Třináct životů je film podle skutečné události, kterou sledoval celý svět. Strhující výpověď o záchraně thajského chlapeckého fotbalového týmu, který po přívalovém dešti zůstal uvězněn v zaplavené jeskyni Tham Luang. (Prime Video)

melmoth

Thirteen Lives je skvelým filmovým prevedením skutočného príbehu. Nechýba tu sebaistá réžia, komplexný scenár, dobrí herci, ani vizuálna stiesnenosť, akú prostredie zaplaveného podzemia poskytuje. Vďačný divácky zážitok je priam zaručený. Viac tu ()

Zaks

Na záchrannú akciu si pamätám, médiá toho boli vtedy plné. Náročné to muselo byť, ale že to prebiehalo až tak dramaticky, to som neregistroval. Dychberúce boli najmä podvodné jaskynné scény a pekne sa ukázala aj nejaká tá typická byrokracia, čo sprevádza dnešnú čudnú dobu. ()

teekanee

Brilantní film, kterýmu nechybí napětí a punc reality. Herečtí matadoři hrajou tak civilně, jak jen můžou a ostatní domorodí herci jim výborně sekundují. Howard znovu válí. 89% ()

ilegal1983

Velmi som sa tesil na tuto skutocnu udalost a Ron Howard sa toho zhostil bezchybne.Pribeh je vystaveny do morku kosti chladom so zatopenej jaskyne.Oderky na koncatinach pribudaju,psychika hapruje.Herci su super s charizmatickym Viggom na cele.Hudba pri titulkoch zanecha ten prijemny pocit.Nebyt mnozstva thajskych dialogov ktore sice podkresluju tu situaciu tam palil by som plnym.Videne druhy raz s dabingom a titulkami pri thajskych dialogoch.Pod vodou moze ticho zavidiet tejto pecke asi vsetky aspekty,menim hodnotenie na plne. ()

CreepyJoe

Jsem rád že se režie nechopil nějaký asijský režisér, protože to bylo prochcané patosem, až by člověk si přál v půlce filmu ať tam všichni pomřou. Ron Howard to pojal čistě pragmaticky až dalo by se říci dokumentárně i přesto je to však velmi emotivní snímek. Moc dobře si pamatuji jak média o tom psala po celém světě a když mi bylo sděleno že je chlapce zachránili, pamatuji si, že sám jsem byl velmi dojatý, stejně znovu jako u filmu, jsem rád že film se i vyhnul emočním ždímáčkám hollywoodských močolád, prostě je to silné téma samo o sobě, jak se z celého světa sjede 5000 lidí aby zachránilo 13 asijských chlapců, na které čekají vystrašené rodiny a vesnice. Velmi dobře zpracováno, zvláště pak podvodní klaustrofobické záběry. ()

Marcimor

Snad jenom dvě poznámky k tomuto výbornému filmu natočenému podle skutečné události: 1) Místo patosu a emočně přepálených scén chvílemi až brutální upřímnost a pragmatismus profesionálních záchranářů. A to je naprosto v pořádku, protože každý z potápěčů musel nejdříve zachránit sám sebe, aby mohl zachránit ty druhé. To je pro mě asi největší překvapení (příjemné) u filmu tohoto druhu. 2) Věc, kterou si vlastně ani vzdáleně nedovedu představit je ta obrovská odolnost a vnitřní síla, kterou ze sebe každý z nich musel vymáčknout. Ti chlapi si museli opravdu sáhnout až na dno. A dobrovolně. ()

Fibonacci

Koketuje to s piaťimi hviezdičkami. nazval by som to, že to bol taký veľkolepý šintirik. šintiričok. slzička sa dvakrat ťisla vonku, ale spravil som gachulinca a zatlačil späť späť, nevrátiš sa späť späť. ()

jirikzaboj

Nejlepší příběhy jsou ty, které jsou reálné a vyprávějí se samy. Záchranná mise z jeskyně Tham  Luang může být pro někoho zázrakem. Já jsem ovšem realista a tvrdím, že lidskost je dnes zakořeněná tak hluboko, že jsme schopni udělat cokoliv, abychom chránili lidské životy. Někteří více  a lépe, než ostatní a právě těmhle lidem patří veškeré pocty, i díky tohoto filmu. Howard tyhle příběhy ovládá bravurně a nepotřebuje k tomu ani přeslazenou hollywoodskou smetánku. Je to civilní, lidské, v mnoha ohledech autentické. Vypovídá to samo o sobě o spoustu rozhovorech s tvůrci a herci o tom, jak natáčení probíhalo. Je to vyobrazeno dramaticky, přesto skromně, bez jakýkoliv keců. Postavit na tom 2 a půl hodiny se mi nejdřív zdálo jako nesmysl, ale ta výstavba všech kroků byla skvěle nalajnovaná. Krok 1. Najít chlapce, krok 2. Udržet je naživu. Krok 3. Dostat je odtamtud. Ač jsem od začátku věděl, jak to dopadne ( stejně jako valná většina) , tak mě film dokázal udržet v plném napětí po celou dobu. Atmosféra byla také autentická, každý dobrovolník, záchranář, civilistů, stánky s jídlem, ambulance, potápěči, ten déšť a ty jeskyně. Jedno velké WOW. Tohle je precizní filmařská práce! ()

drsny_hery

Neuvěřitelný příběh, který by nikdo asi sám nevymyslel. Naštěstí se povedl alespoň mistrně zfilmovat. Všechno tady funguje, emoce pracují, nic diváka neruší, zůstává silný dojem. Tak to má být. ()

Named

Vyborné od začátku až po konec. Celou situaci jsem trochu sledoval, když to bylo aktuální, ale mnoho detailů o kterých se film zmiňuje jsem nevěděl. Colin a Viggo jsou senzační dvojka a rád bych je zase viděl v nějakém filmu společně. ()

zombiiik

Vyborne zobrazenie pribehu podla skutocnej udalosti. Je to velmi autenticke, bez zbytocneho patosu a tlacenia na city. Divak ma miestami pocit, ze sleduje dobre zrezirovany dokumentarny film. No uz spominane emocie nie su ochudobnene, pretoze ten realny strach o deti v jaskyni aj ich zachranarov prirodzene vyplynie na povrch aj bez umeleho snazenia. ()

floppy4

Veľmi dobre natočené, bez zbytočných klišé a emočného tlačenia na pílu, s dôrazom na autenticitu. Vlastne skôr to ide žánrovo po bezpečných chodníčkoch, z ktorých to nijak extra nevybočuje. Herecky tak anglicky hovoriaca trojka nedostáva nejak extra priestor sa predviesť, takže skôr len známe tváre pre lepší marketing. Zaraďujem to medzi tie lepšie "based on true story" filmy, celá táto výnimočná udalosť dostala celkom dôstojnú poctu. ()

ERIKX

Rok 2022 priniesol aj tento film, ktorý a u mňa stal instantne klasikou. Perfektne spravený film s Viggom a Colinom v hlavných rolách, ktorý tu ukazujú svoje vynikajúce herecké schopnosti. Ron Howars sa vôbec neponáhľa a veľmi realisticky nám ukazuje udalosť, ktorá sa stala v Thajsku. Má to silné atmosférické momenty, niektoré sú až horrorové a niektoré vás hodia do veľkého napätia. Musím vyzdvihnúť aj technickú stránku filmu. Kamera je fantastická a hudba pridáva na celkovej atmosfére. ()

ujfi

Tak tohle je parádní film. Neskutečně natočené drama záchrany chlapců v Thajsku. Syrové drama ukazující šílené podmínky panující při záchranné akci. Ukazuje náročnou práci záchranářů, kterou jsem si nedokázal představit před zhlednutim tohoto filmu. Moc me tento film nelakal, protože jsem si říkal, ze to bude o placicich rodičích a s nádechem oslav záchranářů. Byla to chyba, tohle je skvělý film…. ()

PORTER44

Povedeně natočené,sice jsem na akčnější snímky ale záchranářské drama z jeskyně kdy nebyl čas se nudit protože jim šlo o čas k tomu docela dobré herecké obsazení,nechybělo jak napětí tak hlavně šťastný konec. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

24.12.2022

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

Warneři uzavřeli dohodu s MGM

15.08.2022

Studia MGM a Warner Bros. Pictures uzavřela novou několikaletou smlouvu, podle níž v budoucnu přeberou Warneři zodpovědnost nad mezinárodní (tedy mimo USA) filmovou distribucí MGM. To mělo doposud… (viac)