Šerif se Wednesday vyptává na podivnosti, co se děly v noci. Pak už se rozjíždí závod o Poeův pohár, o který se Wednesday bude muset poprat s nesmiřitelnou soupeřkou. (Netflix)

warrenur

"I have a very big smoker, and I handle it like a pro" - maly vceli fanatik mi odpalil dekel. Sutazivejsi diel, pripominajuci silne Harryho Pottera. Ucitelkou, sutazou, spolkami, tajnou miestnostou a dekoraciami. Stale sledujem len pomerne pekne pozlatko. 60% ()

molcan2

Druhá epizóda tohto nového seriálu spoločnosti Netflix je oproti pilotnému dielu veľkým posunom vpred. Zapadá do príbehu s oveľa menšími problémami a zdá sa, že teraz, keď je ťažká práca s vytvorením sveta a predstavením postáv z väčšej časti hotová, je o niečo zábavnejšia. Chápem, že sa scenáristi snažili vytvoriť príbeh, v ktorom diváci môžu niečo cítiť, ale príbeh je o tom, ako hlavná postava dospieva, a ona nie je "Wednesday Addamsová", aj keď sa na ňu možno podobá. Vidím, že scenáristi sa snažili vytvoriť príbeh, v ktorom by diváci mohli niečo cítiť. Keď sa v príbehu tejto epizódy postupne odhaľujú záhady, zistíte, že vaša pozornosť je upútaná. Dej tejto epizódy dosť vzbudil moju zvedavosť. Aj keď mám teraz vysvetlenie, len to vytvára ďalšie otázky. Inak povedané, dej tejto epizódy nie je horší ako ten, ktorý jej predchádzal. Keď sa na ňu pozriete vo vhodnom čase, gagy sú zaujímavé aj samy o sebe. Vizuálna stránka je naozaj príťažlivá pre oko. Ako mimoriadne silné stránky seriálu mi vynikla kamera aj spôsob zmeny farieb. ()

chrispe

Jde to nahoru. Tady už jsem ani nezaznamenala hluchý místa. Najednou byl konec. Baví mě to. Nevermore je rozhodně zajímavé místo. Má to trochu HP vibes, ale já to vidím spíš jako plus, než vykrádačku. A až teď jsem si uvědomila/poznala, že učitelka je Christina Ricci! ()

Skrivan

Tak se nám to začíná pěkně rozjíždět. Líbilo se mi zejména zapojení do Nikdyvíc E. A. Poea - včetně názvů jeho povídek coby jmen družstev. Humor fungoval skvěle, nebyl už tak násilný (i když s přehráváním u vedlejších postav se asi musíme smířit). Typicky středoškolská témata byla výborně provázána s napětím. ()

KuceraJohny

Druhá epizoda mě bavila jen o trochu méně než ta první, takže jsem zatím spokojený. Vizuál a herecké výkony zůstávají v mém měřítku stále stejné, akorát Věc u mě touhle epizodou hrozně stoupla a začíná mě bavit. Což bych u ruky fakt nečekal. Začíná se nám tu odhalovat něco velkého, ale zatím nic netuším, takže pro mě klasická zábavná epizoda. Těším se na další. ()

Tom10000

2.díl. Wednesday se nehodlá vzdát a i nadále se pokouší rozlousknout záhadu podivného monstra, kterou nyní obohatí i skutečnost stále žijícího Rowena. Ten při předchozí noci málem Wednesday udusil a nyní podezřele rychle odchází po vyhození ze školy pryč. Naše hrdinka se však bude muset nejenom přizpůsobit svému okolí, aby dostala potřebnou pomoc. Bude muset také bojovat sama se sebou. V momentě, kdy poháhá své nové kamarádce získat Poeův pohár, aby jí později kryla, má vidinu sebe samotné. Svého protikladu, Dobré Wednesday. A poté už jde všechno z kopce. Ač najde to, co potřebuje, ve chvíli největšího triumfu ji kdosi unese. "Naštěstí se však nebojí tmy", jak sama tvrdí. 95 procent. ()