Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

danny_21

Tomík si objednal Johníka, ale výsledek žádný sláva a já se těšil na pořádnou akční řežbu. Kéž by tempo a akce z poslední půlhodinky bylo přítomno i v dlouhé, předlouhé první polovině, která má tuctovou zápletku a hlavě se v ní neustále plká a plká ...Záverečná jízda má úplně jiné parametry, to je smršť, s původním hudebním motivem předělaným Jacksonvillskýma Limp Bizkit, vůbec celý soundtrack má koule, třeba I disappear od Metallicy - 60 % ()

sarfian

Je to sice o dosť iné ako jednotka, ale je to aj trochu inak točené a ubudlo náročného namáhania mozgových závitov u scénaristu. Ale je to stále dobrý film, aj keď nie tak vychcaný ako jednotka. VIDENÉ 2x ()

Acrobat

http://www.youtube.com/watch?v=8fumDrvnZug „Sústreď sa na jazdu preboha!!, čo sa stalo, kam hľadíš?!“ Revali všetci v druhej polovici 90. rokoch 20. storočia. Nikam, nemal som chuť im vysvetľovať, že práve som si predstavoval ako naše auto vytláča iné a strieľam do jeho pravej strany a preletí okolo nás asi 20 premetmi. Ťažko rozvíriť pokojnú hladinu adrenalínu. Potrebujem v diaľke ženu, ktorá sa obetovala pre všetkých, ale ja verím, že existuje cesta, akou ju zachrániť. Neobmedzil som sa iba na jemne vlhký bozk, ale chcem niečo alebo niekoho postreliť ozaj originálnym a ukážkovým spôsobom. A toto vysvetľujte ľuďom okolo. Napomenutím, obmedzením spôsobilosti na právne úkony, prinajhoršom lynčovaním by toto všetko skončilo. A pritom treba spasiť svet, odmietnuť obetu záhadnej ženy v diaľke. Majú pravdu všetci, ktorí nepochopili, čo Woo chcel ukázať témou lásky v M:I. Zachytávať šály, meniť ľudskú tvár v akejkoľvek forme, duch svätý, samočkovanie, staroveká mytológia, rytmické tango a prsia vo vani. Cez polmiliardy ziskov však vyzdvihli ľudia na piedestál Cruiseovu prísahu Nyah, že ten posraný Belerofón do nej dostane. Ja mu to v tej Zimmerovej „Injectionovej“ prestrelke verím a dodnes z nej žijem. Všetko pokojné, orchester spieva, Beretty sa pripravujú, osudovosť prepojená. Woo priniesol závan originality a trademarkov, vyhráva sa so svojím poňatím skladby filmu. Všetci to vieme, a on to nezmení. Ak naňho UnHollywood zatlačil, stiahol sa naspäť do Číny. M:I je séria, ale každý diel je inak poňatý a každý z režisérov si ho upravil na svoj pohľad. Woo (trocha producentsky obmedzený) nevyčnieva ako babrák. Spôsobil, že s priškripeným pohľadom sa moje telo jemne metá, akože dostávam guľky do tela, no aj ja rozdávam pomaly klesajúcou rukou s fiktívnou zbraňou. Na konci zostávam žiť a zviecham sa z nepovysávanej podlahy. V diaľke žena je zachránená, hoci krváca a mne hovoria, že som to dokázal. Ja kontrujem. „Ešte nie. Veď toto musím spraviť. A vedz, že táto misia je nemožná. Nemôžeš ju vyhrať a uspieť, či dokonca prežiť.“ Brilantný Hunt s odrátavaním zloduchov v bezkonkurenčným a možno najlepším Zimmerom. ()

Likan7

Nesmírně cool a hlavně nedoceněná akční klasika. Určitě alespoň pro mě. Ethan vyspěl a ve spojení s Johnem Woo mu to setsakramentsky sluší. Nepamatuji si film, kde by bylo tak ikonických a cool momentů, ať už se bavíme o úvodní scéně v horách, brýle nebo útěk s antivirem. Logika si tady dala pauzu a je z toho sice bezduchý popkorn, mě to ale vůbec nevadí a na dvojku nedám dopustit ani dnes. EDIT. Po shlédnutí teď po letech v roce 2023 musím přece jen uznat, že to není tak cool jak jsem si myslel. Proto jdu s jednou dolů. ()

gemi

Mission Imbecile. Takovou dávku pozérství a stupidity člověk už dneska nevidí. Nesnesitelné porovnávání pindíků, kterého se účastní i ženská, což je sice genderově korektní, ale o to stupidnější. Že je to blbina, to by člověk ještě zkousnul. Ale to, jak se bere pekelně vážně, to se zkousnout nedá. ()

Armin82

Tom Cruise nemá moc špatných filmů, ale pár jich je. A zrovna tenhle, je jeden z nich. Už když na začátku vidíte, jak bez jištění, stovky metrů ve vzduchu, poskakuje ze skály na skálu, tak si říkáte, jaký fantasy zase začíná. Poté zaznamenáte zpomalené a zdlouhavé pohledy, jak z nejslavnějších westernů 60tých let minulého století, jednu neherečku ze Zambie, která má sice hezký rty i pěkný tělo, ale...No a máte zaděláno na průser. Pak jste svědky trapné honičky TTčka /Porsche a najednou zjistíte, že vás po půl hodině přešla chuť. Tom Cruise je v roli superagenta asi stejně věrohodnej, jako novoroční projevy prezidentů. Pouze silou vůle dokokáte do konce a vlastně vás to vůbec nebaví. Toto je fakt velká bída ----40% ()

rublik05

Místo překombinovaného a nezáživného děje zde v druhém pokračování Mission: Impossible máme překombinovaný akční děj, který celý film posouvá více do akčnějšího žánru, nesmějí k tomu samozřejmě chybět různé špionské prvky a vychytávky. Akce je tedy dostatek, je dobře natočená, nemůžu se však zbavit dojmu, že je občas trochu přehnaná. Příběh mě opět nijak zvlášť nezaujal, občas nudil, tentokrát se mi ale moc líbila hudba od fenomenálního Hanse Zimmera. Celkově se pohybujeme někde v průměru, nicméně mi druhý díl přišel zábavnější a ujetější, takže ho v konečném součtu hodnotím víceméně stejně, jako jedničku. 6/10. ()

Nix

No tak opravdu je to nejslabší díl série. Ta romantická vsuvka mne tam vážně otravovala, dlouho čekáte než se začne opravdu něco dít a začne bejt akce. Přes hodinu určitě. Což jako vzhledem ke značce, kde čekáte na šílený kousky Toma není moc velký lákadlo. Příběh byl celkem o ničem, záporák byl hrozně nudnej a celkově jsem neměl dobrý pocit, ale poslední část s akcí to vynahradila. Woo umí akci, o tom žádná, ale nechápu tu vatu okolo. To bylo zbytečně dlouhý a pokud by to ta akce nezachránila, filmu by nic nepomohlo aby šel ještě do hlubších černých vod. Bohužel, ale každá značka má prostě díl, který není podle představ. ()

Inozuka

Sérii MI jsem dlouho míjel ... a musím říct, že jsem dobře dělal. Jestliže první film mě nijak nenadchl, u druhého jsem si říkal, jak něco tak blbého může mít kultovní status. Stylizace do Bonda se moc nedaří, Cruise má feeling asi jako kredenc a akční scény jsou tak přepíčované, že u toho jde hlava kolem. Největší sympaťák je Ving Rhames, což má být budddy, co vždycky kryje záda, a jestliže zastiňuje hlavního hrdinu, je asi něco špatně ... dlabu na to, už s touhle franšízou nebudu ztrácet čas. ()

Hellknight12

Pokračovanie, ktoré je snáď najslabším článkom tejto série. Scenár je slušný a aj herecké výkony ale jediná vec, čo mi do celého snímku nesedí je hudba od Hansa Zimnera. Dôvod?! Hans má síce skvelú hudbu ale rozhodne nesedí sem. Melancholická a miestami až depresívna hudba pri scénach, kde to rozhodne neladi s tempom a náladou filmu o čo sa tvorcovia snažili mi proste kazili dojem. Pri smutných záberoch je to ok ale nie pri akčných sekvenciach. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 65%. ()

JohnnyKladno

Tom Cruise jako Pigeonman? Nebo je to parodie na první díl? Já tenhle film asi nepochopil.. Tuctová zápletka oproti M:I, nudná, až směšná akce a hudba jak z Gladiátora, nebo třeba Pravdivé romance. A holuby, spoustu holubů.. V kontextu prvního dílu, tohle není ani průměr. 30% ()

aik

Čekal jsem hodně a cože? Měl jsem pocit, že se mi to snad zdá. Film od režíséra takového formátu jakým je bezesporu Woo, který mě zaujal i svými hollywodskými filmy typu Živý terč nebo Tváří v tvář a s námětem Mission Imposiible. První film s Cruisem se mi celkem zamlouval a tohle to nemá s M:I vůbec co dělat je to jenom blbá vykrádačka, která se snaží konkurovat Bondovi a navíc závádět nějaké potažmo city hlavního hrdiny aspol. No skutečný paskvil, který nezaujme a bohužel i akce vychází celkem v niveč. ()

CGP

Tak tohle už vážně ne. Měl jsem pocit, že gumové masky dvojníků jsme si už odbyli v Srdečných pozdravech z Ruska, ale bylo nám dovoleno mýliti se, nu což...A Cruisovy nezničitelné podrážky taky stojí za to. O úvodní scéně z "dovolené" nemluvě. Ale možná jsem na něj až zbytečně zlý, vždyť bychom ho nejspíš měli všichni jak tady jsme uctívat jako nejvěrohodnějšího akčního hrdinu všech dob, ne? Jestli bude Woo postupovat tímhle tempem, dočkáme se v MI:3 Cruisova hrdinského skonu, aby nám o pět minut později vyrazil dech svým vzkříšením v plné parádě. Ehm...U toho být nemusím. ()

Lokran

Klasická akční zábava, velice jednoduchý scénář (je-li to vůbec scénář) ale na druhou stranu poměrně hodně slušně natočené akční mající spád a šťávu. Místy však už absolutně neuvěřitelné, asi jako v případě poslední bondovky... Dávám 65%. ()

vaeg

Nejoblíbenější postava: Nyah Nordoff-Hall (Thandie Newton) ... Podle mě parádní akčňák, který sice posouvá možnosti Ethana Hunta daleko za hranice reality, ale proč ne? Proč se nepousmát u jeho lezení po skalách bez zajištění nebo při zběsilé jízdě na motorce? Prostě oddychovka, při které se nemusí přemýšlet (a nikdo to po nás ani nechce) a na nic si nehraje (no, možná lehce). Co mě na režii Johna Woo vadilo, bylo neustálé zpomalování záběrů, ať už akčních nebo romantických scén. Dalo by se to přežít a působilo by to možná "normálně", kdyby toho nebyla taková spousta! Jinak bez výhrad. Toma Cruise mám rád, Thandie Newton je krásná a ostatní herci fajn. Romantická linie také nebyla špatným oživením, k těmhle filmům to patří a v jedničce mi nějaká ta romance tak trochu chyběla. Škoda jen, že Woo s tímhle námětem nedokázal schopněji pracovat. No jo, jsme u toho zase - zpomalené záběry! :) Nejlepší pasáží filmu je asi akce v laboratoři. Když si Nyah píchne do žil Chimeru a Ethan slibuje, že si jí najde, do toho perfektní hudba a následný výskok z mrakodrapu, proložený nesčetným množstvím výbuchů... Působí to možná úsměvně a nijak originálně, ale dobře se na to dívá. Jako na celý snímek. ()

Miksa

WTF. Holubi (bezdůvodně) prolétají ohněm aby měl TC ještě efektivnější vstup do místnosti. Potřebuje se dostat z ostrova a nějakej chlap z ochranky nesmyslně jede na motorce proti němu. Naštěstí je tato motorka prakticky neprůstřelná, a tak na ní TC může docela dlouho utíkat. Ruský vědec v australské DNA rekombinační firmě...Já myslí že výčet už stačí aby kapku popsal tento kýč. Nemyslím si že by akční film měl nutně postrádat logiku a překvapovat jen tím že ho natočil "maestro" Woo a ne Svědci Jehovovi. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)