Severní vody

• Veľká Británia The North Water (viac)

Seriál Severní vody se odehrává ve Velké Británii a v arktické pustině koncem 50. let 19. století. Vypráví příběh bývalého vojenského chirurga Patricka Sumnera (Jack O'Connell), který se přihlásí jako lodní lékař na velrybářskou výpravu do Arktidy. Na palubě potkává harpunáře Henryho Draxe (Colin Farrell), brutálního zabijáka, jehož nemorální a zrůdné chování má původ v krutém světě, kde vyrůstal. Summer se pokouší uniknout vlastní ponuré minulosti. Na strastiplné cestě s psychopatickým vrahem se ocitá v drsném mužském světě. Snaží se najít vykoupení a bojuje o přežití v arktické pustině. (HBO Europe)

BoPo

Vizuálne veľmi pôsobivé, ale to si môžem pustiť aj nejaký arktický dokument. Postáv plná p*del, teda pardon loď, ale vyčnievajúca len jedna. A tá jedna, nie je až tak neuveriteľne démonická, ako hlásali nadšené komentáre. Parta chlapov sa vlečie do najviac zamrznutej diery sveta a tam sa kupodivu rozhádajú, a ešte väčším šokom niekto utrpí aj nejakú tú zdravotnú ujmu. Ťažkopádne, pomalé, ultra skromné na zaujímavé udalosti a neuveriteľne ukecané. Horúci kandidát na najuťahanejší seriál roku 2021. ()

slunicko2

Naturalistický obrázek z ledových končin. 1)  Jako vášnivý fanoušek Londonova Mořského vlka jsem si seriál z podobného prostředí nemohl nechat ujít. Na rozdíl od limonádově zabarveného Londona však Severní vody představují naturalistické zobrazení života velrybářů a celého prostředí s několika, věru, surovými scénami. Špicberky poskytly nádherný prostor a tvůrci pěkně vystihli dobovou atmosféru a náladu._____ 2)  Zaujali mě herci: 21letý pěkný Stephen McMillan (zneužívaný kluk na lodi), 31letý Jack O´Connell (lékař), kterému knír moc nesluší anebo již 45letý k nepoznání zmohutnělý přesvědčivý Colin Farrell (vrah Drax)._____ 3)  Pomalý průběh snímku téměř bez zápletek však trochu diváckému zážitku odebírá. Sledoval jsem se zaujetím první díl a liboval si, jak jde rovnou na věc a nechává diváka postupně odhalit, co je za tím. Co je za tím jsem zjistil na konci epizody, když se ukázalo, že jsem omylem nejdříve sledoval díl třetí. Následovaly 4. a 5. a teprve pak jsem viděl 1. a 2. Ty už byly nadbytečné. Seriál, kterému vyškrtnutí 40 % vysílacího času přidá na atraktivitě? Hm..._____ 4)  Možná by to chtělo kapku opiového laudana... ()

scroochy

První tři díly na lodi jsou super, a to hlavně díky démonickému Farrellovi, ale pak tomu docela dojde dech a v závěru to bohužel tak nějak vyšumí do prázdna. Každopádně skvělé herecké výkony, výprava a spousta přenádherných záběrů z arktických oblastí. Čtyři hvězdy s odřenýma ušima. ()

M.i.k.e

Starosvětská minisérie, která sází na pomalé tempo a mrazivou klaustrofobickou atmosféru, což jí během prvních tří dílů docela vychází. Jenže pak přijdou ty poslední dva a z větší části to jde celé do kopru. Farrell byl fajn, ale po nadšených ohlasech sem čekal víc…60% ()

HorrFi

Každej kdo má v sobě aspon trošku dobrodruha a zajímá ho viktoriánská Anglie, tak by měl dát Severním vodám šanci.. tyhle minisérie začínam mít fakt rád, protože v případě zklamaní zas člověk o tolik času nepřijde (ikdyž já ho mam pořád naštěstí dost).. byl jsem na to zvědavej hlavně kvůli Colinovi a ten tu předvedl solidní hereckej výkon.. ()

Deyw

ty vole colin je neskutecny prase, zasranej dobytek, zkurvenej primitiv a je tak demonickej ze strhne celej serial pro sebe, vetsiho zkurvence jsem dlouhou dobu nevidel a moje srdicko jasa! dokonalost kurva! takovej hit jako krava a nic sem nevedel a zabilo me to! drax nejvetsi svine v historii serialu/filmu maybe! ()

Lamprea

Znepokojivá záležitost a opravdu prvotřídní hnusák, kterýho zde hraje Colin Farrel. Nakonec to ale zdaleka není tak silný zážitek jak by se mohlo zdát. Myslím, že zde tvůrci až moc tlačili na pilu a vytratila se autentičnost a uvěřitelnost celýho příběhu. V tomhle ohledu mi to připomnělo Nabarvený ptáče, kde jsem měl podobný problém - hezká forma i zajímavý téma, ale na konci všeho to vlastně vyšumí do ztracena. Nakonec tak převládá spíše zklamání. ()

Cedr

Naprosto neuvěřitelná kvalita produkce. Skutečná Arktida místo trapného greenscreenu strčí do kapsy drtivou většinu produkce nejen seriálové ale i filmové. Špičkový herci, okey scénář.... a 10/10 kamera, kostýmy, kulisy... pecka. ()

jedna_vrana

„Severné vody“ by som rozdelila do dvoch častí – prvé tri epizódy majú schopnosť priklincovať diváka pred obrazovkou. Spĺňajú všetko, čo od dobrodružného žánru vyžadujem – zápletka, keď kapitán lode dostáva na konci plavby úlohu loď potopiť (to sa dozvieme hneď v prvých minútach) znamená, že s napätím čakáte, ako to dopadne. Príbeh porovnateľný s mnohými inými dobrodruhmi plaviacimi sa oceánmi. Miniséria navyše dostala skvostnú výpravu – či už loď, prostredie krčiem polovice 19. storočia, prenádherné zábery na ľadovce. Lov mrožov a veľrýb uveriteľný (doteraz si kladiem otázku, ako natočili to zabíjanie a porcovanie). Skvelý výber hercov (Collin Farrel tu podal výnimočný výkon). A potom sa to zosypalo v štvrtej a piatej časti. Tvorcovia nenechali divákovi ani malú štipku predstavivosti, až do posledného detailu rozpitvali každú postavu a dôsledky jej konania. Mnoho zbytočných dialógov, ktoré sa zasekli a už vám nedovolia fantazírovať. ()

Tosi

Bejt s psychopatem zavřenej na rybářský lodi není žádný terno a z toho těží celej seriál. Jack O'Connell a Colin Farrell jakožto dva velmi odlišní chlápci zkouší kdo z koho. Možná to začíná jako příběh o vykoupení, ale závěr je o naprostém přežití. Zamrzlý moře posloužilo skvěle jako drsná kulisa pro drsný chlápky. ()

LizianShaw

Jsou tu často zmiňovány podobnosti se seriálem Terror, ale zatímco Terror láká na horor s tajemnou příšerou (která se po celý seriál skoro vůbec neobjeví), zde si můžeme užívat divošské herectví Colina Ferrella, jenž je hlavním lákadlem. Je třeba však podotknout, že není hlavní postavou, kterou je chirurg v podání sakra sympatického Jack O'Connella, kterému fandíte hned od začátku. Škoda, že tempo ke konci trochu zpomalí, ale ta nádherná a špinavá atmosféra zanechala působivý dojem. 85% ()

Jaro.Krafcik

Veľmi zvláštny seriál kde to celé zachraňuje prostredie a pár dobrých hereckých výkonov. To je asi tak všetko. Historické filmy ma nikdy nejako nebavili, kde to ešte seriály ale tých 5 epizód postačilo a ja som dal šancu prvému seriálu od služby Hbo v tomto novom roku. 3* ()

Maynard.

Herecká lahůdka. Po 2.skouknutí Her o trůny a SW : The Batch, sem potřeboval zaplnit v mém filmovém srdci díru nějakým svižným serošem. Svižným znamená, že to nemá 16 sérií po 2éti dílech :o). Tohle se povedlo. Herecký obsazení je fenomenální. Colin je prostě frajer a zraje jako víno, ještě nám toho určo hodně předvede. Příběh byl poměrně jednoduchej, ale zajímavej tím, kde se to odehrávalo. Asi největší "zážite" byl pro mě lov tuleňů, se s nima zrovna nepárali. No a jako bonus pár mrtvejjch verlib a eskymáků. Ochránci zvířat musej z tohodle bejt poměrně zhrozený... Ale na ty se á můžu z vysoka ()

Soweek

Skvělé budování tíživé atmosféry na velrybářské lodi bohužel shazují poslední 2 části odehrávající se v arktické pustině. Klasické téma survivalu v nízkých teplotách bylo zpracováno v podstatě kdekoliv mnohem lépe a závěrečná část se tak přehoupne v nezajímavou nudu. ()

Davej

Ohromná lahůdka, jakých se už moc netočí. Surová atmosféra, vynikající herecké výkony, hutný a zajímavý příběh. Jako z románu z 19. století. Ideální zabiják nudy dlouhých zimních večerů. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD