Malá morská víla

• Česko Malá mořská víla (viac)

Malá morská víla je obľúbený rozprávkový príbeh Ariel, krásnej a temperamentnej mladej morskej víly s túžbou po dobrodružstve. Najmladšia z dcér kráľa Tritona a zároveň najodvážnejšia Ariel sa túži dozvedieť viac o svete mimo oceánu a počas návštevy hladiny sa zamiluje do temperamentného princa Erika. Hoci morské panny majú zakázané komunikovať s ľuďmi, Ariel nasleduje svoje srdce a uzavrie dohodu so zlou morskou čarodejnicou Ursulou, ktorá jej dá šancu zažiť život na súši a spoznať Erika, ale nakoniec ohrozí jej život  a korunu  a kráľovstvo jej otca kráľa Trittona. (CinemArt SK)

aquiver

Sedm dcer, které jsou každá jiné rasy, to skutečně normální není, na tom chci žít a zemřít. A to včetně fantasy, protože v předloze tomu tak zkrátka není. Halle Bailey je naštěstí pohledná i vhodně a výstižně exotická jako celé okolí. Scénář je nekomplikovaný, natažená stopáž bohužel není kompenzována náležitým překvapením, všechno jede spíš na jistotu. Tehdejší animák byl lepší. 60 % ()

Adramelech odpad!

Dokonale zprasená Andersenova pohádka. Kde se mezi mořskými pannami vzala černoška? Pozastavil se nad tím už kolega Psychor: „Pigment melanin, který zabarvuje kůži, se evolučně vyvinul jako obrana proti ultrafialové složce slunečního záření. Kde k němu přišla mořská víla, jež se celý život skrývá pod vodní hladinou? Už samotné obsazení afroamerické herečky do role Ariel by tak postačovalo k udělení odpadu, jelikož tvůrci očividně upřednostnili šíření woke agendy před snahou o vystavení uvěřitelného fikčního světa.“ (Viz též komentáře od uživatelů Fiftis, Isag1 a dalších.) Mě by ještě zajímalo, od kdy mořské panny nosí podprsenky a kde je berou. To si je šijí na dně oceánu? Nebo je získávají topením koupajících se turistek? Co k tomu ještě dodat? Leda tak tvůrcům doporučit, aby se spláchli do hajzlu i s tou sračkou, kterou vyprodukovali. Mám už toho utiskování bílé rasy plné zuby! Podle mého názoru je to jeden z mnoha filmů, který propaguje rasismus, konktrétně rasismus zaměřený proti bílé rase. ()

Ripley

40% zde je trapnost a pravděpodobně jde o "bojkot" rasistů a jiných ubožáků.Za mě je to fajn.Nenadchne,ale ani neurazí.Vizuál je moc pěkný a ano je zde mnoho digitálních triků(zvláštní,když jde o pohádku,kde je polovina děje pod vodou,že?).Bohužel co film malinko sráží je prkenný představitel prince,připomínající staršího Nevilla Longbottoma.Šplouchnu tomu silné tři hvězdy. ()

Janega

V rámci hraných remakov ide o najslabší odvar. Morský svet plný krikľavých farieb nepôsobí ani trochu reálne, tak ako pri Knihe džungle či Levom kráľovi, chýba tam tá prírodná špina. Podmorské kráľovstvo je úbohé, vidíme zopár stoličiek a morských ľudí by sme spočítali na prstoch oboch rúk. Rôznofarebnosť kože mi nevadí, príde mi celkom originálne dať jednotlivým dcéram inú farbu, podľa toho v ktorom mori sa nachádzajú. I keď ide asi o bigamiu, lebo logicky by každú dcéru musel mať s inou ženou. Príbehovo sa to drží verne animáku, i keď hraná verzia je umelo naťahovaná. Každopádne animák vyhráva na celej čiare. ()

filipvrbik

Další z live action předělávek.. Přišlo mi to úplně v pohodě, i když po Avataru: The Way of Water to působí trochu amatérsky.. Ale jinak příběh nezklame, a poslední půlhodina je moc zajímavá (i když stopáž je pro pohádku značně přestřelena).. Naprosto ovšem nechápu, proč tu bylo asi dvacet odpadů, ještě dřív, než šel film do kin. Mně teda Halle Bailey v roli Ariel vůbec nevadila - vadilo dabované znění, hlavně u písniček. Určitě to nedosahuje kvalit, třeba Lvího Krále, nebo Aladina, ale tato klasická pohádka od Hanse Christiana Andersena dostala holt trošku modernější kabát, sice mírné rozpaky, ale celkově se mi to docela líbilo, i když je to trošku infantilní a ten půvab, co měla Ariel v TV tu trošku chybí (Ale zase potěšil krab Sebastian)... Celkově to prostě není ten třeskutě vtipný animák, jakých je až příliš... Viděno v kině 2D (cze.)...70% ()

H4ku11

Našťastie som ešte nevidel pôvodnú rozprávku, takže netrpím porovnávaním. Každopádne Ariel bola očarujúca, princ šarmantný a hudba krásna, to mi úplne stačilo. ()

Jayem

Príliš dlhé zvlášť nato, že sa tam v podstate nič nedeje. Dosť to zráža dole aj otravné spievanie každých 5 minút. Keby vystrihli 80% otravných pesničiek a tým pádom by padla minutáž na nejakých 100 minút, bolo by to určite pozerateľnejšie. ()

Kacitr

Stejně depresivní vizuál jako ten nový Petr Pan. Sebastian je jak z hororu....Nejlepší kámoška rybka jakbysmet (proč není žlutá?!). Dabing kupodivu fajn i Halle Bailey. Ale ty červené vlasy....ty nedokážu odpustit. Ty přece k Ariel patří! Humor nulový, potenciál promarněný. Změny neprospěly (myslím tím třeba scénu s vidličkou, kdy v animovaném filmu, kdy se odehrává v paláci pobaví - a sblíží prince i Ariel, tady se to děje na tržišti a je to takové prapodivné). Hlavní dvojice je taková kostrbatá. Závěrečné shledání, kdy Erik objímá svou znovunalezenou lásku neupřímné a bez emocí. Líbila se sekvence s písničkou "Under the sea". Rapující racek a krab....to mě zničilo. Ale asi o chlup lepší než výše jmenovaný film. ()

ashtangi

Animovaná Malá mořská víla je můj nejMÉNĚ oblíbený Disney animák. Proto jsem byl zvědavý na hranou verzi. Až na chvilkami zvláštní efekty ve vodě, mě vlastně velmi mile překvapila. A Halle je super. ()

Bozvav

Navzdory až pouťové vybarvičkovanosti snímku se jednalo o vizuálně přitažlivý film, kde barva pleti Ariel mi byla srdečně ukradená. Ariel v podání Halle Bailey je neprvoplánově krásná mořská panna, s vlasy  ( s přimhouřením obou očí) do zrzava, s nádherným úsměvem a moc milým kukučem. Rozhodně hezčí než naše česká nedomrlá Mirka Šafránková. Má krásný hlas a je správně zvídavá a odvážná. Její otec Triton byl také skvělý v podání Javiera Bardema a naprosto nejlepší byla Melissa McCarthy, která si svou roli jedusestry Uršuly viditelně užívala. Princ sice nebyl žádný hrdina dívčích snů, spíše trochu jeliman, ale k Ariele se hodil. Příběh tvůrci pojali dobře, vynechali trapné drama a nastavili jasně pohádkové parametry, kde dobro, statečnost a láska na celé vlně poráží zlobu, závist a faleš. Animovaní přátelé se povedli a věřím, že děti musí být nadšené.  Mně osobně bylo úpně šuma fuk, jakou barvu pleti bude malá mořská víla mít, neb to není historická osobnost, takže za mne jde spíše o její osobní kouzlo, než o rasovou příslušnost.  Film se mi líbil, v dnešním světě plném negace a chmurných vizí do budoucna, je příjemně se občas zasnít. Jediné, co bych snímku vytkla je, za mne málo propracovaný příběh života pod vodou, jen hodně barviček nestačí. Hudba krásná. Jako celek naprostá spokojenost a 85% k tomu. PS: vážení erudovaní kritici, jako vážně budete rozebírat přítomnost pigmentu melaninu u pohádkové bytosti? Řešit její autentičnost? Je to mořská panna proboha, takže vlastně není vůbec. Prozradím Vám tajemství, ani mluvící krab není, ať už bude červený, nebo zelený. A že je příběh oproti originálu pozměněn? Pane bože z Andersenova originálu jsem jako malá zvracela, to není pro děti. A co se animáku týče, ten  je sám o sobě také přebarvený, lehce kýčovitý, prostě Disney. ()

BOURQUE

Mám taký pocit, že Disney trochu dochádzajú nápady. Snaží sa znovu ťažiť zo svetoznámych (a z veľmi vydarených) animákov a celé to znovu „remasterovať“ s novým designom, „prepracované“ do moderné obdobie a zahrané s čo najviac živými postavami. Výsledok, ako v prípade podobných snímok,  je kontraproduktívny.  Možno forma „živý film“ by sa nemalo v danej forme takto presadzovať. Osobné hodnotenie: 65% (**)  ()

helloween93

Stará The Little Mermaid mi vždycky přišla jako jedna z těch slabších klasických Disney pohádek, proto mi CGI remake nechával chladného. Stopáž nabobtnala na brutálních 140 min, což je pro původní 90 minutovku brutální stopáž…Casting nebo scénář mi nevadí, ale je to hrozně utahaný a třeba finální souboj s Ursullou je tu stejně krátký jako v původní verzi. Zatím nejhorší z těch moderních CGI remaků, ale ten review bombing od zdejších rasistů, co to neviděli, si film nezaslouží. Malá mořská víla není moc příběh pro mě..2* ()

fixaman

Krásně zpracovaná hraná verze Malé mořské víly. Halle je nádherná holka a na roli Ariel se perfektně hodila, lidi kterým vadila, jsou prostě jen rasisti, kteří tenhle film nejspíš ani neviděli. Já si ho s dětmi užil a určitě jsme ho neviděli naposledy. Jen tak dál, Disney. Representation matters <3 ()

geek.ondra

Průměrná ale kupodivu neurážející podívaná pro děti. Příběh poctivě opsán od animáku, super herci, slušný vizuál ale samozřejmě opět nulová snaha o renovaci nebo o nějakou dobrodružnou velkolepost. Má to hromadu chyb ale rozhodně to není tak špatné jak se mohlo zdát. 5/10 ()

Kiisaki

S castingem jsem byla nespokojená od prvního okamžiku - ne že bych byla xenofobní jako většina místního osazenstva, ale animovaná bledá rusovláska Ariel má tak ikonický design, že mi obsazení dívky jiné rasy přišlo jako rouhání. V kombinaci se znalostí zdejšího hodnocení jsem zkrátka neměla nijak zvláštní chuť dát filmu šanci. Jenže jak už to tak bývá, jsem zvědavý člověk a nikdo by neměl mít vyhraněné názory na něco, co ani neviděl. Jaké bylo moje překvapení, když jsem navzdory počáteční předpojatosti nebyla schopná film nenávidět. Po dvaceti minutách jsem musela uznat sama sobě, že se bavím. A po další hodině už jsem věděla, že tohle je pro mě nejlepší film z Disney remake éry.  Když opomineme změněnou rasu ústřední hrdinky (get over it), tak se příběh drží původního filmu s úctou. Jako dobře odvedený remake ale vnáší do příběhu nové aspekty, které mu dodávají na hloubce a sympatičnosti, takže se divák znalý předlohy nenudí. Jako zásadní je samozřejmě vztah mezi hlavní dvojicí. Eric už není jen prázdný modrooký hezounek, ale má totožný světonázor a je zvídavý hoarder stejně jako Ariel, se kterou mají dobrou vzájemnou chemii. Bylo příjemné sledovat jejich interakce a nové pasáže ve studovně, na tržišti nebo pod hvězdnou oblohou, které přidaly jejich vzájemné romanci autentičnost. Líbily se mi drobné scény jako když Ariel při osudném ztroskotání pod vodou pomohla plavajícímu psovi Maxovi, nebo když ji z vody vytáhl překvapený rybář. Halle má překrásný hlas a její pojetí písně Part of your world bylo fenomenální. Moc spokojená jsem byla také s její novou písní For the first time, i když princova Wild uncharted waters nebo Awkafinino The scuttlebutt za moc nestojí... Efekty pod vodou mi přišly podařené, i když člověk samozřejmě musí počítat s tím, že se bude podvodní humanoid v rámci fyzikálních zákonů pohybovat pod hladinou chvílemi trošku neelegantně ("šlapat" vodu). Spokojená jsem byla také s hereckými výkony - a to říkám jako člověk s bezbřehou averzí vůči Melisse McCarthy, která byla v roli ve výsledku dobrá... Když si čerstvě po zhlédnutí čtu místní negativní komentáře, úderně okořeněné buzzword slovy a frázemi jako "woke", "skutečný rasismus", "ideologicky pojaté" nebo "šílená propaganda", neubráním se pocitu, že jsou někteří z vás prostě banda kokotů. A rovněž bych si byla ochotná vsadit na to, že drtivá většina negativních hodnotitelů viděla film jenom z plakátu. Vzhledem k převládající absenci validní, konstruktivní a věcné kritiky mi je líto, že takovým dětinským způsobem šlapete po dobře odvedené kolektivní práci stovek lidí a odrazujete další diváky jenom proto, že hlavní hrdinka není bílá. ()

Johny M. odpad!

Podle hodnocení se může zdát, že je to pouze hate na tyhle novodobý woke srance. No možná taky je, ale tady je prostě všechno špatně! Casting Bailey je fakt totální fail, ale možná záměrná provokace ze strany Disney, protože nevěděli, čím jiným zaujmout.  To, že je černá je jedna věc (nejde o rasismus!), ale ty její hnusný žabo-rybí oči s nekonečnou mezerou mezi nima, to je fakt hnus + zrzavý dredy! (problém č.1).  To, že další sběrač(ka) bavlny je královna - další castingovej nonsense (problém č. 2), tlustá Melissa je další zlo, ač tohle je pro ní ještě relativně vhodná role (č. 3), podvodní animace je vyloženě hnus, Aquaman ukázal, jak to má pod vodou vypadat (č. 4), zpívá se tam (a dokonce i rapuje!) a to mi trhalo uši (č. 5). Chudák Andersen... ()

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

Jak si zatím v létě vede Hollywood?

10.07.2023

Krásné Vánoce a PF 2023

Krásné Vánoce a PF 2023

24.12.2022

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

Nový Hercules bude inspirovaný TikTokem

04.11.2022

Jako by těch bizarních filmových zpráv nebylo v poslední době dost, přišli nyní tvůrci dvou posledních Avengers filmů a taky snímku The Gray Man na Netflixu Anthony a Joe Russo s odhalením, že jejich… (viac)