Bývalý detektiv se ujme vyšetřování záhadné vraždy, ke které došlo na americké vojenské základně. Pomáhat mu přitom bude mladý kadet z West Pointu jménem Edgar Allan Poe. (Netflix)

Sunny.69

Jak bylo již zmíněno, pomalé tempo tomu úplně nevadí. Přesto však mi přišlo, že některá místa ve filmu působila prázdným dojmem, ačkoli dané scény a události byly ve filmu důležité, a nebyla to tedy scéna pro výplň. Závěr filmu měl ale spád a nebyl nijak natahovaný. Nebýt těch pár nedobře zvládnutých míst, určitě by si to zasloužilo pátou hvězdu. Jeden z mála kvalitních nových filmů (navíc z Netflixu!). ()

Muel

| Netflix | Scott Cooper ešte asi potrebuje čas. Vie, ako nahodiť atmosféru a vie film obaliť do mysteriózneho kabátu, ale nevie, kedy strihať a nevie to dramaturgicky vybalancovať. To ale neznamená, že jeho The Pale Blue Eye je zlým filmom - strašne veľa vecí je tu správne a aj samotný Henry Melling je tu vyslovene presný ako E.A. Poe. Ale ako som už spomenul, akonáhle film začína byť fakt nápaditý a atmosférou hútny, to Cooper zasype nudnými dialógmy a nezaujímavými dejovými linkami. Musím si pozrieť jeho ostatné projekty, ťažko povedať, či mu to nevyšlo iba tu. Každopádne to za pozornosť stojí aj tak a radšej si pozriem toto, ako nejakú generickú marvelovku. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

Illy

Půjdu proti proudu, ale dokážu pochopit všeobecné zklamání, já jsem byl  však spokojenej. Já dostal vtahující atmosféru a výborné herectví v téhle dobové kriminálce. ()

warrenur

Skoda tych az bolestne natahovanych "sroubovanych" dialogov v staro-anglictine. Nebyt dovysvetlenia   udalosti v poslednej cca patine filmu, bol by som presvedceny, ze som zbytocne zabil 2 hodiny svojho casu - hoci si to takmer myslim. :) Napriek nasadeniu Christiana Bale-a, najvacsieho hereckeho chameleaona medzi hercami, vas film bude zrejme nudit. A to napriek osobe legendarneho E.A.Poa, ktore nesie take mysterium, ze uz len jeho vyslovenie vzbudzuje u zainteresovanych zaujem. Skoda, zasadenie a uz spominane bolestne "natahovanie" boli obcas divacky utrpne. Na vlastne riziko s mnozstvom vlastneho casu. Zaner horor laskavo vyskrtnut. 40% ()

ROCK,THE

Skvělý výpravný detektivní příběh se špetkou mysterióznosti. Tohle bude jeden z těch filmů který rozhodně budu považovat za jeden z nej roku 23. ()

MiniMinion

Jen málokdy se stane, aby někdo hrál ve filmu s Christianem Balem a zcela ho zastínil, ale Harry Melling coby Edgar Allan Poe to nějakým způsobem dokázal. To ovšem neznamená, že by Bale zaostával nějak výrazně, spíš jen role detektiva Landora není nějak extra hluboká, a scénář Christianovi vlastně neměl co nabídnout. Scénář je obecně nejslabším článkem filmu - začátek je docela slušný, nastolí atmosféru a představí postavy, samotné vyšetřování ale není nijak poutavé, ona záhada není až tak zajímavá, a ani postavy nejsou zdaleka prozkoumány do takové hloubky, jak by si zasloužily. Ve třetí třetině se však opět děj rozhýbe, trochu se vlastně změní žánr do toho přijde jeden překvapivý zvrat, a rázem dostaneme velice solidní zakončení. Škoda jen té necelé hodinky uprostřed, kterou se divák musí spíše prokousat, než aby si ji užil. Ovšem alespoň je příjemná na pohled, neboť kamera, barevná paleta i výprava a kostýmy jsou excelentní, a hodnocení filmu vytáhly nad průměr. Lepších 70%. Více zde. ()

molcan2

V záhadnej vražde "Bledomodré oko" z roku 1830 si bývalého policajta Christiana Balea najme Timothy Spall (riaditeľ neďalekej novej vojenskej akadémie West Point), aby vyšetril strašnú smrť kadeta. Pomáhajú mu (alebo nie?) mladý Edgar Allan Poe (vychádzajúca hviezda Henry Melling) a lekár akadémie Toby Jones (a rodina vrátane Gillian Anderson). Výborné herecké obsadenie (vrátane Roberta Duvalla, Charlotte Gainsboroughovej, Freda Hechingera a Simona McBurneyho) je skvelé (najmä Bale a Melling), ale skúsený scenárista a režisér Scott Cooper v tretej štvrtine predsa len nechá energiu klesnúť, čo inak pútavý a zvratový film znehodnotí. Je to dobré, ale mohlo to byť lepšie. ()

kesty

potenciál to malo značný, ale chcelo by to pritlačiť na pílu - v atmosfére, temnote a odhaleniach, ktorým chýbala ráznosť a akcent. ale na tmavý večer v zime slušné. priznávam, že som sa v polovici pýtal, kam to tak celé nakoniec povedie? ()

BOURQUE

Prostredie a obdobie sú vybrané dobre, ale zápletka a mysteriózna línia nenesie na sebe žiadne novšie prvky, alebo to, že by známe formuláre boli použité trochu inak. Tým pádom viac ako dvojhodinový pasáž je zbytočný, napriek tomu, že na koniec všetky prvky a drobné momenty (na prvý pohľad celkom „bezvýznamné)“ príbehu dostanú svoju opodstatnenosť (ale to sa dá dosiahnuť aj za menej ako dve hodiny). Ch. Bale robí, čo môže, ale jeho postava dostáva väčšie rozmery až na konci filmu. Vo vedľajšej roli prekvapili Gillian Anderson a Harry Melling. Ďalšia spolupráca Coopera a Bale nie je taká výrazná, ako v prípade Hostiles. Osobné hodnotenie: 72% (***) ()

Rockerman

Uznávám, že bylo zaděláno na lepší podívanou, ale pro mne je všechno co se týká E.A.Poea zajímavé, neboť od útlého mládí je mým oblíbencem. Tady je navíc ztělesněn ne příliš sympatickým hercem. Přesto dávám slabší čtyři, protože závěrečná excelentní půlhodina přináší ten správný zvrat v ději a je to právě E.A.P., který na to kápne. ()

AnanAss

Neskutečně nudná a pomalu se táhnoucí detektivka, kde by zkrácení klidně o hodinu nebylo na škodu. Nebo spíše kdyby děj mezi úvodem a závěrem nebyl tak nezáživně natočený. Nezachrání to bohužel ani herci s tradičně výborným Balem a hezká kamera. Podtrženo sečteno, další větší film Netflixu, který opět nevyšel. ()

hazaba

Docela překvapivý konec, zajímavý námět i přesvědčivé výkony herců. Přesto mě to neoslnilo a myslím si, že v hlavě dlouho nezůstane. ()

Olík

Depresivní detektivkomysteriózní žánrovka, dobově zasazená, kvalitně obsazená (především Harry Melling na jedničku)….ale proč je to sakra tak utahané? Divák navnaděn, posléze unuděn. Abych nebyl zase úplně zlí, tak hrozné to nebylo (naopak), jenom to úvodní vzrušení se postupem času (a že toho času je) rozplývá do ztracena. ()

MickeyStuma

Příběh se porovnává s tvorbou Edgara Allana Poa a vskutku oprávněně. Ony jsou totiž přítomny lecjaké odkazy na jeho díla, a to prý úmyslně, aby se přikrášlil duch příběhu a aby emocionálně souzněly s dramatickou tíhou. Použití jeho jména pro mladého vojenského kadeta tak není náhoda. Tentokrát byl scénář zpracován na základě stejnojmenného románu Louise Bayada a celé to skutečně hraničí až s temnou stránkou hororu. Příběh se vypráví s respektem k pravidlům žánru, což znamená, že se nehonosí nutností přitáhnout diváka napjatým dějem a dobře podtrženými zvraty. To může být u někoho chyba, u někoho přednost. Každopádně příběh dostává zvláštní punc metafory. Hybnou silou děje je sice vyšetřování vraždy, ale své přednosti má i hloubka vztahu otce a syna, kteří jsou po celou dobu středem pozornosti. Zasněžené prostředí místa děje už jen věrně poukazuje mrazivý pocit ze souběhu událostí. Naznačuje se šílenec pohybující se na svobodě lovící kadety Vojenské akademie USA, následně se děj obrací k satanským praktikám ovlivňující danou věc a nakonec se to všechno odebere k prvku pomsty, kdy dojde k překvapujícímu finále. Snímek je vcelku solidní, ale i přesto v jistém smyslu navozuje pocit zklamání. Obzvlášť na konci, který sice uspokojivý je, ale přesto stále zůstávají nezodpovězeny mnohé otázky. Snad i úmyslně, aby se zapojila fantazie diváků. Tajemná atmosféra, přijatelné herecké výkony, dobře sladěný náběh na finále s určitým pocitem zdánlivého napětí a určitě nečekaným zvratem, i když se náznaky objevují. Vyloženě se o filmovou pecku nejedná, ale své kouzlo to má. ()

GOREGASM

Scott Cooper netočil, netočí a nebude točit filmy pro masy. Hned druhým dechem je třeba dodat, že námětem a castingem svých snímků vždy velmi navnadí, ale ne vždy naplní očekávání a kvalitou svých snímků kolísá. Po fantastickém "Out of the Furnace" přišlo zklamání v podobě "Black Mass", po kterém mně uzemnili "Hostiles" a teď přichází opět spíše zklamání v podobě "The Pale Blue Eye" (Antlers jsem ještě neviděl ;-). Celé to táhne především Christian Bale, který má v zádech jehňátky zavánějícího Howarda Shorea a Cooper buduje atmosféru tajemných, ale brutálním vražd relativně ověřeným způsobem, kdy pomalým storytellingem stupňuje napětí a nechává diváka v napětí. Bohužel mysteriózní rovina snímku spíše ubližuje a rozmělňuje jeho intenzitu a napětí. Čistě detektivní level by tomu slušel mnohem víc. Závěrečné twisty a zvraty do filmu a jeho příběhu vetnou brázdu, která celkovou nesourodost jen podtrhuje. Škoda, protože formální kvality filmu jsou na špičkové úrovni. 60% ()

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

Obsazení nového filmu Scotta Coopera se rozrůstá

02.12.2021

Režisér Scott Cooper (Crazy Heart, Nepřátelé) přibližně před měsícem v kinech představil svůj dlouho odkládaný horor Paroží s Keri Russell a Jessem Plemonsem v hlavních rolích. V současné době však… (viac)