Ruby je dieťa nepočujúcich rodičov a ako jediná v rodine počuje. Keď v sebe nájde vášeň pre hudbu, Ruby sa musí rozhodnúť medzi rodinnými povinnosťami a svojimi snami. (Apple TV+)

Goldbeater

Je to celé takové milé, líbivé a nenapadnutelné. Ale když si člověk odmyslí ty specifické reálie, má to hlavně taky totálně banální a nespočetněkrát viděné schéma, které snad nikoho nemůže divácky ničím překvapit. ()

HoneyBunny

Kdo by to byl řekl, že jeden z nej filmů roku bude tenhle malý procítěný filmeček. Coda značí jednak slyšící dítě neslyšících rodičů, jednak závěrečnou část hudebního díla. Obojí na film krásně sedí. Dlouho jsem neviděla takhle kvalitní rodinný film, který je ve správných chvílích vtipný a v jiných dojemný. Téma neslyšící rodiny je tu podané citlivě a pochopitelně pro všechny, navíc je tu super twist, že jejich dcera umí krásně zpívat, což ale zbytek rodiny pochopitelně neslyší. Emilia Jones v hlavní roli je skvělá, navíc nádherně zpívá. I ve svém věku zvládla podat silný výkon (zvlášť dojemné jsou její scény s "trapným" tatínkem) a film bez problémů táhne. Velký palec nahoru a jdu zkontrolovat francouzskou předlohu Rodinka Belierových, jestli se taky takhle povedla. PS: A kudos za fakt, že neslyšící postavy tu hrají opravdu neslyšící herci! ()

Anderton

S vedomím všetkých klišé a pocitu, že podobný príbeh sme už videli tisíckrát, dávam plný počet. Pretože vnímanie kinematografie je v prvom rade najmä o pocitoch, aké vo vás dielo vyvoláva a to hovorím ako filmový vedec. Atmosférou prostredia to pripomenie Manchester by the Sea a In the Bedroom, dejovo je to ale inde a ide o feel good indie záležitosť, čo je akási odnož americkej nezávislej scény, ktorú mám poväčšinou nesmierne rád. Pokiaľ je pre niekoho CODA gýč, tak mu to vyhovárať nebudem, radšej si namiesto hádky pozriem tento film znova. ()

silentname

Keby v jadre rozoberiem príbeh filmu "CODA" tak by som mohol zhodnotiť, že nejde zase o tak veľmi originálny projekt. V jadre je príbeh hlavnej hrdinky Ruby celkom klasický príbeh o dospievaní. No stačí urobiť pár zaujímavých elementov správne a vo výsledku sa dočkáte veľmi silného a ľudského filmu, ktorého srdce je po celú dobu na správnom mieste. A v tom sa skrýva jeho najsilnejšia stránka. Emilia Jones je veľmi presvedčivá a veril som jej asi každú scénku. Eugenio Derbez môže byť asi v akomkoľvek filme a stojí za to ho vidieť. A toto je opäť ďalšia rola, ktorú si tak trošku upravuje na mieru a dáva mu tak možnosť byť vtipní. Rodičia našej hlavnej hrdinky sú obaja vynikajúci. Hlavne sú veľmi vtipní a ich manželstvo pôsobí veľmi harmonicky. Robia si srandu zo svojho života a snažia sa vidieť vo všetkom to dobré. Najlepšie momentky sú pre mňa na konci filmu, no nechcem ich nejako rozoberať, lebo by išlo o celkom slušné spoilery. Takže to si asi nechám pre seba, no poviem aspoň toto. Kým väčšia časť filmu je podaná z pohľadu Ruby, tak na konci budeme môcť aj niečo pochopiť zo strany jej otca. A Siân Heder to urobila podľa mňa veľmi šikovne a inteligentne. Tie scénky ku koncu mi dali pocítiť, že ide o neuveriteľne ľudský film, aké sú v dnešnom svete potrebné. Ak ste ho ešte nevideli, pozrite si ho. Plným právom si to zaslúži. Hodnotenie: A ()

eLeR

Pohodový film, ktorý si vás získa hneď od samého začiatku. Zábavný, dojemný, ale hlavne taký, po ktorom zostáva dobrý pocit. A možno aj o malý kus lepší ako La Famille Bélier. ()

Happens

Příběh extraordinární. Netradiční. Nicméně trochu mě iritovala ta američtina v podpoře naprosto bezohledného individualismu na úkor ostatních členů rodiny a způsobu jejich obživy. Za to hvězda dolů. ()

Arsenal83

Príjemný film, ale cez 80% sa mi zdá veľa. Nebol nejak extra výnimočný, nechytil ma až tak za srdce, tých emócií tu nebolo až tak veľa. Potešila ma akurát tak prítomnosť mimoriadneho sympaťáka Eugenia Derbeza. Inak nič nové, ale tí s osobnou skúsenosťou budú brať film určite citlivejšie. ()

Marze

Solidni zabava a pekny teen film o dospivani. Divak je nekam smerovan misto prosteho pozorovani. Vypraveni smeruje primo do srdce a vasich ocnich bulv. ()

Chrustyn

Příjemný indie filmeček, jehož provází hype výhry ceny akademie za nejlepší film roku. Nejedná se o nijak zásadní film a pocitově podobných nezávisláků je několik desítek ale nijak to neubírá na kvalitě, která je v tomto případě hodně vysoká. Parádní herecká sestava, příjemná atmosféra, která netlačí na pilu a pořád jede v nenáročném a zábavném módu a určitě musím zmínit i povedená hudební čísla.Vtipné, citlivé, příjemné a celkově funkční v čem by měl film funkční být. Jen to není ten zásadní film roku... ()

mcb

V roce temných témat velice příznivý balzám na duši. Feel-good nezávislý snímek, který definitivně zlepší náladu. ()

Flego

Maximálne vyvážený snímok vo všetkých žánroch, ktoré tvorcovia umne splietajú do homogénneho celku. Príbeh o snoch a láske ale i o tolerancii je pôsobivý, navýsosť aktuálny v každej dobe a výborne natočený. Celkovému dojmu prispeli aj hereckí protagonisti svojimi civilnými prejavmi. ()

rikitiki

Hezký, milý a hřejivý filmeček, který potěší, příjemně naladí, ale o žádné veledílo nejde. Iniciační film o dospívající dívce, která doslova musela najít svůj hlas v milující, přesto však poněkud svazující rodině hluchoněmých. Pár dobrých fórů a několik pěkných záběrů na moře. Veškeré nesnáze, které ale nejsou nijak hrozivé, se vyřeší mrknutím oka, dívka má neuvěřitelnou kliku na fajn lidi kolem sebe, zázračně zazpívá jako slavíček a všichni se odeberou k pohádkovému konci po duhovém mostě v kočáře taženém jednorožci (ok, to poslední jsem si vymyslela, ale film opravdu působí hodně pohádkově). ____ Zejména neslyšící herci hrají naprosto famózně a Marlee Matlin musí mít někde ve skříni schovanou smlouvu s ďáblem, protože vypadá neskutečně skvostně a rozhodně, ani omylem, ne na svůj věk. Film ale nenabízí vůbec nic než velmi poctivé řemeslo a trochu odlehčeného dojetí. A původní francouzskou verzi obšlehl dost bez invence. ()

TheEvilTwin

Dokonalost. CODA není jen běžné drama, jak by se mohlo dle popisu a žánrového zařazení zdát, naopak jde o široce komplexní film, který obsahuje snad vše do puntíku tak, jak by mělo být. Dočkáme se trochu z rodinného dramatu, teenager high school love-story, humoru, ale stejně tak i drsného střetu reality slyšící dcery s životem neslyšící rodiny a jejich vzájemného (ne)pochopení. Chemie v rodině funguje excelentně, celý film je jednou strašně zábavný, jindy kontrastně neskutečně emotivní a ve finále dojde i na slzy. Ke konečné spokojenosti a plné pětihvězdné palbě z největší části ale přispívá jednoznačně Emilia Jones, která nejenže výborně hraje, ale hlavně je krásná, milá, její zpěv je čistý a bezchybný a dokáže chytit za srdce. Z nečekaného outsidera se vyklubalo jedno z největších překvápek v drama žánru a tohle mě uspokojí klidně i na další měsíce. ()

ScarPoul

Nevidel som originál. Ale snažím sa k tomu pristupovať s otvorenou hlavou. Je to výborný námet, ktorý mohol počas celej minutáže doplatiť na milión vecí. Či už zbytočné emócie, nevyváženosť charakterov, alebo klišoidne podané finále. Som veľmi rád, že v tomto prípade tomu tak nie je. Film má veľmi príjemnú atmosféru ( hravú, zábavnú) a aj tie ťažké veci nie sú podané spôsobom, aby sa v nich museli postavy zbytočne topiť, hoci na vážnosti im to neuberá. Emilia Jones podáva skvelý výkon a jej rodinka tiež. Hlavne Troy Kotsur. Veľkou silou filmu je fakt, že zatiaľ čo prvá hodina nám predstavuje členov rodiny a situáciu v ktorej sa nachádzajú a zbieha do prvoplánového a miestami infantilného humoru, tá druhá ( kedy sa rozhoduje o vážnych veciach) umožňuje postavám aby sa naplno prejavili. Odrazu som zistil, že tej rodinke držím palce. Sú mi blízky. Aj to ich trápenie aj ten ich pozitivizmus. A preto sa mi koniec odmenil veľmi príjemnou katarziou. Dokonca hneď tromi. Spevom na školskom recitále, spevom pred otcom a spevom na prijímačkách. Jeden z tých feel good filmov, ktorý si vždy rád pozriem. Takto silný dojem vo mne naposledy zanechal Reinerov Flipped. A to bolo v roku 2010. ()

Lacike

Taký normálny jednoduchý ľudský príbeh o nepočujúcej rodinke v ktorej sa ten jediný člen rodiny snaží osamostatniť. Takýchto filmom bolo natočených už neúrekom a viacerí aj lepšie. Tento okrem toho hendikepu nič nové neprináša. Celkovo to je ale na úrovni lepšieho Hallmark filmu a nominácie na Oscara skôr ukazujú aká je dnes slabá ponuka. Mimo trikových blockbusterov sa nič poriadne netočí. Z hercov stojí za zmienku sympatická hlavná hrdinka Emilia Jonesovej a zábavný učiteľ spevu Eugenio Derbez. Vždycky ma poteší, keď nejaký bláznivý komik skúsi serióznejšiu úlohu. Celkovo to je ale len taká jednohubka, ktorá nejde v žiadnom ohľade príliš na hranu. Nie je to ani dostatočne dojímavé, ani sa tam okrem toho jedného hlavného rozhodnutia nič ďalšie nerieši. Za pár dní na film úplne zabudnem. 6/10. ()

MoiJe

Sympatická rybárska rodinka. Film ničím nevyniká, ale sledovalo sa to dobre a poplakať som si poplakala, takže všetko ok. ()

Marcos22

V rytmu srdce je velmi milým a dobrosrdečným snímkem, v němž se rybolovem živořící rodina vzepře zažitým pořádkům, postaví se čelem na své obživě parazitující firmě a začne sama podnikat. To vše zní na první dobrou jako velmi snadný plán, nikoli však v momentě, kdy je vaše rodina hluchoněmá a nemáte vytvořené zrovna ty nejlepší vztahy uvnitř komunity. Režisérka filmu, Sian Heder, přistoupila k látce této minoritní skupiny obyvatel velmi empatickým způsobem a divákovi přinesla objektivní vhled do problematiky jejich všedních dnů. Celý příběh je navíc umocněn linkou dcery Ruby, která je jako jediná z rodiny zcela v pořádku a řeší vnitřní konflikt, zda si plnit své životní sny či se jich vzdát ve prospěch pomoci své rodině. V rytmu srdce je velmi zdařilým remakem Rodinky Belierových, a zároveň jedním z nejpodařenějších filmů, které v roce 2021 spatřily světlo světa, a které decentně pracují se sebeuvědoměním diváka, jak by se v daných situacích sám zachoval. Velmi silné čtyři hvězdy a jedno velké doporučení. 👍 (25.02.2022) ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Lamentovat nad tím, že vznikají anglicky mluvené remaky světových filmových hitů, by už nemělo příliš smysl. Občas z toho může alespoň vzejít fajn snímek, který podnítí zájem o danou látku, případně… (viac)

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

Scorseseho novinka se odsouvá na příští rok

28.07.2022

Bude Apple příštích pár let dominovat oscarové večery? Přestože si z posledních Oscarů nikdo nepamatuje nic jiného než facku, kterou Will Smith uštědřil Chrisu Rockovi, vítězný snímek V rytmu srdce… (viac)

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

Hvězdy Marvelu v nové sci-fi

02.04.2022

Jen co streamovací služba Apple TV+ získala Oscara za své univerzálně chválené drama V rytmu srdce, uvolnila společnost dalších 100 milionů dolarů za novou sci-fi Project Artemis s hvězdami Avengers… (viac)

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

Duna a V rytmu srdce slaví oscarové vítězství

28.03.2022

Dnes v noci proběhl 94. ročník předávání Oscarů, tedy cen americké Akademie filmového umění a věd (AMPAS), a i letos se psala oscarová historie. Celý ceremoniál se odehrál v hollywoodském Dolby… (viac)