Kým Ahsoka čelí vlastnej minulosti, Hera a jej spojenci sa vydávajú na záchrannú misiu. (Disney+)

MiniMinion

Nechápu, jak je možné, že Dave Filoni ještě nemá klíče od celé Star Wars ságy. Kdo by byl čekal, že tvůrce “animáků pro děti” dokáže natočit jedno z nejlepších hraných Star Wars od dob George Lucase. Na jeho film se neskutečně těším. Minulý týden nám svůj návrat ohlásil Hayden Christensen, ale stejně nechci zabíhat do spoilerů. Řeknu jen tohle: stále si Anakina dává fantasticky, a jsem neskutečně rád, že se rozhodl k této sérii vrátit. A mimo něj… tahle epizoda měla všechno, co od Filoniho Star Wars čekám: učení o Síle, fan service ale provedený kvalitně a nenásilně, trochu humoru, solidní akci, a dobrý scénář. Říkám si, kde tohle bylo, když vyráběli Kenobiho?? ()

Kaka

Anakin dominuje. Jeho návrat dopadl nad očekávání dobře. Nejen že skvěle vypadá, ale nezapomněl ani skvěle máchat světelným mečem. Pětka víc než jakýkoliv jiný díl série připomíná unikátním nábojem fantastickou epizodu 3. ()

Big_Boss

POZITIVA: Hayden hrající mix jeho Anakina z prequelů i Matt Lantera ze seriálu Clone Warsbyl top. Všímám si, že z celého Mandoverse je Hayden nejvíc sžitý se světelným mečem, protože s ním jako jediný pořád dokáže máchat rychle jak před 20ti lety. Epic hudba Kevina Kinera dokáže krásně navolit tu správnou atmosféru stejně jako to dodnes dělá legendární John Williams. No a dočkali jsme se i  psychicky pozitivnější Gand... Ahsoky The White. Teď teda, ale nějaký NEGATIVA. Od shledání Anakina a Ahsoky jsem čekal víc, ne jen fan-service Clone Wars. Dialogy byly na Davea Filoniho překvapivě slabý, když si vzpomenu co nám naservíroval v epizodách Siege of Mandalore a Twillight of The Apprentice (tam byly dialogy silnější než souboje se světelnými meči). Volume je v tomhle díle neskutečně odfláknutý, v Disney éře vypadá všechno jako varianta pouště nebo lesa (chybí mi ty krásné různorodé mimozemské světy z prequelů a Clone Wars). Anakinovo "trénink / poselství" pro Ahsoku bylo na Star Wars docela laciné (Live or Die, toť vše?). Nemůžu překousnout, že mladou Ahsoku nedabovala v angličtině Ashley Eckstein, stejně tak nemůžu odpustit, že Anakina v českém znění nedaboval Bohumil Švarc ml. (TWF? Daboval ho v prequelech, Clone Wars, i v Obi-Wanovi a tady, kde se objeví pravděpodobně úplně naposledy zrovna změníte dabéra?). A poslední rýpnutí na závěr... Dave, vím, že se s režírováním teprve sžíváš a vím, že máš rád Akira Kurosawu, ale každý záběr nemusí mít 10 a více vteřin! Víš, kolik budu mít tý práce se stříháním až to budu editovat po podoby celovečeního filmu? Jinak z hodnocení a mých komentářů se může zdát, že se mi ta epizoda nebo obecně seriál Ahsoka nelíbí, ale opak je pravdou, Davovi i jeho týmu věřím, návrat Haydena jsem si užil a chápu i, proč hraje Rosadio tak chladnou a nepřístupnou Ahsoku oproti její mladší a divočejší Clone Wars verzi. Sem s posledními třemi díly! ()

sepp odpad!

DO P*DELE VŽDYT V TOMHLE SSERIÁLU ALE NAPROSTO NIC NEDÁVÁ SMYSL A VŠICHNI SE CHOVAJÍ JAKO NAPROSTÍ BRAINDEADI!!! SW jsou jako Zeman ve své nejlepší formě, vždy když jsme si mysleli, že už níž klesnout nejde, vytáhly se bagry a dno prohloubilo opět o pár kilometrů... ()

DJ_bart

Pro jedny laciné dojení nostalgie, pro druhé zase esence pojmu Star Wars. Chemie mezi Haydenem Christensenem [ten chlap si svůj comeback do role Anakina nehorázně užívá a já mu to jen přeju] a Rosario Dawson funguje na výbornou [možná ještě líp než v animovaných Clone Wars], přičemž celý flashback na Clone Wars neměl sebemenší chybu. Ať už z hlediska příběhovýho či formálního [production values jako takový jsou naprosto dechberoucí], seriálová AHSOKA působí nejen jako nadstandard quality TV, jako spíš prvotřídní televizní blockbuster se vším všudy.... takže na to všechno můžu říct snad jen ikonickou hlášku Kylo Rena: "MORE!" ()

dr.horrible

Záverečné dejstvo patrí medzi vizuálne najkrajšie okamžiky Star Wars celkovo. Predchádza mu ale podivuhodný mix vecí, ktoré nemám rád. Zaprvé retrospektíva (pochopil som to?), zadruhé tréning (pochopil som to?), zatretie  dlhočízna snová (?) sekvencia, ktorá je tam vlastne len preto, aby sme dostali fan service. Pripomínalo mi to Aryu v siedmej sérii Game of Thrones. Akože ten Anakin bol cool, ale fakt to niekomu dávalo zmysel? Záver teda fajn, zvyšok ma striedavo nudil a sral. A zachraňoval to vlastne iba úžasný zadok Mary Elizabeth Winstead. ()

AllShallFall

Je vidět, že tohle režíroval sám Dave Filoni. Dědic Star Wars. Protože tohle bylo neskutečné. Naposledy jsem tenhle pocit zažil na konci Star Wars Rebels. Cesta do předaleké galaxie, do absolutního neznáma. ()

Scalpelexis

Již máme z Disney tak poničená očekávání a zásobu tolik zbabraného, že dobře natočený nefalšovaný Star Wars fanservis, napíchlý na rozumný scénář, udělá zázraky. Funguje nostalgie a celkově se díl opouští s dobrou náladou. ()

Bakllazaan

Jak se postupně seriál přelamuje ke svému závěru, tak si říkám, proč sakra tohle nebylo součástí nové trilogie? Místo plácání se s Novým řádem a větou "...somewhow Palpatine returned.", bychom měli jasnější propojení s minulými filmy (Ahsoka a Anakin) a navíc skvělého záporáka a úctyhodného nástupce Palpatina. Museli bychom ale asi dostat filmové přežvýkání Rebelů, protože jinak by to asi na většinu lidí působilo trochu odtažitě, jako teď seriál na mě. ()

William_

Ta neskutečně nabitá a epická první polovina epizody nastavila zbytku dílu takovou laťku, že se to prostě nedalo překonat. I proto druhá polovina tohoto dílu působila tak trochu výplňově. Seriál si ale stále drží tu nadstandardní kvalitu. Anakin byl "omlazen" dle mého dobře a až na ty místy prapodivné dialogy se mi tenhle "fan-service" líbil. Celou epizodu jsme neměli šanci vidět Sabine a spoustu dalších postav. Věřím že v příštích epizodách nám to tvůrci vynahradí. ()

Martrix

A pak, že to nejde. Dodat fanoušům co mají na SW rádi, ale nevykrádat. Spíš vyplňovat prázdná místa a posouvat ať už dopředu, nebo do stran....prostě rozšiřovat SW universum všemi směry. To není totéž, jako parazitovat na originálu. Takže Filoni nezklamal. Old Star Wars byly vždy spíš kosmopohádky. V průběhu let se tomu někteří tvůrci snažili přiblížit, ba dokonce ten prokinder svět vypopředit  a jiní tu pohádkovost vytlačili a dodali dospělé drama (pro mě best way). Ahsoka se vrací ke kořenům, ale není infantilní...cílí hlavně na fanoušky CW(tzn. i na mě). Na ty, kteří chtějí pokračovat v příběhu o Anakinovi, resp. padavance, ve které jeho odkaz (i ostatních mistrů) přežívá. SW jsou prostě fenomén a jak vidno, i přes některé mizerné celovečeráky a zbytečné seriály, se tu a tam objeví i něco kvalitního(aniž by to bylo animované). Fanservice jako prase, ale v tom pozitivním slova smyslu. PS: Díky Filonimu vidíme, že ani Disney politika duté korporátní hlavy, nezabrání vzniku plně funkčních projektů. ()

SamVimes

Kdybych chtěl kritizovat za každou cenu, mohl bych tady v souvislosti s Christensenem a s přítomností soubojů na světelné meče v každé epizodě mávat pojmem fan service. Kdyby neexistovala nová filmová trilogie, mohl bych se nespokojeně ošívat nad světem mezi světy a kosmickými velrybami. Jenže Anakin jako největší nedořešené téma Ahsočiny psychologie naprosto dává smysl, stejně tak časté scény šermu v akčním seriálu o Jediích. Že je něco fanouškovsky vděčné to ještě automaticky nedegraduje na fan service. A seriálová Ahsoka je daleko důstojnějším pokračováním Hvězdných válek než to, co jsme dostali v kinech. ()

Sany33

Príbeh: Ahsoka čelí démonom svojej minulosti a dostáva poslednú lekciu od svojho majstra Anakina Skywalkera. Zatiaľ Hera a pár republikových pilotov prečesávajú more v snahe nájsť ju. Herina rebélia bude mať ale na Corusante neblahé následky. Prevedenie: Nostalgia z "Klonových vojen" je neuveriteľná. Skoro ako zadok predstaviteľky Hery Sintuly. :) Vidieť Anakina z jeho padavankou je mokrý sen každého ortodoxného fanúšika SW. 85% ()

kenkaku

Tak jasně, to provázání na SW díky Anakinovi je super. Ale… scénáristické provedení je celkem ubohost. Celé to působí jako vizuálně efektní (zbytečné) artové cvičení, které děj ale naprosto nikam neposune (a ještě vůbec nedává smysl). Prostě nemá souřadnice, nemá “cestovací kroužek”, ale má experimentální mezigalaktický pohon ve formě velryby… a hláška “sice nevíme kam to bude, ale lepší než neletět nikam” byla nejvíc vypatlaná hláska v historii SW. Jediný důvod proč nedávám podprůměr je ten, že ony velryby viděl už Grogu v třetí řadě Mandaloriana (což samozřejmě neocení ten kdo ví, jak mezi galaxiemi cestovali v poslední epizodě Povstalci). ()