Na první pohled dokonalé manželství. Ona, Clarie Spencer (Michelle Pfeiffer), žena v domácnosti, která se vzdala kvůli manželově kariéře své hudební kariéry. On, Dr. Norman Spencer (Harrison Ford), univerzitní vědec v oboru výzkumu, nadevše milující svoji nádhernou ženu Clarie a půvabnou dceru Caitlin. Ovšem, když se jednou Clarie zmíní svému muži o záhadných hlasech v jejich domě, které slyšela, a o záhadném zjevení ženy, které v jejich domě viděla, manželství získává první trhlinu na dokonalosti. Norman přesvědčuje ženu, že ji straší její klamné představy s takovou vehemencí, že Clarie začne pátrat po neznámé ženě. Nicméně, jak se Clarie přibližuje k pravdě, je jasné, že zjevení se nedá zapudit. A vrací se zpět k Dr. Spencerovi... i k jeho krásné ženě. (oficiálny text distribútora)

Campbell

Jo tak tohle mě zklamalo a to maximálně. Herci odvedly skvělou práci Ford byl přesvědčivej a Pfeifferová byla taky dobrá. Ale zbytek stál za prd hudba od Silvestra na mě působila strašně obyčejně a nezapamatoval jsem si ani skladbu ze soundtracku. Scénář byl snad dělán na koleni, a nechápu proč si ho Zemeckis vybral když na něj působí fakt obyčejně. Aspoň ale třeba kamera působí hodně dobře a některé uhly mě fakt zaujaly a konec byl celkem pěkně udělanej a konečně byl akční, ale jinak slabota. 3* za herce, konec, sem tam napětí. Ale celkově zklamání na celé čáře. ()

Slarque

Robert Zemeckis dokáže kvalitně natočit snad všechno a tahle duchařská historka to jen potvrzuje. Jistě, scénář není zrovna dvakrát originální, ale má to docela slušnou atmosféru, díky které mi nevadilo, že jsem často tušil, co bude dál. Silvestriho hudba měla také k Hermannově možná až moc blízko, ale fungovala parádně. Narozdíl od jiných nehodlám dělat z pozitiv negativa. ()

Arsenal83

Na toto som bol ešte na premiéru a kino zážitok na mňa tak silne zapôsobil, že je to film pre mňa s plným počtom. Thrillerovo veľmi dobre prepracované a má to aj strašidelné momenty, ktoré síce čakáte, ale i tak vás to vyľaká. Ja mám slabosť na duchárske horory, z toho mám fakt husiu kožu. Veľmi dobrá je tu transformácia oboch postáv a obsadenie takisto špičkové. ()

klerik

Veľmi dobrý horor, ktorý mohol inak vyústiť. V podstate variácia na DOKONALÚ VRAŽDU s Douglasom. Inšpirácia Alfredom len tak srší, ale mne aj otrepané scény vedeli nahnať strach. PSYCHO sa pre mňa zbavilo nálepky filmu s najlepšou kúpeľňovou scénou... ()

dopitak

Nejhorší věc co se režisérovi může stát je, když si jeho film nikdo nepamatuje. Pod povrchem jsem už jednou viděl a dokonce celé, ale přesto mi dneska trvalo hodně dlouho, než jsem na to přišel. A protože jsem si ani za zlatý prase nedokázal vzpomenout o čem to vlastně je (totálně celá zápletka zapomenuta), kouknul jsem se ještě jednou. Což obvykle s filmy takového hodnocení nedělám.___Nemám rád lekačky a přitom Zemeckisův film s nimi pracuje jako se svým nejsilnějším prvkem. Nic víc v tom není. Scénář není moc duchaplný a Pfeiffer se po odhalení pravdy chová jak pipka ze Scary movie.Tož proto jen jedna. ()

LaciLC

V niektorých momentoch to rozhodne malo atmosféru. A ešte obsadeniu nemám prakticky čo vyknúť. Chybou filmu je však, že na svoju dĺžku 130 min je doslova príšerne nudný a s veľkou pravdepodobnosťou pri ňom zaspíte. Ale rozhodne neprídete o veľa, lebo tých mrazivejších momentov je zúfalo málo. Tentokrát to Zemeckisovi takmer vôbec nevyšlo a jedná sa o jeho najslabší film. ()

heyda

Herecká extratřída v podobě Harrison Forda a Michelle Pfeiffer hrají v docela povedeném thrilleru. Nemyslím, že jde o něco přelomového, ale rozhodně tam byly momenty, kdy jsem se fakt bál. No jo, Robert Zemeckis umí, ikdyž má za sebou samozřejmě větší filmové trháky. ()

sharky

Další geniální počin alana silvestriho. Film je místy opravdu velmi strašidelný a ze začátku vůbec netušíte, která bije. Michelle Pfeiffer (jak to ta ženská dělá, že vůbec nestárne!?) předvádí další ze svých oscarových výkonu ve filmu, za který ji nikdo oscara nedá. Takhle vypadá film, když se sejdou výborný režisér a neschopný scénárista, točit to někdo jiný s cameron diazovou v hlavní roli je to na odpad70% ()

Ivoshek

Je tu pár momentů, kdy mi běhel děda mráz po zádech, ale je jich na dvouhodinový film zoufale málo. Dal by se z toho sestříhat slušný pětiminutový klip na youtube. ()

SOLOM.

V době natočení se stal film docela uznávaným i zatracovaným, dnes už patří jen do lepšího průměru. Scénář filmu má několik chybek a ve filmu se objeví i pár slabších či nudných chvilek, ale pořád je vidět poctivá práce režiséra a herců, kteří se opravdu snažili. Před pár lety by mé hodnocení bylo asi vyšší, ale dnes už stojím nohama na zemi a musím říct, že znám i mnohem lepší filmy s podobnou tématikou. Znám ovšem i mnohem horší. ()

Othello

Narozdíl od zbytku světa mě bavil naopak ten konec, kde se ten film najednou začal chovat jak obsluha porodního sálu v jednom Monty Python skeči, který kvůli návštěvě primáře navezla k porodu ty nejdražší přístroje. Vyplácnout totiž 100 mega (cca rozpočet jednoho dílu LOTRa) na to, aby kamera doposud jezdila kolem přehrávající Pfeiffer, co se plouží po baráku, není nejlepší způsob jak zamaskovat, že se díváme na film, který vznikl především jako tučná výplatnice herecké dvojice, protože jinak není moc důvod, proč by stál tolik. Připomínám, že o tři roky starší Contact stál 90 mega a o šest let starší Forrest Gump 55. Takhle milionářská nadutost z toho filmu nějak ční. A já nemám bohužel tu schopnost napojení na rozmazlenou středostavovskou paničku, co se vláčí po opravdu odporném bílém interiéru obřího baráku a ve volném čase dělá dárkové koše. Cenu za nejlepší scénu ve vaně bych ale filmu dal, to zas ne že ne. ()

JASON_X

Jeden z nejlepších středoproudových thrillerů který znám, s tím nejodpornějším Harrisonem Fordem kterého znám a s tou nej... Michelle Pfeiffer, kterou znám. Ale faktem je, že film opakovaným sledováním rapidně ztrácí na přitažlivosti, prospěla by mu tak o půl hoďky kratší stopáž, a hlavně trochu méně afektovaného přehrávání obou hlavních aktérů (třeba takové ty svůdnické a vášnivé manželské hovory a pohledy působí extrémně trapně, senilně a antieroticky). No ale díky Michelle (heterosexuální dámy prominou) se je aspoň stále na co koukat a dost hrozný středoproudový začátek je postupně zapomenut. Scéna halotanového topení (se) Michelle ve vaně je jedna z mých nejoblíbenějších thrillerových scén, kterou znám... Ty moje čtyři hvězdy jsou za první zhlédnutí, podruhé potřetí bych už hvězdu ubral. ()

Lucasion

Ani nevím jestli jsem od Zemeckise viděl nějaký jiný horor. Já po celou dobu sledování myslel, že koukám na thriller s manželským dramatem v opuštěném domě. Hodně mi to připomínalo Okno do dvora, protože Claire (Michelle Pfeiffer), je doma sama a vidí cosi divného u sousedů. Pak slyší divné zvuky, otvírací dveře... No a já vlastně koukám na mysteriózní horor. On je film vlastně kombinace obou žánrů. V případě, že znáte konec a zápletku, tak podruhé Vám dojdou i nějaké další věci. Faktem je, že tahle hororová edice na dvd stála za druhé podívání. Zemeckis umí vytvořit atmosféru a dotazy na příběh se jen hrnou. Finále je pak možná docela natahované a to zcela zbytečně. Herecky ale moc pěkné. Kdo by neměl rád Harrisona Forda a Michelle Pfeiffer. Přesto možná druhá projekce bude dost pravděpodobně poslední. (60 %) ()

Shaqualyck

Vcelku průměrná duchařina navlečená do poněkud těsného thrillerového kabátku sází především na "chemii" mezi M. Pfeiffer a H. Fordem. Ta bezpochyby funguje, stejně jako všechny více či méně povedené odkazy na Hitche (Okno do Dvora, Psycho,...). Kdyby ale Robert Zemeckis trošku přitlačil na pilu a hlavně si odpustil neuvěřitelně úsměvný, možná až lehce stupidní "vodní" závěr s oživlou digitální mrtvolou, byl by můj verdikt určitě o hvězdičku lepší. Pár scén se dozajista povedlo (vana s omámenou pozvolna se topící obětí), jinak je ale tenhle film něco mezi poctou legendárnímu Alfiemu a obyčejnou spotřební "lekačkou", no a to mi na režiséra Zemeckisova formátu přijde trochu málo. ()

Lacike

Dost slaba parodia na Hitchcocka. Zasmial som sa asi styrikrat. No a pokial to nahodou mysleli vazne, tak je to uplna tragedia. Klasicky pribeh o duchovi, ktory sa snazi hlavnu hrdinku varovat pred nebezpecim a pritom jeho snaha ma v prvej polovici vyvolavat napätie a rôzne lakacky. Mne tento typ pribehu ale nikdy stach nanahanal, kedze je jasne, ze ten duch hlavnej hrdinke ublizit nechce. Takze cely cas cakame, kedy jej dôjde to, co je kazdemu jasne uz z traileru. Pozor spoiler pre ludi, ktory nevideli trailer. Ze pachatelom je Harrison Ford. Co je uplne na hovno, kedze spravanie jeho postavy vôbec nedava zmysel. Ale holt je to film, v ktorom ma byt Ford za megaparchanta za akukolvek cenu. Najtragickejsie je ako vazne je cela ta absurdna pointa podana a ako vyrazne sa hudba snazi navodit dojem temnej atmosfery, ale nakoniec cela ta snaha vyznieva trapne. Pred rokmi som videl trailer, ktory ma od filmu odradil natolko, ze som si ho pozrel az dnes. Mal som verit svojim pôvodnym pocitom, ze to bude sracka. Vysledkom je najhorsi Fordov film a odteraz uz budem mat strach si bez obav z kvality pustit nejaky dalsi jeho film. Ked je schopny natocit nieco taketo, tak sa od neho da ocakavat cokolvek. 1/10. ()

argenson

Ani velká jména herců v hlavních rolích a režiséra mě nedonutí poslušně smeknout před touhle duchařskou pitomostí. Banální hororová historka s neskutečně idiotskými dialogy, nijak objevná závěrečná půlhodina s nutným happyendem... mohlo by mě to zklamat, ale naštěstí jsem nic extra nečekal. ()