Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

iXtr3m3

Nemastné, neslané, rozťahané, najväčšie pozitívum, že napriek tomu, že je to od Netflixu, tak tam nebolo žiadne LGBTI, predpokladám, že kvôli castingu, ktorý je na inej úrovni. Škoda nevyužitej šance, pretože dobovo to bolo fajn. ()

borec999

Dobová kriminálka s fajn hereckým obsadením, občas dobrou temnou atmosférou a solídnym rozuzlením. Najväčším nepriateľom filmu je vlastne on sám, respektíve jeho prehnaná dĺžka ktorá spôsobuje, že tempo hapruje a vznikajú občasné hluché miesta. Ako mysteriózna detektívka s nádychom hororu na jedno pozretie fajn, ako ambiciózne dielo poškuľujúce po filmových cenách, či diváckych rekordoch na Netflixe je to prúser. Lepšie 3* a 60% ()

Loki_Six

"I do believe that the Academy takes away the young man's will. Advances him with regulations and rules. Deprives him of reason. It makes him less human." ()

Hanys_

Závěr to trošku vylepšil, ale většinu času je tenhle velký netflix projekt zase jenom zklamáním. Bale skvělý, falešný Poe taky, ale ten děj je i přes brutální mordy taaak nudný. 5/10 ()

Corpsegrinder

Tenhle typ dobový kriminálky mám rád, bohužel tohle konkrétní dílo je až moc rutinní a nedokáže pořádně přitlačit na pilu. Hodně scén vyšumí do prázdna a zejména první polovině chybí jakákoliv údernost, naštěstí ke konci kdy přichází celkem nečekaný odhalení mě film trochu probral. Dudleyho herectví je zde hodně zvláštní a nemůžu se rozhodnout zda bylo dobrý nebo špatný. Což ovšem tak nějak shrnuje celej film. ()

F.W.Colqhoun

The man you're looking for is a poet. Když může být Abraham Lincoln lovcem upírů, proč by Edgar Allan Poe nemohl vyšetřovat rituální vraždy na West Pointu. Na rozdíl od jiných oceňuji funebrácky pomalý rytmus vyprávění. Očekávat od čehokoliv pracujícího s odkazem Edgara Allana překotné tempo může jen pošetilec a povinnou gotickou atmosféru, která společně se zimní výpravou představuje nejsilnější složku filmu, v akčním úprku nevypotíte. Cooper nechává diváka klesat do jámy tajemství s metodickým sadismem španělské inkvizice. Cestou je díky krásné kameře, Howardu Shoreovi v poloze mezi Se7en a Společenstvem a dechberoucímu, převážně britskému obsazení, věru co poslouchat a na co koukat. Každý zvlášť musí posoudit, zda hloubka a temnota jámy dostojí legitimním očekáváním. I když jsem nečekal vraždící opici, vymyslet či ukrást od libovolného nestora detektivního žánru se toho dalo určitě víc. ()

mclenin

Má to poněkud rozvleklé tempo, no zachraňuje to herectvo Ch. Balea a (predovšetkým) H. Mellinga, pekné scenérie zimnej krajiny a dobrá hudba. Je to pomalé, melancholické, takmer až komorné, s fajn vyvrcholením, určite netreba čakať Hercula Poirota či iného akčného detektíva, tu sa pracuje s atmosférou, mne to sadlo. ()

woodsman odpad!

kokos tak takyo odpad som sakra dlho nevidel a ze bracho dobry film tak som pozrel vau neskutocny shit ten netflix toci len same sracky toto ma len utvrdilo cest vinimkam ()

Asmodin

Díky bohu Harry Melling vyrostl a já se ráda budu dívat na filmy s ním. Zpočátku se mi zdálo, že strašně přehrává. Detektivka byla zajímavá hlavně na závěr, ale chybí mi tam hororový prvek. ()

filipvrbik

Ponurá kriminální detektivka, zasazená do roku 1830, s vynikající kamerou, hudbou, scenériemi a skvělými herci s Christianem Balem na čela... Začátek super, navozuje hororovou atmosféru? Bohužel pak je z toho taková standardní detektivka, alá Hercule Poirot, ale samotný konec to zase trochu zlepší, i když po pravdě řečeno, dalo se to čekat, jak to dopadne...70% ()

ac3r

Těžko se to hodnotí, ten film mohl být vynikající, ale je to tak divně utahany, že to dost výrazně snižuje zážitek i atmosféru. Škoda, já tyhle filmy můžu, ale není to ono. ()

bobstock

Napoleon už je 9 let po smrti a Boženě Němcové je právě 10let. V USA je zvolen na trůn demokrat Andrew Jackson a nedaleko na vojenské základně založené roku 1802 se právě mladý kadet Edgar pere ve svých volných chvílích s hlavou plnou nehynoucí až patologické posedlosti po smyslu života a smrti. Když to se při jednom jeho alkoholovém opojení objeví detektiv Landor, který ho vhodí do víru vyšetřování podivného úmrtí. A do víru? Tak úplně ne. Film je sakra dobře udělaná vleklá dobovka, která se soustředí na niternost postav, zimní krajiny zasažené znepokojující událostí a perfektních kostýmů na úkor akčních scén, kterých tu je opravdu na jeden prst. Především Harry Melling dostává mnoho prostoru k perfektnímu zosobnění slavného spisovatele, při kterém často ztratíme pojem o jeho kolegovi jakožto nakonec velmi důležité postavě v případu. 70%  +za kameru Masanobu Takayanagi ()

Klajnik odpad!

Bez napětí. O hororu nemůže být řeč, zato je to ale špatná detektivka. Rozuzlení nefunguje. Nudné, protože je to o ničem. Neopodstatněně dlouhá stopáž. S tímhle můžou jít do píči. To vážně nemaj nic lepšího na zfilmování? ()

Untentrauer

Příběh a hlavně děj filmu není stavěný na to, aby rozuzlení přišlo 5 minut před koncem. Vyšetřování případu pak vypadá, jako nelogická fraška rozplétaná náhodnými a nahodilými kroky danými scénářem a nikoliv schopnostmi Landora. Velmi to filmu uškodilo a větší smysl by dávalo pokud bychom Landorovi pohnutky, nebo aspoň některé souvislosti znali předem. Rozhovory ve filmu, zejména ty, které vedl E.A.Poe mi někdy nedávali smysl a bylo těžké si je vyložit. Přišlo mi zbytečné tuto postavu takto napsat nehledě na to, zda taková skutečně byla (celkově vzato tam mohl být kdokoliv jiný, jakýkoliv jiný kadet). Film nesplnil mé očekávání a celkově jsem zklamaný z tak promarněného nápadu. Filmy tohoto žánru mám opravdu rád obzvlášť z takto atraktivní doby a prostředí. Byť závěrečné vysvětlení dává ději, Ladorovu chování a jeho určitým krokům smysl nelze ho přijmout s uspokojením protože na to nebyl film prostě připraven/vytvořen. ()

bozka10

Pre mňa sklamanie.Atraktívne dobové zasadanie,samotná prítomnosť Poa sa zdala byť dobrá,ale potenciál bol hnusne odfláknutý nekonečnými dialógmi,bez nejakého výrazného napätia,alebo atmosféry a o horore nemôže byť ani reč.Nakoniec z toho bol suchý,do velkej stopáže natiahnutý sterilný detektívny príbeh bez štipky odvahy. ()

Warhorr

První mírné zklamání tohoto roku ? Zřejmě ano. Asi jsem měl až příliš přehnaná očekávání. Trailer byl naprosto vybombený a těšil jsem se. Jenže herecké obsazení a působivý vizuál tamější přírody a akademie West Pointu společně se zasazením děje do USA 19.st je to jediné, co mohu hodnotit víceméně pozitivně. Doufal jsem, že film ve mě bude evokovat můj oblíbený snímek Z pekla, s Johnny Deppem. To se bohužel nekoná. Můj hlavní problém tkví v tom, že se mi nedostalo pocitu, že sleduji po celou dobu mystery kriminálku. Není tu v podstatě žádná akce, jen trochu na konci, jinak vůbec. Nepotřebuji, aby se tu vraždilo v jednom kuse, mrtvoly přibývaly jak na běžícím páse nebo se v jednom kuse pěstmi konfrontovaly postavy. Jenže takový film potřebuje občas vygradování děje, něco, co diváka dokáže v určitých chvílích nakopnout, obzvlášť když tu máme stopáž přes dvě hodiny, a to v tomto případě zcela zbytečně. Místo toho je to kurevsky natahovaný, kdy poslouchám jen nějaké filozofické úvahy, blábolení, a tak se začnu nudit a nebaví mě se už ani soustředit na děj a modlím se za brzký konec. Nebavilo mě ani finální rozuzlení. Spíše mě to kurevsky zklamalo. Nemám rád, když vrah je právě tato zainteresovaná osoba. Nevím, jak moc se Cooper držel knižní předlohy, ale tohle je strašný. Bledé modré oko je klasickým případem, kdy jste z traileru totálně nažhaveni ale naservíruje se Vám jen těžce průměrná kriminálka. Znovu už to nikdy vidět nechci. ()

Flopik

Komorné krimi zasadené do roku 1830  s vynikajúcou dobovou atmosférou. S hororom to nemá spoločné absolútne nič, to by som rovno škrtol. Bale vyšetruje satanistickú vraždu na vojenskej základni, čo by samo o sebe bolo skvelé ale to prevedenie. Má to cez dve hodiny a tiahne sa to veľmi pomaly, vyšetrovania je málo, dravé to je málo, väčšinu času sa tu len kecá. Bale skvelý ale veľká poklona pred Mellingom, ktorý hral fantasticky. Už som si hovoril, že finále je slabučké a odhalenie jasné ale finálny zvrat to vytiahol o hviezdičku vyššie a ja som ho teda nečakal. Dlho som sníval o nejakej skvelej hororovej detektívke z minulej doby... a dlho ešte asi aj budem. U mňa medzi 3  a 4*, idem však na 3, nakoľko tu bolo očakávania väčšie. ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (viac)