Schodisko

USA, 2022, 8 h 16 min (Minutáž: 57–69 min)

Príbeh inšpirovaný skutočnými udalosťami sleduje osudy rodiny Michaela Petersona zo Severnej Karolíny a podozrivé okolnosti okolo úmrtia jeho manželky Kathleen Petersonovej. (HBO Max)

Kozlowski8

Velice dobře filmově zpracovaný skutečný případ smrti Kathleen Petersonové, který odstartoval velmi dlouhý soudní proces s manželem mrtvé - spisovatelem Michaelem Petersonem - obviněným z její vraždy. Vrstevnatý příběh s několika liniemi, představujícími různé úhly pohledu na případ a pečlivé zkoumání možných variant průběhu osudné noci. Zajímavý a dobře natočený seriál s poutavým dějem, hezkou hudbou a výbornými hereckými výkony. 75 %. ()

Annaroz

Mám rozporuplné pocity. První dva díly byly fajn. Pak už se to vleklo, poslední dva zas byly o.k. Vadilo mi přílišné přeskakování v čase, pletly se mi postavy potomků, sester a jiných příbuzných. Colin Firth hrál skvěle - jak ho mám ráda, tak zde mi byl vysloveně odporný. ()

jarmil8

Skvěle obsazené, skvostně zahrané (Toni Colette by měla nepřetržitě sbírat ceny, Colin Firth byl nesympatickej až hrůza, Sophie Turner jsem ani nepoznal...) a poutavě zrežírované. Ačkoliv jsem si dělal zálusk i na dokument, po tomhle náhledu mě přešla chuť (Juliette Binoche rules!). ()

Royaldell

Prvni polovina téhle minisérie byla fakt dobrá, odsípalo to, bylo to zajímavý a vtáhlo mě to. Po čtvrtém dílu už to šlo dolů a jenom jsem čekala na to, jak to dopadne a to mě taky úplně nenadchlo.. No, takovej průměr, kdyby se autoři trochu odchýlili od skutečnosti a něco by si tam přidali a upravili, asi by se na to koukalo líp.. ()

NikiVai

Colin opět exceluje. Schodiště je velmi slušně zpracovaný příběh podle skutečné události. Baví mne různé varianty co a jak se mohlo stát. A tak co se vlastně stalo???? ()

hanca.uh

Kurňa to bylo teda dlouhé a nezáživné. Občas jsem měla i chuť tomu Michaelovi dát za ty jeho ohyzdné výrazy v obličeji jednu do rypecu - teoreticky.....možná za to Colin Firth nemůže:-))). Při sledování 6. dílu jsem si říkala: bože, to je nuda, to už dál nedám....ale nakonec při vybičování jsem se i na poslední 8. díl seriálu statečně dokoukala, ale........no v podstatě jsem si z celého příběhu nic moc neodnesla. a ani závěr nepřekvapil. Toni Collette ale opět výborná. ()

motyka52

Když jsem se úplně na konci dozvěděl, že to celé bylo inspirované skutečnými událostmi, částečně to v mých očích tvůrce omluvilo ... ale fakt jen částečně. Protože tohle je další klasický případ "podařilo se nám vytvořit vtahující příběh, ale uspokojivě ho rozmotat je daleko těžší". Schodiště je ve své první polovině skvělé - story zaujme, je to rafinové, s divákem si hraje, ale nedělá z něj blbce, jsou tam občas originální filmové nápady. Ale druhá půlka jde pomalu do kopru. S koncem prvního soudu, začne přešlapování na místě, které je takhle zpětně s vědomím toho, že nějaký podobný případ se stal, trochu víc pochopitelné, ale divácký zážitek to nevylepší. Druhá půlka je prostě mlácení prázdné slámy, tvůrci honí několik zajíců najednou, kolikrát ani není jasné proč, vleče se to a nakonec ... je konec. Je to škoda. ()

stret

Extremne zbytocne natiahnuty serial o homosexualnom ("Ja uz nechcem zit so zenami!") patologickom klamarovi. Nie, ze by pocas 8 hodin neboli vykreslene charaktery, motivy, traumy z detstva - boli. Ale siedmy diel - to uz sa clovek straca v zbytocnych bullshitoch, osmy to iste. V skratke, je to o homosexualovi, ktory cely zivot hlavne riesi s kym bude sukat. Od detstva - po starobu. A preco nemoze sukat s kym chce a musi sa hrat na heterosexuala. Lebo co je najdolezitejsie? No sukat. Ako opicky v lese. Javi sa ze v zufalosti a v modnom trende sfilmovavania realnych pripadov sa podarilo obsadit ackovych hercov do podradneho pribehu a dvojhodinovu temu natiahnut na 8 straslivo nudnych hodin. No - 8 hodin - hoci je aj 6 hodin zbytocnych - viac zarobku. Sukat a zarabat. To je podstata zapadneho cloveka. ()

slatkakuca

Jsem ráda, že jsem si o seriálu nic předem nezjistila, až po skončení jsem si našla, že to je podle skutečné události, což jsem ale tak nějak tušila. Na seriálu mě nejvíc bavilo, že moje mozkové závity jely od začátku až do konce na plný obrátky. Spousta věcí tam nebyla explicitně vyjádřena a člověk si je musel domyslet. Colina moc nemusím, což akorát podpořilo nesympatie k postavě. Nicméně, stejně jsem mu celou dobu fandila a jeho sekce mi byla sympatičtější. Hodně mě bavil Jean a Sophie, protože Juliette je úchvatná. Naopak mě vůbec nebavily dcery, to jejich neustálý řešení Německa bylo jen natahování, který nic příběhu nedalo, maximálně přidalo další zmatky k jeho osobě. Flashbacky bavily. Sova nedotažená, ztracena do prázdna a nejen sova,škoda. A velký respekt výběru herců a maskérům, ty podoby jsou úžasné. ()

alienable

Sovy nejsou tím, čím se zdají být! I když tahle teorie mi přišla trochu přitažená za vlasy. Celkově mě to překvapivě bavilo, nejde o typickou krimi, kde se naservíruje zločin a čeká se na rozuzlení. Tady si můžete vybrat, čemu budete věřit, nabízí se několik úhlů pohledu. Až na pár nedostatků (stačilo by šest dílů, zbytečnost některých postav a chvílema matoucí flashbacky) výbornej počin. Jdu zkouknout verzi francouzskejch dokumentaristů. ()

xterri

Nemuzu se porad rozhodnout, jestli 3 nebo 4 hvezdicky. Prvni dily jsou skvele, pak kvalita upada, dej se tahne a chvilemi me to vylozene nebavilo. Ale co nakonec rozhodlo, je to, jak je to natocene (flashbacku je tam zbytecne moc), ale rezie, kamera a strih me bavily moc. Take si myslim, ze film vystihuje to hlavni: mnoho verzi, mnoho uhlu pohledu, mnoho nejasnosti a veci, ktere nesedi... Vi vubec nekdo, co se ten vecer skutecne stalo? ()

pavlosji

Velmi slušně natočené dílo, velmi dobře zahrané.  Tvůrci to rozehráli tak, že stejně určitě nevím, jak co se dělo v kritickou půl hodinu. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD