Jamie Foxx hraje dříče, co chce vlastníma rukama zařídit dobrý život svojí bystré dceři. Čištění bazénů v údolí San Fernando je ale jenom fasáda pro jeho skutečné živobytí: lov a zabíjení upírů pod křídly Mezinárodní unie lovců upírů. (Netflix)

NiWi

Relativně fajn akční jednohubka na všechny hony předvídatelná a relativně zapomenutelná. Ústřední rodinná linka drží film docela dobře pohromadě, upírská premisa je zajímavá jen povrchně, ale stačí to. Film si občas vymýšlí pravidla za pochodu, a u některých situací se zarazíte s otazníkem nad hlavou. Postavy ve výsledku nejsou tak otravné jak by se mohlo zdát, především Dave Franco je divákovýma očima a ušima jakožto obyčejný ňouma hozený do světa zabijáků upírů. Záporná strana je nevýrazná a nudná, ničím nepřekvapí a je plná klišoidních postav. Na ty necelé dvě hodiny však Jamie Foxx zvládne zabavit, a nevýrazný scénář zachraňuje docela fajn akce. ()

alchac

Tak trochu jako sledovat Divokého a zlého Djanga (nespoutaně retardovaného), kterak si v Nočním klubu za pomoci oligofrenní Zabijákovy ženy a lobotomizovaného bodyguarda Od soumraku do úsvitu rve do prdele Smrtonosnou zbraň. Takže Kulhánek má sice zcela určitě koho úspěšně žalovat o tantiémy, ovšem jako celek je to jen o málo inteligentnější a koukatelnější než zmíněný druhý díl trampot Džulese s Dedpůlem. Za bezbolestného kovboje zaokrouhluji na dvě celé. ()

Vitow

Asi jsem trochu moc hodný, ale za poslední dobu jsem nic lepšího neviděl. A někdy je třeba vidět Snoop Doga s minigunem. ()

Motinski

Čakal som zábavnú blbosť, no dostal som hlavne to druhé. Jamie Foxx ako Blade v havajskej košeli je fajn ale všetko ostatné je na smiech. A to nemyslím v dobrom. Padne pár hlášok a krvavé jatky sú občas efektne spravené, no scenár je tupý už v základoch a príbehovo sledujeme nezáživné lovenie upírov ktoré chce byť cool ale nevychádza to. ()

st.jim

Má to plusy i mínusy. Jako plus beru Jamieho, Natashu a i sem tam nějaké ty vtípky. Bohužel rádoby tužko škrábalové, stupidní konec, otravný Dave Franco a ten tydýt, co prdí do židle, kde je napsáno ,,rejža”, tomu plusové body nepřidávají. Proč mám pocit, že kdyby to nedostal do ruky Netflus, tak by to bylo mnohem lepší :-) ()

Johnny.ARN

Klasický Shitflix. Predvídateľný dej, predvídateľný humor, dvojka bude určite. Taký ten výplach a výplň času bez možnosti brať to vážne. Len kvôli Adkinsovi, že podvíhal trochu nohu 2 z 5 ()

FritoleXx

Celou dobu jsem měl pocit, jak kdyby tvůrci vzali námět z 80. let a rozhodli se to natočit v moderním kabátku. Day Shift totiž zpracovává úplně brakový scénář, akorát v pěkně drahém hollywoodském provedení a navíc přihodí úplně všechno, co byste od moderního amerického filmu očekávali, včetně oranžového filtru prosluněné Kalifornie. Nutno ale uznat, že to není úplně špatné. Humor nenadchne, ale neurazí, Foxx a Franco jako dvojice tak nějak funguje a akce má vlastně dost dobrou choreografii i kameru. Ve výsledku je to ale taková pitomá a předvídatelná upírská akce pro celou rodinu bez nějaké přidané hodnoty, přičemž naprostý vrchol zábavy se dostaví asi v půlce filmu, kdy se před kamerou objeví Scott Adkins. Pak už je to jen horší. Za závěrečnou scénu bych mimochodem přidal půl hvězdy. :) ()

oveckaoa

Bud dělá čističe bazénů což je záminka k tomu, aby mohl lovit upíry jejich zuby pak prodává na černém trhu jednou mu za to chtějí dat málo a on jelikož chce peníze pro dceru na školu a na rovnátka vstoupí do Unie kde kdysi byl a vyhodily ho lovit upíry. Jelikož s ním byly problémy tak dostane dozor místního idiota co se věčně pomočuje a poblije a mezitím po něm jde upírka co jí zabil dceru. Akce  je dobrá hned první scéna je podařená pak ujde to čištění hnízda s těmi bratry a závěr prostředek je slabší.  Snoop Dogg vypadá, že to točil permanentně zhulený a zfetovaný,  ale pokud se mu to líbí jeho volba. Problém je v tom , že je zde 5 typů upírů z nichž ve filmu je většinou jen jeden některý přežije bez hlavy hlavní záporačka dokáže chodit za denního světla a má schopnosti ničit kvítka, kterou použije jen jednou  a běhat zrychleně jako Flash. Vtipné to není vůbec hudba je povedená a to ty černošské rapy a sračky nesnáším. Na režisérský debut obstojné druhý díl bych klidně bral. 60 procent ()

noriaki

Je to blbina, která příliš krečovitě volá po sequelech a prequelech, protože rozvíjení fikčního světa dostává nemístně moc prostoru, ale je to neurážející blbina se slušnou akcí. Přes průměr ji přetáhl snaživý Jamie Foxx a ten druhý Franco. Pokračování bych se nebránil, ale přelom v žánru ve stylu Johna Wicka od toho nikdo nečekejte. ()

elanius

(75/2022) / Snoop Dogg fakt zabil 🙂. Akože o filme dosť hovorí aj to, že také herecké nemehlo ako on moc s kvalitou filmu neotriasol🙂. Inak je to taký klasický Netflix sterilný produkt, väčšinu filmu ako dvakrát vylúhovaný čaj. Hlavne s ohľadom na to aký podarený žánrový kus z toho mohol byť. Trochu to aspoň zachránil podarený a hlavne zábavný záver. A Jamie Foxx tiež. (4/10) ()

ywo666

Akoze priznavam ze to je strasna blbost. Ale nudil som sa? Nie. Akcia dobra? Dobra. Komedialna zlozka? Relativne funkcna. Herecke obsadenie? Super. Herecke vykony? Not so super. Necakal som nic a dostal som nieco. Ak cakate nieco, je mozne ze nedostanete nic. 70% ()

hroubek

Další film, o kterém mohu napsat, že je to fajn akční výplach. Režisér J.J. Perry patří do skupiny kaskadérů, kteří se rozhodli, že budou točit filmy, a ukáží Hollywoodu, jak se dělá kvalitní akce. Perry při svém debutu velmi příjemně a svěže ukazuje, že má řemeslo v ruce, má nápady a umí točit. Z mého pohledu Perry odvedl hodně dobrou práci, a je velká škoda, že neměl k sobě nějakého dramaturga nebo přísnějšího producenta, který by film trochu prostříhal a poupravil. Jako u většiny filmů z produkce Netflixu, je největší problém to, že film je delší, než je nezbytně nutné. Vůbec bych se nezlobil, kdyby byl film kratší o deset až patnáct minut. Další věc, za kterou bych se nezlobil, kdyby se někdo zamyslel nad celým závěrem filmu a udělal ho alespoň trochu zajímavým, přehledným a jiným. I přestože jsem k filmu dost kritický, tak musím říci, že jsem se celkem dobře bavil, film má dobrou vizuální stránku, herci jsou dobří a samotná akce (až na konec) se dost povedla. Perry si spoustu věcí pohlídal, a díky tomu má film velmi dobré tempo, akce je nápaditá a zábavná (honička, přepadení hnízda) a samozřejmě to má cool momenty. Jamie Foxx si svou roli hodně užil a krade si spoustu scén pro sebe. Dave Franco není vůbec špatný, a docela dobře funguje chemie mezi ním a Foxxem. Osobně se mi líbilo, že se zkouší rozjet nějaká mytologie o upírech, k některým věcem se přistupuje jinak a samotná záporačka má nějakou motivaci. Denní směna má dost problémů, ale pokud k filmu budeme přistupovat, že se jedná o akčních výplach, tak si ho lze dobře užít. ()

lykan9

Denní směna je bláznivá taškařice plná nelogičností, ale skvěle se na ní dívá. Akční a bojové scény jsou doslova dokonalé a klidně bych si je pouštěl pořád dokola. Jamie Foxx sice nepředvedl nic světoborného ze svého herectví, ale plně to kompenzuje Dave Franco, kterej byl mega vtipnej. Očividně je to točený tak, že se počítá s druhým dílem, který se určitě bude jmenovat Noční hlídka a já jsem rád, protože jsem se moc bavil a tyhle oddychovky jsou jednou za čas potřeba. Na plnej to není, ale červená čísla by si tato komedie zasloužila. ()

bizz_mjc

Jamie Foxx aka new Blade v duchu Johna Wickpíra? Po dlouhý době dobrá akčňárna, kde se nebojí krve, hlášky netlačí a tempo odsypá. S odstupem dodatečně přidávám hvězdu navíc, páč to bylo fakt zábavný! ()

VasaX

Jako čekal jsem sranec, tím spíš když to má na svědomí Netflix a JJ Pery taky není žádný režijní eso. Ale jako... jo. Devadesátková akce, feel boje s upíry jak z Blade, nadsazený a humorný to je až překvapivě schopně. Úvodní premisa je až moc cheesy otřepaná záležitost. Fotřík bojuje za svou rodinu po milion první, invence nula. A ani další tzv. tropy se nesnažily. Ale ten zbytek je vlastně fajn a funguje. Konec na to, jak se zbytek filmu coural, přišel poměrně zhurta, to je u mě na vroubek. To je jak učení před zkouškou, dva týdny v klidesu a pak večer před ní maximum energy speedboat hurl snaha to dotáhnout. A podobně to dopadlo i tady. Nebyl to úplný průser, ale cinema premiant se taky nekonal. Ale své momenty to mělo a jako celek to taky projde. A na poměry Netflixu, což je taková speciální škola filmu a seriálu, Day Shift zvedá průměr. ()

m.a.t.o.

„Mám odteraz nosiť rolák, či čo?“ Nový kult z toho nebude, ale vzhľadom nato, čo v poslednej dobe Netflix púšťa do sveta, je Day Shift určite to lepšie z ich produkcie. Akcia je fajnová a vtipné scény fungujú hlavne vďaka Daveovi Francovi. Ináč je tempo dosť vlažné, ale zase na konci som mal z filmu dobrý pocit, takže tento raz som ochotný prižmúriť všetky oči a dať 70 %. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

Čtvrtý John Wick nabírá další hvězdu

01.07.2021

Obsazení čtyřky Johna Wicka nepřestává bobtnat. Mimo představitele titulního hrdiny Keanu Reevese se tak ve filmu dočkáme například i Donnieho Yena, Billa Skarsgårda či Hirojuki Sanady. A teď se k… (viac)