Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Folky

Neměl bych problém s odklonem od dobré zápletky a napětí k akci a zpomalovačkám, kdyby to ovšem fungovalo. Woo se v několika scénách projevuje jako schopný režisér (kupodivu ne v těch akčních) a padouch je docela působivý, ale jinak je to ten nejhorší typ akčního filmu. Nudný, nezajímavý a co se týče romantické linky absolutně nefunkční. 50% ()

anatheman

Co napsat k druhému dílu MI... osobně si myslím, že zde není problém v obsahu. Sice scénář není ničím objevný a sem tam se objeví nějaká nelogičnost, nicméně se pořád nejedná o nic, co by nějak uráželo. Horší je to ale s formou... Ambiciózní akční scény vypadají nesmírně směšně. Moc tomu nepomáhá všudypřítomné slow-motion, které je vskutku používáno snad na všechno. Svým způsobem ani moc dobře nefunguje soundtrack. Co o to - je to Zimmer, což znamená, že hudba sama o sobě je výtečná. Její epický, takřka éterický "gladiátorský" feeling, sem ale moc nepasuje. Nicméně doporučuji, abyste si alespoň pustili skladbu Injection - je to zkrátka nádhera. Nicméně musím uznat, že "metalové" pasáže fungují dobře. K tomu se dočkáme i skupiny Metallica... Celkově tento film působí jako jakési guilty pleasure. Je to v podstatě úsměvný kýč, ale zábava mu neschází - 3 hvězdičky. ()

Azurovydrak

Asi budu v menšině ale hlásím spokojenost. Oproti nevydařenému odvaru s názvem M:I 1 nastupuje akční film s vysokým rozpočtem a kromě Cruise s Rhamesem i zcela odlišnou sestavou. Povedená je třeba už úvodní scéna v letadle, celkově bych ale zařadil zápletku M:I 2 mezi nejzajímavější a nejpromyšlenější. Tom Cruise od toho teenager-agenta v jedničce postoupil na vyšší úroveň a řadí se mezi mých TOP 10 herců. Musím zejména pochválit vztah mezi Ethanem a Nayou (až možná na tu honičku v autech, co si budeme povídat, tam to bylo vážně trochu moc hrr). Dougray Scott jako záporák konečně trochu schopný a s logickou pohnutkou. Jediným nedostatkem je pro mě možná až přehnaná neporazitelnost Ethana Hunta a dlouhé detailní záběry na tváře postav, místy jsem si připadal jako při sledování indického romantického velkofilmu. 75% ()

Kopi1

Jsem velký fanoušek MI 3-6, MI 1 bylo takové průměrné. ale tohle byla katastrofa. Ani nevím, kde začít, co zde bylo hrozné. Tak kamera, střih, scénář, akce, choreografie, nesmyslné zpomalené záběry a nejvíc asi hudba (jak tohle udělal Hans??!!). Film je neskutečně stupidní a dlouhý, v první hodině se nestalo nic, Toma mám rád, ale jeho výkon je zde také hrozný. Skoro nic pro mě zde nedávalo smysl, akce v tunelu na konci strašná, směšný jak Tom dokázal vycítit odkud kdo zpoza rohu vyleze aby mohl na něj udělat svůj kick ve vzduchu, no a u poslední akce na písku ani nechci počítat kolikrát tam Tom udělal kick v otočce, až trapně mi bylo když jsem na to koukal. Hudbu jsem často už nemohl ani vystát, nevím co si Hans šlehnul...Dlouho jsem nikam nenapsal takhle negativní komentář. Díky bohu, že to J.J. zachránil u trojky. ()

Swannie

Strašná blbosť, no tento komentár je takou pomyselnou treťou hviezdičkou, alebo aspoň nejakou "honorable mention" lebo napriek tomu, že mám problém vypichnúť na tomto filme niečo dobré, som sa bavila a smiala. Nerozumiem, či sú tie masky inšpirované Fantomasom alebo Scooby Doo alebo či tam všetci ovládajú rovnaké umenie ako Arya Stark ale je to tak absurdné, že dúfam, že od toho v ďalších filmoch upustia, lebo... pomoc :D Čínsko-bollywoodska poetika režiséra musí človeku sadnúť a musí sa do nej rozumieť alebo byť naopak blbý aby mu neprekážala - ja som sa na nej bavila. Ja neviem, proste to bolo celé taký veľmi zvláštny špionážno-akčno-mýticko-absurdne gýčový guľáš, ktorý mohol vzniknúť len v early 2000s ale viete čo, aj tak sa mi to páčilo viac než taký James Bond Casino Royal. ()

Besyn

A to dávám jen za ten neskutečně efektní,bezhlavyapaty konec.Jinak dementní režie (back to Hongkong Woo !!!!),příšerný scénář a Cruise jako velký akční hrdina je k smíchu. ()

Empire

Tento film nezachrání ani skvělí Hopkins, Cruisův výkon je nejslabší za posledních několik let a to nemluvím o zbytku herců....Jediné co je v tomto filmu dobré je hudba (použitá z prvního dílu), ovšem ta je špatně namixována do špatných scén. ()

dokktor

celkem slušný špionský šponovák, který bohužel zabíjí už neúnosné množství sladkých momentů s přitaženými pačesy. jinak ale velmi povedená akční podívaná plná perfektních kaskadérských kousků a vyfintěnách efektů. ()

Márduk33

Po hodně dobré jedničce jsem byl zvědavý, co přichystá MI2. A byl jsem docela zklamán. Celý úvod filmu mi přišel zbytečně roztahaný, nezajímavý a profláklý. Následující děj to moc nespravil, protože příběh, který byl dost průhledný, byla docela slabá stránka. Filmy docela zachraňuje občasná komplexnost, kdy jsem byl překvapen, kdo je vlastně kdo. Jinak mi přišlo takové fádní a trochu mdlé. 60% ()

PEZ

Stačili 4 roky a dvojka vyzerá oveľa modernejšie oproti jednotke. Počítače sú už bežné, internet tiež, obraz s krásnymi farbami, John Woo to ešte vyšperkováva dobrou kamerou, štýlom, rôznymi prostrediami, kontrasty len tak sršia. Budovanie jednoduchého príbehu je solídne, prelínanie súbežných udalostí týkajúcich sa hrdinu i záporáka vynikajúce. Potešili rôzne narážky, napr. na Face-off od toho istého režiséra, Thandie Newton chutná, bolo fajn vidieť borcov ako Anthony Hopkins či Brendan Gleeson. Záver samozrejme prehnaný, no akčné scény na motorkách sú jedné z najlepších aké sa kedy objavili na plátne. To čo tam Tom Cruise opäť bez kaskadérov dal, sánka dolu. Nechápem ako toto John Woo natočil, ale bola slasť to celé sledovať. Akčný orgazmus. Páči sa mi Cruisova tvrdohlavosť, že čo sa dá, hrá bez dvojníkov. Aj prvý filmový záber na skalách točil Cruise priamo na mieste, žiadne CGI, akurát tenké istiace lana. To, že visel z vysokého horského zrazu za jednu ruku bolo všetko real (pre objektívnosť treba povedať, že pár záberov predsalen obstarali kaskadéri). Rovnako bojová scéna na konci bola na popud Cruisa použitá s ozajstným ostrým nožom mieracim do jeho oka, chýbajúc len pár milimetrov. Za to a za motorky hviezda navyše. ()

Kingjiri

Narozdíl od většiny spolurecenzentů si myslim, že je dvojka MI víc akční a hlavně zábavnější než první díl. Jo, je to míň špionážní, jenomže to mě fakt netrápí. Je pravda, že by stopáž snesla, zejména v první polovině, znatelnější zkrácení, ale to všechno vynahradila druhá část se slušnou porcí akce (závěrečná půlhodinka prostě musí potěšit všechny fandy akčních filmů). Scénář mi nepřišel v rámci akčního žánru nijak zvlášť špatnej a kdyby se zase Hunt podival do Prahy, bylo by to super (ale na to je tu čtvrtej díl:)) Rozhodně mi příběh seděl víc, než překombinovanej děj u jedničky, kde jsem měl problém pochopit motivaci jednání všech postav. Pro mě je nejdůležitější, že jsem se pobavil, čtyři slabší hvězdy. ()

Pekisan

Jednotka bola hovno na zlatom podnose, ale ludia to zrali lebo ved Tom Cruise, Praha, Bond a tak. Dvojka je tiez hovno, ale specialne umiestnene v mramorovej toalete s roznymi bonusmi ako fazzulka, kukurica alebo supka z paradajky. Ale aspon kazdy vie o co ide. Celych prvych 10 minut som si myslel, ze to bude "rezba" od zaciatku po koniec s nejakymi vtipkami a par vyhajpovanymi, silno prehnanymi scenami. Na co som sa tesil a co by som aj dostal, keby som to pretocil na poslednu 20 minutovku. Medzi tym je tam totiz uplne zbytocne a uplne nasilu napchaty nejaky ten pribeh lasky. Tomovi sa velmi necudujem, lebo Thandie je fakt kus, nechapem vsak Thandie. Ak ma niekto nabura, nemusim sa s nim hned vyspat, len pretoze mi to urobil s porshe. Inak je MI:2 pohodovy vyplach mozgu, ktory vas bude na druhy den boliet menej ako alkoholova alternativa. ()

Jajar

Špatný scénář a film plný dějového balastu zachraňuje Woo svojí příkladnou režijní prácí i několika povedenými scénami. Romantická část nefunguje, budování příběhu, který stojí na hodně vetkých základech,  také ne. V polovině se ale rozbíhá velkolepá akce a v ní Woo kraluje. Jenže já radši vybuchující žvýkačky, než šarádu s maskami. ()

Stíba

To co v jedničce fungovalo tady už nešlape. Dvojka je zvláštně natočeným filmem, kdy západní filmová škola je míchána s asijskou (bohužel však s tím horším z ní) a tak některé scény (po odstřelení prvního granátu, úsek na motorkách a další) působí laciněji než některé z o dvacet let starších béček. Výsledný efekt je tak celkem plytký. ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)