Wednesday vyhodí ze školy kvůli nádherně krutému vtípku, a tak ji její rodiče zapíšou na Akademii Nevermore, kde se do sebe kdysi zamilovali. (Netflix)

Barkku

Mno..ta jedna hvězda je zatím za to, že občas zaslechnu klasický Addamsovský humor. Ale nevím, jestli budu seriál dokoukávat. Buď je český dabing tak špatný, nebo se mi něco nepozdává na nepřirozenosti dialogů. Pro mě jsou Addamsovi z devadesátek svatí a nedotknutelní... Děvče hraje celkem slibně, ale je málo mrazivá, na Christinu Ricci v mladém věku nemá. (Což jí ostatně mohla říct sama, když tam taky hraje...)  Catherine Zeta J. nemá ani zdaleka tolik grácie co Anjelica Huston, Gomez je trochu nechutný a vypadá i jaksi hloupě... kde je ten dokonalý španělský matador a gentleman(?) Já vím nová doba si žádá nové reálie... Skoro si říkám, že měli udělat klasický remake a neroubovat a nesmrskávat celou poetiku Addamsových do ... přeplácaného přemakeupovaného seriálu, který chce zas všechny teens strhnout jedním směrem... ()

instageek_cz

1. díl Wednesday má necelou hodinu a nenudí ani na vteřinu. Vyprávění nestojí na místě, odkrývají se náznaky dalších a dalších tajemství, přičemž je to celé příjemně Burtonovsky podivné, morbidní. Nijak přehnaně, nutno podotknout. Jenna Ortega je v titulní roli skvělá, radost pohledět na její konstantní otrávenost z ostatních:)) Zároveň je velmi schopná, takže vás bude pořád překvapovat. I v tomto směru mě těší, že se neděje nic přepáleného, držíme se v mezích klasické potrhlosti Addamsovy rodiny. Zabolela mě jen jedna scéna s digitálním monstrem, u níž jsem si vzpomněl na praktické efekty z Beetlejuice, které by tomuto seriálu slušely mnohem víc. Catherine-Zeta Jones je coby Morticie úžasná, působí přesně jako ta křehká květinka, která chce být opečovávána a chráněna svým mužem, i když cítíte, že je ve skutečnosti silnější než on. Chválím také Luise Guzmána, jehož obsazení na svůdníka Gomeze mě napřed štvalo (líbil by se mi Banderas!:)) ), ale okamžitě jsem si na něj zvykl. Krásně k sobě s Jones ladí:) Oba jsou tam zatím jen trochu, vše se točí kolem Wednesday, a já hlavně doufám, že se to nezvrhne v nějaké teen drama:)) Každopádně 1. díl splnil účel, těším se na další a DOPORUČUJI!:) PS: Mé další recenze najdete na Instagramu, profil instageek_cz ()

Marze

Sarkasticka a smutna, v jadru dobra, i kdyz cynicka 16 leta Wendesday z hororove rodiny Adamsovych podle popkulturniho serialu se jmenuje podle povery, ze stredecni dite neprinasi nic dobreho. Ovsem serial je oproti Wendesday zcela konvencni. Propaguje diverzitu a ohled k druhym. Pobavily me hlasky jako "I seriovi vrazi maji lepsi interpunkci". ()

Sany33

Príbeh: Wednesday Addams je problémové dievča, ktoré už vyrazili so šiestich škôl a tak sa dostáva do Akadémie Nevermore ktorú navštevujú zaujímavé deti. V okolí sa ale deje niečo záhadné a lesmi sa potuluje vrah. Prevedenie: Tých imbecilov, ktorý sa podieľali na českej lokalizácií k tomuto seriálu by som dal zbičovať. Nevermore - NikdyVíce? Vážne? Potom prečo aj Wednesday nevolajú Streda? Kde je kurva tá hranica v tom českom debilnom dabingu? To ale stále nie je tá najiritujúcejšia vec. najviac ma mrzí iba veľmi chabý Burtonov rukopis, neviem či ho Netflix drži za gule alebo len už má jednoducho na háku ale je to chabé. Miestami zábavná teenege zlátanina, ktorú nad vodou priemerna drží iba dokonalá Ortega. A k tomu kastingu na Gomeza sa radšej nebudem ani vyjadrovať - grcám žlč.  65% ()

Tom10000

1.díl 1.série. Kvůli prohřešku na již osmé škole, kde se nacházela, je nyní s radostí svých rodičů mladá bezcitná dívka Wednesday přesunuta do soukromé akademie, kde se seznamuje s podobnými vrstevníky, jako je ona sama (...). Wednesday se ráda mstí. Nemá výčitky svědomí, a miluje staré věci. Když přichází v poslední den svého studia na obyčejnou střední školu, puknou ji nervy. Starší kluci jí šikanovali bratra. Jeden z nich později přijde o své mužství. Na nové škole se Wednesday seznamuje se svým dokonalým opakem. Excentrickou holkou plnou života, emocí a milující barvy. Tu černovláska se vším ponurým a krutým zpočátku nenávidí, jako ostatně celou školu, z níž chce utéct. Jenomže právě kvůli tomu, a svým novým vidinám, brzy přijde na to, jak je vlastně pomoc ostatních důležitá. A v jakém nebezpečí se může nacházet. 95 procent, slibný rozjezd. ()

• Keď Wednesday konfrontuje Vec s tým, že ju sledujú, Wednesday sa domnieva, že ju rodičia špehujú, ale Vec napíše slovo "Worried" pomocou prstovej abecedy v americkom posunkovom jazyku. (molcan2)
  • Na začátku epizody zazní píseň „Non, Je Ne Regrette Rien“ od Édith Piaf. (Duoscop)
  • Telefónne číslo, na ktoré má Tyler zavolať, je (413)555-1938, pričom posledné štyri číslice z roku 1938 sú rokom, keď časopis The New Yorker prvýkrát uverejnil komiks Charlesa Addamsa "Rodina Addamsovcov". (molcan2)