Wednesday

Chytrá, sarkastická a tak trochu bezcitná? Wednesday Addamsová vyšetřuje sérii vražd a tu a tam se na Akademii Nevermore s někým spřátelí. Udělá si ale i pár nepřátel. (Netflix)

veronica_mac

Asi jsem zkrátka čekala víc, hlavně od rodiny. Úplně nejvíc mi vadila čistá předvídatelnost, jinak docela příjemný seriál, líbil se mi sarkastický humor a konfrontace hlavní hrdinky s okolním světem. ()

Mafiapau

Nová škola Timmyho Buřtoňa rozhodně pálí jak gothická lolitka školy o novým semestru. V první episodě sic bylo vidět že jak kamera, nasazení objektivů, a herecký výkonny byli absolutně v bordelu, kdy asi rejža zapomněl na natáčení přinýst amplión a lidi měli ve všem bordel a nevěděli co mají hrát, ale to se následně spraví 2 episodou a pak už to jede jak to prase co kvičí pod Festerem který ho mučí pohledem na svůj nenapudrovanej xicht (tady mi hodně chyběl Lloyd no..). V průběhu seriálu mě občas vykolejila nekonzistence namejzk-apování Středičky. Jednu scénu vypadá jako čistá běloška co nevyšla z pokoje tak 4 roky, a v další vypadá jako kdyby byla pár měsíců na dovče v itálii. Sic tradičně mě první dojem zkazil humbuk kolem toho, a vyřvávání statečné neběložské ženy, která natáčela scénu tance když měla Wu-Hanskou chřipčičku.. OMG SO BRAVE.. vyliž.. Ortega hraje parádně, dostihla dokonce i s jejím jediným mrknutím za celý seriál i Pana Froda, a hraje mentálního sadistického autistu úctyhodně. Příběh smysl dávající a bohužel na druhé promítání už se kouzlo vytratí.. Hudba skvělá od začátku, a vše celkově skvělé od druhé episody (jak už jsem uváděl), tedy, až na pár věcí.. Papa Gomez jakožto vyžraný italský bůček mě moc nelahodí, spíš mám raději jeho hubenější verze. Navíc, tahle fraška jménem Gomez Addams mě obletěla.. Napadá mě že tam byl kvůli voice actu ale.. i tak.. Gomez.. A ta postava tam se nechová takřka vůbec jako otec, spíš jako rodinej přítel.. Mortýcije ušla avšak, znázorněna moc staře (asi špatná odbočka na terminálu :). Seriál má za mě jeden velký plus, a to je moje oblíbenkyně Brien z Tartu, která tam v podstatě tahá kromě Středičky herectví. Takže za mě rozhodně hodno znovukouknutí, a jdeme čekat rok na druhou sérii.. kill me.. ()

HonzysKISS

Nikdy bych nečekal, že se na Netflixu objeví seriál gothického typu, a ještě k tomu v podání Tima Burtona. Na Adamsově rodině jsem vyrůstal, takže jsem se na bezcitnou Wednesday těšil jak nikdy. Dopadlo to parádně! I když po pravdě můj první dojem byl velmi překvapivý, protože jsem netušil, že se to bude celé odehrávat na „magické“ škole. Tím pádem tu Wednesday není taková odpudivá a divná, jako na jiných školách. Trošku to zamrzí, protože jsem se těšil na celou rodinu včetně jejich panství. Každopádně seriál je samozřejmě přímo o ní, takže budiž. I tak jsem se velmi moc bavil. Jenna Ortega fantastický výkon. Její černohumorné doslovné dialogy jsou výborně temné. Styl oblékání je ikonicky přesný. Hraní na čelo, ze kterého jde husina, nebo oči a celková mimika obličeje je excelentní. Cynismus naprosto na místě. Skvělá není jen ona, ale velké kouzlo seriálu dělá její spolubydlíci Enid. Ta je neuvěřitelně skvělá, protože je přesným opakem Wednesdey. Je pořád veselá, barevná, má všude plyšáky, prostě klasická barbína. Scéna s pokojem na půl černý a barevný je topka. Jak jsem psal, seriál si získala hlavně Wednesday, ale její rodina se tu přece jen zřídka objeví. A za mě se naprosto povedla. Goméz je bizárně slizký stejně jako z původního díla. Bratr bez duše jakbysmet. Matka dobrá, i když škoda že z ní neudělali víc milfku. Nebudu vypisovat všechny. Doufám, že dostanou větší prostor ve druhé sérii, určitě si to každý z rodiny zaslouží. Ale měl bych zmínit Věc, která je naprosto boží! Zpracování neuvěřitelně povedené. Často i samotný divák si s Věcí doslova rozumí. Co se týče samotného příběhu seriálu, tak neurazí. Po pravdě jsem to tolik nevnímal, nechal jsem děj plynout a o dost víc mě bavily samotné dialogy. Co mě tedy na Wednesday zamrzelo je, že samotná Wednesday není zase tak bezcitná. Určitě je velmi cynická a bezduševní jak by měla být, ale hlavně spíš na začátku seriálu. Přišlo mi, že čím dál tím víc se stávala lidsky emoční (nebo jak to nazvat), což by se nic takového projevovat vážně nemělo. Ale naštěstí to nebylo tak hrozné, a na tohle si snad dají do budoucna filmaři pozor. Další věc mi vadila, že je to spíš feministický seriál. Všichni kluci jsou tu naprosté bábovky, které nemají žádnou silnou roli. Jediný šerif to zachraňuje. Ale záporná postava černošky je moc fajn. Samozřejmě je to Netflix, takže si tu neodpustil ani homosexualitu. Taky mi hodně vadilo to, že naši hrdinku balilo až moc kluků. To mi vážně přišlo hodně cringe. Protože jak jsem už zmínil, není skoro vůbec tak odpudivá, jak ji známe z originálu. Tady je až moc přitažlivá pro okolní svět. Jako co si budem, já se do ní reálně zamiloval také, ale prostě mi vadí, že to do seriálu zakomponovali. 90/100 ()

merit1

Ku koncu seriál výrazne strácal dych. Predvídateľnosť deja a dokonca aj dialógov už hraničila nie inšpiráciou, ale generickou nudou. Škoda, pretože vizuálna stránka bola fajn, Wednesday slušne hláškovala a internátna škola má nepopierateľné filmové čaro. Prekvapila ma ale jedna vec. Zeta-Jones bola pre mňa herečka, ktorá vie hrať, ale tu na mňa pôsobila mdlo, bez akejkoľvek hereckej chémie. Naopak Gwendoline Christie už nebudem mať zaškatuľkovanú ako herečku jednej role. ()

HydraCZ

Na seriál Wednesday jsem se hodně těšil, a nakonec se z toho vyklubala moc pěkná záležitost. Z širšího hlediska nejde vůbec o nic novýho, ale v žánru jednoduchých teen seriálů je to udělaný sakra dobře. Jde vidět, že nad tím někdo přemýšlel a dal si na každé epizodě záležet. Za celý seriál snad nebyl jediný moment, kdybych se nudil. Režie, scénář, postavy i dialogy byli tak za mě odvedený na jedničku. Jediný co mě trochu vyvedlo z míry bylo krapet překombinovaný finále (+dvě nechutný CGI monstra). Tim Burton je tady hodně znát a jeho styl miluju. Barvy, kostýmy, kulisy, všechno má svůj jedinečný styl, a na ten seriál se strašně pěkně kouká. A ještě jedna věc, Jenna Ortega prostě je Wednesday! Ta role ji nehorázně sedla, a hned jsem si jí zamiloval. Až mě překvapilo, jak skvěle dokáže předávat emoce, jenom za pomocí prostých pohledů, bravo. A nesmíme zapomenout na ples a její ikonický tanec, to byl pomyslný peak seriálu. ;) ()

Rozjimatel

Hoci seriály pozerám len výnimočne, na tento som sa nechal namotať synom a musím povedať, že som spravil dobre. Tima Burtona mám veľmi rád a bol som preto dosť nešťastný, že za posledných 17 rokov nestvoril okrem Alice v krajine zázrakov (2010) nič, čo by ma nejako uchvátilo. Tento seriál ale znamená jeho návrat v plnej paráde. Má to taký ten jeho osobitý a nápaditý štýl so skvelou atmosférou, výborným čiernym humorom (napr. super nápady ohľadom Thing) a vynikajúcou hudbou Dannyho Elfmana. A zvlášť musím vyzdvihnúť perfektný herecký výkon hlavnej predstaviteľky Jenny Ortegy (Wednesday Addams), ktorej výborne sekundovala Emma Myers (Enid) ako jej úplný protiklad. Celý seriál si udržiava veľmi slušnú úroveň, snáď s výnimkou záverečnej epizódy, ktorá pre mňa bola miernym sklamaním kvôli jej stereotypnosti (tá nápaditosť predošlých epizód sa nejako vytratila). ()

woodsman

vau naprosta parada cierny humor nemal konkurenciu Jenna Ortega je naprosto dokonala a sexy velym dobre sa nanu diva tesim sa na 2 seriu ma to velky potencial ()

Zombi

Tak tohle se opravdu povedlo, konečně něco co může alespoň trochu uspokojit fanoušky HP, přitom to má svůj vlastní styl a feeling. Obsazení je parádní, Ortega je skvělou volbou, snad jen Guzmán mi tam moc nesedí, ale aspoň má málo prostoru. První 4 díly, které režíroval Burton jsou u mě za 5 hvězd, až tak jsem byl z toho nadšenej, režie, tempo, hudební podkres dokonce s Apocalypticou, prostě paráda. Od pátého dílu to jde trochu dolů, i scénářem, na to jak je Wednesday chytrá, chodí do většiny zásadních konfrontací beze zbraně apod., ale pořád je to dostatečně fajn, abych tomu dal spokojené 4 hvězdy a těšil se na další řadu. ()

bobstock

Lacinej filmovej trik. K smrti sarkastickej Středě dejte na pokoj petrobarevnýho, cáklýho vlkodlaka a bude to fungovat. Snést povahově dvě Ortegy v jednom seriálu o Addamsových bez Addamsových s příchutí pottrovských bradavic? To bych se radši zabil. Né že by nehrála danou polohu z rodiny, ale spíše nežli její vlastní povaha to působí jako maska před nechtěným průnikem jakýchkoliv citů z okolí. PS: Fred Armisen byl tragickej tah a Christopher Lloyd jakožto strýček Fester je na hony nepřekonanej.. ()

Mimomisu

Nakonec tomu ty 4 dám a není to vysloveně s odřenýma ušima, ale celou dobu mi přišlo, že by se mohlo jít o trochu víc nadřeň. Že bude Ortega skvělá jsem tušil už při oznámení castingu, ale stejně mi u ní ještě něco chybělo. Paradoxně mě herecky bavil mladší ansámbl, snad všichni dospělí měli tendence zbytečně přehrávat jako v původních filmech, kde to naprosto dávalo smysl - tady už ale o dost méně a žádny z režiserů je bohužel neudržel při zemi a trpí tím i celkové vyznění. Taky mě mrzel pomalý rozjezd prvních dvou dílů, ze kterých je cítit, že se jede jen na to, že zbytek bude lidi (teenagery) tak jako tak zajímat. Upřímně si nejsem jistý, že bych na to bez diváckých ohlasů vlastně koukal. Burton mě už nekolik let spíše odrazuje, než láká (bohužel), kritiky obecně vlastně byly taky jenom lehký nadprůměr. Metacritic to má za 66% a já to cítím dost podobně, ale jsem rád, že jsem to neminul a druhá série mě zajímá. Snad se to napříště usadí. ()

b.dragonfly

Ortegu jsem nikdy nemusela, ale tato role jí sedla a byla mi v ní sympatická. Jen škoda, že si nezachovala úplně svou temnou stránku, tam bych klidně ještě přitlačila na pilu. První dva díly se rozjely skvěle, ale s dalšími už to začalo trošku klesat a ve výsledku byla Wednesdey skoro obyčejná teenage holka, která se jen schovává za slupkou své masky. Co mě ale zklamalo úplně, byla Morticie a Gomez - tam je to pro mně dost přešlap. U Morticie mi absolutně chyběl onen šmrnc, jako měla například Anjelica Huston. Jako jednohubka to ale bavilo a Wednesdayin tanec na plese je TOP. 3/5 ()

jarmik

Bylo to boží. Hlavní hrdinka zahraná dokonale, další herci a postavy taky pecka. Zápletka promyšlená. No a ty kostýmy, barvy, hudba, atmosféra, prostě Burton. :) ()

Oralfabet

Tak já nevím no... Od Wednesday jsem nečekal žádný extra kvalitní počin, ale vzhledem ke své slabosti pro Addamsovu rodinu, Jennu Ortegu i dřívější filmy Tima Burtona, jsem si říkal, že by mohlo jít o celkem solidní guilty pleasure. Nakonec si myslím, že kvalitní počin to docela je, ale potěšení mi to mnoho nepřineslo, a provinile se cítím spíš proto, že jsem to nedokoukal. Já prostě ten Netflixovskej teenage cringe nějak nedávám. Ani mi tak nevadí, že jde o očividnou vykrádačku Harryho Pottera, ale ty postavy jsou kromě Wednesday samotné všechny tak nezajímavý, obzvlášť ti kluci, co se o ní přetahujou, a ani po příběhové stránce mě to nijak zvlášť nechytlo. To nadšení, který to v lidech vyvolává, mi sice nepřijde úplně neopodstatněný, skvěle to vypadá, je to kompetentně zrežírováno, a Jenna je boží, ale pro mě tohle asi fakt úplně není. ()

kritiklon

Popravdě myslím že je to mírně přeceňované což je jednak následek velkého očekávání a také to všichni v mém okolí vychválili do nebes. Ale Burtonuv otisk tam je jasně znát a líbí se mi černej humor a zvlášťe atmosféra kterou seriál buduje a v poslední řadě to má styl. Ještě musím podotknout že Jenna Ortega v roli Wednesday je nebezpečná sexy mrška. 77% ()

Matt Raider

Těch slovních obratů! Vtipálci ještě nevymřeli. Postavy jsou nabubřelé a neutuchajícně přehnané. Za první polovinu série bych to vyjádřil slovy jednoho žlutého klasika: “Výtečně”. Jakmile to nabralo dramatický spád v druhé polovině, tak bylo zle. Nepokračoval bych, pravděpodobnost zhoršení je extrémně vysoká. “Nejzajímavější rostliny rostou ve stínu.” (75%) ()

MIMI.kry

Skvělé hlášky chytré, sebevědomě svérázné a natolik charismatické Wednesday, že nakonec i její horší stránky jako maxi bizár pesimistická, nihilistická, temná osobnost působí zábavně, svěže, neotřele a má své neotřelé psycho kouzlo. Je  radost se na její kousky a postoje dívat. Ač zatvrzelá, nakonec ani v mezilidských vztazích není tak marná ani bezcitná a lze jí brát takovou, jaká prostě je a jak byla vychována. Nakonec po shlédnutí všech částí série hodnotím jako patrně nejlepší první díl, seriál měl velmi slibný rozjezd. I když některé díly byly znatelně slabší s horší gradací, příběhem i atmoškou, které nepůsobily vzhledem k prvním dílům úplně soudržně, spontánně  a upřímně, neb utíkají k povrchním klišé o středoškolských patáliích atd., musím dát nadprůměr. Převažuje vtipná nadsázka, dobré postřehy, inteligentní momenty a slušný vizuál. Wednesday je prostě zábavný živel, který musíte milovat. ()

jajsemja

Rozjezd to mělo dobrý, ale ve výsledku je z toho jen další tuctová teenage slátanina s tuctovým dějem. Zábavné to je… to ne že ne. Ale to jsou i tlustí lidé padající ze schodů. Hvězda navíc za to, že je většina černých postav záporných. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Vřískot opouští i Jenna Ortega

Vřískot opouští i Jenna Ortega

22.11.2023

Ne, nevidíte dvojmo. Obsazení sedmého Vřískotu skutečně odpadává rychleji, než kdyby herečky likvidoval samotný zabiják Ghostface. Pouhých několik hodin po zprávách, že populární hororovou sérii po… (viac)

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty

Hollywood hodlá prioritizovat jistoty