Stratené mesto

• Česko Ztracené město (viac)

Spisovateľka Loretta Sageová (Sandra Bullock) píše úspešné romány červenej knižnice, ktoré sa odohrávajú na tých najexotickejších miestach. To, že prakticky nevystrčí päty z domu je vedľajšie. Ďalším paradoxom je fakt, že jej dvorného hrdinu, okúzľujúceho dobrodruha Dasha, stelesňuje na obálkach jej knižiek veľmi nepraktický ťuťmák Alan (Channing Tatum). Ako model je mužný, krásny, sexy, ale v reálnom živote sa mu nedarí prekročiť vlastný knižný tieň a to ho dosť trápi. Rád by urobil niečo naozaj hrdinské rovnako, ako postava, ktorú stelesňuje na obálke. Dostane príležitosť, keď ľahko šialený miliardár (Daniel Radcliffe) spisovateľku unesie priamo pred jeho očami. Tento človek si totiž vzal do hlavy, že Loretta vo svojej poslednej knihe detailne popísala cestu k mýtickému Stratenému mestu, v ktorom sa ukrýva poklad nevyčísliteľnej hodnoty. Skôr ako sa Loretta spamätá, sedí v lietadle, ktoré ju preváža na exotický ostrov kdesi v Atlantiku. "Chlapec z obálky" Alan sa rozhodne svoju autorku zachrániť, ale vedomý si vlastných limitov, požiada o pomoc svojho osobného trénera, naozajstného dobrodruha (Brad Pitt). Spoločnými silami sa im síce podarí vyslobodiť Lorettu z pazúrov únoscov, ale tým ich dobrodružstvo uprostred tropickej džungle zďaleka nekončí. Naopak, práve začalo. A bude stokrát šialenejšie ako tie, o ktorých sa Loretta rozpisuje na stránkach svojich bestsellerov. (CinemArt SK)

claudel

Neoriginální, klišoidní skoro parodie, jež po první třetině začne neskutečně nudit. V podstatě si vezměte Expedici džungle, zaměňte The Rocka za Channinga Tatuma, Emily Blunt za Sandru Bullock, přidejte nereálnou postavu v podání Brada Pitta, pár nudných, zbytečných a kvóty splňujících postav, uberte mysteriózní podtext a prokleté dobyvatele a máte Ztracené město. Nechápu, proč z Tatuma museli udělat úplně neschopného idiota a z Harryho Pottera hlavního záporáka. Tady nefunguje téměř nic... Jen Sandra Bullock vypadá dobře a angličtina Daniela Radcliffa se dá poslouchat. ()

ARI50

Sandra jedna velká katastrofa,děs a hrůza. Tatum kam ses to dostal ani ty si nedokázal zachránit film. Po příběhu film super, ale prostě velká škoda výběru. ()

luka4615

Extrémně nezajímavá, utahaná a scénáristicky dutá záležitost, která vyjma malé, ale epické role Brada Pitta nezaujme vážně ničím. The Lost City je snad ještě horší než loňský “Red Notice”, což už je vážně něco, jelikož i tam byla kvalitativní laťka snad jen několik mikrometrů nad zemí. Nebrat. „My father was a weatherman.” ()

Morholt

Hloupý příbět, tupé postavy a nula důvodů k tomu se alespoň trochu zasmát. Samotné prostředí ostrova je sice hezké, ale podobných rájů už tu bylo a bude stovky či spíše tisíce. Herecky je to výhradně o tajtrdlíkování a při vší úctě k Sandře Bullock, na tohle už je trochu stará. Jediný Brad Pitt má nějakou úroveň, ale to tady ani náhodou nestačí. Celkově líbivě natočené nic. 15% ()

Lucasion

Když jsem viděl trailer v kině, tak mi bylo jasné, že tohle chci vidět. Ale doma na Netflixu. Což se vlastně i stalo. Dostal jsem přesně, co jsem očekával. Absurdní americkou ztřeštěnou komedii, které není nic svaté. Ne, to přeháním. Ale docela jsem se bavil. Film nezpomalí a stále jede z kopce. Sandra je tu v pohodě, Channing hraje správně nemotorného svalovce a Daniel má vlastně nejlepší roli, ve které mu to jako bondovskému padouchovi sedne. Kudos za prostředí a dobrodružnou atmosféru. Takových není nikdy dost. Takže tak. (55 %) ()

ScarPoul

Výborný Pitt, pomerne sympatický Tatum ( hrajúci to, čo mu ide najlepšie), a nešikovná, ale inteligentná Sandra, ktorá si síce ukradne pár svetlých momentov, ale inak je jej ťažkopádne putovanie týmto príbehom skôr nudné a nezáživné. Hoci to nepovažujem úplne za hereckú chybu. Scenár je banalita a základná premisa už toľko krát obmieľaná, že jednoducho nemá čím prekvapiť. Až mi znova zostáva rozum stáť nad faktom, že to má štyroch scenáristov. Film, ktorý nemá správne načasovanie ani tempo a slúži len ako vizuálna exhibícia pre všetkých zúčastnených, ktorý si to očividne užívajú. Ale ako divákovi,  mi príde táto snaha trochu rozporuplná. Na jednej strane chápem, že je to skôr film pre ženské publikum a tým pádom ide po tej klišoidnej ceste a netají sa tým, na druhú stranu mi ale príde takýto druh filmov ako prežitok, ktorý do tejto doby nezapadá ani trochu. Pred desiatimi rokmi možno. Teraz tomu chýba ľahkosť, prirodzenosť a dokonca aj nejaká tá emócií. Jednohubka. Ale zabudne sa na ňu rýchlo. A tým prichádza na pretras otázka: potrebujú takýto zvučný a talentovaný herci takýto film vo svojej zbierke? Nie som si tým úplne istý. ()

BrooksW.Here

Veľmi nudný a nezáživný dobrodružný film. Sandra spolu s Channingom sa do svojich úloh vôbec nehodili a ich "kvázi vtipné" hlášky mi neprišli ani trochu zábavné, počas filmu som sa zasmial presne jedenkrát. Taktiež Daniel Radcliffe bol neuveriteľne trápny a v každej scénke, kde sa vyskytol ma neskutočne iritoval. Ďakujem Bohu aspoň za vždy výborného Brada Pitta, ktorý si síce dlho nezahral, ale vďaka jeho výkonu som Stratenému mestu nedal o ďalšiu hviezdu menej. Aby som to zhrnul, myslím si, že tento film je nevkusnou stratou času, ktorá sa hrá na napínavé dobrodružstvo, ale vôbec ním nie je... ()

Lacike

Kašlem na to, že to vykráda bambilión filmov, ktoré som videl + pár ktoré som nevidel. Ale prečo je to tak nenápadito napísané a tuctovo zrežírované? To už v Hollywoode nevedia ani vyprodukovať poriadny blockbuster? Pritom sa jedná o jeden z tých lepších instantných hitov na ktoré sa do roka a do dňa zabudne. Sem tam sa vydarí vtipná hláška, postupne začne fungovať aj chémia medzi ústredným párom. Aj v babičkovskom veku je Sandra neskutočne nádherná a roztomilá a tentoraz je znesiteľný aj namakaný model Tatum, ktorý si zase raz zo seba robí srandu. Bradove cameo je skvelé. Keby si prehodil role s Tatumom, tak by to bolo ešte lepšie. Harry Potter ako záporák so svojimi poskokmi je ale trápny a z tej tučnej černošky nový Danny De Vito nebude, takže by som všetky jej scény najradšej vystrihol, aby mal film svižnejšie tempo. Akcia je miestami celkom vydarená. Hlavne sa to točilo v skutočných exteriéroch a nie v štúdiu, takže to nemá takú sterilnú atmosféru ako Red Notice alebo Jungle Cruise. Takže celkovo proste veľmi mierny nadpriemer. Snáď pokračovanie Avataru ukáže, že Hollywood ešte dokáže vyprodukovať poriadny komerčný hit, na ktorý sa hneď nezabudne. 5,5/10. ()

BoPo

Honba za diamantem (1984) zostáva v rámci svojej kategórie stále neprekonaná. Ztracené město chce byť jej verziou pre netflix generáciu, ale bez šance. Brad Pitt potešil, ale inak som dostal dobrodrúžo, ktoré sa síce neberie vážne, ale vtipné je minimálne. Daniel Radcliffe je fajn, Sandra Bullock je starenka narvaná do overalu pre mladé disco šlápoty, Channing Tatum predvádza klasické hore bez a Da'Vine Joy Randolph je škaredá, otravná a trapná. Ztracené město je však stále lepšou voľbou, než sračka Red Notice. ()

Marcos22

Ztracené město je romantickou dobrodružně laděnou taškařicí ve stylu legendární Zemeckisovi Honby za diamantem. Vlastně na mě Ztracené město působí jako takový sequel po čtyřiceti letech. Bohužel se za tyto čtyři dekády posunul humor ze sofistikované roviny na velmi povrchní úroveň. A pokud je nejvtipnější scénou ta, kde se pijavice přisají na Channingovo vysvalené tělo a Sandra po nápravě jimi způsobených škod pronese hlášku „Vše je v pořádku, Tvůj srdnatý náčelník tam visí sám“, pak je na filmu skutečně něco v nepořádku. Vedle zmíněné Honby připomíná Ztracené město svým humorem nejvíce Stillerovu Tropickou bouři. Nezapomenutelnou postavu šoumena Lese Grossmana v podání Toma Cruise, známého svými neotřelými tanečními kreacemi, zde nahrazuje Brad Pitt postavou jménem Jack Trainer. A pokud Vám něco měsíc po projekci zůstane ze Ztraceného města v hlavě, tak je to vyjma zadnice Channinga a přísloví „nesuď knihu podle obalu“ onen štěk Brada. Jako nenásilná jednorázovka na jemné protažení rtů funguje Ztracené město dobře, nic víc však od něj nečekejte. Nejvydařenějším elementem snímku tak byl bezesporu casting, Sandra Bullock má i ve svých 57 letech pořádnej drajv, sex-appeal a role krásné intelektuálky Loretty jí zde perfektně sedne. Channing Tatum v roli Alana, jakožto ťulpase s dokonalým tělem, působí také velmi přirozeně. Brad Pitt si svoji roličku náležitě užívá a krade si film tak trochu pro sebe. No a Daniel Radcliffe v roli hlavního záporáka Abigaila do celého ztřeštěného konceptu zapadá poměrně přesně. Smyslem jeho přítomnosti je, aby se ho divák nebál a nic mu nevěřil, což splňuje dokonale. Suma sumárum, dvě hvězdy, vždy raději upřednostním výše zmíněnou Honbu za diamantem či Tropickou bouři. 😕 (25.03.2022) ()

Suzie05

Brad byl vynikající! Sice to byla docela kravinka, ale dobrodružství jako prase a sarkastický záporák nechyběli, takže vlastně úplně pohodový film na nedělní odpoledne. ()

corpsy

Stará dobrá HONBA ZA DIAMANTOM či jej pokračovanie, snímky ktoré určite museli byť jedným z inšpiračných zdrojov pre tento, musím to napísať, paskvil. Čakal som v kútiku duše, aspoň máličko hlúpučký klon nejakej tej jonesovky, či o'connellovky, ale namiesto toho tu pobehuje, musím to napísať, trápna Bullocková, pri nej ešte o level nižší Tatum. Daniel ´´Potter´´ Radclife sa snaží a jeho hlavný bad guy naozaj občas pôsobí, ako šťavnatá paródia na bondovského záporáka, ale deje sa to len na malej ploche. Brad ´´nevyužitý´´ Pitt, je jeden z mála svetlých bodov. No, ale aspoň mi to zaplátalo čakanie na Najväčšieho, kým si opäť nenasadí svoju fedoru. ()

PauloZ

Překvapil mě ten houf negativních kometářů s čím se tu nemůžu stotožnit. Podle mě je to naprosto povedená a vyrovnaná dobrodrůžo podívaná. Nebo mi to prostě jen sedlo v ten moment. Herecky je to výborné, jen škoda že Bratovi nenapsali delší linku, protože to naprosto rozsekal ze začátku a pak tak nějak chyběl! 3.5* ()

Wysch

Jako takhle, je to ptákovina. Ničím nevynikající blbost. Ale Radcliffe a Tatum si ze sebe dělaj srandu tak moc, že jejich koule táhnou celou tuhletu srágoru o dvě hvězdy vejš. A Pitt samozřejmě taky. No. ()

Alementina

Když potřebujete vypnout mozek a prostě jen se smát blbostem a tomu nejtypictejsimu klišé všech romantických filmu. Oddechovka, co svůj ucel splní. A Brad Pitt přesně tak, jak ho máme v posledních letech nejradeji. ()

blackrain

Je to volovina, která jede přesně podle šablony a sází jedno kliše za druhým. Je taky sympaticky obsazená. Channing Tatum byl jako ňouma moc roztomilý a Daniel Radcliffe mohl být ještě mnohem větší psychpat. Hodí se akorát do těchto šedívých a mlhavých dnů, kdy se brzy stmívá. Takový výplach prostě není na škodu. ()

Remedy

Tohle bolelo. Skutečně by mě nenapadlo, že budu ještě s láskou vzpomínat na loňskou rutinní a sterilní Jungle Cruise, protože tohle bylo opravdu Ztracené na všech frontách. Jsem si vědom toho, že Channing Tatum a Daniel Radcliffe ve svých rolích záměrně přehrávají, jenže proč to proboha není ani na moment zábavné? Jestli se někdo posadí na prdel z toho, jak tam tvůrci invenčně nasrali odkaz na True Detective a Peaky Blinders („odkaz“ ve formě použití úvodní znělky), tak ho upřímně lituji. Zároveň nevylučuji, že z toho může být někdo upřímně dojatý, protože dokázal takto sofistikované odkazy rozluštit. A tím to nekončí, takto hluboce „sofistikovaných“ odkazů je tam plná prdel ve stylu mladého Jara Slávika. Naprosto příšerný cringefest, ve kterém Sandra Bullock opět vyhrává svůj životní souboj s časem a plastikami, Channing Tatum si nechává z vlastní prdele odstraňovat pijavice (POZOR, SPOILER, NE, DĚLÁM SI PRDEL!) a Daniel Radcliffe se svým uměle působícím plnovousem namísto kletby Avada Kedavra tragikomicky střílí z revolveru. A ten Brad Pitt tam měl znamenat jako co? Vtipná vložka, ksicht na plakát, pokračování v odkazu postavy Cliffa Boothe? Jestli se tohle zaplatí z kinotržeb, tak jsme jako společnost už v totálním hajzlu. Děsivá streamingová rutina, která v kinech nepříjemně zapáchá a za kterou by se styděl i pozdně „komediální“ Adam Sandler. Takhle vytočenej jsem z kina šel naposledy z Covenanta. [20%] ()

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

Ryan Reynolds a Channing Tatum v akční komedii

06.12.2023

Hollywoodem krouží nové žhavé zboží, které by mohlo do kin či před obrazovky nalákat davy nenasytných diváků. Hollywood Reporter totiž přináší zprávu, že je rozpracován scénář k třeskuté akční… (viac)

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

Channing Tatum a David Leitch spojí síly

26.11.2022

Zatímco fanoušci, respektive spíš fanynky herce Channinga Tatuma (Loganovi parťáci) netrpělivě vyhlíží očekávaný třetí díl série Magic Mike v češtině známé jako Bez kalhot, server Deadline nyní… (viac)

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

Daniel Radcliffe bude Weird Al Yankovic

20.01.2022

Zatímco by se herec Daniel Radcliffe měl brzy v našich kinech ukázat díky hvězdně obsazené akční komedii Ztracené město se Sandrou Bullock, Channingem Tatumem a Bradem Pittem v hlavních rolích,… (viac)