Ahsoka - Season 1 (2023) (séria)

Časť ôsma: Jedijka, čarodejnica a vojvodca (S01E08)

(epizóda)
  • Česko Část 8: Jedi, čarodějnice a vojevůdce (viac)

Hrdinovia sa vydajú zabrániť veľkoadmirálovi Thrawnovi uniknúť. (Disney+)

Gig

Já jsem za finále nadmíru spokojen. Lidi jsou už dnes moc netrpěliví a chcou mít vše na podnose. Nesnášejí otevřené konce. Chcou mít vše jednoduše nalajnované typu na počátku série bod A a znamená to a to a konec B, který vše uzavře a Sněhurka se probudí nebo Čarodějnice umře. Lidé zapomněli na Star Wars Epizodu 5, která je jedna z hejlepších. Dnes kdyby tento film vznikl a čekalo se dlouhé roky na Epizodu 6 a kdy se nevědělo zda vznikne, tak by snad kvůli otevřenému konci dostal odpad. Já tohle miluji a cítím vzrušení, napětí a očekávání. Perfektní byla vypněna Ezry se Sabine a Ahsokou. Geniální byly ty pohledy na Skola a templ vs Shin a mec. Přivedení zombie vojáků dalo dílu zajímavý šmak. A kdo zná Fioniho a zná jeho seriálu, musel něco takového čekat. Za mě paráda. ()

Kaka

Těžce nedopečené finále, kde není žádné pořádné vyústění, žádný dramatický oblouk a vlastně ani moc napětí. Místo toho jsou nám naservírování zombíci, spousta magie která vlastně ani do Star Wars moc nepatří a korunuje to fakt, že většina hlavních postav dělá prazvláštní rozhodnutí, které moc nedávají smysl. Jediovské souboje vyznívají do ztracena a jsou čase už monotónní. ()

-bad-mad-wolf-

Přijatelným bonusem je scéna s walking dead, která je osvěžující (vtipná + cool ve správném poměru). Jinak jaksi spíše nic než moc, pokud nepočítám fakt, že akční scény vypadly z generátoru náhody a nesmyslu, jemuž předtím někdo zapomněl zadat parametry. Ve finále je člověku strašně líto zemřelého Raye Stevensona, jehož masivní charisma a role s velkým potenciálem zůstaly na bodě mrazu. ()

Cappuccino

Škoda. Ahsoka mala podobne veľký potenciál ako seriál s Obi-Wanom. Avšak miesto toho, aby rozvinula dejové línie naplno, bola preplnená vatou. Posledná časť navyše Baylana Skolla totálne odignorovala. Scény s Ezrom ma však bavili a zo všetkých hercov mi najviac pripomínal originálnu postavu. Vôbec to nebola zlá časť, ale na finále? Ach, škoda, škoda. ()

AllShallFall

To je zase blitek tady. Samej profík a superkritik a odborník přes Star Wars. Že vůbec na to čumíte, když víte, že to stojí a bude stát za hovno. Že radši nepíšete ty svoje sračkoidní komentáře k lepším debilovinám. Ale co se vlastně divím tady na ČSFD. Když si tu kvantum čuráčků a kund chrochtá na takovými píčovinami jako je Most, plný buzen a cigánů. Tak co se dá čekat. Jeden by si řekl, že tihle debilové se budou věnovat svým zbuznělým a cigánským seriálům a nakonec hovno. Nakonec to tu je jedna kunda vedle druhý. Škoda, že před vypuštěním komentářů se nedělá nějaký psychotest. Protože to by kokotům zde praskl dozajista čurák ve švu, když by přišli na to, že se sem nemůžou vypsat ze svých bezcenných hoven. ()

Colby Sawyer

Finále je fajn, možná jen ok. Plot armor, nelogičnosti i fakt, že je to celé jen vata k tomu, co je každému jasné, že se stane. A kde je Baylan a Shin? Opravdu jen cameo cliffhanger? Nedá se to považovat za uspokojivé ukončení, když jsme nedostali žádné odpovědi a celé to byl vlastně jen prolog k tomu, co bylo každému jasné. ()

William_

Jak velkolepě celá 1. série začala, tak celkem kontroverzně skončila. Hudba opět skvělá, souboje působivé, ale celé to prostě působí jako reklama na další Madalorian universe, respektive 2. sérii Ahsoky. Chápu že se musí najet na koleje MCU kde prostě musíte vidět všechno, abyste se orientovali v příběhu, ale už jsem z toho celkem unavený. I proto se těším na seriál, který bude uzavřeny a dokáže v jedné sérii, která bude mít třeba přes 12 dílu odvyprávět kvalitní příběh bez natahovaček. Škoda nevyužitého Raye Stevensona, který po dotočení zesnul. Čest jeho památce. ()

Lenka.Vilka

Podle komentářů jsem pochopila, že pokud si na finále budu stěžovat, jsem "odborník na SW", ale já dopředu slibuju, že nejsem "odborník" ani odborník. Jenom jsem viděla skvělý díl skvělého seriálu, který ale absolutně nefunguje jako finále. Vlastně to působí jako úvod do něčeho dalšího...ale nevíme čeho, kde to bude pokračovat, kdy se toho dočkám. Je tady spousta věcí, tak strašně moc věcí, až to děsí, protože to znamená spoustu zábavy do budoucna...ale vyřešilo finále něco? Nechalo to je mě nějaký důvod těšení se dál? Kdyby byl ještě jeden díl, tenhle smysl dává, ale takhle, kde scénář nechal postavy...to není finále. Ano, Ahsoka je součást většího celku. Ale to nedává tvůrcům právo upřít jí její vlastní zakončení... :( ()

Martrix

Zombietroopeři, nekromanti, ninjačarodějnice, superjumpeři...pohádkově nudné, ucintané... . Překvapivě bezduchá nostalgiárna, která nás neposunula vůbec nikam. 8 epizod, jen aby se dostal zpět do hry Thron a Ezra? Tohle není ani fanservice, ale spíš SW úprdek velebokem, kamsi do ztracena. ()

Šimpy

Jedi, čaroprdelnice a skříň. Vlastně Jedi, the witch and the Warlord, což stejně vypadá jako Lion, witch and wardrobe. Některé scény mají nápad a pěkný vizuál, ale kdy konečně scénáristi budou používat logiku? SPOILERY. Teď sice trochu popřu šermířství, ale když mám dva meče a protivník jeden, tak ten jeho nebudu vykrývat obouma mečema, ne? Vykreju jedním a druhým seknu. Konec byl úplnej nesmysl. když už přileteli za zadek Thrawnovy lodě, tak mu měli rozstřílet jeden z těch doplňkových motorů, nikam by neodletěl, čas na to měli a místo toho poslouchaj jeho vejšplechty. A co ten Ezra? Vůbec netuším jak se dostal ke stíhačce a nenápadně odletel domů. Takovou námahu mu dalo dostat se na Thrawnův destruktor. Měla následovat Stealth mise...proplížit se k těm čarodějnicím, zabít je, pak do ložnice Thrawna, zabít jeho a na konec ukrást loď. S jediskými schopnostmi se mu to mohlo podařit. A to nemluvím o tom, že to čarodějnictví mě k sw vůbec nepasuje. ()

Remivsremi

Tak z finále nemám téměř žádné pocity. Akce za moc nestála, celkové rozuzlení je takové polovičaté a pokud nedorazí druhá řada, tak bude zcela zoufalé. Postavy mě baví a je to i nejsilnější článek první řady. Zbytek je však nevýrazný, mdlý a dějově nenaplněný. Dalo se z toho vytěžit více. ()

Sany33

Príbeh: Ahsoka a jej parta sa musí pokúsiť dobiť pevnosť aby zabránili návratu generála Thrawna. Prevedenie: Osobne sa teším z otvoreného konca. Páči sa mi kam sa až seriál dopracoval. Čo sa týka finále tak nadmieru potešili Stormtroopers zombie ako aj súboj Ahsoky z čarodejnicou. Thrawn ešte rozhrá veľkú hru v schválenej druhej sérií. 90% ()

kenkaku

Jeee Stormtrooper zombie :). Tak to přinejmenším pobavilo. Co mi přišlo úsměvné (a už se to jednou v seriálu stalo), je volba strategie soubojů. Místo toho, aby vyřešili tetu 3:1 (takže vzum-vzum-vzum a jdeme dává jako tým), si Ah-jo-ka hraje na superkingošku, že jí dá sama (a oslabí tým o celých 50% - má dva meče :)) co potřebuje postupovat co nejrychleji. A že se o pár minut ukáže jaká to byla kravina a “žehlí” se to. Co mě vyloženě nasralo byl ten náhlý záchvat oběvení Síly u protivné pindy do takové úrovně, že umí najednou posunout i chlapa na vzdálenost 100m. Dál… na cestě tam obrovské potíže (díky hřbitovu), a zpět pohoda? No a závěr to nijak nevylepšil. Nesnáším nabubřelé konce-nekonce. Automaticky se počítá s druhou řadou. ()

Kienast

Čekal jsem od finále více? Ano, čekal. Nakonec ovšem převládá spokojenost a hlavně natěšenost na pokračování. A k poslednímu dílu: nemůžu si pomoci, ale pohyby Rosario Dawson s meči, jsou prostě takové pomalé, ale to je asi můj problém. ()

Elerrina

I přes uspokojivé množství akce a soubojů je závěr série až příliš otevřený a neurčitý, bez jasnejších emočních kontur, které by odpovídaly významu toho, k čemu (víceméně dle očekávání) došlo. Jediné, co je nakonec překvapující, je v podstatě melancholické ladění poslední čtvrtiny tohoto dílu. ()