Diablova korisť

• Česko Ďáblova kořist (viac)

Podľa správ z Vatikánu sa v posledných rokoch výrazne zvýšil výskyt posadnutí démonom. Katolícka cirkev preto opäť začala vybraných kňazov zaúčať do tajov posvätného obradu exorcizmu. Vo filme Diablova korisť dostanú diváci možnosť nahliadnuť do jednej z týchto škôl, ktoré tvoria obrannú líniu ľudstva proti silám večného zla. Hoci vyháňanie diabla bolo vždy výsadou mužov – kňazov, sestra Ann je hlboko presvedčená, že exorcizmus je jej poslaním. Keď jej starší profesor potvrdí, že má naozaj zvláštny dar spoznať zlo, stane sa prvou mníškou, ktorá dostane šancu absolvovať tajomný rituál. Jej vlastná duša sa však ocitne v nebezpečenstve, pretože vyjde najavo, že s temnými silami už mala do činenia aj v minulosti. (Forum Film SK)

jmek

Jako jednohubka na večer fajn. Kdybych věděl, že mě budete vymítat sestra Ann, dobrovolně bych se nechal klidně posednout ()

xxmurphyxx

Otrepaný námet, ale na jedno pozretie v rámci nudného večera fajn. Mníška celkom jebateľná, dívalo sa ňu dobre a atmosféra nebola tiež márna. ()

kritkMd

Do filmu jsem se vůbec nevžil a chytil jsem se u přemýšlení nad jinými věcmi. Film si hraje na realistický, a i takový je dojem, avšak v další scéně lítá po celém pokoji posednuté děcko. Spíš než horor mi to přišlo jako autobiografie jakési jeptišky s hodně levnými jumpscary. Téma posednutí a vlastně i ďábla není zřejmě nijak nutno představovat, ale mě prostě přišlo že tomuto filmu chybí záporák, nějaká ta entita. Z chování posedlých vyplívá že se jedná o jednoho démona co blaží právě po této jeptišce, avšak pak to už není nikterak rozváděno. Také téma s její matkou není nikterak, až na drobné flashacky a "vysvětlení" přiblíženo. Režisér si upekl téma a divákům ho dává jako dané a bez jakýchkoliv vysvětlení či otázek. Klášter ani jeho obyvatelé či dokonce nejbližší lidé k jeptišce nejsou nikterak přiblíženi. Nic o nich prakticky nevíte a na character development se může zapomenout. Jde vidět že tvůrcům šlo čistě o hororovou stránku, ale vsázet všechno na jednu kartu se opravdu nevyplácí. ()

Velislav

Ďalší z priemerných hororov, aké chodia do kín ročne tucty, v tých slovenských také tvoria možno 90% z celkového množstva žánru. Napriek tomu, nie zlý epigón najlepšieho hororu histórie. Atmosféru si to drží pomerne na solídnej úrovni a dokonca prinesie maličký twist. Režisér už má skúsenosti s "posadnutým" hororom, takže sa subžánru rozumie a vlastne objednávku splnil. Ľudia sa na to budú hrnúť, nie je to odpad, na ktorý sa mu diváci vykašlú s tým, že vedel o tom, čo tvorí. Teda jeden z tucta. Ale poctivá robota. Videné v kine. 5/10  ()

brasek odpad!

Žánrovo podpriemerný horor s množstvom nelogických záležitostí a hlúpostí. Zbúchaný scenár bez hlbšieho štúdia problematiky exorcizmu, hrierarchie a fungovania Cirkvi. Proste iba zmiešaný miš-maš, vreskot, gymnastika, lezenie po stenách a očakávanie autorov od diváka, "že bojím, bojím a bojím"! ()

Kushina

Řekl bych, že jeden z lepších hororů roku 2022. Přeci jen tu byla taková ta klasika strachu a vymítání a ďábla, kterého vidíte skrze lidi porstupovat na světlo. Každopádně když to srovnám s "The Nun", tak to bylo o dost méně strašidelné, ale v rámci exorcismu pořád dost dobré. Menší zápletka tam byla, zlo postupně stupňovalo, ale ten skok byl takový dosti bez emocí. Zkrátka to uteklo až moc rychle, ale ten způsob se mi líbil, vlastně tenhle druh hororů je to, co mám rád. 65% ()

Ace.A.T.L.

Já byl dost spokojenej. Tam, kde by plno tvůrců přepálilo situace a gradovalo to za hranice, se Stamm drží na příjemný úrovni, což filmu pomáhá. Film se rozjede dost rychle a tempo si udrží až do konce. Je to o lekačkách, který otrlýho milovníka hororů sice nepřekvapí, ale špatný to neni. Prostředí exorcistický školy je super a Jacquelin je štramanda, který tahle role sedla. Rozhodně jsem se bavil. Za mě 4* a URČITĚ DOPORUČUJU ()

TesterX

Naprostá zbytečnost hororového žánru. Jedinou originalitou je škola vymýtání, jinak je to jen nudně, předvídatelně natočené bahno. ()

swenyx

Ďáblova kořist není nic výjimečného, naopak je to nevyužitý potenciál, zřejmě tvůrci neměli tolik prostředků na to aby to nějak vypadalo, tak nám místo pořádných creepy vymítacích scén či nějakých mutací do příšer nadělili pořádnou nudu, celou dobu se prakticky nic neděje a kvůli tomu to ani jako horor moc nepůsobí. Jediný co mi přišlo dobré byla jeptiška jako exorcista, ta to zahrála fakt dobře. ()

taibrek

Vymieňať diabla nemôžu ženy ... Som tu, exorcistka po 700 rokoch... Vyzerám ako Buffy premožiteľka upírov a najlepšia mníška, ktorá si zaslúži študovať vo Vatikáne - skoro ako Harry Potter na Rokforte. Záchranou je to, že sa to dá dopozerať do konca, nakoľko tomu pomôžu pekné hororové scény. Slabé dejové linky postáv však všetko zničia. Stačilo 10-15 minút filmu naviac, trochu vysvetliť posadnutosť matky, čo sa jej na koniec stalo a mohlo to byť o čosi lepšie. ()

Robbie

Film o sexi sestričke ktorá sa rozhodne natrieť to toxickej maskulinite v cirkevných radoch praktikovaním exorcizmu (samozrejme na čierno) založeného na empatii a prudko originálnych, moderných, až priam prelomových psychologických postupoch typu “viem že si niekde tam” a “nevzdávaj to”. Popri tom poruší všetky pravidlá, priamo ohrozí a ukončí niekoľko životov a nakoniec konečne dosiahne svoj prvý úspešný exorcizmus.. keď vymätie samú seba. Bez srandy. A Cirkev svätá ju za ten rad mŕtvych tiel ešte namiesto exkomunikácie a zamknutia do klietky povýši. Také šťastie nemal ani Harry Potter pri všetkých pravidlách ktoré porušil a dostal za ne na konci školského roku body. Sem-tam sa nejaká atmosféra podarila, ale scenár ktorý sa asi snaží byť “woke” je v skutočnosti tak očividne tendenčný a zároveň nezmyselný a prvoplánový, že toto chutné dielko musí uraziť každého človeka s IQ nad 35. Príšernosť na ktorú našťastie do týždňa zabudnem. ()

Nataniel73

Veľmi slušný horor s patrične sugestívnou a temnou atmosférou Ústavu pre duševne chorých. Sestra sa podujala na veľmi odvážnu skúšku robenia exorcizmu a aj keď nešlo všetko tak ako malo, nakoniec v náročnej disciplíne obstála. O motiváciu mala postarané keďže ako sa neskôr ukázalo, posadnutá diablom bola jej vlastná dcéra. Film čerpá s osvedčenej témy, ale mňa osobne v kine príjemne prekvapil. Už len samotná budova pôsobila dostatočne zlovestne a strašidelne a k tomu fakt, že sa v nej ukrýva samotný diabol podtrhol celkovú atmosféru strachu. Za najlepšie scénky považujem umývanie dedovho chrbátu a jeho nečakané posadnutie, či prvé vyháňanie diabla z malého dievčaťa. Táto kombinácia ma spoľahlivo zmrazila. Oceňujem, že film sa nespolieha len na prvoplánové strašidelné scény, ale snaží sa divákovi predostrieť problematiku ako celok a niektoré použité efekty sú len na dotvorenie celkovej atmosféry. Prekvapili a zároveň potešili aj autentické nahrávky pri procese exorcizmu použité ako študijný materiál. Čo naopak sklamalo bol záver, ktorý tvorcovia nasilu spravili tak aby mohlo vzniknúť pokračovanie. Tieto lacné triky v hororoch neuznávam. Napriek tomu si to slušné štyri hviezdy zaslúži. ()

Baru.Class

Za mě zklamání. Podle traileru to vypadalo na celkem slušnou vymítačku, takže sem se těšila. Nicméně hodnotím jako naprostou tuctovou lekačku s předvídatelným dějem a vlastně ničím originálním nebo hodným zapamatování. Takže dávám jednu hvězdu a film letí do zapadliště dějin. ()

AmunRa

Jeptiška věří, že je schopná provádět exorcismus, což je však povoleno jen mužským kněžím. Film přináší zajímavý pohled na nemocnici pro posedlé a školu exorcistů mimo Vatikán, ale jinak se utápí v klišé a debatách o traumatu. Zásadním kladem filmu je charismatická hlavní postava jeptišky ztvárněné málo známou Jacqueline Byers. Virginia Madsen jako psychiatrička je zajímacé cameo. Docela bych si dokázal představit, že tento film je pilot seriálu, ale samostatně neobstojí. ()

Polux

5/10 | Nejrůznějších hororů, spadajících do specifického podžánru, věnujícího se posednutí zlým duchem, případně přímo démonem a následnému exorcismu, tady bylo za uplynulé dekády nespočet, přičemž hned několika z nich se dostalo statusu filmové klasiky (nejen) hororového žánru. Tento nejnovější přírůstek do dané kategorie se takové pocty rozhodně nedočká, protože kromě jednoho vcelku originálního nápadu nenabízí v podstatě vůbec nic navíc, co by jej nějakým způsobem, v pozitivním slova smyslu, odlišovalo od početné konkurence, tudíž pro něj stoprocentně platí známá poučka pro podobné filmy a totiž "vidět a zapomenout". | Přitom minimálně zvolit za hlavní postavu filmu nikoliv kněze, ale jeptišku se všemi doprovodnými konsekvencemi (ženská protagonistka je v hororech tak nějak automaticky vděčnější postavou, překonávání nedůvěry a neochoty ze strany církevních autorit, zapovězené pátrání po informacích, na které ze své pozice nemá právo, atd.) a zasadit příběh do "školy pro exorcisty", alespoň na papíře, znělo velice nadějně. Invence tvůrců, bohužel, skončila u zmíněné výchozí premisy, protože slibný potenciál filmu nedokázali do značné míry naplnit. Nadto stran všech typických hororových atributů se film musel, kdoví proč, vtěsnat do krotkého ratingu PG-13, který je pro tento žánr naprosto nevhodný a výsledek podle toho také vypadá. | Hororová atmosféra prakticky neexistuje, většina strašidelných scén moc nefunguje, jelikož se spoléhá jen na prvoplánové jump scare momenty, hlavní postavě se v průběhu filmu nestane nic, z čeho by divák nabyl pocitu, že je v opravdovém nebezpečí, natož bojuje o život, v ději se to hemží jedním klišé za druhým (vyléčení nejsou tak úplně vyléčení (kdo by to byl čekal, že:-)?), nějaké to temné tajemství a trauma do vínku se vždycky hodí, démon posedl matku a pak si dal na 20 let pauzu, přestože by mohl posednout dceru, o což se snaží celý film, obratem poté, atd.), "šokující" odhalení je jasné okamžitě poté, co se ukáže, že hlavní postavě se před lety narodilo dítě, kterého se vzdala (téma mateřství je tady totálně nevytěženo) a na závěr nesmí chybět obligátní otevřená vrátka k případnému pokračování. | Byers v titulní roli je docela fajn, potěšili herečtí veteráni Cross, Salmon a Madsen ve vedlejších rolích a nesoustředit se celý děj pouze na jednu oběť posednutí byla vítaná změna, ale to je asi tak vše. Zaměnitelná záležitost na jedno použití. | PeZet ()

Sopholojong

Zaujimavy napad s verejnou skolou (ustavom) exorcismu... Zopar lakavych vizualnych maskrtnosti - krv spatne do "kapacky", vlasy tahane demonom do hrdla holcicky, vyliezajuce cervy z dier na rukach, diera v tvari, tehotenske brucho, vlas v oku, masaker v zachranke, zaverecne prevtelenie (vykradacka Exorcistu) - a najpichatelnejsia mniska v horore za dlhu dobu. Inak len pribehove velkoklise (preslneny happyend ako od Pilcherky) "vymetacskych" hororov s podpradnymi, televiznymi hereckymi vykonmi (cele muzske osadenstvo). Holt sme v kategorii nizkorozpoctovych "strasiakov", odstartovanych kedysi Blumhousom (mini-budget, bleskova navratnost) a spachanych druhotriednym hollywoodskym stabom. 5/10 ()

vinducha

Chápu , že pro někoho to mělo skončit Exorcistou v 73. Nicméně i v ostatních subžánrech se točí plno nových "kopií" původních stěžejních kousků. Co si budeme nalhávat , pokus překonat toho prvního , nebývá moc  často úspěšný.  Ale tenhle film je tedy za mě velice povedená záležitost . Husí kůže mě provázela docela často a celkově jsem s tímhle zásekem do vymítaček velice spokojen . Takže jim tam tu 1 navíc přihodim. ()

joemikes

Livingdead měl pravdu, je to dobře natočené, jeptiška je sympatická, neusnul jsem u toho a bál jsem se, po delší době výborný horor. ()

gogo77

7/10 .... podla ukazok horror ako sa patri   avsak po zhliadnuti zistite ze to bol len obycajny Vyhanac diabla ...akurat miesto vyhanaca je tu vyhanacka   ,,, sestra Anna sa s diablom ani demonmi nekasle a vyzenie z Vas okrem vecere a mozno silvestrovskej kacice aj nejakeho toho demona avsak vo filme samotnom tam chbyalo viac a viac lakaciek ... zaciatok bol slubny ale postupne sa to zvrhlo na socialnu dramu z krestanskeho prostredia a okrem tradicneho lezenia po stenach a otacania krku o 360° nebolo cim prekvapit   mozno nabuduce ... ale tento rok stale u man vyhrava SMILE ako najhorror roka ()

johankazarku

Klasický horor o exorcizme s celkom sympatickým hereckým obsadením. Mladú mníšku prenasleduje démonická sila už z minulosti. Miestami napätá a temná atmosféra avšak menej prekvapivý a veľmi očakávaný dej. ()