Na jednom z newyorských dálničních obchvatů se v ranních hodinách, kdy každý spěchá za svými povinnostmi, srazí dvě auta. Zdánlivě se vlastně nic nestalo, jen jedno auto zůstalo nepojízdné. Ale pro oba řidiče má jejich náhodné setkání nedozírné následky. Tím jedním je úspěšný mladý advokát Gavin Banek (Ben Affleck - Nejhorší obavy, Pearl Harbor ad.), který zmeškal klíčové stání a omylem našel klíč k nekalým praktikám v rodinné firmě, druhým Doyle Gipson (Samuel L. Jackson - Shaft, Vyvolený ad.), nešťastný otec, který se opozdil k rozvodovému řízení a zřejmě ztratil ženu i své děti, přestože by s nimi chtěl být každou minutu. Banek a Gipson jsou naprosto odlišní muži. První mladý, toužící za každou cenu po penězích, úspěchu a vysokém společenském postavení, druhý stárnoucí, který už se jen zoufale brání, aby se neocitl až na samém dně.Drobná autonehoda, která je svedla na okamžik dohromady, je ve svých nečekaných důsledcích staví proti sobě. Promění je v nepřátele na život a na smrt a zavede je až na samý okraj sebezničení... Ironie osudu, film o zcela nepředvídatelných zvratech lidského osudu, je americkým debutem britského režiséra Rogera Michella, který je mj. tvůrcem mimořádně úspěšné komedie Notting Hill s Hugh Grantem a Julií Robertsovou. O svém filmu, který se jednoznačně opírá o skvělé herecké výkony obou hlavních představitelů, řekl: Scénář mne zaujal hned při prvním čtení. Líčí náhodné setkání dvou mužů, po němž se doslova protnou jejich životní kruhy. Zavede je, do jisté míry proti jejich vůli, na podivné cesty plné násilí a brutality, kterou by v sobě oni sami ani nehledali. Jenže z cest, po nichž se ti dva vydali, už není návratu. (oficiálny text distribútora)

Bauer

Tak od tohoto filmu sem nic nečekal a dostal sem něco velmi propracovaného, chytrého a zábavného.Má to velmi dobrou atmosféru a od začátku do konce jsem se ani jednou nenudil.Herecké obsazení bylo moc dobrá volba.Na jedné straně výborný a sympatický Samuel L.Jackson a na druhé nesympatický Ben Affleck, který mně velmi překvapil , protože on i hraje.Velmi nadprůměrný film!!!! ()

Lacike

Nieco v style filmov Volny pad alebo Dom z piesku a hmly. Proste film o dvoch chlapikoch, ktorych cesty sa doslova pretnu a odvtedy sa situacia medzi nimi stupnuje az k nevyhnutnemu dokonalemu happyendu. Hm, to je snad jediny velky zapor filmu. Cely cas to vyzera, ze sa to vyhroti do tragickych rozmerov a kratko pred koncom sa to vsetko lusknutim prstov dokonale vyriesi. Pritom to mohla byt dokonala psychologicka sonda o tom kam sa az môze vyhrotit jedna nahodna udalost pokial sa ludia nechajuuniest zlostou a zakernostou. Namiesto toho sme dostali velmi zabavne scenaristicke cvicenie pri ktorom divak s nadsenim sleduje ake dalsie zadrhele si scenarista vymysli a dokonca aj ten happyend nakoniec pôsobi celkom zmysluplne. Najväcsim plusom filmu su ale herci. Velku pochvalu si zasluzi jak Ben Affleck, ktory je zase raz vhodne obsadeny (nie ako v otrasnych Batmanoch) a hlavne Samuel L. Jackson, ktory po dlhsej dobe predvadza civilny vykon a ide mu to rovnako dobre ako ked hra zlych motherfuckerov. Vo vedlajsich ulohach sa nestrati ani mnozstvo dalsich spickovych hercov. Vysledok je teda skôr zabavny thriller aj ked tu bol potencial pre poriadne depresivnu dramu. 7/10. ()

Khalesi

Takto nejako sa asi dokážu veci zamotať, keď človek nemá pod kontrolou svoje ego. Viac som verila prvej polovici filmu, pretože bola realistickejšia. Koniec bol vážne veľmi nepravdepodobný a americký. ()

bouncer

Opravdu stylový snímek...boj muže proti muži ve velkoměstě bez násilí (no téměř...). Velice kvalitní thriller, který mě nadchnul. Je myšlenkově skvěle zvládnutý a samozřejmě dobře zahraný. Možná opět přehnaný happy-konec, ale jinak báječná podívaná. ()

corpsy

Skvelý herecký koncert Bena Afflecka a Sama Jacksona v pútavom a originálnom príbehu o rozdielnosti človeka a mnohotvárnosti ľudského správania. ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Čirou náhodou jsem se k Incidentu dostal a hle...Na to, že je to již 13 let starý kousek, to nebylo zlé. Avšak i na poli rovných 90 minut to ztrácelo občas tempo a atraktivitu a i samotný závěr mi přišel moc rychlý. Obzvlášť, když TV Nova utne film pár vteřin před závěrečnými titulky, to pak ani nevíte, která bije :) Hlas Bena Afflecka v českém znění fakt nic moc, to mi taky kazilo dojem. 68% (with J.) ()

jajinka

Tak tímhle filmem jsem byla mile překvapena... čekala jsem samou rádoby akci, střžílečku apod., ale tenhle psychologicky propracovaný kousek o setkáních a náhodách byl příjemným zpestřením ponurého dne... ()

Aiax

"Co všechno se může stát" ála Magnolie, akorát realističtější a upřímnější. Opravdu vynikající scénář. Mimochodem jsem u tohohle filmu zjistil, že Affleck není až tak špatný a Jackson až tak dobrý, jak se říká. ****1/2. ()

FilmFan24

Brilantní drama o jedné havárii, která svede dohromady dva úplně odlišné muže z nichž každý díky incidentu prošvihne důležitou událost. Záměrně naservírovaná (možná pro někoho) souhra náhod, která rozpoutá sled událostí, které vedou do dramatického finále. Každý z obou hlavních postav je jiný a z jiného prostředí a pod vlivem stresu oba se snaží tomu druhému ublížit. Mladý úspěšný právník (Affleck) pod vlivem okolností pochybuje o smyslu svojí práce a ne zrovna čistých advokátních praktikách. Oproti tomu nešťastný otec (Jackson) se snaží znovu nalézt cestu ke svojí rodině. "Changing Lanes" se vymyká mainstreamové produkci a je neprávem opomíjený film. ()

dyfur

moja zaujímavosť: Gavin Banek (Ben Affleck) nosí hodinky značky Rolex a Finch (Dylan Baker) nosí Pulsar Calculator. (dyfur) ()

OG_Swifty

Je to celkem průměrnej film, ale mám ho svým způsobem rád. Advokát Gavin zpočátku působí jako pitomec, ale pak zase otočí a začne bejt dobrák, stejně jako lůzr Doyle. ()

Chen

Incident ve mně mírně evokuje Volný pád, ale kráčí svou vlastní cestou. Má pár ne tak úplně uvěřitelných míst (nemyslím, že většina právníků by se rozhodla pomoci někomu, s kým vede celodenní boj poté, co uvidí jeho exmanželku s dvěma malými syny), ale jinak jde o zajímavé drama, které si vystačí s minimalistickými prostředky a silným herectvím. ()

Martin741

Vynimocne slusna Hollywoodska drama o tom, ako nehoda da dohromady dvoch uplne odlisnych ludi, a to konkretne Bena Afflecka /Good Will Hunting, Armageddon/ a Samuel L. Jacksona /Die Hard 3, Pulp Fiction/. Samuel L. Jackson vie hrat, horsie vsak uz je na tom jeho kolega Ben Affleck, ktory hrat nevie. Ale vsak v ramci hollywoodskych filmov na jedno kopyto je tento vynimocne priemerny, lebo zapletka ma cosi do seba. Reziser Roger Michell /Notting Hill/ odviedol slusnu pracu. 66 % ()

Wormboy

Vyborna drama s prekvapivo dobrym Affleckom. Prehnitost sveta v jeho kazdodennej podobe, tak ako sa s nou stretavame na kazdom kroku. SKutocne velmi mile prekvapenie... ()