Agent Ethan Hunt je poverený novou úlohou. Novovyvinutý preparát, ktorý môže vážne ohroziť ľudstvo, sa ocitne v nesprávnych rukách jeho bývalého kolegu Seana, ktorý sa dal na cestu zločinu a terorizmu. Aby sa k Seanovi dostal, potrebuje Ethan na svoju stranu získať jeho bývalú milenku Nyah. (RTVS)

Hanys_

Nejhůř hodnocená mise. Za mě ale o dost lepší zábava než špiónská jednička. Thandie Newton překrásná, dějově hodně podařené (tyhle překombinované podrazy jsou prostě fain) a ten Woo je tady celkově fakt hodně cítit. Protože jsem si teď znovu (před MI Fallout) dával všechny díly pěkně za sebou, tak nechápu jak jsem kdysi tomuhle dílu mohl napálit jen 2 hvězdy. ()

Apanatschi

Pozreli sme si počas lockdownu ako maratón: každý deň jedna Mission. A každej sme priradili atribúty: 2 – v tej je Ethan za najväčšieho frajírka (až to lezie na nervy). A hlavná fešanda je zobrazená takým tým spredmetňujúcim spôsobom – akoby ani nebola ľudská osoba, ale objekt na použitie, zneužitie, zaplatenie, podplatenie, pomstu. Celkovo – akcia bola fajn, nechýbala scéna s visiacim Tomom – to bolo všetko OK. Ale teda úspech sa nedostavil a úprimne poviem, že som rada! Ako dobre, že sa tvorcovia z toho poučili a v nasledujúcej Mission 3 už Tomík nebol frajer, ale odvážny milujúci riskujúci muž. A hlavná fešanda – už bola krásne vykreslená ľudská osoba. ()

wayd

ohodnotit film s tomem cruisem jenom dvěma hvězdičkami mě ničí, ale, nedá se svítit...slabý scénář řekl bych, smůla ()

mirkaaa

Dvojka se mě líbila skoro stejně jako jednička, přestože děj je předvídatelný. Jinak ale nepostrádá akční scény a napětí. ()

Xavi6

Pokud bych měl vybrat pokračování, které nemá vůbec nic společného z předchozím dílem, vybral bych tento film. Už to není taková obrovská záhada, napětí, zrada, toto všechno tam chybí. Eaton už není tak uzavřený a inteligentní jako v jedničce, celé je to přesně naruby. Furt se jenom střílí a žádné napínavé scény. Jediný klad, který bych vyzdvihl je skvělá hudba Zimmera (ostatně jako vždycky). Když se na to místama nedalo dívat, tak se to dalo alespoň poslouchat. ()

jasiska

Už to nie je tá špiónština z Jednotky, skôr taká oldschoolová prvoplánová akčná haluz s kváziumeleckými woo-ovskými parádičkami. ()

Paldiny

Nebezpečný vírus, love story a hra na volavku sú obľúbené témy scenáristov akým končí uzávierka. Rovnaký údel postihol aj pokračovanie MI, ktoré má pár osviežujúcich momentov a za kamerou ázijského kráľa akcie, čo v kocke stačí len na chabý (pod)priemer. Pevná režisérska ruka je cítiť na začiatku, kde je radosť sledovať skalnatú ekvilibristiku z Ethanovej dovolenky a iskrenie ústredného páru, no čo prišlo potom pripomínalo povinnú vatu pre dodržanie vopred určenej minutáže. Poameričtený John Woo dostáva minimum priestoru k realizovaní svojich nápadov, na aké prišlo až v samom závere (holubica letiaca cez plápolajúci oheň je už asi jeho trademark). V ňom sa konečne zdvihla aj hladina adrenalínu, kde dôjde na prehľadné prestrelky, efektné závody na motorkách či ukážku ázijského bojového umenia. Škoda len absencie poriadneho príbehu a faktu, že sa druhá misia neniesla v podobnom duchu aké prinieslo záverečné inferno. ()

Prochy38

Dnes už širší série MI se tento díl fakt nezasloužila. Veškeré vychytávky jdou do ústraní a do popředí jdou efekty, zpomalovačky a drsná muzika. Škoda. T. Newton je nádherná holka a ve filmu se tím nijak netají. Velké plus byl i povedený zabiják v podání R. Roxburgha. Přehnali to hodně s těmi maskami, to nedávalo vůbec smysl... No, prostě se vždycky nezadaří... ()

buzzwoody

Tohle byla slabota. Nebo - asi to docela ušlo, ale mně to nesedlo. Hlavně ta zápletka s tím podělaným preparátem a nakaženými, tohle mě odpuzuje. Už ani ten Cruise tu nebyl dobrej, už jsem chtěl, aby to skončilo jeho smrtí, ale protože jsem věděl o pokračováních, bylo mi jasný, že happyend bude. Škoda. ()

derryl

Velmi překombinovaná režie Johna Woo a nudný padouch, bývalý agent. ... Pořád na tom Huntovi něco je a zase mě to zvlástím zůsobem bavilo. ()

willis

První film Wooa v americe, který má alespoň srozumitelný děj. Narozdíl od jedničky je MI2 daleko plynulejší, přehlednější a ani střih není zmatený. Po tom co jsem viděl jedničku, tak mě dvojka příjemně překvapila. Nevím co jste čekali, ale připomínám, že tenhle film se jmenuje Mission impossilble. A už seriál je docela primitivní. ()

Damielka

Na tomhle filmu mě zaujala jedině hudba od Hanse Zimmra. Jinak je to další z řady ohraných akčních stříleček, kde neohrožený hrdina (v podání nesmrtelného Toma Cruise) bojuje za záchranu světa, život a lásku krásné ženy a právo na dovolenou. Není tu nic nového, naopak to přetéká nejrůznějšími klišé a scénami typu: záporák minutu střílí po kladném hrdinovi a ne a ne se strefit, stačí však jedna střela kladného hrdiny a záporák je zneškodněn. Vrcholem pak je, když Cruise seskočí ze superrychlé motorky na asfaltku, drží se řidítek a klouže si to ve 180 km/h po svých podrážkách. Zajímalo by mě, zda měl boty od Aligátora. S těmi totiž nemůžete šlápnout vedle... ()

Balet

15. 1. 2007: Osobně se mi to zdá dokonce lepší, než jednička, hlavně tedy kvůli režii Johna Woo, která snad typičtější už ani být nemůže. Hezké lokace a relativně uvěřitelná zápletka navíc pomáhají filmu být tím, o co se snaží - nenáročnou oddychovkou. ()

Zombi

Na tenhle film jsem se kdysi hodně těšil a o to větší bylo zklamání, když jsem ho konečně viděl v kině. Přestylizovaná a nabubřelá akční romance, u které jen nevěřícně kroutíte hlavou, jak mohl něco takového natočit TEN Woo. V první půlce se v podstatě nic neděje, odvíjí se nudná romantická selanka s dokonalými (nikdo není větší bouchač než superman Cruise) lidmi, ve druhé půlce dojde na nějakou akci, která vás naprosto nevtáhne, jak jsem zmínil výše, je hrozně přestylizovaná. Jednička se snažila přiblížit realitě, dvojka jsou jen hezké supermanské obrázky a velká nuda. Za něco stojí snad jen závěrečná honička na motorkách. ()

petrfox

Druhé "Misi" podráží nohy víceméně slabší scénář, naopak Johnově režii snad nelze nic vytknout... Tradičně skvělá hudba od Hansika, vyniká zejména "Injection" s Lisou Gerrard... ()

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (viac)

Hvězdy pro Murphyho

Hvězdy pro Murphyho

20.04.2006

Je to už nějaký ten čas, co se kariéra Eddieho Murphyho svezla směrem k infantilním komediím a nachází se v stavu akutního nedostatku kvalitních rolí pro kdysi veleúspěšného herce. A ani jeho… (viac)