Super Mario Bros. vo filme

• Česko Super Mario Bros. ve filmu (viac)

Súrodenci Mario a Luigi snívajú o tom, že sa im podarí viesť najlepšiu inštalatérsku firmu v New Yorku, čo sa im zatiaľ celkom nedarí. Možno práve preto sú ochotní vrhnúť sa do úloh, ktoré sú zjavne nad ich sily. Ich ochota ísť do toho po hlave sa im nevyplatí v momente, keď vlezú do podozrivo vyzerajúcej obrovskej zelenej rúry a o pár sekúnd neskôr sa už nekontrolovateľne rútia “niekam”. Na druhom konci rúry ich čaká fantastický svet, ktorého obyvatelia práve riešia existenčný problém. Odporný jašter Bowser, kráľ jedného z kráľovstiev, sa rozhodol násilím ovládnuť všetky ostatné kráľovstvá. Konkrétne si vyhliadol Hubové kráľovstvo, ktorého vládkyňu, princeznú Peach, by si rád vzal za ženu.
Večný smoliar Luigi sa po bláznivej jazde ocitne v Bowserovej spálenej krajine, kde ho okamžite zajmú prisluhovači miestneho kráľa. Mario má oveľa väčšie šťastie, pretože kráľovstvo princeznej Peach, v ktorom skončí, vyzerá ako raj nielen pre hubárov.  Peach je navyše milé dievča bez princeznovských manierov, takže keď sa Mario dozvie, aké nebezpečenstvo hrozí jej kráľovstvu, okamžite sa jej rozhodne pomôcť. Najmä ak sa mu pritom podarí zachrániť svojho milovaného brata Luigiho. Zabúda však, že nie je žiadny hrdina a že najodvážnejšia vec, akú kedy urobil, bolo pritiahnutie vodovodnej batérie. Ale keď ste Super Mario, nebojíte sa žiadnych prekážok. (Cinemart SK)

Jaro.Krafcik

Animák roka, od tvorcov mimoňov kto by to čakal. Milé a pobavilo aj staršich divákov. Toto rozhodne trebalo vidieť v originalnom znení. Hru som nikdy nedohral ale musim to napraviť. Fanúšikovia budú spokojní. Dokonca množstvo odkázov na pôvodnu videohru. 5* ()

drackula

Dokonalý fan servise a skvelá adaptácia hry. Ja som sa bavil a syna tento svet neskutočne zaujal. Veľmi podarené a teším sa na pokračovanie. 80% SkyShowtime ()

blackkocour

Co taky čekat od studia, co potratilo ty žluté satany Mimoňe, že jejich animáky už budou ztrácet dech. Animáky se už nedělají i pro dospělé, ani pro celou rodinu, ale už jen čistě pro malý kiddose, a rodiče budou muset učinit jen nedobrovolný doprovod k předraženým lístkům a hnusnému barevnému popcockornu, který ti malí usoplený spermodětinky tolik milují, že je po nich celé sedadlo upatlané a vystlané tímhle skvělých produktem. Můj osvědčený recept na adaptaci, ať už hry volné založené, že si hráč může dělat co chce, jako např. Minecraft [který má mít za rok svůj celovečerní film, bože], tak se jedině uchýlit k tomu, že se opět udělá unikátní a báječný Lego příběh, kdy mě ty kostičky dojaly na černou duši. Mario ani samotný příběh nemá, což by nemuselo úplně hrát roli, ale nějaké sebeuvědomění, že se nacházíte v tom světě, a využíváte svou pozici. Tohle byla nuda, a to si radši pustím tu hranou céčkovou verzi, protože mezi tímhle snímkem nevidím žadný rozdíl, možná jen v tom že ten zkurvený Chris Pratt musí hrát v každém mega blockubsteru, co vydělá miliardu, což pravda je [jurský svět, mrk mrk]. Animáč nenabídne nic starým pařmenům, dospělým, co ještě mají mentalitu patnáctiletých pubošů, a zvrástělým veteránům, co si z nostalgie chcou zahrát ještě poslední multiplayer vyhlazování Dachaa. Pixely a Raubíř Ralph znějí ještě dobře, nemyslíte? #uhorkovásezóna 🥒 ()

Koda

Super Mario Bros ve filmu. Tak, než přejdu k mým domněnkám, tak bych měl zmínit jednu věc, která lidi dost pobavila. A to bylo vybírání herců pro tento film. Spousta youtuberů se smálo, že Maria namluvil Chris Pratt atd., tak i to mě trochu odrazilo, jestli se na to půjdu podívat.... ale neudělal jsem chybu. Ačkoliv i já jsem si říkal: Ty jo, že o ni tam šoupnu na Maria Michala Holana... a bum, byl v traileru. Nic proti němu nemám, já ho mám rád, ale mám takový dojem, že už je prostě všude a já si ho spíše přirovnávám k jiným postavám. Třeba ta postava Yettiho bylo skvělá! Měl jsem štěstí, že jsem si vybral supr čas a byl jsem na Super Maria úplně sám, protože tenhle film byl geniálně zpracovaný. Ve filmu se nezapomínalo  na originální hru, která rozhodně nesměla chybět a takových Easter Eggů, které byly použity do filmu + soundtrack, který hrál Bowser doslova a do písmene mě rozzářil úsměv na rtech. Všechny ty postavy se vyblbly. Mario se snažil najít svého brácho a musel hledat v houbovém světě někoho, kdo mu ho pomůže najít. Mario, který naprosto blije houby, si nemohl vybrat lépe. Naštěstí láska Píč umí nevolnost zmanipulovat a zajistit formou videohry z roku 1985 poslat Maria a další skupinu opičáků zničit ještěra Bowsera, který miluje Peach. Sám Jack Black, který namlouval Bowsera si postavu náramně užil, už tak se předváděl v Cosplay, kde mu bylo dokonce někde na videu cenzurováno péro. Písnička Peaches je dost legendární, akorát mě mrzelo, že tučňáci nedostali nějakou náhradu za zničený hrad. Ale zase nějaký unikát to nebyl, nebylo tam moc emocionálních momentů, což je škoda, ale zase chápu, je to Illumination a ty se staví spíše, aby lidi pobavili. Fórky byly spíše dětinské, ale soupeření s opičákem mělo grády + výběr aut. Proto si tenhle film zaslouží krásné 4 hvězdičky. ()

sQelle

Upřímně jisté recenze tady mi přijdou naprosto zcestné, u animovaného filmu, kde je podle mě vhodný věk 3+ vyčítat, že je to moc pro děti a je to předavítalné, je úplně mimo mísu. Dospělejší témata otevírá Pixar a jiná studia, ale od tvůrců Mimoňů a ve světě Maria s tím nejde snad ani počítat. Sam jsem Maria hrál možná v 5-6 letech na videohrách, což byl ideální věk, i dnes samotné hry umožňují dětský režim, kde není možné schytat ránu. Co se týká filmu, tak je plný odkazů na celý Mario vesmír včetně Yoshiho, Konga a podobně. Dvě scény odkazují i na původní plošinovky s 2D kamerou a to jsou přesně ty momenty, kdy to drnká na nostalgické struny. Film asi není extra prošpikován humorem, ale dětské osazenstvo za mnou v napínavých chvílích skandovali "Mario! Mario! Mario!", což pro mě vypovídá o dost lepší hodnoty filmu, než než se tam bude někdo chechtat nad neustále stejnými vtipy, jak někdo padá, mlátí někoho do hlavy nebo si prdne v nevhodný okamžik. ()

iXtr3m3

Práve som sa vrátil z kina so svojou deväťročnou dcérkou a musím uznať, že je to jedna z najlepších videoherných adaptácii, čo som videl. Nádherná animácia, milý vtip, veľa akcie aj dobrodružstva, vtip síce skôr pre menších, ale kopa easter eggov. V podstate to šliape na päty spracovaním Lego The Movie, aj keď to bolo skôr pre starších, ako toto, ale spracovaním myslím. ()

FilmysMartym

Povedenej animák, ale zároveň perfektní Super Mario adaptace. Je jasné, že je tenhle Mario mířen na dětské publikum a v tom odvádí skvělou práci, pro ostatní to bude vtipná jednohubka s pěknou animací, která se za mě neskutečně povedla a klobouk dolů. Na druhou stranu pro fanoušky Maria a ty pravé srdcaře bude tenhle film rájem. Tolik odkazů na videohry a skvělé zakomponování herních Mario mechanik, přes ikonické roury až po širokou škálu "power-uppů" do filmu je jednoduše slast pro oči a nudit se rozhodně nebudete. Hudební podklad 80s hudby je taky parádní plus a dodává tomu něco navíc. Mario s Luigim jsou strašně sympatické duo a v českém dabingu se povedli perfektně, ostatně jako skoro všechny postavy. Vidět i mnoho dalších známých postav z tohoto světa bylo skvělé a hned si asi půjdu zahrát Mario Kart! :D ()

Elerrina

V prvním plánu hyperaktivní a barvičkovitá sestava videoherních sekvencí prokládaná krátkými dějovými momentkami, v tom druhém klasický, vlastně úplně archaický pohádkový narativ o statečném outsiderovi, který zachrání princeznu a její království (a bráchu) ze spárů draka. (Jasně, ona je to vlastně želva - ale chrlí oheň a chce si vzít princeznu, takže ...) Je to až příliš jednoduché, ale vytýkat předvídatelnost ději, který je primárně určen pro cílovku, která tyto vyprávěcí vzorce nemá ještě nakoukané, není fér. A navíc je to ve třetím plánu (vzhledem ke globální oblíbenosti) uspokojivý políček do tváře všem soudobým disneyovkám a pixarovkám, dokazující, že ta nejširší divácká základna nestojí o moderní rodinné a jiné experimenty a naopak je už docela vyhladovělá právě po takovéto klasice. ()

666Carnage

Parádní animace, která i příběhem spíš cílí na mladší publikum. Je zde hromada Easter eggů, odkazů a taky her, kterých pod touto značkou vyšlo. Parádní tempo a soundtrack. Pěkný animák 75%. ()

Litvicek

V kinosále plném dětí.. Rychlá, lehká, animovaná oddychovka jenž se neumí rozhodnout, jestli chce být pro dospělé publikum a nebo vyloženě pro děti. Pro děti je tam náročnější myšlenka určitých scén a textů a pro dospělé je to vyloženě místy moc dětinské, takže 3 hvězdy rozhodně sedí. Bylo to fajn na jedno vidění, anglický znění a titulky by víc potěšily ale v rámci mezí příjemný film, který skvěle adaptoval herní pojetí. Mamma mia! ()

Fary

Adaptace hry - proč ne, ale chce to taky nějaký příběh a ne jenom zajímavý vizuál. Jako cutscény z počítačové hry super, ale dívat se na to hodinu a půl je docela utrpení. ()

SpaceOdyseus

Ani nevim, co jsem cekal. Proc jsem na to koukal? Ocividne to neni film pro me. Nejsem dite, nemam nahrano hry od Nintenda, nikdy jsem nehral Smash Bros. ani Mario Kart a ke stesti mi nestaci kriklave barvy a hlasite zvuky. Furt se tam neco deje, takze se to dokoukat da, ale druhy den si z toho nepamatuju lautr nic. ()

Petr.Kocfeld

Docela neškodná pohádka s fantazijními prvky,která je určena zvláště pro děti.Akce a dialogy jsou docela dobré.Jinak je to trochu přemíra fantazie a fantazijního světa.Přesto se mi to docela líbilo.Dávám 3 hvězdy a 60 procent.Zkrátka jde o fantazijní pohádku podle dnes již "retro-hry",kterou jsme hráli jako děti.Roztomilá skákačka zůstává však hlavně jako neškodná zábava pro děti a mládež.Dospělé publikum tento snímek tolik nenadchne,ale alespon si jej pustí z nostalgie,která vzpomíná na 90.léta.Jinak oni dva sourozenci Mario a Lougi jsou sice trochu nemehla,ale jinak jsou svým způsobem i "sympatičtí". ()

perna182

Skvělá jízda hlavně pro fanoušky Maria a hráče Nintendo her, která v sobě skrývá nekonečné množství odkazů, narážek a referencí.  Děj filmu je jednoduchý, tady snad nikdo nemohl čekat nějaké složité rodinné drama s hlubokomyslnými projevy. Sice plný klišé a lehce předvídatelný, ale vše funguje jak má.  Ke konci je děj možná trochu zrychlený, kdy by možná několik desítek minut navíc snesl. Jinak ale ubíhá ve svižném tempu celou dobu a není nikde vyloženě poznat, že by mu uspěchanost škodila, protože se tvůrci rozhodli nevysvětlovat jak co funguje, prostě vam to ukáží. Přitom se skvěle povedlo nakombinovat do sebe několik her, vyvážit poměr akce, humor a nepolevit v hravosti až do konce. Naopak dovedli navíc i překvapit, ale to nebudu spoilerovat. Fanoušci a děti si to užijí. Pro ostatní asi průměrný animák. Já jsem cílovka a jsem náramně spokojen. 9/10 ()

MnamBuchta

Jako malej špunt jsem k Vánocům dostal s bráchou konzoli Nintendo Wii a k tomu hry se Super Mariem, které jsem totálně miloval, a když se oznámil filmový Mario byl jsem na vlně hypu. A musím říct, že jsem nebyl vůbec zklamán a myslím si, že se tu klube další filmový vesmír, který bude Nintendo ždímat a mě to vůbec nevadí. Jelikož se jedná o videoherní adaptaci tak si dovolím tuto recenzi hodnotit velice neobvyklým způsobem a to takovým, kterým hodnotím hry. Pozitiva +Skvělá hudba (zakomponování AC/DC bylo top) +Krásná 3D animace +Tuna easter eggů +Fajn humor, který vám vykouzlí úsměv na tváři +Badass princezna Peach; Negativa -Jednoduchý příběh, který nijak nevyčnívá od ostatních -Dokážete předpovědět co se stane a nijak vás to pak nepřekvapí. Přes to všechno se jedná o skvělou videoherní adaptaci a super animák, který si užijou jak dospělí tak i děti. 8/10 ()

HydraCZ

Tak jsem doufal, že by Illumination mohlo pro jednou opustit svůj dětinský styl a ono prej ne. Zkrátka nepatřim do cílovky a tahle trapnohumorná sázka na jistotu, která si jen odškrtává herní reference fakt není pro mě. Kromě toho film strašně spěchá a není možnost s postavama pořádně navázat vztah, takže pak všechno působí nijace a emotivní momenty nefungujou. Za to animace je moc pěkná. Designy postav, prostředí, gadgety přímo jako z her, za to palec hore. A nebudu lhát, hodněkrát jsem při sledování dostal chuť koupit Nintendo a Maria si zahrát, takže účel to splnilo. Verdikt: „Jako reklama na Super Mario dobrý, film sám o sobě těžkej průměr.“ ()

Wishkah

Bohužel se tu dost projevuje tvůrčí studio Illumination, takže film má tak trochu ADHD, nicméně odkazy a humor se dost často trefí do černého a film je skvělým a zábavným animákem ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (viac)

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

Nová Mission: Impossible sbírá nadšené ohlasy

20.06.2023

Tom Cruise loni vlastnoručně zachránil kina a jeho Top Gun: Maverick se po fenomenální jízdě napříč světem zastavil až těsně pod 1,5 miliardami dolarů. Letos se něco podobného, ačkoliv tam to člověk… (viac)

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria