Hľadám Amy

• Česko Hledám Amy (viac)

Komiksoví kreslíři Holden a Banky jsou nejlepší přátelé už 20 let. Zdá se, že jejich bezstarostný život nemůže nic ohrozit. Dokud ovšem nepotkají Alyssu. Holden se zamiluje, pak ale zjistí, že si dělá plané naděje. Alyssa je totiž lesbička. Dva komiksoví nadšenci Holden McNeil a Banky Edwards, kteří žijí v New Jersey, jsou nerozluční kamarádi už dvacet let. Přes den tráví čas společně ve svém studiu a večer se chodí ven bavit. Jejich přátelství má však poprvé v životě dostat povážlivou trhlinu poté, co jim zkříží cestu nádherná mladá lesbička Alyssa Jonesová. Holden se do ní zamiluje a záhy musí čelit Bankyho žárlivosti i barvité minulosti své nové přítelkyně. (Cinemax)

BuryGol

Když jsem si pouštěl tenhle film, myslel jsem si, že to bude něco jako Mallrats nebo Clerks. Tím pádem jsem byl na začátku trochu zklamaný. Ale postupem času se mi ten příběh líbil čím dál víc, a nebudu tajit, že jsem měl mnohdy "na kahánku". Na konci filmu jsem měl asi poprvé v životě katarzi. Díky, Kevine! Jediné mínus je, že Jay a Mlčenlivý Bob dostali tak málo prostoru. I když Bob tady mluvil, jak nikdy nikdy. Kevin dokázal, že umí i citové filmy, a tak dávám 5 hvězdiček. ()

P1tr

Příjemná romantická komedie plná vtipů a emocí, zkrátka jak to má v tomto žánru být. Snímek by ovšem nebyl tak kvalitní bez účasti dobrých herců, kterých je tu více než dost. Zkrátka příjemná romantická Smithovka, která je otravná pouze Alyssininým hlasem, který mě občas nutil zmírnit zvuk. ()

Lektor

Strhující love story s myšlenkovým - sexuálním přesahem x)). Nejromantičtější, nejzábavnější a pro mě nejlepší Smith. ()

venca163

Trochu jinej žánr, ale pořád stejnej Kevin Smith. Začínam toho týpka mít docela rád (a těšim se na Dogma). A už musim změnit názor na Bena Assflecka, filmy co točil v první půlce kariéry jsou fakt dobrý a on mě v nich jako herec prostě baví! (85%) ()

Hollohlaway

Ne až tak typický Smith. Dialogy sice postavy kulometně pálí kolem sebe, ale rozebírání v podstatě sraček, jsem čekal trochu vtipnější. Zato ve vztazích se to vrtá nečekaně ostře a až neuvěřitelně trefně. Ale přeci jen jsem byl trochu zklamán. Ovšem Jayův monolog odstartoval závěr nutící k zamyšlení, které trvalo déle než stopáž filmu. Je to překvapivě velice smutný film. ()

solskjaer

Tak bohužel, asi mě film nezastihl "dokonale připraveného", ale já se prostě nehorázně nudil, posouval film kupředu a snad ani jednou se nezasmál. Ani Jay a Bob mě nerozesmáli. Nejspíš špatně načasováno, každopádně už bych se na to nepodíval. ()

Rousse

Většinu filmu se dívat na zamilovanýho Afflecka a Jay a mlčenlivej Bob až na konci??? Nééééé!!! Málo Jaye = málo šťávy. ()

mohamedsfinger

Dost netradiční romantický film, ale také dost netradiční smithovka. Opět je vše podloženo skvělým scénářem, který hlavně v první polovině přináší kvalitní porci humoru. Silent Bob se navíc rozmluví až nečekaně štědře, což musím take kvitovat jako velký úkaz. A herci tké hrají velmi dobře, což už mě nepřekvapuje dokonce ani u Bena Affleca. Bohužel se Smith nevyhnul té jedné sentimentálně srdceryvné scéně, která byla sice důležitá, ale šla udělati jinak, proto jdu o stupínek níž, než by si film možná zasloužil. ()

SG-1

"Tady, v mé knize... Hrdina se jmenuje Malekl a je to potomek černošskýho kmene, který ustanovil první společnost na planetě v době, kdy ste vy Evropané nevytáhli prdele z jeskyní a báli jste se i vrabčáků." -Hooker- ()

OughJay

Hledám Amy mě ze Smithovy tvorby oslovilo zatím asi nejmíň. Vtipy všechny na jedno brdo, Joey Lauren Adams by mi za tolik hříchů a ztrát vůbec nestála a Ben Affleck byl topornější než žehlící prkno. Naproti tomu ti, kdo mohli zvednout úroveň (teď mám na mysli Jasona Leeho, Jasona Mewese a samotnýho pana režiséra), dostali až pramálo prostoru. Celej film se tak točí kolem vznikajícího milostnýho vztahu mezi Holdenem a Alyssou, což je tak trochu nudaaaaa... Banky Edwards: [to Alyssa] "Since you like chicks, right, do you just look at yourself naked in the mirror all the time?" ()

Arkanoid

Je to pýcha, čo nedovolí ľuďom odpustiť alebo zabudnúť na smilstvo partnera? Alebo je to závisť? Kevin Smith a jeho filozofické, ľudské a popkultúrne dialógy sa postarajú o zábavu aj trochu zamyslenia. Jedna z najlepších konverzačiek široko-ďaleko. ()

DavidS.

Nejintimnější, nejvážnější a nejpůvabnější film Kevina Smithe, jehož děj se dá shrnout do věty - Hledám opravdovou lásku a nechtěla jsem z výběru vyloučit ani stejné pohlaví. Tato premisa pak rozvíjí báječné dialogy na téma sexu a lásky. Skvěle natočeno a zahráno. ()

Lenarek

Takovéhle srdceryvné vyznávání lásky mě moc nebere. Hádky, návraty a vše kolem toho. Bavila mě scéna s tématem "úrazy při orálním sexu", jinak jsem se většinou nudila. A z hlasu Joey Lauren Adams mě ještě teď píská v uších. ()

Herráček

Co na to říct... Chtěli osobní příběh, mají osobní příběh. Osobní příběh snad většiny lidí... Tuším, že je to schválně točený tak, že se v tom většina lidí pozná... A kdybych si tímhle samým neprocházel den co den (ano, asi proto, že jsem blbec...), tak to šoupnu pod postel jako spoustu dalších... Ale takle si den co den jen pohrdlivě odfrknu "Chasing Amy... Nejsem pitomec?" ()

Spike23

Vůbec nechápu, jak po tom skvělém rozjezdu se z druhé poloviny filmu mohlo stát něco tak nudného a zpomaleného, že jsem v některých chvílíl si musel okousávat nehty, jen abych to nezačal přeskakovat. Začínalo mi připadat, že se tam stále opakuje to samé furt dokola bez jakékoliv změny. Navíc kdybych neviděl Clerks, tak by mi všechny ty spojitosti neříkali vůbec nic a začal bych nejspíš přeskakovat už v polovině. Kevin Smith měl i v Chasing Amy perfektní nápady, o tom žádná, ale chybí mi tam prostě ta komedie, jako všude jinde i jeho filmů ( kromě scény se stodolarovkou uprostřed křižovatky, to jsem smál tedy pořádně, ale bylo to nejspíš poprvé a naposled ). I když si své fanoušky rozhodně najde, nerad to říkám, ale pro mě zatím Smithův nejhorší film. ()

Benedygtus

"Kazdej si chce pripadat jako Marco Polo, objevovat nova uzemi." Je to originalni, velice povedeny film, ktery svym slovnikem je i velice chlipny, presto si zachovava nejakou pomyslnou dustojnost, protoze za tou zasterkou se schovava hloubka. Hloubka predevsim duchaplnych myslenek, ktere me az zarazely, bylo to tak kontrastni az jsem chvili uvazoval, zda se mi to libi. Ano, libi, dokonce i vic nez to! Dechvyrazejici zazitek ()

BlackTom

V záplave hrubozrnných dialógov a nekomentovateľných situácii sa dá hravo nájsť snáď ten najromantickejší príbeh, aký som mal doteraz možno vidieť. A to sa k romantikom nepočítam, takže Kevin Smith má u mňa obrovské plus. Jason Lee je výborný, koniec-koncov ako vždy pod Smithovou réžiou, ale Ben Affleck, to je už iná liga! Kým v ostatných filmoch ma nadchýna minimálne, v Hledám Amy tak okato prekonáva svoje otrasné herectvo, že by si to zaslúžilo snáď aj Oscara. ON ako citlivý muž, ktorý sa zaľúbi do nepravdepodobnej ženskej? Uff, silná káva. A tradičné cameo Jaya a Boba tentoraz sadlo ako riť na šerbeľ. Nemám čo by som dodal, toto proste vyšlo se všim všudy. ()