Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (Cinemart SK)

TuT

80 %, velice dobrá oddychovka Mario měl spád od začátku do konce. Jen ze začátku mi přišel Luigi dost otravný. ()

ViktorEl

Na 5 hviezd to síce nemá, ale keď čítam recenzie "dospelých" mudrlantov, ktorí kritizujú film za to, že je len pre deti a dospelým nemá čo ponúknuť, tak tú jednu hviezdičku pridám. My sme na to boli celá rodina, ale kľudne by som na to išiel aj sám a určite si to ešte pozriem. Plno skrytých odkazov na hry potešili, hudba výborná, príbeh tiež. Môžem len odporučiť. Podľa mňa si to užije ako dieťa tak aj dospelý, takže nedajte na niektoré komentáre, ktoré film kritizujú a kľudne choďte do kina. ()

peetrejr

Mario ma nejak špeciálne neprekvapil. Isteže, očakával som čosi čo mi vyrazí dych. Nuž, nestalo sa. Hru som nehral, ale myslím, že pokiaľ nežijete na okraji spoločnosti, tak určite dačo málo o Mariovi viete. Príbeh sa začína pomerne fajn. Páčila sa mi tá pasáž, kde sa Mario a Luigi náhlia na svoj prvý job. Tu to vyzerá ako z videohry. Uhol kamery vám dodá presne ten pocit, ktorý očakávate. No potom sa dej už stáva čoraz nezaujímavejším a nezaujímavejším. Je to preto, lebo to je skôr robené pre deti, alebo pre fanúšikov Maria. Nie som ani jedno, takže sa prakticky nemám na čo sťažovať. Dobre, možno už som "veľký" chlapec, ale dokážem sa zabaviť aj na detských filmoch. Vedel by som vám menovať. Avšak Super Mario Bros. má u mňa priemernú hodnotu a zrejme som film videl prvý a posledný krát. storytime: Prídem do kina a tam asi tak päť detí. Hovorím si, že dúfam budú ticho. No čo sa nestalo? Celý film behali na záchod a tancovali pred plátnom. Aby toho ešte nebolo málo, tak sa rozprávali nahlas. Hej, čo som mohol ja debil čakať, keď sa vyberiem na detský film. Ale ono to tak nejak skazí ten celkový zážitok. ()

tomashrabek

Lazy dojička frančízy bez štipky invencie či snahy o unikátny príbeh. Pre najmenšie publikum dokonca až prekvapivo brutálne (Bowser si v ničom nezadá s najdesivejšími fantasy záporákmi), vzápätí infantílne až za hranicu vkusu. Holt, Illumination. Boh ochraňuj Zeldu, keď sa do jej adaptácie naozaj pustí toto štúdio. To bude jedno z najmenej kompetentných rozhodnutí v histórii filmu, a na to vezmite jed. ()

molcan2 odpad!

Film Super Mario Bros je možno najhoršia adaptácia videohry na film, akú som kedy videl, je to skutočne hrozné, dokonca aj ako obrovský fanúšik hier som z tohto filmu odchádzal a len som sa čudoval, prečo som strácal čas. Majú všetko, a tým myslím všetko zle, odkedy by sa Mario spojil s Donkey Kongom? Prečo by mal Bowser hrať na klavíri v akejkoľvek podobe? (To bola jediná dobrá časť filmu), kto si myslel, že je dobrý nápad, aby Chris Pratt nahovoril pravdepodobne najikonickejšiu videohernú postavu všetkých čias? Vráťme sa k tomu, Chris Pratt bol v tejto úlohe zákonite príšerný a nezasmial som sa ani raz, ťažko ho niesol Jack Black a broskyňový love song. ()

BOURQUE

Prekvapenie v podobe celovečerného anime rozprávky o legendárnej hry Super Mario sa koná v tom zmyslu slova, že dvojica Horvath / Jelenic položila na stôl snímok, za ktorý sa nemusí hanbiť ani jedna strana (tvorcovia verzus fanúšikovia). Príbeh síce operuje dobre známymi prvkami a riešeniami, ale vďaka Easter Eggs, nostalgickému faktoru, dobre zvládnutej animácii a predovšetkým šikovnému využitiu hudby z hry (ako aj od iných kapiel, napr. AC/DC) ten celok nepôsobí zlým dojmom. Keď ste boli fanúšikom legendárnej hry, tak vás určité časti rozprávky pobavia (škoda nevyužitého potenciálu vtipnejších momentov). P.S.: Nebol by som prekvapený, keby v budúcnosti ohlásili pokračovanie. Osobné hodnotenie: 74% (***) ()

CaptainCzech

Fantastický film co se týká nostalgie a easter eggů na různé varianty hry. Zakomponování hudby z původní videohry je výborný a hned to nabudilo tu správnou atmosféru. Bohužel pro mě osobně snímek sráží humor, který tu byl tak 50 na 50. Dokázal jsem se hezky zasmát, ale taky mi to kolikrát přišlo až extrémně trapný. Postav je tu celkem dost (ano i těch hlavních) a tak nemají moc prostoru zazářit. Na závěr bych pochválil akci z pohledu 2D grafiky, to bylo vynikající. Za mě solidní 3* ()

massdonfel

Film byl fajn, ale trochu po infantilní stránce. Obecně by potřeboval tak 20min navíc aby měli postavy více času na nějaký charakter development, takto to působilo trochu uspěchaně. Hodně easter eggu  a funservisu, od hudby přes postavy až po lokace. Což je sice pozitivní, ale zároveň i negativní pro díváka co vůbec mária nezná.. I když byl Bauzer trochu cringe jak zpíval tak je celkem sranda vidět záporáka co děla ve "volném" čase :D *** 6/10 ()

helloween93

Maria jsem chtěl vidět v kině od prvního traileru a když jsem viděl, jak plení kina, tak jsem musel jít. V kině nás bylo 6 a byla to velká akční jízda. Spousta odkazů a fan service frčel na plné obrátky. Bowser měl geniální scény, kdy hrál na klavír a snažil se vyznat lásku princezně Peach. Uteklo to jako voda a nestihl jsem se nudit. 4* ()

Olík

„Thank You, Mario! But our Princess is in Another Castle“. Já jsem dítě osmdesátek, takže jsem ocenil všechny ty odkazy a narážky, kterých bylo do sytosti. Bohužel hádám, že animované dobrodružství brooklynských instalatérů nebylo prioritně natočeno pro pobavení otců čtyřicátníků, ale cílovou skupinou jsou jejich ratolesti. A tak vizuálně dokonalá, odsýpající i když zápletkou tak trochu na jistotu zahraná gameska…houby, želvy, Donkey Kong…dcery odcházely z kina spokojené a tak to má být. ()

Kopi1

Velmi svěží, originální a hlavně se to drží své předlohy a všude číhají nějaké easter eggy. Kratší stopáž tomu dodává správné tempo a furt se něco děje. Bavil jsem se a užíval po celou dobu, jen tak dál. ()

panvasik

Tenkrát, když jsem na tom byl v kině, tak jsem si to užil opravdu náramně. Je to z toho důvodu, že jsem hru skoro nikdy nehrál, ale věděl jsem vždycky z, že ta hra existuje že tam je italský instalatér zvaný Mario a že je ta hra jedna ze starších. A možná proto, jsem neměl problém s hodnocením 5*. O zábavu nebylo nouze, postavy byly sympatické a animace byla parádní. Hru, jsem si taky párkrát od té doby zahrál a trochu pochopil pár věcí. Někdy až se stanu challengerem v té hře, tak si dám někdy opáčko :) 8/10 ()

animario

Super grafika ve svižný a hyperakční adaptaci jedný z nejikoničtějších her 90.let. Tvůrci tam nacpali z gamesky asi všechno,co mohli a příběh asi taky nešel zpracovat moc jinak nebo líp. Přes všechny superlativy a nostalgii mi z toho vychází lepší průměr. 3,5* ()

MarekPlachky

Super Mario Bráchové jsou opět ve filmu! Už dlouho neplatí strašidelná kletba herních adaptací na filmovém plátně a Bráchové Mariové pokračují v nadupané jízdě na vybudované horské dráze. Cílovkou jsou hlavně malé děti, jak překvapivé, přesto je film nacpaný plejádou malých referencí na původní hry, že se i starší (popřípadě všichni hrami a hláškami políbeni) pousmějí nad známým počinem - zde si film zaslouží gratulaci za jejich implementování, jelikož se nikdy nezdají jako rána mířená přímo do citlivých partií, nýbrž jako lehké pomrknutíčko na diváka. Gratuluji! Jedná se však o lehkou jednohubku animovaného rázu, nad kterou si žalem nevypláčete slzné kanálky ani nezažijete nové pocity emočního rauše, prostě a jednoduše záležitost, která děti zabaví a ostatní neurazí, nic světoborného, nic strašného. ()

Razzor_82

"Jdeme na to." Zábavná adaptace a můj nostalgický návrat do herního paření. Nečekejte žádnou silnou zápletku. Tohle je především svižný a hravý fanservis. Obratné pospojování všech oblíbených videoherních postav do jednoho Nintendo světa. Potěší plošinové hopsání zakomponované do filmu. Cíleno hlavně na malé publikum. Viděl v kině. 6/10 ()

JimiH

Velmi dobrý animák, který pečlivě obalil všechny známé herní atributy funkční příběhovou kostrou. Opravdu platí už mnohokrát zmíněné: tohle je cesta, jak dělat kvalitní filmové adaptace videoher. ()

NorseSword24

/Nikdy som nehral Mario bros./ Je to illumination takže komplexnejší príbeh tam nie je ale tá animácia je fakt nádherná-na úrovni Pixaru. Aj keď teda tu hru osobne nepoznám, tak som pochytil veľa narážok a eastereggov. Akcia bola záživná a vtipy ma aj pobavili. Chvíľu som uvažoval aj nad 4* ale potom prišlo posledných 20 minút kde to už bol prepáľ. Ale inak fajn ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria