Tajná invázia

• Česko Tajná invaze (viac)

V novom seriáli Tajná invázia od Marvelu sa Nick Fury vráti na scénu, keď sa dozvie, že Skrullovia, ktorí dokážu meniť svoju podobu, chystajú na Zemi tajnú inváziu. Fury sa pridá k svojim spojencom, Everettovi Rossovi, Márii Hillovej a Skrullovi Talosovi, ktorý sa usadil na Zemi. Ich úlohou bude zabrániť blížiacej sa skrullskej invázii a zachrániť ľudstvo. (Disney+)

Kushina

Taková podprůměrná marvelovka bez superhrdinů, kde vedou boj lidi vs zlý skrullové.... No zní to nudně a nebýt několika fajn zvratů a věcí, které bych nečekal v podání Furyho, tak by to nestálo za moc. Vlastně ono kdyby tam nebyl L. Jackson, tak bych se na to ani nedíval, zahrál skvěle. Jinak podprůměr. 60% ()

kishi_SO

taaaaak. Mrvel prave investoval do raketoveho pohonu a celu fransizu namieril stmhlav dole. Pochoval Furyho, obetoval Harvest, americkemu prezidentovi spravil lobotomiu a co horsie planuje v tom pokracovat. ()

Patricius_

Od prvej epizódy až po finálny záver sme presne vedeli, že nás čaká úplne odlišný pohľad na superhrdinovský svet. Príbeh je komplexný a dobre napísaný, a postupne nás zasvätí do tajomného konfliktu medzi superhrdinami a mimozemskými infiltrátormi, ktorí sa vydávajú za nich. Hlavnou silou seriálu sú jeho charaktery. Hlavné postavy sú dobre vykreslené a prezentované s hĺbkou. Ich vnútorné konflikty a rozhodnutia nás udržujú v napätí a sústredených na ich osudy. Herecké výkony sú na vrchole, a prispievajú k tomu, aby sme verili každému okamihu, ktorý sa na obrazovke odohráva. Vizuálne efekty sú špičkové, čo je typické pre Marvelovské projekty. Bojové scény sú dynamické a dobre stvárnené. Všetky vizuálne aspekty dodávajú sérii autenticitu a majú nás stále pohlcovaných do tohto fantastického sveta. Réžia je výborne vykonaná a tempo príbehu je skvelé. Epizódy sú dobre zostavené a dokážu nás udržiavať v neustálom očakávaní toho, čo sa bude diať ďalej. Secret Invasion prináša niekoľko prekvapení a zvratov, ktoré nechávajú divákov rozprávanie ešte dlho po odznení finále. Tento seriál nám ponúka niečo iné od Marvel Cinematic Universe a osviežujúco nás presvedčuje, že nie všetko je také, ako sa zdá. Celkovo je Secret Invasion jedným z najlepších Marvelovských seriálov, ktorý poskytuje všetko, čo by sme mohli od tohto žánru očakávať - akciu, napätie, emocionálne momenty a neustále prekvapenia. Je to skvelá séria, ktorá určite zapôsobí na fanúšikov a ponúka hodnotný zážitok pre všetkých, ktorí milujú superhrdinovský žáner. Po dlhej dobe končne kvalitný seriál. Dúfam že niekedy v budúcnosti dostaneme aj 2. sériu. ()

jigsaw44

Budem stručný, lebo dlhé komentáre aj tak nikto nečíta. Celý seriál by sa dal zhrnút do jedného 2-3 hodinového filmu. Emilia Clarke sa tam hodí ako do Terminátora, takže vobec, nakoniec sa stane (super )Avengerkou, bude mať schopnosti vačšiny Avengerov a samozrejme porazí Gravika. Vobec sa nehodí to, že sa to dohráva medzi USA a Russkom. Miestami je to zbytočne naťahované, je tam mnoho logických chýb, posobí to občas lacno, i tá úvodná animácia je vytvorená celkom jednoducho pomocou AI. ()

dinzbir

Dějová linka dost odvážná na dnešní dobu, každopádně hodně příhodná v současném světě "informací" a "desinformací"! ()

matous20063

Oukej, dám 4 hvězdy. Bylo to od začátku napínavé a zajímavé plné zvratů a objevů docela důležitých věcí pro MCU. Ale finále? To bych si představoval jinak, nechápu jak se vám chce ejít finále do 15minut. Jako to finále bylo fakt trash a celkem mi to zkazilo dojem ze seriálu. Jinak musím vyzdvyhnout intro, to bylo fantastické a umělecky famozní. JInak to byl jeden z těch lepších seriálu od Marvelu, možná i proto že byl brán vážneji. Za mě OK. 70% ()

66pepo66

Akože páčilo sa mi to, ale keď sa odhliadnem za prvou častou až po tú poslednú, tak nechápem čo nám seriál vôbec dal. Predstavil nám nové postavy. Zobral nám obľúbené staré postavy. A v podstate tak nejako pripomenul, že Talos a jeho dcéra či žena neboli jediní Skrulĺovia na planéte od udalostí filmu Captain Marvel. A to je hádam všetko. Marvel proste tie serialy robiť nevie. Prvá časť je väčšinou dobrá, potom je tam nejaká vata a nakoniec uponáhľané finále. Záporák si buduje reputáciu a nakoniec ho kladná postava školí behom 2-3 minút. Príde mi to ako strašne nevyužitý potenciál, cele toto Secret Invasion. Prečo to nebola napríklad súčasť Captain Marvel 2, alebo iného filmu. Nechápem. ()

majka02

Tajná invaze pracovala s hvězdným obsazením a potenciálem významně ovlivnit současné dění v MCU, scénáristé však oba tyto aspekty silně podcenili a z celé show učinili jedno z největších zklamání posledních let. První tři epizody jsou relativně poutavé, mají dostatečnou stopáž pro objasnění veškerých nastolených problémů, nabízí zajímavá překvapení a drží se slibovaného žánrového zasazení, tj. politického špionážního thrilleru. Druhá polovina tohoto seriálu ale kompletně ztrácí svůj směr a s ním trochu i můj respekt. Snaha o nelogické urychlené zakončení podpořená o otázky, na něž tvůrci vyloženě odmítají poskytnou odpovědi, je velice rušivá, obzvláště víme-li, že žádné tyto otázky nebudou v dohledné době zodpovězeny v žádném z navazujících seriálových i filmových projektů a budou tak s nejvyšší pravděpodobností navždy zapomenuty. Jediným zajímavým prvkem z finále seriálu je současný postoj společnosti k jiným druhům koexistujícím na této planetě, který dle mého názoru měl být prvkem tématicky podporujícím tento seriál a měl být úplným počátkem všeho, co jsme během minulých týdnů sledovali, nikoliv koncem. Co se týče hereckých výkonů, musím vyzdvihnout Olivii Colman, která si získala každou scénu, v níž se objevila. Ráda bych totéž prohlásila i o Emilii Clarke, ta však s výjimkou několika minut ve finální epizodě nedostala ke hraní žádný prostor. Její postava je po celý seriál hanebně přehlížena, a i když nakonec získává svoji chvilku slávy, nejsem v žádném případě přesvědčena, že to bylo kvůli budování napětí. Tvůrci zkrátka netušili, jak Emilii Clarke využít, což je hanba. Věřím tomu, že kdyby seriál měl více dílů, respektive delší stopáž u jednotlivých epizod, mohl by být skutečně kvalitním. V současné podobě ale nevidím, v čem přesně by měl spočívat jeho přínos. Veškeré linky byly ukončeny těsně před jejich vysvětlením (DNA, Rhodey, rozsah invaze, apod.), takže pocit satisfakce je tak pro diváka absolutně nulový. Samuel L. Jackson aka Nick Fury zde zakončuje svoji cestu na stejném místě, na němž ji započal, přičemž osobně se obávám, že totéž se dá prohlásit i o nás divácích. Seriál má své kladné i stinné stránky, ale nikam nás neposouvá a nic nám nepředává. A z tohoto důvodu nelze hovořit o ničem jiném než průměrné show s promarněným potenciálem. ()

Venom

Secret Invasion dokazuje že keď sa chce tak sa dá. Počas všetkých šiestich epizôd si väčšinou udržuje stanovenú kvalitu aj keď niekedy sa to blíži skôr ku priemeru. Seriál nás krásne už od prvej scény hádže do deja a hňeď zisťujeme že to nebude len tak nejaká blbinka alá She Hulk.  Mini dramatický event o invázii skrullov na našu planétu je skvelým spestréním väčšinou komediálneho Marvelu. Hlavnou postavou je známy Nick Fury ktorý si svoj návrat náramne užíva. Síce u Samuela už sú vidno jeho starecké roky no stále je ako Nick Fury perfektný. Som strašne rád aj za návrat Rhodyho ktorý si svoju zápornu rolu dosť užíva. No na hlavného záporáka nemá. Gravik má reálnu pochopiteľnú motivaciu prečo robí tajnú inváziu na zem. Ako záporák je fakt skvelý. No, ale v poslednej epizóde sa G'iah vďaka Gravikovi stáva dosť overpowered postavou tak dúfam že to nebude na dlho a že Marvel nejako normálne vyrieši. Pretože keď nie tak G'iah bude asi najsilnejšia postava MCU. No každopádne hudba, tá bola dosť dobrá a hlavne tá z intra. No a keď spomínam to intro, tak bol fakt skvelý nápad ho vytvoriť cez AI lebo výsledok je parádny skoro tak ako celý seriál. ()

Johanner

Chvilkama je to koukatelný, ale precizní herci scénáristickou mizérii zachránit bohužel nemohou. Opravdu blivno ale člověku začíná být ve chvíli, kdy cgi efekty nejmocnějšího studia planety začnou připomínat seriály typu Buffy/Angel, patřící do úplně jiné tv epochy. ()

Tranda

MCU pokračuje tam kde vlastně zůstalo od cca půlky 4 fáze a svým způsobem se nijak neponaučila. Jen si prostě řekli, že už na to vyloženě vyserou a jedou si na volnoběh. Bez špetky snahy vymyslet něco nového nebo alespoň zajímavého. Jasně, koncept jako takový zajímavý, ale genericky a lajdácky zpracované že sám tomu nemůžu uvěřit že takovému projektu dali zelenou. Ony ty miniserie MCU prostě víceméně neumí, s výjimkou Wanda Vision a Loki. Vše co se z toho dalo vydolit se ztratilo do prázdná a jako u nových projektů Marvelu je to spíš jenom představení nových postav, které mohou pak v budoucnu hodit do team heroes nebo team vilians. Ty tři hvězdy i přes moji nesolavujici recenzi je jen za povedený pilot a provedenému hereckéme asamblu. ()

Woitisek

Když si dá Marvel na čas, tak to přeci jen jde. Pro začátek to určitě není pro každého, záleží pouze a jen na vkusu. Za mě se však cca po roce od tragické She-Hulk: Attorney at Law jedná o záležitost, na níž mám velmi pozitivní názor. Tvůrci se zde nebojí silných nečekaných zvratů či řešení vážnějších témat, čemuž také napomáhají navzdory stále nízkému PG ratingu relativně drsnější pasáže. Zkrátka nás tu Samuel L. Jackson provádí velmi záživnou podívanou plnou prvků mysterióznosti, která přivádí pocit nedůvěřivosti všem možným postavám a působí to tak mezi Marvel projekty dost originálně. Samozřejmě se to nedá porovnávat s komiksovou stejnojmennou předlohou. Bohužel jediné, co seriálu tak trochu ubližuje je opět ten šestidílný formát, kvůli kterému působí finální epizoda urychleně a rozpadá se. Mimo to dostáváme moc povedenou věc. ()

Mr.Nobody

Nemůžu se zbavit dojmu, že je to další várka postav, aby všichni zapomněli na Black Widow a Ironmana. Zajímavý příběh. Ale zbytečně roztahaný do seriálu. Byl bych radši, kdyby to byl hutný film.  Asi nejvíc mně irituje to, že na zemi vypustili další mimoně. Skoro to vypadá, že lidí je pořád stejně, a akorát je tu víc a víc mimoňů. Ale, kdo ví, co bude. Třeba to bude mít postupně svůj význam. ()

Tomulka

Celkově na mne série neousibila moc dobře. S Nicka udělali úplného blba, který nepředvídá nic - je zmekčilí, zamilovaný a sentimentální. Může mi někdo říct o co těm scenaristům jde. Zničit jednu ikonickou postavu nebo co? To byl ten Nick co řekl Alexandru Piersovi, že by si na něj musel přivstat? Ani náhodou! Smutné! ()

Rogamko

Marvel filmy mám rád, aj keď poslednú dobu sú také aké sú, to isté sa týka seriálov. Tento seriál ale je výnimka. Bavil mal od prvej po poslednú časť. Bolo to predsa trochu iné a to bolo fajn. Nick Fury sa vráti na zem aby dal do poriadku Skrullov ktorý za pomoci Gravika si chcú podmaniť svet tým že vyvolajú vojnu. Seriál je podľa mňa iný tým že je dosť tajomný, neviete kto je dobrý a kto zlý, komu môžete veriť a komu nie a to je na tom to super, veľmi som rád že Nick Fury je skoro až do poslednej časti totálne bezmocný a nevie čo má robiť v takejto situácií sme ho ešte nevideli. Je pravda že posledná časť a veľké finále mohlo byť lepšie najmä súboj Gaya vs Gravik ale tak prižmúrim oko trochen. Kiež by boli aj predošlé seriály takéto,teda aspoň trochu podobné. Ďalší film nám príde Marvels tak som zvedavý či tam bude spomenutá táto invázia aj keď nejako sa tohoto filmu obávam že Marvel zas vyhorí. Čo sa týka efektov CGI tak to nejako netreba komentovať občas to bolo okej a občas také však viete aké. Dúfam len že Nick Fury bude ešte dlho v plánoch Marvelu lebo je to jedna z mála postav ktoré sú tu od začiatku a som tomu rád. 7/10 ()

lucij68ee14

Přesto, že byl dle mého názoru tento snímek chvílemi dějově jako na horské dráze, jej jako celek vnímám ze seriálů od Marvelu jako jeden z těch lepších. Temnější nádech nepůsobil oproti jiným počinům, které Marvel v posledních letech vydával, komicky. Konečně. Námět byl zajímavý a přinesl nám mnoho překvapení. Docela mě mrzelo, že díly neměly vzestupnou kvalitu. Je to škoda. Tento počin měl obrovský potenciál, který nebyl využit. Těžko říct, co tím Marvel smýšlí. Každopádně jeden z mála počinů, který mě pořád drží v naději na záchranu MCU. Po delší době jsem opět cítila jakožto fanoušek Marvelu radost, že vyšlo zase něco na úrovni. Nové postavy zaujaly. Gravika vnímám jako jednoho z nejlepších záporáků, které se kdy v MCU objevili. Olivia Colman jako vždy úžasná. Její postava příjemným zpestřením. Prezentace Furyho jakožto uhasínající "hvězdy" mě zpočátku trošku překvapila. Vzestupný návrat ztraceného hrdiny však měl něco do sebe. Zajímavým překvapením bylo také to, že se tvůrci nebáli rozloučit s několika nám již známými postavami. Jsem opravdu zvědavá, kam se bude ubírat tato dějová linka dále. ()

13Maty13

"I'm Nick Fury. Even when I'm out, I'm in."     /// Moc nerozumím, na co si všichni stěžují. Je to vážnější a je vidět, že nad dialogy se trošku přemýšlelo. Akce je taky obstojná a efekty někdy váznou, ale s tím se už musí počítat. Hudba skvělá, postavy fajn a zvraty taky nechybí. S mnoha rozhodnutími tvůrců nesouhlasím (konec s Rhodeym mě nasral), finále se moc nepovedlo, ale jinak Marvelu tleskám, že to nezmrvili a nadělili nám pořádnou zábavu.    / Hodnocení: 8,5/10. ()

Zackk

první a poslední díl byly strašné, hloupé a obecně nejspíš důvody proč seriál lidé tak odsuzují. ty ostatní díly však byly poměrně dobře vymyšlené a hezká limonáda stylu marvel které krom neustálého opakování stejných už viděných a zažitých věcí není moc co vytknout. je škoda že to celé dojebali tím že nějakej genius nějakým způsobem získal dna VŠECH hrdinů co se kdy objevili na plátne marvel a dokázal je absorbovat, to je zkrátka kokotina. škoda ()

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

Daredevila čeká reset, změní se toho ale víc

12.10.2023

The Hollywood Reporter včera přišel s obřím exkluzivním pohledem na současný stav televizní produkce studia Marvel, a pakliže máte jen trochu rádi komiksová dobrodružství okolo Iron Mana a spol.,… (viac)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

30.06.2023

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (viac)