Enola Holmesová (Millie Bobby Brown) vyšetřuje svůj první opravdový případ. Rozlousknout záhadu zmizelé dívky jí ale budou muset pomoct kamarádi a taky brácha Sherlock (Henry Cavill). (Netflix)

Skyw4lker7

Prvú Enolu Holmes som mal rád tak do polovice potom akoby pozerám iný film ktorý nabral úplne iný smer a tvorcovia nevedeli kudy-kam. Dvojka Enola Holmes pokračovala v tom lepšom, svižnejšom a zábavnejšom duchu. Henry Cavill je sympaťák a Millie Boby Brown je rozkošná. Príbeh je fajn ako jednohubka môže byť ✅. Potvrdenie trojky je otázka času.🧐🤺🎩🖋️📜🔎🔍 ()

mia.com

Stejne mile a roztomile jako prvni dil. Jen me opet stvalo to multi kulti. To tady proste nema co delat, kdyz se jedna o historicky film podle skutecne udalosti. ()

Polux

6/10 | V podstatě úplně totéž co minule, jen s dílčími nuancemi, tu k lepšímu (více Cavilla), tu k horšímu (méně akce). Pořád platí, že celá tahle frančíza existuje hlavně proto, aby Netflix udržel v diváckém povědomí MBB, dokud je ještě tak říkajíc "v kurzu" (a než se za ní - po finální sezóně ST - imho definitivně zavře voda:-)) a největší předností filmu (tak jako v jedničce) je účast sympaťáka Cavilla (což očividně pochopil i streamingový fastfood a ve dvojce mu o něco málo navýšil screen time). | Jinak ovšem tady moc důvodů k radosti není a jde o další sice relativně slušnou, ale stále jen žánrovou vycpávku na jeden páteční večer, která nevyniká snad v žádném ohledu. MBB nadále ukazuje své herecké limity, kdykoliv je ve scéně potřeba něco více, než se jen tvářit odhodlaně a drsně (tzv. "Eleven mode":-)), případně se legračně/vystrašeně/romanticky pitvořit (což dělá od začátku do konce celého filmu) a přitom humorně prolamovat čtvrtou stěnu (což se minule dařilo s proměnlivými výsledky a s proměnlivými výsledky se to daří i tady). Ještěže jsou k ní (a tudíž i k divákům:-)) tvůrci milosrdní a podobných, herecky trochu "náročnějších", momentů ve filmu předepsáno příliš nemá. Herecké jistoty v podobě Cavilla a Bonham Carter naštěstí fungují skvěle i tentokrát a nově se k nim přidává i Thewlis, který zde vystřihl parádně slizkého záporáka. | Stran příběhu samozřejmě opět nechybí emancipační linka (téma sufražetek z předchozího filmu vystřídal motiv boje za práva dělnic v továrnách), hlavní postava nadále považuje za svůj jediný životní smysl dorovnat/překonat svého slavnějšího sourozence opačného pohlaví a pochopitelně dojde i na nějaké ty sociálně-spravedlivé kvóty (což předpokládám, že jde na konto už předlohy, ale i kdyby ne, tak to nepovažuji za nějaký zásadnější problém). | Na pilu se oproti předchozímu filmu přitlačilo v případě stopáže, přičemž už jednička na tom byla svým kolísavým tempem dost na hraně a dvojka syndromem rozvláčnosti trpí úplně stejně. Bohužel se více času k dispozici pozitivně nepodepsalo třeba na větším množství akce, které je ještě méně než minule a kromě toho nestojí vůbec za řeč. Trochu toho vzrušení vzbudí snad jen samotné finále, ale stále se zde pohybujeme na poli "jednooký mezi slepými králem". | Bradbeer, který má na kontě i jedničku, ani tentokrát nevystoupil ze svého stínu a i na podruhé dodal nikoho neurážející spotřební produkt, který pěkně vypadá a zní, jsou na něm vidět jisté produkční hodnoty (výprava, kostýmy, kamera, triky), fanoušci MBB jej budou jistě kvitovat s nadšením, nahoru jej mocně tahá Cavill … a za týden od premiéry si na něj nikdo nevzpomene. Nicméně vějička na trojku, v podobě Patelova spolubydlícího, je úspěšně odškrtnuta (Otázka do pranice: Když má teď Holmes svého Watsona, dostane Holmesová někdy později také svou Watsonovou (třeba Sink, mrk mkr:-))?), tudíž nezbývá, než se "těšit" na příště. | PeZet ()

Knifeos

Na Enole, jakožto dvou filmech mě zaprvé baví tempo, které je svižné a po obsahové stránce jde říct jen - v jednoduchosti je krása. Téhle sérii nikdy nebudu vyčítat přímočarost, protože taková prostě je a chce být a po stránce kvality se jí to v druhém díle daří lépe. Zápletka nemůžu říct, že by byla výrazně zajímavější, každopádně je ale lépe zpracovaná. Postavy jsou zde líp vykreslené a větší prostor pro fakt výborného Henryho Cavilla a jeho Sherlocka dává druhému pokračování větší vážnost a temnější notu, to se mi líbilo. Téma feminismu zde opět výrazně je a kdo Enolu již podruhé sleduje, ten s tím do toho musí jít a nemůže ho to přeci nijak zaskočit. Mě tady v tomhle ohledu nic ani trochu nevadilo. Tentokrát čistých 6/10 ()

Thalin

Mě tenhle díl třeba bavil víc než první. Přišlo mi to lépe zpracované, Enola tak často nemluvila k divákovi s rádoby humorem, což mě v jedničce trošku rozčilovalo a i Cavil jako Sherlock měl trošku víc prostoru. U něj jsem se upřímně bavila trošku víc jak u samotné Enoly už první scénou, kde se na mol vysypal na chodník a snažil se vstát.  Je to mířené spíš na mladší publikum, má to být odlehčené a není to žádná klasická Holmesova propletená dramatická záhada, která nutí člověka přemýšlet. Tohle je spíš na pobavení a oddych, což splnilo. ()

Sherman.X

V jediný den jsem se podíval na první i druhý díl. Dvojka se nese ve stejném duchu jako jednička, hrdinka trochu dospěla a už řeší z vlastní detektivní kanceláře svůj první detektivní případ, který se nakonec ukáže složitější než se zpočátku zdálo... nepředvídatelné, že? Více akce, více vtipu, dobové kulisy, i skvělí herci. Za mě je dvojka lepší než jednička - 85% ()

DanlinDan

První díl ušel, ale musím říct, že mě 2. díl bavil více. Tentokrát se příběh držel dané zápletky. I když se tam připojila druhá, tak na tu první nezapomínali (ne jak v 1. dílu) a Enola se snažila držet svého případu. A závěr mě překvapil. Samozřejmě tam byly scény, ve kterých jsem nepochopil jak jedna osoba se dokázala dostavit na jiné místo tak rychle. Ale když to vezmu kolem a kolem, nejedná se vůbec špatný film. Ale co si budeme. Sherlock v podání Cavilla mě zajímá víc než samotná Enola. Jsem otevřený ke 3. dílu. Doufám, že Sherlock dostane, alespoň stejné množství času na obrazovce, jako to bylo teďka. Vřele doporučuji jako rodinný film. ()

Milo384

V podstatě stejné jako první díl, takže hodnotím stejně. Moc mě to nebavilo. Mladší publikum (9 až 14 let) si užije určitě o poznání lépe. ()

seno616

Nooo, tak dál bych tomu cca 2-3 hvězdy jako blbůstce na sobotní večer. Ale pak přišlo Netflix znásilňování předlohy. Vyvrcholení s Moriartym a následně Dr. Watsonem na mě už bylo moc. ()

Sopholojong

Audiovizualna zranica (ani Cameron so Spielbergom by nemali vypravu a kostymy lepsie opatrene ako tu - klobuky, svietniky, knihy, roby, konske koce - "all mint") sputana "lazy writingom" (aspon v prvej polovici) a trapnym humorom (Sherlock kopajuci do tabule so vzdialenym macacim echom - "common!"). Nevyuzity Cavill (jeho "Don't be ridiculous" som si ale nadmieru vychutnal), znudeny Thewlis (moj typ na Moriartyho nevysiel, je nim niekto iny), trestuhodne malo vyuzita Bonham Carter a svojska Bobby Brown, ktorej roztopasnost a mierna detinskost tu vlastne sedia vrchovate. A na zaver obrovsky kopanec do vajec (paradoxne by im to malo nahravat, ale nerobi to - motivmi ano, ale nie ich nasledkami) vsetkym tym BLM, MeToo a neviem este akym alibistickym zoskupeniam odhalenim zaporaka. Za ten pozdvihnutie zo silnych troch na slabe styri hviezdy (a este za post credit scene). PS: Druhy zaver vo "factory" ignorujem, to je uz cista agitka, ktora v tomto type hravych dobrodruzstiev nema co robit. ()

Tadas

Oproti prvnímu dílu je dvojka akčnější, více člověka vtáhne do děje a je příjemnější :) Millie Brown opět skvěle předvádí svůj herecký talent. 90% ()

milbelQ odpad!

začnem ako som pri jedničke skončil - NETFLIX - PREČO ???? NETFLIX - PREČO !!!!  - Arthur Conan Doyle ospravedlňujem sa Vám za NETFLIX a Nancy Springer že použili a zneužili vášho románového detektíva Sherlocka Holmesa. Tento INFATILNÝ film je určený pre nejaké hlúpe deti alebo pre nedospelých, nedozretých jedincov, prípadne ľahko slabomyseľných imbecilov ? No tvorcom a NETFLIXU sa opäť raz podarilo natočiť totálnu debilitu. Pri jednej scéne som sa skoro povracal.  PODĽA VZORU ,, V akčnom filme musí byť uličná naháňačka áut " tak do deja vsunuli tzv. akčnú scénu - naháňačka kočiarov v lese.  To je akože akčná scéna ???? Veď aj PRD DO WC MISY JE AKČNEJŠÍ !!! No ešteže tvorcov v ich sci -fi prihlúplom myslení nenapadlo tresnúť do filmu autá -  akože pre oživenie deja !!!  NETFLIX stále viac a viac natáča a uvádza zlých odpadových filmov a sérii, preto by bolo nutné v prospech platiteľov NETFLIXu tieto filmy a série označovať ,, POZERANIA TOHTO FILMU / SERIE LEN NA VLASTNÚ ZODPOVEDNOSŤ - HROZÍ NEBEZPEČIE NADMERNÉHO ROZČÚLENIA.  HODNOTENIE z 10 / - 10 ()

PISTA226

7/10 Oukej, není to nic extra, ale zas to nrní nic zlého. Enola se tu obět vrací do role detektivky, tentokrát na plný úvazek a rovnou se dostává dovproblémů. Krásný politický mladím nesmí chybět ani tady. Poskytuje tu tentokrát velký prostor v možnostech, ale sám jako osoba se moc neúčastní a je tu opět trochu navíc, i když to Enola vlastně taky. Sama Enola je strašně nudná nezajímavá postava, možná je to herečkou, která se mi prostě nikam nehodí a moc ji nemusím. Hlavní je tu stejně nakonec Sherlock Holmes se skvělým obsazením Henryho Cavila, který ()

Wajny13

I přestože má film velmi dlouhou stopáž, tak nebyl vůbec nudný. Od začátku dokonce se pořád něco děje, a i na romantickou linku dojde. Líbilo se mi, že zde bylo větší zapojení Sherlocka a že se tím prohlubuje i jeho vztah s Enolou. Nejlepší na filmu mi přijde atmosféra aristokratické Anglie a Millie Bobby Brown, která je perfektní. ()

66pepo66

Pre mňa príjemne strávený čas. Druha časť je asi aj 2-3x lepšia ako jednotka. Viac Sherlocka, viac známych postáv. Zaujímavý príbeh, ktorý sa tentokrát odohráva prakticky iba v jednom meste, nie kade tade. Humor, akcia, trocha lovestory, prečo nie. Jedine čo mi vadí je tá otravná šablóna Netflixu, kroru využíva už takmer všade. Pri všetkej úcte k hercom a ich schopnostiam, ja nechápem alo môžu meniť pohlavie známych postáv. Alebo ako môžu obsadiť do istej znamená postavy s určitými vlastnosťami a charakteristickými črtami niekoho s úplne inou farbou pletivá rôznymi ďalšími vecami. Nerozumiem. Ako keby mal Batmana hrať The Rock. Nič v zlom. Napriek tomu sú to detaily, ktoré dokážem prekúsnuť. Ide o podarené pokračovanie a verím, že sa Netflix dostane aj k tretej časti. ()

flyer.nick

Ani lepší a ani horší než první díl. Stojí to a padá na tom stejném, Enola má zkrátka víc štěstí než rozumu, i když tentokrát přece jen její inteligence o notný kus vzrostla, a znovu několikrát unikne smrti jen díky štěstí, znovu to za ni musí řešit její bratr a znovu chce být tak samostatnou silnou ženou že bez mužů nezvládne ani přijít na ples. ()

Destoroyah

Uznávam že je pokračovanie o niečo lepšie ako jednotka. Keďže som si v poslednej dobe celkom obľúbil detektívne filmy, musel som siahnuť aj po tomto filme. Hlavná zápletka je oveľa viacej premyslenejšia, herci majú viac priestoru, dobová atmosféra sa dosť podarila a tá hudba je skvelá. Toto pokračovanie je mierne inšpirované skutočným príbehom o ktorom som počul prvý krát v živote no určite dodal zlepšenie zaujímavejšiemu príbehu. Čo ma asi najviac potešilo je viac Cavilla ktorý hrá Sherlocka pretože ako herec naozaj vyniká. Vo výsledku je to celkom fajn detská detektívka mierená skôr na mladšie dievčatá. Nenudil som sa a na oddych celkom ujde. HODNOTENIE: 6/10 ()

MatyRock

Jako kdyby svému předchůdci z oka vypadl. Jednoduchý detektivní příběh zabalený v líbivém kabátku. Ano, občas ten greenscreen zasáhne sítnici oka silněji, než by měl, ale filmu určenému na streamovací platformu to nelze toliko vyčítat. Hlavní herecké duo, Millie Bobby Brown a Henry Cavill, jsou opět skvělí, ostatní obsazení je koukatelné. Detektivní vyšetřování je prvoplánovou záležitostí, kam se bude děj ubírat lze poměrně snadno uhodnout. Jako u první dílu je zde občas několik zbytečných odboček, které jsou filmu spíše na škodu (Enola ve vězení + její vysvobození a setkání s matkou). Výsledný produkt je konec konců funkční blbinou a já jsem se po většinu stopáže bavil. 6/10 ()

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)