Chudiatko film od oceňovaného režiséra Yorgose Lanthimose a producentky Emmy Stone prináša neuveriteľný príbeh o fantastickom vývoji Belly Baxter, mladej ženy, ktorú k životu vrátil geniálny a nekonvenčný vedec Dr. Godwin Baxter. Pod Baxterovou ochranou Bella túži po poznaní sveta a ľudí. Hladná po skúsenostiach ktoré jej chýbajú, utečie s Duncanem Wedderburnem, prefíkaným a zhýralým právnikom, do víru dobrodružstiev naprieč kontinentmi. Bella nepodlieha predsudkom doby a zasadzuje sa za rovnoprávnosť a slobodu. (Cinemart SK)

serdehelan

Spolupráca Lanthimosa a Emmy Stone po druhý krát ( predtým Favoritka ) a zase na jedničku. Emma Stone exceluje v role Belly a nebojí sa natáčať aj hodne explicitné scény, ocenenie Oscarom je v tomto prípade určite zaslúžené. Samotný príbeh je hodne bizarný, ale to sa u Lanthimosa očakáva a divák má rozhodne po celú stopáž na čo pozerať a nad čím rozmýšlať. Myslím, že nabudúce už toho Oscara dostane aj Lanthimos. ()

Vikmstr

Určitě ten příběh znáte taky: slyšíte superlativy ze všech směrů, kouknete na ČSFD a IMDB na hodnocení a ... odcházíte zklamaní z kina. Chudáčci asi jsou objektivně dobrý film - herecký výkon Emmy Stone je fenomenální a tohle by za mě byl asi jediný opodstatněný Oscar 2024. Ale musíte se prostě připravit na to, že jdete na artový film se slušnou dávkou bizarnosti. Pokud je to přesně to, co hledáte (třebaže normální filmy vám přijdou moc fádní a pořád o tom samém), pak se vám to nejspíš strefí perfektně do vkusu. Ač se mi to od půlky celkem líbilo, pořád ve mě zůstává pocit "co jsem to sakra viděl?!". Ano,  děj má hloubku a je jakousi alegorií na ženskou emancipaci. Ano, vizuál je místy působivý a stylově připomíná filmy Karla Zemana. Jak říkám, objektivně dobrý film, ale mě se asi hrubě netrefil do vkusu. Pokud chcete vidět něco originálního, jděte na to. ()

Simonro

Zdaleka ne tak sofistikované, jak místní tvrdí. V některých momentech první půle sice geniální, ale druhý poločas mi zkazil celkový dojem. Od Paříže dál se rejža snaží být strašně šokující, ale téma emancipace jaksi ztrácí na vážnosti. Je vidět, že to je film o feminismu natočený mužem, a právě to podle mě filmu trochu škodí. Emma Stone herecky fajn, ale ke konci už mě její postava lehce otravovala. Mělo to velký potenciál a ty 3* jsou možná kruté, ale bohužel to nezasáhlo ty správná místa. ()

Lendak

Tam kde iní budú iní krútiť hlavou a hovoriť, že Poor Things je iba morbídna komédia plná sexu, ktorá nikam nevedie tak ja, a pravdepodobne aj plno ostatných, budú žasnúť nad týmto príbehom o veľmi neobyčajnej žene a jej ceste za sebapoznaním. Emma Stone sa pre mňa stala veľkou súperkou pre Lily Gladstone v boji o Oscara. Svojím, sprvu, veľmi (až priam teatrálnym) výkonom, hlavne v prvej polovici, a naopak ku koncu svojím dosť komorným výkonom mi dokázala, že patrí medzi najlepšie mladé hollywoodske herečky. Ostatní nijak nezaostávajú, ale nedokázali ani zďaleka priblížiť ku Emme. Toto je moja prvá skúsenosť s Lanthimosom, takže som nebol až tak pripravený na jeho režijný a rozprávačský štýl. Ale toto ma dostalo do kolien. Spolu s úvodnou čiernobielou časťou je pasáž na lodi absolútny vrchol filmu. Táto perverzná cesta po Stredozemnom mori je bez diskusie jeden z, minimálne autorsky, najzaujímavejších filmov za posledné roky, ktorý v niektorých momentoch (nie pre mňa) presahuje hranice vkusu. Ako kačkopsa, alebo psokačku som rozhodne nečakal. ()

Simon.Dobes

Riadny bizárik, ktorý má hlbokú myšlienku. Pri tom množstve sexu, čo tu je, sa dá aj viackrát úprimne zasmiať. Emma Stone, ale aj Dafoe a Rufallo podali nesmierne dobré herecké výkony. Malo to svoju atmosféru - kulisy, kostýmy a svet, v ktorom sa to odohráva tomu napomáhajú. Cítiť tu klasiky ako Metropolis či Frankensteina, zároveň tu je dosť originality. Jedna z mála vecí, ktoré filmu vytknem, je že miestami bol príbeh naťahovaný. Človek mal pocit, že pozerá maratón nejakého seriálu - linka s pôvodným manželom už pôsobila trochu navyše. Ako celok som si film nesmierne užil a rád si ho v živote ešte pozriem. Bella mi prerástla k srdcu. 4,5/5 ()

hufnagel

Abstraktné,brutálne a úchylné,ale zároveň na druhej strane aj geniálne dielo.Zvláštna akoby gýčová kamera vytvárala obrazové orgie pomaly v každom zábere.Miestami mi to pripomínalo "Grand Hotel Budapešť".Brilantná Emma Stone. ()

morbn

Veľa rečí okolo toho, ako kozenka bobkov. Jeden vynáša ódy, druhý to hádže do stoky, ale svoju charizmu to teda má. Trošku natiahnuté, artové, trochu obscénne, pseudofilozofické, ale extra hĺbku tam nenájdeme. Predsa je to len "pop". Film poškuľuje po Steampunku, troška Viktoriánskeho hororu, nejaká tá inšpirácia Zemanom? Keďže Emmu mám rád, ako producentka to aj dobre zahrala a tie oči jej nevypadli... Ťažko budem úplne objektívny, nie je to ľúbivá bábika spoza veľkej mláky, ale dala to odvážne. Zvyšok hercov, ktorí dostali priestor rozhodne nezaostával. Dal som slabším filmom trojku a prikláňal som sa pri hodnotení k priemeru, ale pridám, je to sľubná 4 bodovka. Aj keď je otázne či sa k tomu niekedy vrátim. Možno tak pre Emmu a vizuál :) ()

Germanicvs

Nevšední až podbízivě líbivý vizuál, nápaditost námětu, skvělé herecké výkony...  A přesto se Yorgos nedokázal naladit na dokonalou frekvenci svých starších snímku, které tak trochu sám sobě tuneluje. Civilnost a jednoduchost je ta tam a nafintěné mixy barev a černobílého vizuálu jsou zde spíše úlitbou "popcornovému" divákovi než filmovému nadšenci z filmového klubu. ()

F2003F

Presne aké som čakal. Vývoj zručnosti Lanthimosa je voľne viditeľný už z prvého kontaktu. Tento vizionársky umelec ma doposiaľ dokázal dostať často až do onemenia svojou unikátnou tvorbou pri každom počine. Od Poor Things som opak vopred tušil a aj keď ide stále o poctivo budovanú artovku vyšší cieľ než široko zapôsobiť v nej nevidím. Úvodná polhodina síce pútavo navnadí na dojem výrazne vkusne odvedenej práce na jedinečne pojatom a v dnešnej dobe aj očarujúco lahodnom vizuále s hĺbavými myšlienkami a náročne odlišným záujmom na diváckom vnímaní, no po razantnom vytriezvení strhne do mainstreamového výplodu so záujmom jedine na ocenenia. Prefíkane obsadené a nádejne snaživo zahrané lenže nezmyselne pojatý scenár (narážam na dianie typu Ruffalo hľadá neznámu ženu po cudzom dome, ktorú keď nájde pohladí na prirodzení, následne odíde a v ten večer sa nerozvážne vyštverá k jej oknu s túžbou), v ktorom postavy naskytujú klamlivé zdanie svojim správaním a zvrhlo samoúčelnými dialógmi kto z nich je skutočne retardovaný. Piata ma veľmi láka, ale keď už originálne bláznovstvo na vyspelej úrovni tak rovnako bláznivo napísané, nie debilne a povrchne. ()

Easykill

Chudáčci, jsou docela všední příběhy, avšak zcela nevšedních karikatur, zabalené v absolutně bizarním a ARTovém hávu. Tento obal je zasraně stylový a návykový! O vlastnostech bizarního světa by se mohly vést debaty, taktéž rozbor jednotlivých postav by byl na dlouho. Tahle psychárna má prostě koule i když ne všechno musí zákonitě dávat smysl. Hodit jednotlivé žánry do mixéru, umí každej kretén, ale vymazlit ty chutě ve správném poměru je prostě umění! Pokud píšu, že to není film pro každého, tady to platí "čtyřnásob"! Už teď vidím ty srance, co se kolem budou psát.. Co musím Extrémně(!!!) vypíchnout je kamera! Dlouho jsem nebyl tak fascinován záběry, úhly a používáním techniky. Širokoúhlé až panoramatické (a ne jen ty) záběry spolu s barvami a odstíny fungují dokonale. Další v pořadí je určitě scénář a hned po něm herecké výkony. Za mě prozatím art movie of the year! ()

rigby

Podivně zvrhlý, místy až perverzní příběh zabalený do jakéhosi fantaskna. Kromě divného úvodu a ještě ulítlejšího závěru jsem se docela bavil, ale nadprůměr to rozhodně není. Uchopit to trochu jinak, vznikl by z toho hodně ujetý pornofilm. 3- ()

Karbos

Je potřeba si tyhle všechny pseudo pokrokové a emancipované báchorky užít, rychle se blíží doba, kdy toho deformovaného, tyranského, bělocha, co všem tolik ubližuje, vystřídá Ahmed ze slamu. V krátkém čase nezbude nikdo, kdo by točil takovéhle hyper-pokrokové filmy. Zato se bude hodně kamenovat.  Protože až odstřihnete vaše vlastní může od kormidla lodi jménem Staré pořádky, stejně vás kapitánský čepec nečeká, žádné kormidlo, žádný matriarchát. Na můstek se totiž hned nahrnou ti druzí, ti co byli tak dlouho zavření v podpalubí, ti před kterýma vás vaši muži tak dlouho chránili, než jste je poslaly do člunů a vás pak čeká rychlá plavba směr středověk. Dcery budou proklínat matky, za budoucnost kterou jim v dobrém úmyslu nadělily. ()

NikaIn

Páčilo sa mi to, páčilo sa mi to a to veľmi.Geniálne,Oskara 2024 si tento film zaslúžil a hlane Emma..Vizuál dokonalý, herecké výkony dokonalé,Emma neuveriteľná, geniálna, pútavé dialógy, osobitý humor.Za mňa majstrovské dielo,. Určite to nezaujme každého,ale ten kto je náročný a má rád trochu psycho,nekonvenčné filmy,tak si zgustne. ()

MrFarmer

Zajímavá stylizace, iritující hudba a celkově trošku přeceňovaná artovka. Námět není až tak zlý, ale ve svém duchu je to zase jen stokrát ohraná woke dějová linka o silné ženě a zlých mužích. ()

taibrek

Človek si nasjkôr vraví, že čo to pozerá za totálnu kravinu. Potom však pozerá ďalej a začína sa mu to aj páčiť. Páči sa mi ten vývoj Bellinej osobnosti a nutnosti poznania. Film nie je pre každého, ale dokáže si v ňom nájsť niečo svoje. Proste treba načrieť ,,do iného súdka’’ ()

hony23

Co se stane, když do dospělého ženského těla vložíte mozek novorozence? Mentálně zaostalá nymfomanka nasírající své okolí. Pro diváka chvílemi zábavné, leč po většinu času jsem sledoval hodiny, kolik minut ještě z té přepálené stopáže zbývá. ()

sus

Velmi noetrele az pro me extravagantne natoceny film, trochu porna, trochu zemanovskych kulis ala Cesta do praveku, trochu divadla, trochu scifi i fantasy, tak to mam rad. Zabery klicovou dirkou dost originalni. Ted jdu nekde zjistit, zda nahe sceny Belly hrala dublerka, nebo sama Emma, ale myslim ze to byla Emma, no doufam...:D ()

ssd3niss

Naprosto fascinující umělecké dílo. Kostýmy a lokace jsou na jedničku. Výkon Emmy Stone jako Bella Baxter je naprosto fenomenální a rozhodně si za tento výkon tu sošku Oscara zasloužila (fenomenální jak v běžných situacích, tak i v těch odvážnějších). Záběry z rybí perspektivy společně s barevností vytvořily něco skutečně výjimečného a neopakovatelného. Také nemohu zapomenout na hudbu, která tento film udělala ještě více speciálním a vytvořila takřka pohádkovou atmosféru. Prosím, více takovýchto filmů. ()

Válka Roseových dostane novou verzi

Válka Roseových dostane novou verzi

02.04.2024

Připravte se na notnou dávku vyhrocených manželských hádek na velkém plátně, u studia Searchlight Pictures je totiž v přípravách nová adaptace knihy amerického spisovatele Warrena Adlera pod názvem… (viac)

96. Ceny Akademie - výsledky

96. Ceny Akademie - výsledky