloděj Richard Pace, který několikrát dokázal uprchnout ze Schultzových věznic. Ale dokáže přistoupit na podmínku, že z tohoto obrovského pokladu mu neujde nic? Přesvědčit o správnosti této akce ho má i jeho dcera Hope. (Televize Seznam)

Mamlas

Přišlo mi to jako chaotické puzzle poskládané z filmů, které jsem kdysi viděl. Pradědeček Brosnan si zahrál ve skupině nevýrazných, zbytečných a nezajímavých mladých tváří. Režie otřesná. Asi to mělo být místy komické. Nebylo. Spousta trapných částí jakoby vtipných, ale zcela nevtipných. Asi by měl spíše zůstat u komerční reklamy na nějaké to blbé kafe. (34%) ()

Jara.Cimrman.jr

"Vlakem, letadlem nebo autem. Přizpůsobím se. Pokud to bude první třída." Mám rád pozitivní filmy a tady je všechno v naprostý pohodě. Všichni jsou neustále vysmátí, všechny myslitelný problémy jsou předem vyřešeny a dramatickej oblouk se schoval do jinýho filmu. Dokonce nefungujou zákony fyzikální, schválnosti ani Murpyho. Co si přát víc? Snad jen trochu napětí, víc genderový nevyváženosti a lepší humor. Aspoň jsem se dozvěděl, že petardy zahánějí zlý duchy a Violet mi připomněla, že moje slabost pro asiatky je stále aktuální. ()

Arsenal83

Nebolo to zlé. Vcelku zábavné, dobrá hudba, genderovo i rasovo vyvážené, takže ak ste fanúšikom takto vybalansovaných snímkov, nepoviete zlého slova. Ak ale čakáte dobrý film bez umelo nastavovaných noriem, tak vám niečo chýbať bude. ()

Chrustyn

Asi nejméně výrazný a nejvíce nudný zlodějský film, co jsem kdy viděl. Harlinův rukopis jsem neviděl ani vzdáleně a jediní, kdo si film užili jsou herci, protože měli pěknou dovolenou. Jako film je to příšerná nuda, kde se vůbec nic neděje. ()

Marze

Film natoceny pro velmi mlade a opile publikum. Presvedcit ostatni, aby se o plan lupicu zajimali se asi nezdari. K tomu umelohmotna hudba, neverohodne zmeny kostymu, vycichly humor,nudna akce. Cely film je bezduchy. Mel jsem pocit, ze jsem sceny videl uz v jinem filmu., ale povedenejsi. Pripomina to pouste uprostred oceanu. ()

Ivoshek odpad!

Hodně velký úpadek chlapa, co natočil Die Hard 2 nebo Cloffhangera (aspoň myslím). Je to celý nudný, umělý, nezajímavý a samozřejmě politicko-korektně vyvážené, takže se akce týká uprchlíků a tým je je tak pestrý, až oči přecházejí. ()

ARI50

Takový rychle a zbesile bez aut a pořádně akce herců, jemný vtip a průběh příběhu s jemnou akci, neurazilo. Krásné prostředí na film. ()

Morholt

Partička bojovníků za dobro pohybující se za hranou zákona získá do svých řad stárnoucího elitního zloděje s cílem obrat o prostředky mezinárodního teroristu. Rádoby sofistkované, ale veskrze hloupé dobrodrůžo s nuceným vtipem, které mě sice nalákalo relativně zajímavým obsazením, ale ani Brosnan a už vůbec ne Roth tomu příliš nedávají. Vydržet se u toho i díky krátké stopáži dá, ale nic víc. 35% ()

Lacike

Pokus o béčkových Dannyho parťákov dopadol ako zetko. Harlin sa síce snaží držať zbesilé tempo, ale vďaka mizernému scenáru v tom filme nič nefunguje. Všetky postavy a ich motivácie mi boli u prdele. Tým pádom ma vôbec nezaujímalo jak dopadne tá ich lúpež a ani jej prevedenie neboli ničím zaujímavé. Akcia tu prakticky žiadna nie je a keď už dôjde na nejaký výbuch, tak je to treťotriedne CGI. Čo sa týka hercov, tak Brosnan bral tento film evidentne ako dovolenku a nijak sa tu nenadrel. Pôsobí už dosť staro, takže neviem, kto by sa na neho ešte chcel pozerať. Herecky nikdy neexceloval. Rothova figúrka nasraného poldu, ktorý chce Brosnana dopadnúť má sem tam trochu vtipný moment. Najväčším kladom sú exotické lokácie. Ak máte fetiš na lokácie, tak dáte plný počet. U mňa to vystačilo na jednu hviezdičku. ()

Dale

Stretnú sa Arab, černoch, Číňan a Singapurčanka... To nie je začiatok vtipu, to je začiatok tohto filmu. Je to naozaj etnicky aj rodovo vyvážené dielko, škoda, že taký vyvážený nie je aj scenár. Zlodejských filmov je plno a tento ničím nevyniká, snáď jedine prostredím - odohráva sa totiž vo vymyslenej krajine na strednom východe Jazeristáne. Znovu osvedčená barlička scenáristov, keďže všetkým je jasné, že ani jeden Američan neovláda názvy všetkých štátov s koncovkou -stan, tak vymyslieť si nejaký nový je to najjednoduchšie a samozrejme pohnevať si nejaký skutočný -stan si nikto nechce. Brosnan vo svojej typickej úlohe a vidno, že si túto dovolenku celkom užil, zvyšok hercov za veľa nestojí. Renny Harlin je rád, že ešte aspoň niečo točí, do prvej ligy akčných filmov sa už nevráti. Proste nenáročná jednohubka s pekným vizuálom, nič viac. ()

M.i.k.e

céčkový heist s béčkovým obsazením a áčkovým vizuálem.Jeden z těch filmů,kterým se nedávno říkalo direct2dvd.Na jedno shlédnutí neurazí,ale z hlavy se vykouří ještě než dojedou titulky...40% ()

bourec

Debilní pointa tohodle ne příliš dobře natočenýho příběhu mě celkem rozesmála. Renny Harlin je můj oblíbenec, ale to co tvoří v poslední době je dost upachtěný. Filmová krize je tady  Ať chceme nebo ne. 40%. ()

PROCESOR

Dámy a pánové prosím vás o pozornost, přichází film, který je neuvěřitelně nudný, je tak nudný, že to snad ani neumím popsat. Dále pokud se vám líbí hodně zvratků a hoven přijdete si na své. Jinak tam vystupuje Asiat, černoch, Arab a blondýnka, takže nikdo nemůže říct, že je utlačovaný. V dalším pokračování, protože tak neuvěřitelně špatnej film si určitě zaslouží další díl se už určitě dočkáme genderového symbolu a všichni budou spokojeni. ()

majo0007

Nemá zmysel tu rozpisovať, že Harlinova kariéra je už dávno v kopru, no a toto je ďalším dôkazom. Film mal byť zrejme humorne ladený, ale režisérove poňatie vtipnosti na 99% prekračuje hranicu trapnosti (všetkému kraľuje neger Ringo, ktorého scénky sú ako kabaretné čísla 3. cenovej skupiny). Celkovo film vyznieva ako paródia na bayovky od študenta bez talentu. ()

Johnny.ARN

Hej no, kóty sa naplnili, peniaze sa preprali, lokácia divácky atraktívna. Určite dúfali, že to všetko na čele s exBondom zachráni chabý dej, zvláštny strih a nadväznosť scén. Kým som sa dostal do deja, blížili sme sa ku koncu, žiadny druhý plán, žiaden náčrt prípravy, rovno akcia. Ako jednohubka fajn, pokiaľ pri tom veľmi nepremýšľate. 2 z 5 ()

kenkaku

Tohle že natočil otec Cliffhangera a Hie Hard 2? No tedy fuj. Film začne celkem svižně (a slibně). Pak vleze do děje 007 a začne to být nuda (což je asi po 1/2 hodině). Ale naprostá tragédie to je když se ukáže jeho dcera. Tak moment. Ono to je tragédie pokaždé když je tam ONA! Bez ohledu na 007. Nevím jestli je to rolí nebo schopnostmi herečky, ale tohle bylo to opravdové fuj. Další věc co mě zarazila byly ty vyumělkované skoro až katalogové záběry (jako z reklamy na luxusní život v Abu Dhabi). Pak přišel ten absurdistán z věznice a bylo to definitivní. Tohle měla být parodie. A parodie já moc nerad. ()

iXtr3m3

Na počudovanie celkom svieži heist filmík. Prostredie v Abú Dhabí bolo super, veľmi film vytiahlo, predsa to vyzerá inak ako keď vidíte film natočený v Maďarsku, Bulharsku a pod. Obsadenie ušlo, samozrejme najviac vynikal 007. Bolo to síce extra zjednodušené, nejakých tých 20-30 minút naviac by tomu len a len pomohlo, ale myslím, že sa film nemá za čo hanbiť. Bolo to jasné béčko pre VOD, takže na tieto pomery kvalitka. Krádež bola celkom premyslená a komplikovaná, takže tiež potešila. Len ten "Šikmooký" bol až príliš na hlavu. Jasné, že Harlin už dávno nie je liga ako kedysi, na druhú stranu je krásne vidieť, že od klasických "béčkových" či "céčkových" režisérov má predsa len ďalej, pretože zvláda aj pekné zábery, výpravu, ukočírovať kameru aj hercov, jednoducho má v sebe kus poriadnych skúseností z minulosti, čo moderné CGI nenahradia. ()

Lukoboss

Hrozně moc se to snaží být Dannyho parťákama nebo nějakou pohodovou podívanou od G. Ritchieho, to všechno je na tom vidět. Ale je to jenom snaha, a to je málo. Nefunguje to, vtipy jsou nucený, na sílu, celý je to takový umělý a neupřímný, pár odkazů sice potěší (při detailním záběru na Martini s olivou přesně víte, kdo si to pití objednal), ale je to zoufale málo. Nechybí ani korektně vybraná partička, aby se náhodou někdo neurazil, a taky musí přijít hláška "Nesnáším chlapy!", aby bylo zcela jasný, že to frčí na moderní vlně. Co jsem se díval, tak R. Harlin natočil poslední dobrej film v první polovině devadesátek... A asi to tak i zůstane. ()