Vše nasvědčuje tomu, že Walter Wade zavraždil mladého černošského studenta a bude za svůj čin potrestán. Jenže tento uhlazený vrah je z prominentní rodiny, která může ihned složit vysokou kauci a "uklidit" synka z dosahu policie. Po dvou letech se Walter tajně vrátí do Spojených států a detektiv Shaft , který ho vypátral, je přesvědčen, že teď konečně dostane slovo spravedlnost. Ale i tentokrát ji peníze umlčí. Shaft na protest vrací policejní odznak a na vlastní pěst, spolu s bývalou kolegyní Carmen, začíná shromažďovat důkazy a hledat jedinou přímou svědkyni, která se skrývá. I její život je v ohrožení. Na první pohled jednoduchý a jasný případ má až nečekaně dramatické pozadí a ve finále zcela překvapivé rozuzlení... (oficiálny text distribútora)

sniper18

Je to celkom dobrý akčný krimi film. Má dosť dobrý príbeh o drsnom detektívovi, ktorý začne vyšetrovať prípad vraždy mladého černocha rasistickým mladíkom z vplyvnej rodiny a práve kvôli tomu sa na podmienku dostane von a unikne do zahraničia. Lenže po dlhšej dobe sa vráti späť, pričom ho môže usvedčiť len jediná svedkyňa a tak detektív odíde mimo službu, aby ju mohol chrániť a jeho konečne zastaviť s použitím všetkých metód. So spracovaním som nadmieru spokojný, síce filmy, ktoré sa odohrávajú prakticky len na pár uliciach plných gangov rôznych menšín moc nemusím, ale toto je výnimka. Je tu viacero výrazných dejových prvkov, prípad s rasistickým zločincom, snaha chrániť svedkyňu, línia s drogovým dílerom, k tomu samozrejme problémy s korupciou, nadriadenými a podobne, takže na krátkej dĺžke sa tu toho odohrá dosť a tak sa je na čo pozerať. Ale aj tak hlavným kladom je bezpochyby hlavná postava, toto je presne ten typ, ktorý mám veľmi rád, prirodzený drsniak, ktorý si vie získať rešpekt a aj pri prekročení právomocí je podporovaný kolegami a tak ak sa náhodou práve dej nevenuje niektorých z hlavných prvkov, má práve plnohodnotný priestor hlavný hrdina, ktorý sa postará o viacero skvelých situácií. Akcie tu moc nie je, ale aspoň tá je celkom slušná. Určite by som ocenil akčnejšie prevedenie, priestor tu na to bol, ale aj tak sa tu nájde pár obstojných prestreliek a pár doplnkových akcií. Ale keďže príbeh je dostatočne zaujímavý, nemám problém ani s menším množstvom akcie. Herecké obsadenie je výborné, skvelý Samuel L. Jackson, ktorý si ma získal od začiatku, o moc nezaostáva ani Christian Bale, ktorý záporákov zvláda perfektne a plno zaujímavých vedľajších postáv. Réžia a technická stránka sú slušným žánrovým štandardom, takže nemám problém a navyše z toho cítiť, že je to taká čiastočná pocta klasikám, čo to celé ešte osvieži. Drsný Shaft síce nie je žiadna akčná klasika, ale aj tak je to vydarená oddychovka s mojim obľúbeným typom hrdiny a rád si to občas pozriem. 75% ()

Shit

Skvělá oddychvka, žádnej složitej děj, dobrá akce se svižnou hudbou a černoch, kterej nemá rád černochy. Rozhodně jsem se nenudil. Samuel L. Jackson tady byl fakt dobrej a skoro to vypadalo, jakoby mu ta role byla ušitá na míru, samozřejmě že o žádným super herectví se tady mluvit nedá, ale to mi vůbec nevadilo a já se u toho výborně bavil ()

Bauer

John Singleton točí docela zajímavé cool filmy, které většinou nemají žádná hluchá místa. Bohužel Drsný Shaft je vyjímkou. Na začátku je výborné tempo a ani na chvíli nenudí. Někde v polovině dojde dech a je to nudné. Vše ale celkem snadno vynahradil povedený konec, což se docela divím, protože většinou u filmů jsou konce pokažené. Škoda jen toho prostředku. Ale jako jedná se o zdařilý krimi thriller se špetkou akce. Samuel L. Jakson v roli tvrdohlavého detektiva nemá chybu a má neuvěřitelně vymazlené vousy. Christian Bale je charismatický jako vždy a podává dobrý výkon ale na padoucha se moc nehodil. Bylo to tím uhlazeným vzhledem. Jeffrey Wright v roli gangstra je rovněž směšný. Povedená byla hudba, která byla jak z nějakého seriálu z 80. let, resp. právě seriálového Shafta. Víc než tři * z toho opravdu nevytřískám. ()

oLí

Že je Samuel L. Jackson frajer, to věděj snad i na Papui-Nový Guinei. A v roli Shafta má opět takový koule, že vedle těch jeho nosej sloni v pytlíku dvě M&M's. Děj se od začátku do konce ubírá svižným tempem, Bale je slušnej šmejd a dotoho hraje mimojiné i bombastická hudba Isaaca Hayese, což mi v tomto případě pro pěkný 4* bohatě stačí. [7.5/10 červen 2010] ()

klerik

Taký príjemný film na nedeľu o druhej v telke. Keby to bola časť nejakého seriálu vsetko je ok. Jackson aspoň vyzerá cool, ale nejaký ten rasizmus, by nebol od veci. Trochu ma sklamal Christian Bale. Nieže by nebol dosť odporný, ale bol tu len taký tajtrlo, ktorý dostal veľmi málo miesta. Proste Stalloneho ZASTAVTE CARTERA ma presvedčilo podstatne viac... ()

• Jedná se o velice volný remake staré trilogie o Shaftovi z roku 1971, 1972 a 1973. (Flipnic)

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton

30.04.2019

Ve věku 51 let zemřel americký scenárista a režisér Daniel John Singleton. Jeho filmovým debutem byl snímek Chlapci ze sousedství s Laurencem Fishburnem a Cubou Goodingem Jr., za který byl nominován… (viac)