Patrick Sumner chce uniknout hrůzné minulosti a vydává se na osudovou cestu do Arktidy, která ho zavede k drsnému harpunáři Henrymu Draxovi. (HBO Europe)

castor

Asi určitě půjdu proti proudu, protože mě první epizoda přišla zoufale utahaná, tmavá a příběhově nijak zvlášť atraktivní. Seriál celkově ilustruje dominující mužský svět, ve kterém mají ženy pozice prostitutek nebo služek. Postupně poznáváme jednotlivé postavy, zejména pak doktora Sumnera, který prošel náročnou službou v armádě a věří, že ho změna zbaví tíživých vzpomínek. Představuje ji pozice lodního lékaře na velrybářské výpravě do Arktidy. Bojuje s vlastními démony, postupně i s jednotlivými živly na palubě rybářské lodi. A divák může zatím dumat, zda je odpornější násilnický harpunář Henry Drax ztvárněný skvělým Colinem Farrellem nebo závěrečný lov tuleňů… ()

warrenur

Slusny otvarak do krutych casov medzi drsnymi irskymi velrybarmi. Nas "zavislak" je zrejme, na zaklade vidin indickeho chlapca z minulosti, ucastnik vojenskych svinstiev v Indii. Uvidime, ci Drax (Farrell) bude ucastny i na "poistnom" podvode s lodou, nie len na "vyuziti nehody" nasho chirurga. :) 75% Inak, staci parkrat sledovat "asian street food", alebo "fish cutting skills" od majstrov kuchyne a spickovych japonskych sefkucharov na YT a nerozhodi Vas ani v tejto epozode vyobrazeny vtedajsi jediny prirodzeny sposob, ako sa dostat k surovine na vyrobu kvalitneho oleja. ()

Frajer42

Hned v úvodu mě potěšila krásně špinavá atmosféra Anglie někdy v polovině 19. století. Vynikající pilotní díl, který krásně vyložil karty na stůl a nastínil, kterým směrem by se seriál mohl ubírat. Taky se mi moc líbilo, že není úplně na první pohled vývoj čitelný. Seriál exceluje v syrovosti a brutálnosti. Scéna s tuleni mi bude hodně dlouho rezonovat v hlavě. Mimo to se člověk dozví spoustu zajímavosti z té doby. Kupříkladu, za kolik si bylo možné koupit nějakou tu kurvu v různých částech světa. Nejdůležitější postavy mi ihned padly do oka, a to nejenom díky velmi slušnému obsazení. [77 %] ()