Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Fiftis

Tvorcom filmu určite nešlo o reálnosť. Pútavý dej s katastrofickým podtextom je celkom dobrý. Herecké výkony vo filme sú tiež obstojné. Ale reálnosť a pravdepodobnosť činov , ktoré Tom vykonáva sú až príliš prehnané. Len tak pre príklad - aká je pravdepodobnosť, že z idúcej motorky, ktorá stojí na prednom kolese a vykonáva otočku, trafíte nádrž auta s pištoľou na 30 metrov? Ale film má aj veľa pozitív. Napríklad hudobnú stránku a úvodná scéna na skalách tiež nemá konkurenciu vo filmových intrách. ()

Hunt

To, co DePalma brilantně rozehrál John Woo brilantně pohřbil. Z inteligentního trilleru udělal akční klip (některé scény jsou skutečně působivé), kde nehledí na logiku a inteligenci diváka. Takto je to jen videoklip k výborné muzice Hanse Zimmera. Kdyby A.Hopkins hrál hlavního záporáka a ne šéfa IMP, tak by to mohlo mít alespoň trochu šťávu, avšak s přehrávajícím D. Scottem není o co stát. ()

Shakers

Stále to mám rád, pretože je to Mission Impossible a má to štýl, ktorý. Príbeh nie je zlý, ale ani struhujúci taktiež záporáci, či niektoré postavy sú nevýrazné. Prvá Mission Impossible mala grády, adrenalínové akcie a skvelý dej. No tu do druhého pokračovanie moc toho neostalo. Dokonca mám námietky aj proti hudbe Hansa Zimmera, nie že by bola zlá, kvalitná určite je, však je to predsa Zimmer, ale ta hudba sa mi skôr hodí do Gladiátora. A čo sa týka štýlu režiséra Johna Wooa, tak to je presne jeho štýl, akčná stránka mu ide, ale tých spomalovačiek tam bola hromada aj na mňa a to ich mám rád. Celkovo keď to zhrniem, tak sa jedná o lepší akčný film s dobrými akciami, slabým scenárom a klasickým Cruisom. 70% - 3* ()

JohnnyD

John Woo tomu dodáva over-the-top pompéznosť (holuby!) a je tu oveľa viac akcie než v jednotke, no príbeh je stále mizerný, záporák úplne hrozný a gumové masky a podobné zvraty sa nehodia k relatívne vážne sa tváriacemu zvyšku filmu. K tomu ešte lacná romantická línia a kilo sentimentu na záver. Blech. Ale Hans Zimmer riadne dáva (pripravuje sa na Dark Knighta) a Tom Cruise je frajer. ()

Boogeyman

Jak já se na tenhle film těšil. A co z toho nakonec vzniklo? No hrůza. Jednička byl skvelý špionážní thriller, ale tohle je hrůza. Jako by John Woo vůbec nevěděl co má dělat. Akční scény jsou špatně natočené a působý trapně a směšně, příběh je tuctový a hloupy, herci jsou nudní a nevýrazní. Veliké zklamání od člověka, kterého jsem si vždy vážil. ()

sheen

Nejslabší díl z prozatím 4dílné série, který je tak jako každý díl nadupaný akcí až po okraj. A bílá holubice musela být x) ()

Indiana

Já si nemůžu pomoc, ale furt mi občas připadá, jak kdyby to natočili Indové v Bollywoodu. S trojkou a čtyřkou se to nedá vůbec srovnávat, jednička sice už dost zestárla, ale taky je kvalitativně někde jinde. Tohle je prostě divnej akčňák s nevýraznym castingem. 50% ()

petaspur

Po odpojení očí od mozku by hodnocení mohlo být ještě daleko lepší. Mě se tento fyzikální úkon nepodařilo zcela realizovat a proto jsem viděl pouze další průměrný akční film s několika zajímavými scenériemi. ()

Cappuccino

Dvojka je oproti prvej časti celkom prepálená, nájdeme v nej kopu rôznych nelogičností, ale na celkovom dojme to uberá len z časti. Stále sa jedná o pozerateľnú akciu, s opäť skvelým Tomom Cruiseom. Avšak ani on nedokáže zachrániť svojou prítomnosťou úplne všetko. ()

HAL

Pokračování je totálně odlišné od prvního dílu, s prostinkým příběhem a bez opravdu hrajících herců, ale zato se spoustou přestylyzovaných akčních scén, übercool zpomalovaček a ikonických záběrů. Sice při jeho sledování budete muset vypnout mozek a taky zapomenout na fakt že na režisérské stoličce sedí John Woo, ale bavit se budete slušně. (/ edit po deseti letech - trochu už tomu přicházím na chuť/) ()

Satan

Motorky v plamenech, holubice ve vzduchu a Hunt se dvěma bouchačkama...a jo, tohle režíroval John Woo. Esteticky a vizuálně asi nejoriginálnější M:I. Obsahem nudná romantická břečka se solidními akčními scénami, které dost často překračují hranici teatrálnosti a absurdnosti. Zábava to ale je i tak slušná, byť se jedná jednoznačně o nejhorší díl série. John Woo si měl za mořem vybrat (a vybral) vhodnější projekty pro jeho specifický styl. ()

Peytl

Jakožto do včerejšího večera impósiblem nepolíbený panic musím konstatovat, že jestli by tohle byl můj začátek milostného života, pak raději skončím na operačním stole, kde bych si nechal polívkovou lžící upravit intimní partie tak, abych nebyl schopen jediného čísla s kýmkoliv. Film je skutečně důkazem toho, že nic není nemožné a toyota za to rozhodně zodpovědnost nenese. Nicméně, nemůžu tento snímek nedoporučit, například svým nepřátelům, infatilním imbecilům a dalším individuím jistě taková taškařice prospěje a při ztotožnění s Tomášem se o ně pokusí možná i slabá erekce, respektive to vyřeší nová vrstva horní, vlhkost se vsákne raz dva do ní. Tragikomická koláž a přehlídka všemožných debilit, které jsou už po dvaceti minutách nezapamatovatelné a dá se na ně snad koukat jen s partou zfetovanejch negrů s letlampou a kleštěma, sorry, za to vykrádání, ale pár kámošů s brkem v tlamě (kteří mě původně napadli) by byli slabým čajíkem pro scientologického pana domácího a jeho impósibl záležitost. ()

mzss1

Už ne tak dobré jako jednička, nějaký ten styl nebo co - to mi ve filmu nesedlo, ale přesto je to solidní, zajímavý příběh a dost akce, hudba dobrá. Tom Cruise opět nezklame. Závěr, nějaké scény atd bych vypustil. Místy byla menší nuda. Přesto dobrý film. Hodnotím na 75% = **** ()

kingik

Akční orgie se nekonaly. John Woo je akční specialista, ale tady není té akce tolik. Scénář je až absurdní, ale to zase tolik nevadí, protože solidně drsný Cruise po celou dobu film spolehlivě táhne a zasloužil by si lepšího protivníka, než je nevýrazný Dougray Scott. 70% ()

dr.horrible

Čínsky akčný balet. Enormné množstvo spomalených záberov, lietajúca kamera, world music, výrazná vzťahová línia. Do série to moc nepasuje, ale pamätal som si horší film. Každopádne, ten Cruiseov účes je fail. ()

Legas

Závěrečná akce je velmi svěží a viděl jsem ji víckrát než samotný film, protože ten zbytek je pouze slaboduchá výplň před závěrečným mrháním kulek a cool zpomalovaček. John Woo by především potřeboval lepší námět, který lépe vyhovuje jeho starému hongongskému stylu. M:I-2 je po stránce vizuální celkem profesionálně odvedená práce, ale první půle se tváří jako mladý James Bond (s klasickou seriálovou Mission: Impossible nemá téměř nic společného) a druhá vypadá jako rozpohybované obálky pánských a dámských magazínů. ()

InJo

Na M:I 2 je velice smutné to, že není ani obstojným dílem M:I série, ale ani příliš dobrým (čistokrevným) akčním filmem. Chybí pořádné špionážní hrátky, napětí, alespoň špetka inteligence, překvapivé dějové zvraty (viz jednička a trojka) a akce je zoufale málo (i když uznávám, že finální dvacetiminutovka je velmi efektně natočená over-the-top jízda). Celé to sráží snaha, aby snad každá vteřina filmu byla co nejvíc cool a sexy, což se často míjí účinkem a navíc se to k dané sérii příliš nehodí. Romantická linie (btw ústřední zápletka určitě ne náhodou silně připomíná Hitchcockova Pověstného muže) je pojata velmi povrchně a sladkobolně (Thandie Newton je sice krásná, ale to samo o sobě k dosažení hlubších emocí nestačí) a vrcholem trapnosti je pro mě nudně šablonovitý záporák v podání přehrávajícího Dougraye Scotta, jehož šíleně nepřesvědčivé drsňáctví je chvílemi skoro k pláči. Tohle se Wooovi s Cruisem zkrátka moc nepovedlo. A je to velká škoda, protože potenciál tu bezesporu byl... 60 % ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)