Mare z Easttownu

• USA Mare of Easttown

V minisérii Mare z Easttownu sa predstavuje Kate Winsletová v úlohe Mare Sheehanovej, detektívky z pensylvánskeho mestečka. Kým Mare vyšetruje miestnu vraždu, jej vlastný život sa pomaly rozpadá. Príbeh, ktorý skúma temnú stránku uzavretej komunity, je autentickou výpoveďou o tom, ako rodina a dávne tragédie ovplyvňujú našu prítomnosť. (HBO Slovakia)

Durgas

Mňamózny vypiplaný temný depresívny rednecký detektívny príbeh. Presne to, čo mám rád. Kate v hlavnej roli perfektná a celé je to tak len o kúsok pod pre mňa osobne neprekonateľnou 1. sériou True Detective. Nie je o čom, plná paľba. ()

Inozuka

Sociálně laděná kriminálka s dobrým dávkováním napětí a dokonalým vykreslením postav. Exkurze do Ameriky, kde se vyhrává málokdy a ve finále nějaký ten šrám obdrží téměř každý. Seriál jde opravdu do hloubky a stává se téměř encyklopedickou definicí pojmu Quality TV. Kate Winslet jsem v době jejího fenomenálního úspěchu v Titanicu nemusel, ale od té doby si nepamatuji film, kde by byla špatná. Zde předvádí životní výkon a její Mare je naprosto přesná ... highly recommended! ()

bearmeedek

Hodně propracovaná minisérie. Není jednoznačnou kriminálkou, spíš napůl se sociálním dramatem. A právě v tom je ta jedinečnost tohoto díla. Kate je výborná, trochu mě překvapilo, že vypadala starší, než jí opravdu je. A mentalita a morálka toho městečka? No tam fakt musel padnout nějaký vir a někdo na město dal hned poklop. ()

Fido

Kdyby vynechali tu zcela zbytečnou, slepou a s ničím nesouvisející odbočku LGBT, dal bych plný počet, protože celkové vyznění filmu je přes veškeré lidské trampoty a slabosti veskrze pozitivní a Kate Winslet přesvědčivá. ()

ER

Depresivní atmosféra, kterou vyvolává zapadlé místo, kde se stane neobvyklá vražda. Psychologická sonda do myslí lidí, kteří tam bydlí pak dokáže kolen ní vytvořit pohlcující děj,kde nakonec vrah není ústředním bodem příběhu. ()

Mngwa

Ne že by to bylo špatné, to vůbec. Ale bylo to chvílemi tak strašně roz. Vlek. Lé. Co jsem ocenila a kvůli čemu je seriál asi i tolik oblíbený je hloubka postav, dokonce i vedlejší postavy jsou věrohodné a autentické. Hlavní příběh je chytrý, ale bohužel poněkud rozmělněný vedlejšími a ne úplně podstatnými dějovými linkami. Např. románek se spisovatelem, který tam byl vyloženě navíc. ()

w_laura

Jeden z těch lepších seriálů, který budu jistě doporučovat. Nicméně mě osobně konec zas až tolik nepřekvapil a ohlušující katarze nepřišla - netuším, jestli je to způsobeno tím, že jsem musela na díly čekat, nebo jsem jako milovník detektivek prostě už otrlá... ()

RAFT

Tak ,tehle seriál se vážně povedl .Tak ,za tenhle seriál bych klidně nějaké to ocenění Kate rozhodně dal.Herecký výkony dost dobré .Každý díl pecka.90% ()

Stillborn83

Či chceme alebo nechceme, rodinná história do veľkej miery ovplyvňuje prítomnosť každého z nás...   Mare of Easttown je vynikajúca kriminálna miniséria s hlbším sociálnym podtextom. Okrem vyšetrovania hlavnej vraždy sa nám tu odkrýva aj starší prípad, a to všetko je v jednej dejovej rovine s rodinnými trablami a problémami jednej úzkej komunity na predmestí Philadelphie.   Easttown je pochmúrne mestečko, ktorého komunita má veľa svojich tajomstiev. A akoby všetky problémy ležali na pleciach jednej jedinej osoby - svojskej detektívky Mare Sheehan, ktorá však má svojich problémov až nad hlavu – najväčším je vysporiadanie sa so synovou samovraždou...   Kate Winslet zahrala bravúrne, istotne jeden z jej najlepších hereckých výkonov. Veľmi sa mi páčili aj Jean Smart a Julianne Nicholson.   Najväčšou zbraňou tohto seriálu je ponurá atmosféra a to, že je to uveriteľné. Proste, keď sa vám to začne „kaziť“, tak poriadne... Mierne mi to pripomína kvôli spomínanej atmosfére výbornú českú Pustinu...   Mare of Easttown je istotne adeptom na viacero ocenení Emmy a  Zlatý Glóbus. Proste, treba vidieť.   P.S.: Opäť raz sa iba potvrdilo, to čo tvrdím už dlhšie – HBO znova nakopalo prdel Netflixu :))) ()

Clark_Kent

Poutavý příběh, který balancuje na pomezí rodinného dramatu a klasické krimi. Pár dalších úžasů za K. Winslet. Nemůžu se dočkat AVATARA 2. ()

Equilita

Krásna ukážka toho, čo sú ľudia zač. Že už pomaly nemôžeš veriť ani vlastnej rodine. Mám celkom slabosť na krimi série z malého susedstva, kde prakticky každý pozná každého, no v skutočnosti vyjdú von také klamstvá a tajomstvá, akoby reálne vlastne nikto nepoznal nikoho. Osobné problémy, tragédie, už vyššie spomenuté klamstvá, tajomstvá a zrady. To všetko v jednej nadupanej minisérii. A hlavne moje úvahy, ako by som sa zachovala v takej alebo onakej situácii. Pretože aj ten najčestnejší človek môže vďaka rôznym ovplyvňujúcim podnetom veľmi rýchlo obrátiť kabát. Pre Kate Winslet dokonalá rola. Či si seriál zaslúži hodnotenie aktuálnych 89% neviem, ale kvalitka to určite je. ()

DavidWebb

Americký seriál, ktorý svojim prevedením hodne pripomína mnohé britské krimi seriály, avšak nie je taký neosobný, alebo čo sa týka postáv až taký chladný ako to robia ostrovania. Kate Winslet bola do úlohy dobrá voľba aj keď myslím že špičková nebola celý čas, v niektorých momentoch ju držala múza riadne za pačesy (v 5. dieli po útoku v dome mala v sebe toľko adrenalínu, že ju to na konci scény úplne znehybnilo a ledva dokázala dýchať). Divák samozrejme musí počítať so súčasným trendom natlačiť do obrazu nejaké tie komunitky, hneskaj silno pretlačované, ale ja tieto tlačienky jednoducho prehliadam, hlavne ak to vie ponúknuť slušný príbeh. Ten sa v zásade podaril a musím uznať, že som celú dobu tipoval zle SPOILER! Môj tip na vraha Erin bol Johnova manželka Lori. Záver trochu účelovo natiahnutý a emočne naladený, ale nie až na veľmi dlhé vlny, takže akurátne, guľaté štyri. ()

wege

Pod tou strašnou masérkou, kdy ten seriál na vás vyskakovat ze všech stran, v práci o tom mluvili, psali o tom v novinách, tak jsem se musel podívat. A Kate je dokonalá, to je prostě na cenu (moc se v tom nevyznám, Emmy?), včetně přízvuku, nepřikrášlení. Ostatní herci taky super, fakt úplně lze cítit tu atmosféru maloměsta někde na periférii. Co mi ovšem trochu kulhá je ten příběh, ne že by to nebylo dobře vymyšlené, ale je v tom prostě moc zvratů, moc takových těch překvapivých momentů na konec jednoho dílu, který ovšem po pěti minutách dalšího vyšumí úplně do ztracena. Někdy to také zbytečně sklouzává a těch rodinných záležitostí, a to na úkor hlavní linie děje. Ale pořád to je mistrovská televizní filmařina. ()

Tosca

Tak tohle byl zážitek! Zatím asi to nejlepší, co jsem letos viděl, ať už z filmů či seriálů (zase tolik toho ale nebylo). Namíchané přesně tak, jak to mám rád: detektivní linie (vlastně dokonce dvě), americké maloměsto, složité příbuzenské a mezilidské vztahy, rodinná traumata, nečekané zvraty, pochmurná atmosféra, napětí a překvapení až do konce, nejednoznačná titulní hrdinka, která to nemá vůbec lehké v pracovním ani osobním životě, ne tak úplně sympatická, ale fandit jí prostě musíte. A když ji navrch hraje tak skvělá herečka jako Kate Winslet v jedné ze svých životních rolí, je to bod navíc... Až se budou rozdávat Emmy a Zlaté glóby a další televizní ceny, přinejmenším nominace mají Kate a celý projekt jisté. HBO opět válí. Za mne 90 % ()

alldo.raine

Životní role Kate Winslet. Ta je zde neskutečná. To jak zde dokáže zahrá t věci byť jen mimikou obličeje je neskutečné. Musím ale říct, že i zbylí herci jako například julianne Nicholson či Jean Smart hrají perfektně. Ženské role zde jednoznačně převyšují ty mužské. Na tomto předměstí je porouchané naprosto vše, dějově toto krimi drama ale jede jak namazanej kabriolet. Zatím jednoznačně série roku 2021. ()

incognito

Na první pohled nenápadný krimi seriál s Kate Winslet v hlavní roli. Musím opravdu smeknout. Kate je tady v životní formě a její výkon je absolutně brilantní!!! Je to podle mě její nejlepší herecký výkon. Ale i příběh nezůstává pozadu. Je to zamotané a temné a na druhou stranu se zde odehrává rodinné drama. Katina postava je zde žena středního věku, která se musí poprat jak s prací v malé komunitě, která vás neustále sleduje tak i z řadou problémů. Má dlouhé odrosty, protože na takovou rozmařilost jako barvení vlasů nemá čas. Mare of Easttown je skvost. ()

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

Začalo natáčení Daredevila a Penguina

07.03.2023

Komiksové projekty se v současnosti netěší takové oblibě, jako v dobách Avengers: Infinity War a Endgame, přesto ale studiím vydělávají stále velké peníze, a tak éry Marvelu i DC směle pokračují dál.… (viac)

Seriálový Last of Us až v roce 2023

Seriálový Last of Us až v roce 2023

17.02.2022

Špatné zprávy pro fanoušky herní série The Last of Us. Šéf programu HBO Casey Bloys totiž čerstvě upřesnil, kdy si myslí, že diváci uvidí očekávanou seriálovou adaptaci od Craiga Mazina (Černobyl) a… (viac)

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

O čem by mohla být druhá řada seriálové Mare?

03.01.2022

Herečka Kate Winslet (Titanic, Steve Jobs) a tvůrci seriálu Mare z Easttownu režisér Craig Zobel (Z for Zachariah) a Brad Ingelsby (scenárista Cesty zpátky) už za svůj seriál několik prestižních… (viac)