Při pátrání po nezvěstné matce dokáže neohrožená Enola Holmesová přechytračit i svého staršího bratra Sherlocka a pomoct mladému lordovi na útěku. (Netflix)

Hwaelos

Film, který nenadchne, ani neurazí. "Jedenáctka" Millie Brown je v roli sympatická a je vidět, že si to užívá, ale chybí tmu koherentní scénář. Zatímco jedna detektivní (a romantická) linie funguje vcelku dobře, byť místy trochu zkratkovitě, ta druhá s hledáním matky ve výsledku vyšumí do ztracena. Mycroft a Sherlock jsou tu úplně redundantní a bez užitku. A bourání čtvrté stěny je tu asi jen proto, že je to teď v módě, protože filmu to nic nepřidává (nejsou nám sdělovány žádné podstatné informace, ani tu není prostor pro vtipné odlehčení jako u Deadpoola). ()

novoten

Moc mě těší, že ta rozjívenost, kterou sliboval trailer, obrázky i sama Millie, tu je měrou vrchovatou. Pořád se něco děje, někdo někoho pronásleduje, případně něco bouchá, i když není vždy úplně jasné co a proč. Ono slavné příjmení je tak v názvu plným právem a nejednou nechává vzpomenout na Downeyho ztvárnění nejznámějšího detektiva. Bohužel u elánu a téměř potterovské nálady se začíná i končí. Motivace kohokoli kromě samotné Enoly, ať už se jedná o postavy úplně vedlejší, ale bohužel i o příslušníky rodiny Holmesovy, se dají vypovědět jednou větou. A to je buď prohra scénáristy nebo spíš adaptace samotné. I přes jasné zklamání se ale může jednat o sérii, ze které si vezmu když nic jiného, tak alespoň energii a dobrou náladu, původní potenciál ale mířil úplně jinam. ()

VenDulin85

Je škoda zjistit, že po dvou hodinách koukání víte téměř tolik co z traileru... rovněž důvod zmizení matky mě tahal za mé (ne)logické obvody. Abych ale nebyla jen kritická, tak mladičká Millie předvedla velice kvalitní herecký výkon na svůj věk, klobouk dolů. Co mě ale iritovalo, bylo neustálé obracení se hrdinky na kameru/diváka. V jiném filmu bych to brala, ale u viktoriánské krimi mi to už nepřišlo cool, fakt ne. Místy mě děj chytal, místy to skřípalo, více než za 3* to dnes nebude. ()

Toren

6/10. Rozjezd je přímo bravurní a až mě překvapovalo, jak skvostně to díky živoucí režii a nápaditému střihu fungovalo. Ústřední trojlístek k sežrání a původní zápletka v rámci dané žánrovky plně vyhovující. Jenže od druhé poloviny tvůrci hodí stopku, nepochopitelně se na všechno vybodnou a dojedou do šedivého, anti-klimatického finále, u kterého jsem si nebyl byť v nejmenším jist, komu bylo vlastně určeno. Kurde, co se během produkce pokazilo? ()

Kordus

K Enole jsem od začátku přistupoval dost opatrně, přece jen postavit film na existenci sestry Sherlocka Holmese, která v originálních povídkách neexistuje, bylo z mého pohledu trochu drzé, troufalé, ba přímo svatokrádežnické. A tak mě samotného překvapuje, že tenhle vtipný, solidně napsaný a ještě lépe zahraný kus je pravděpodobně zatím nejlepší film, co jsem tenhle rok viděl. Naštěstí neseru kostky z toho, že se i ženy v Londýně na konci devatenáctého století můžou umět prát ani mi nescvrkává penis fakt, že ne každá dáma musí být plochá tichá domácí puťka, a tak jsem si celé dvě hodiny užil. A soundtrack Daniela Pembertona je pecka. ()

• Díky novinám můžeme zjistit, že se snímek odehrává v roce 1884. (NiWi)
  • Film je založen na knize „Případ pohřešovaného markýze“ od spisovatelky Nancy Springer. Ta napsala celkově 7 knih v celé sérii o Enole Holmesové a v češtině vyšly první dva díly. (lenochod6)

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

Studio Legendary míří od Warnerů k Sony

29.11.2022

Produkční a mediální společnost Legendary Entertainment, stojící například za sérií filmů Godzilla & Kong a zejména za chválenou spektakulární sci-fi Duna, dosud své filmy v posledních letech… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)